Používate jednorázové plienky?

erikasadek
6. sep 2008

ahojte, ak pouzivate jednorazovky, je to anketa pre vas,
preco? je to pre ich jednoduchost,?
ich vyhody a nevyhody.

sirinka
8. sep 2008

blovitc robim v zdravotnictve a toto je stara znama vec, vyrobcovia liekov a zdravotnickych pomocok, detskych potrieb, ked presvedcia lekara, ten najlahsie presvedci pacienta, rozhodne, co je pre koho dobre 😉
ale mas pravdu, som mimo temy 😀

xixi7
18. nov 2009

Ja tiez pouzivam jednorazove, kvoli tomu, aby som nemusela plienky vyvarat a zehlit, lebo aj ked latkovi vyrobcovia uvadzaju, ze netreba, staci prat na 40, tak pochybujem, ze by to vynicilo mikroby zo stolice na plienke ci savej vlozke ci co sa to tam dava. Trochu som mala obavu z gelu, ktory je v jednorazovkach, ale tu som si precitala, ze to nie je nic hrozne:
http://seventhgeneration.custhelp.com/cgi-bin/s...
A zevraj uz existuje aj nieco medzi tlatkovkami a jednorazovkami...nejake Gplienky.
A najvacsiu nevyhodu pri jednorazovkach povazujem odpad, ktory vyrabame. Ale tiez sa chlacholim, ze vsak odpad tiedime a polotovary moc nepouzivame, ale aj tak je to velka zataz.

dominka11
18. nov 2009

používam a so s nimi spokojná.

katrin21
18. nov 2009

sassi: na tretej strane: nesuhlasim.. predstav si, ze mna mamina davala na nocnik asi od 5 mesiacov a chrbticu pokazenu nemam, zato ma mohla v lete kocikovat ako 7 mesacnu aj dve hodiny bez plienok, lebo vedela, ze vydrzim, lebo som a doma vycikala.. predstav si, ze dok a pol rocna som uz bola fakt bez plienok... zaujimave, co?
podla mna je skor chore, ak ma dieta uz rok a este nesedelo na nocniku.. lebo a take som tu uz citala.. podla mna ked si dieta sadne, ma ist skusat na nocnik... ano, nevypyta sa samo, ale da sa vystrihnut chvilka po zobudeni a pod.. a dieta sa vycika a moze byt potom bez plienky 🙂

katrin21
18. nov 2009

ja k teme: ja som pri dcere pouzivala latkovky, abycajne stvorce... z fin.l dovodou a zavidela som maminam, co nemuseli stale prat plienky, co smrdeli aj ked sme ich stale zapierali a tak cakali na opranie... jednorazovky len na noc a do mesta....

macka01
18. nov 2009

pri prvom som začala s latkovými ale asi po 3 mesiacoch ma to prešlo,kupeľna stále plná plienok špinavých aj opratých,hory žehlenia...potom aj pri druhom len jednorázove.Používať látkove mi nepríde lacnejšie.Elektrina na pranie a žehlenie,prášok a aviváž...podľa mna to vyjde na stejno,a čas možno využiť lepšie ako žehliť a skladať pleny.Ale niič proti rozhodnutiu používať latkove 😉

pancake
18. nov 2009

ja len jednorazovky. a som spokojna. maly nemal este ani raz zapareniny a mam doma stale vonavo a cisto. nemusim vyvarat alebo mat okakane plienky v lavoriku v kupelke. 😝

mamutka
18. nov 2009

baby, kde to beriete, ze zehlenie latkoviek??? to bolo pred rokmi, dnesne latkovky su tvarovane ako jednorazovky, operem na 60 a vysusim, na dieta zapnem suchacom presne ako jednorazovku, pohodlne a rychle.....
jednorazovky davam len vynimocne, ked na vylete nemam kde prat a susit, lebo je chladno a prsi a pod....
a v lete ked sa babatka potia v tych sackoch igelitovych, je mi ich luto, moj ma nadhernu a naozaj dychajucu plienku na zadku.
ved aj mamicky nosia len bavlnene pradlo, hlavne v lete, ale deti v umeline, no neviem kam toto vedie....
ja mam vedro s plienkami na balkone a nesmrdi nam to, ( kaka sa hned splachuje a odoperie mydlom ak treba ) je to na tienenom mieste, ani v lete nebol problem, periem tak kazdy druhy den.
jednorazovky daju min jednu tonu nerozlozitelneho odpadu na babatko, co chvila toho bude neunosne vela ale riesit to budu musiet nase deti.
ja nie som nejake eko fanatik, ale jednorazovky sa mi nepacia aj preto, ze ich citit ked si maly cikne, proste ten umely pach je nechutny.
minule u nasich som to dala malemu na noc, precural to ako nic, to sa mi s latkovkou poriadnou nestane.

