Plienky pre novonarodenca. Kúpila som ich výhodne?

loren
4. feb 2007

chcem sa opytat vsetky pisu ze kupili plienky do nemocnice Pampers 1 new born ci ako sa to pise a ja som kupila Pampers 2 slep play. Tie su od 3 do 6 kg tak sa mi to zdalo skoro rovnake ako tie jednotky tie su od 2 do 5 kg. A tych druhych je tam skoro 80 a za tu istu cenu .Urobila som chybu ci je to v pohode?

bubaczik
4. feb 2007

je to v pohode...neboj...

newyorkgirl
4. feb 2007

loren, aj my sme mali tie, uplne v pohode neboj 🙂

wladka
4. feb 2007

loren, neboj..v pohode..

aj ja som malinkej pouzivala sleep and play..ale sa mi vidi, ze ked sa narodila, velmi vyborne boli zrovna tie pampersky 1 newborn,lebo maju take dierocky, a stolica, ci moc sa perfektne vstrebavali, a mala mi krasnu ritulku..a potom po mesiaci som presla na cislo 2..ale je to tvoja vec,ako si to zariadis..

loren
autor
4. feb 2007

tak to ste ma upokojili dik

bellasandra
4. feb 2007

Loren, ja som mala pampers 1 ...ale len kvoli tomu, ze 2 boli malej velké 😀 .Vsak ja som si myslela, ze mi ani do tých 1 nedorastie 😀
Ale myslím, ze to je v pohode.
Inak ozaj, aký je vlastne rozdiel medzi tými Sleep and play a klasickými ?

loren
autor
4. feb 2007

no tak to ti ja nepoviem ale co mi pisali tak tie new born maju vraj vetsie dierky a lepsie saju aj tu smolku co prve dni dietatko vylucuje. takze kupim aj tie ale nie od pampers ale od dakej inej znacky co maju aj po dakych 20 balenie.

melory
4. feb 2007

loren zalezi ci bude mat siroke alebo stihle stehna, lebo ak stihle tak sa ti stale precika cez bok a radsej byt tebou dokupim aj tie najmensie, ved sa doma nestratia.

natana
4. feb 2007

loren, ked budeš mať dieťatko s pôrodnou váhou 3 kg, tak mu dvojky budú veľké. Ale tie jednotky stoja v tescu len 299,- to nie je až také hrozné.
Moja mala 3,5 kg a šunčičky sme mali poriadne a mala som dva balíky jednotiek.

magg
4. feb 2007

Loren ved si kup este jednotky na zaciatok a potom prejdes na sleep and play, moja dcerka mala len 2800g a plienocku mala az pod pazuskami

hanka274
4. feb 2007

jednicky su dobre aj v DM-ke Babylovky a su velmi malinke, snad najmensie, teda pre mensie deticky. Ale moja mala mala 3200 a pouzivala som ich asi necely mesiac. asi 4-5 balikov som minula. Takze jednicky sa ti nestratia a tie 2 uz vobec nie....
Ale tazko odpovedat presne, vsetko uvidis, ked si uvidis miminko. Neboj vacsie ti predsa zavadzat nikdy nebudu....
packo

milhaus
12. mar 2007

moja mala 2780 g a schudla im tam na 2590 g
mali sme pampers 2 kupene a boli jej velke ale lepšie ako nič, kupovala svokra a kto mal vediet že sa mi narodi skôr
ale dali mi v TT 1 ks pampers 1 a to jej už bolo dobré, to bolo ako vzorka v balíčku
ešte stale jej davam pampers 2 i ked už ma 3 mesiace a asi 5500 g a 61 cm

papula
12. mar 2007

Ahojte ja sa chcem opytat nemali by sa davat babatku do pol roka obycajne bavlnene plienky koli nozickam?Davali ste hned od narodenia pampersky?

k.a.t.k.a.
12. mar 2007

pampersky a nato bavlnené 😉

wladka
12. mar 2007

presne tak, pampersky, a na to bavlnene.. my sme boli na pamperskach a huggies superflex asi 5 mesiacov, a potom sme presli na tesco fialove, zacali sme uz č.3.. a su suprove.. fialove tesco č.2, su hrozne..ale 3 su uz super..