ja viem, kazdeho osobna vec, len uz tu prosiiiiim nepiste, ze latkovky sa musia zehlit, to ste videli len tie hnusne biele stvorce komunisticke 😝 moj nosi napr.toto a preto mi to stazovanie si na zehlenie tak pije krv
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
😉

mamutka
18. nov 2009

a avivaz sa na plienky ani nema davat, vyvaranie, to uz vobec 😨
fakt len 60 stupnom a su cistulinke a vonave, aj ked do nich piska rok.
no ale kazdy moze mat inu skusenost, su asi aj ludia co ani oprat poriadne nevedia a potom si ostatni myslia ze vsetci taky humus maju, ako moja svokra ked taniere umyva, ja mam plienky cistejsie ako ona hrnce 😀

janette4
18. nov 2009

mamutka, tak takéto plienky ja vidím prvýkrát.ja som si kúpila pre malého obyčajné látkové,ako sme nosili my,ktoré treba prať na vysokých teplotách,vyvárať.. a tie veru žehliť musím,lebo neožehlené sú otrasné,tvrdé.ja od jeho narodenia používam len jednorazovky,skladujeme ich na balkóne.

erikasadek
autor
18. nov 2009

boze vy ste vyhrabali tuto temu staru rok.. 😀 😀 😀

mamutka
18. nov 2009

janette, presne, tie su bez ozehlenia otrasne 😝 😝 😝 esteze vymysleli to co som sem hodila napr....nadhera, a ta vonava rituska 😀
erika, tiez som kukala 😀

vieraj
18. nov 2009

jednorazovky, ale latkovky, ktore mamutka hodila, tak tie vyzeraju fajn, aj by som sa dala nahovorit

baskaj
18. nov 2009

nie, nepoužívame, my používame moderné látkovky. také, na aké hodila link mamutka. a sme výsostne spokojní! jednorazovky dávam, len keď sme na dlhšie mimo domu alebo keď mi látkovky nestihnú doschnúť.

mamutka
18. nov 2009

vieraj, u mnohych latkarok to takto zacina, - preco mat dieta v skaredej papierovo igelitovej hnuske ked moze mat taku krasnu farebnu nadheru na ritke? 😀

bambusko
18. nov 2009

mamutka, ale ked ti tu krasu oserie... 😀 tiez pouzivam len latkovky 😉

zitaje
18. nov 2009

Jednorazovky pouzivame malo, vacsinou na von, ked ideme na dlhsie do mesta a pod.
Starsia dcera bola do pol roka v obycajnych stvorcoch, ale ako sa zacala viac hybat, vadili jej pri pohybe tak sme presli na jednorazovky.
Pri druhej dcerke som ale objavila moderne latkove plienky a ficime na nich, teda teraz uz len na von a na spanie, a jednorazovku davam skor vynimocne. Jeden balik mi vydrzi niekolko mesiacov, naposledy som kupila Alany v DM niekedy pred dvomi mesiacmi, bolo ich tam 44 a este nie je balik zdaleka prazdny.
Niektore tie latkove plienky su ozaj take pekne, ze sa clovek musi ovladat aby nedokupoval dalsie a dalsie aj ked uz nepotrebuje. 😀

bihan
19. nov 2009

Jééj.. a ja som sem ešte neprispela! 😀

Nepoužívam! Istého času som dávala len na noc, ale to bolo len také čudné obdobie. Ani za nič na svete by som sa k hnuskám nevrátila.

Obavy nie sú len z gelu, ale aj z igelitu, ktorý sa na výrobu plienok používa, cheimikácie na zedodorizáciu moču, bielenie, transport a všetko okolo...

Ako tu bolo spomenuté, v USA sa už predávajú G-diapers.. ten systém sa mi neskutočne páči, ale na starom kontinente sa nedá zohnať.
V pincípe ide o to, že si kúpite pár ks. krásnych farebných nepremokavých nohavičiek a vkladáte do nich papierové plienky, ktoré sú úúúplne rozložitelné a dokonca neviem, či sa nedajú spláchnuť v záchode 😵

bihan
19. nov 2009

Tak sa dajú spláchnuť, kompostovať alebo jednoducho vyhodiť.. fakt super vynález 😵
ale kým sa budú dať zohnať, budem sa tešiť z mojich krásnych látkoviek 😀

zuzana76
19. nov 2009

ja som pouzivala pampersky, teraz pouzivame uz len na noc plienku, cez den sme bez

ale velmi ma lakalo aj laka pouzivanie latkovych plienok z ekologickeho hladiska , jedinou nevyhodou je ta pociatocna investicia dost vysoka, ak raz budem mat druhe dieta, mozno sa na to dam, ale bolo by super, keby som v blizkom okoli poznala nejaku mamicku co pouziva latkovky, aby mi vedela poradit pri vybere plienok atd... viem, ze info sa da najst aj na internete , aj tu na MK.

zuzana76
19. nov 2009

ale velmi sa mi pacili tie, co dala link mamutka, takze naozaj o tom vazne uvazujem, uz lento druhe dieta aby bolo 😉

xixi7
19. nov 2009

Kocky latkovky a nebojite sa tych mikrobov ked to periete na nizkych teplotach a nezehlite? Ale to asi do tejto anketovej temy nepatri.

bihan
19. nov 2009

Xixi, myslíš tie, ktorými nás strašia v reklame na domestos a 99% z nich sa zabíja pri praní na 60 stupňov 😀
Telesné baktérie sa začínajú výrazne eliminovať už na 40-ke 😉

bambusko
19. nov 2009

xixi, presne ako pise bihan 🙂 tohoto sa treba skor obavat

http://lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/557774/

http://lesk.cas.sk/clanok/81979/zbavte-sa-bakte...

apropo, kedy ste si naposledy cistili klavesnicu??? 😅

erikasadek
autor
19. nov 2009

bambusko ja kazdy den 😀 😀 so specialnymi obruskami ale je pravda klavesnica ma asi najviac bakterii..

ja osobne periem na 90°C no co uz, so mnou.. 😀 😀

bambusko
19. nov 2009

erika, nenicia sa ti rychlo veci pri prani na 90? 😕 ako uteraky a postelne, nepoviem, plienky tiez raz zacas...

erikasadek
autor
19. nov 2009

nie nic, vsetko ok.. a potom rovno , do susicky..
nie, su ako nove.. naozja uterazky postelne a plienky vzdy na 90°C uz dva roky; plienky a su ok;. ja ma ale bambino mio.

ja pouzivam, ekologicky prasok. aj, eko, avivaz.. 😉

pastuska
19. nov 2009

Ahojte,
tak ja u malého používam jednorázovky, ale strašne ich nechcem, no stále sa mi nedarí dať dokopy peniaze na látkovky. Nakoľko som tehu, tak druhé chcem baliť do látkoviek.
Malý je mierny atopik, aj kožná povedala, že papierové obsahujú hrozne veľa hnusu, hlavne pampersky. Odporúčala buď Fixies - ale hlavne látkovky. Ja sa teda chystám na tie látkovky pri druhom, dúfam, že sa mi to podarí.

xixi7
19. nov 2009

K tym bakteriam v domacnosti. No moja mala nechyta ani klucky ani klavesnicu ani nechodi do nasho WC, pribory a misky vzdy prelejem horucou vodou. To chcete povedat, ze mate fekalne bakterie po byte? Ja dufam, ze len v plienke.

gia111
27. máj 2011

rozhodnutie je na každej z nás, ja z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je to menej pohodlné ale robíme to pre naše deti, bohužiaľ princíp pohodlnosti nepripraví pre naše bábätká do budúcnosti priaznivé podmienky. Od kedy som začala látkovať, už sa idú pridávať 3 maminy a to je pekná kôpka odpadu. Podporujeme návrat k tradičným hodnotám - k prírode a k úcte k životu. Len si predstavte za tie roky od kedy sa používajú jednorázovky koľko odpadu z toho muselo vzniknúť.... Každá z nás má na výber