a papi, zalezi, co ti povedia na nozickach.. my sme balili nasiroko do 4,5mesiaca.. niektori od narodenia nemusia vobec, niektori zas aj dlhsie ako polroka..

erika153
12. mar 2007

prve timiho plienky boli pampersy a potom sme presli na tesco fialove.su tak isto dobre... a samozrejme na to ide bavlnena ked este treba balit nasiroko.
inak ja tera pouzivam dvojky a dobre su 😕 wladka preco si nebola spokojna?

jj2202
12. mar 2007

kocky chcem sa opytat ci ste poculi o nejakych gatkach namiesto bavlnenej plienky. maju taku hrubu vypln... moja suseda ich pouziva pre dvojmesacne dievcatko, ale nezda sa mi ze by bola malinka zabalena nasiroko... akurat ma vacsie pudielko, ale nozicky fakt nema moc nasiroko..
vraj este neboli na kontrole s nozickami

wladka
12. mar 2007

eri, ja neviem, ale boli to tusim mini - a tie mali daku foliu.. to bolo uz pred 5 mesiacmi 😀 ..mozno je to uz inak.. tie trojky su normalne..

jj, nozicky ak maju problemy, je treba naozaj nasiroko.. pekne od seba.. ak to nemaju, tak asi netreba az tak.. podla toho co povie ortoped.. my sme nasiroko poctivo,a mame vyborne klop klop.. kamoska sa na to vykaslala, a doteraz musia na kontroly, a to ma maly vyse roka..

jj2202
12. mar 2007

tak asi radsej plienky a troska namahy s tym... 😵

erika153
12. mar 2007

wladka lebo mi sme spokojni s tymi 2kami ale nemaju ziadnu foliu tak su mozno fakt ine. nestraste ma zeny lebo ja maleho vobec nasiroko nebalim, proste ma problemy s prdkanim a kakanim a tak sa nemohoíl vobec ani pohnut tak som to vzdala. ale nozky ma poriadne nasiroko tak teraz s nim pojdem opat a uvidim. inak ked som bola u ortopeda vravela mi ze nozky ma dobre a to som ho uz na noc vobec nebalila nasiroko tak dufam ze vsetko v poradku 😕

wladka
12. mar 2007

erika, snad to ma ok.. ale radsej na noc davaj.. naozaj.. cez den som malinkej davala..ale okolo 15h do 20h mala pauzu 😀 ..vtedy sme sa gulali, hrali, prdkali, kakali.. 😎

jj, asi tak.. radsej sa namahat, ako neskor lutovat

erika153
12. mar 2007

asi mas pravdu.. nie asi ale urcite! tak som zvedava na navstevu ortopeda a ked bude v poriadku tak mal zrejme stasticko ze uz mal nozky v poriadku...ale vitamin d davam poctivo! 🙂 aspon daco... 😕

melory
12. mar 2007

vitamin d je vigantol? nam davala na kosti vigantol.

wladka
12. mar 2007

akoze poctivo? kazde 3 mesiace nam dava, to je ta ampulka jednorazova.. ale kanavit sme mali od zaciatku iba mesiac..

melory
12. mar 2007

kanavit je len kym sa koji a len 4mesiace vigantol na kosti do 3 rokov

majka35
12. mar 2007

vigantol je ampulka jednorázová? to prvýkrát počujem .. my máme fľaštičku a dávam malej 2-3 kvapky denne .. kanavit tiež dávame, jednu kvapku raz mesačne... 🙂

barunka
12. mar 2007

baby, s tým kanavitom ste ma šokli, ja dávam Simonke doteraz, vraj mám naďalej pokračovať... 😲 😲

majka35
12. mar 2007

nám zase lekárka povedala kanaviť dávať do 6 mesiacov a vigantol do 2 rokov ... tak neviem ... 🙂

wladka
12. mar 2007

tak ja teda neviem 😒 .. mne ze uz netreba, lebo ze ju kojim, a ma vsetky potrebne vyzivy.. vigantol?? 😕 tak to nie.. nemame ho..

magg
12. mar 2007

no ja som zmatena 😕 ,my davame vigantol kazdy den dve kvapky a kanavit raz za mesiac dve kvapky

majka35
12. mar 2007

keď tak pozerám magg, tak tu bude viac zmätených ... 😀 na mňa už to tiež ide ... 😀