Používate jednorázové plienky?

erikasadek
6. sep 2008

ahojte, ak pouzivate jednorazovky, je to anketa pre vas,
preco? je to pre ich jednoduchost,?
ich vyhody a nevyhody.

sassi
6. sep 2008

jednoznačne ano
a preto lebo s latkovkymi mam zle skúsenosti

marlene
6. sep 2008

jednorazove a jednoznacne z pohodlnosti,nechce sa mi prat latkove,viem ze existuju poplinky ,myslim ze tak sa volaju,ale aj o by mi bolo vela roboty.
nevyhody-jednoznacne z ekologokickeho hladiska mam vycitky.ale snazim sa to vyvazit inde v domacnosti 😎

lefika
6. sep 2008

jednoznacne jednorazovky: urcite by sa mi nechcelo sa babrat s latkovymi. ekologicke hladisko je tiez diskutabilne, ked kazdy den kvoli latkovkam bezi pracka 😉

maruschka
6. sep 2008

-pri oboch dcérach som používala pampersky..z ich zdravotného hladiska-na všetko mali alergiu-látkové aj lacné plienky.
-pre mamičky je to jednoduché,rýchle.Pre dieťaťko čisté a pohodlné.
-nevýhody: vždy plný smetiak 😀 😉

lefika
6. sep 2008

maruschka, smeti chodi vynasat manzel 😀 , takze ja mam len same plusy 😀

erikasadek
autor
6. sep 2008

lefika kazdy den nie, ja periem kazdy treti, a to aj z inymi vecami, avsak z ekologickeho preto, pretoze je to material ktory sa nerozklada v prirode, takze neskutocne to zatazuje prirodu,
nedavno dali len priklad tu vo francuzku ide kazdy den 25 000 000 plienok denne do kosa,
nie je to vicitka a ja som pouzivala pri prvom teraz uz len latkove.

lefika
6. sep 2008

erika, ale myslim, ze sa uz robia aj rozlozitelne jednorazovky, len su drahsie. no pre mna je to uz pase, ale pri druhom by som asi pouzivala tie 🙂

sassi
6. sep 2008

aby boli latkovky fakt čisté, tak ich treba prať minimálne na 60°C, optimum by bolo na 90°C a len žehlením sa zničia niektoré bakterie. Takže prať latokovky ma menej ako 60, s inými vecami a nežehliť (len skladať) je dosť nehygienické. Navyše za 2-3 dni to musí byť teda iný smarádeček.
Ja ked som skúčala latkovky, ked som ich vyprala na menšej teplote boli flakaté ... ble... a denne som prala plnu pračku plienok, okakané plákala vo vani (našťastie kakala malo často), používala všetky može sensitive prášky, mala aj tak stále ohádzaná, aj ked som dala ešte raz plákať v čistej vode.
Po týždni mi z toho švitorilo, všade len plienky.... pocikané, namočené, v pračke, na balkone, na žehlenie, ožehlené 😖 😖 😖
Pre mna su jednorazovky aj ekonomickejšie. Moderne latkovky su drahé že až, taka latkovková vybava pri tých cenách za jednu plienku to by bola teda parádne investícia. Plus treba prirátať náklady na vodu, energiu, prášok (alebo niečo ine na pranie), opotrebovanie práčky, a čas (aj čas su peniaze) 😉
Jedine čo by ma presvedčilo je hladisko ekologické - ale aj to neviem - pri tej spotrebe vody a energie... štúdie som nečítala, neviem či existuuje nejako reliabilné porovnanie.

sassi
6. sep 2008

Lefika ja som sa na ne dívala, na tie BIO jednorazovky, cena 3x taka vysoká 😕 čo je to??? ryžovanie na ekologickom povedomí mamičiek???
Ked bude cena aspon porovnatelná, tak ano, ale takto....

lefika
6. sep 2008

sassi, ako vsetko, co je bio 😖 nakolko je cena opravnena, neviem, nezistovala som, ake su medzi nimi rozdiely...

martina46
6. sep 2008

tie bio jednorazovky vraj pretekaju, tiez nic moc.
jednorazovky iba na noc a na cesty. na noc som presla na ne preo, lebo mi bolo luto malej - ten balik na ritke- ach jaj. neprebalujem v noci.

lefika
6. sep 2008

martina a ako sa spravaju latkovky v houcavach (napr.dnes)? ja si to neviem rpedstavit dat babu taky balicisko latky, ked sa neda vydrzat ani v tricku 🙄

mracik
6. sep 2008

😀

sassi
6. sep 2008

No ja som mala s tými latovkami problem práve v lete.
Chcela som aspon 1. tri mesiace, kym dieťa často kaká a kym ho aj tak treba baliť naširoko, ale v tom teple, mala stále upotená, tak som prešla na pampers + latkovka + abdukčne poštolky (ale ak bolo moc horko, radšej som ich nahradila ešte jednou latkovkou.
Ozi a ake jednorazovky požívate? Ja hlavne original Pampers, prípadne TESCO fialove. Ine sa mi moc neosvedčili.

lefika
6. sep 2008

sassi, mne sa osvedcili okrem tebou spominanych aj huggies premium 🙂
mne to vyslo tak, ze v lete sme uz nasiroko nebalili, takze mala bola len v jednorazovke a body. a zapareniny nepozname za cele jej plienkove obdobie 🙂

sassi
6. sep 2008

naša sa narodila v lete ☹
s malým sme tiež problemy nemali, je ale pravda, že v lete tiež už naširoko nebol a latkovky nemal ani raz.
Huggies zelené sme mali, ale moc ma neoslovili, teda len dizajnovo su pekne obrázkové 😉 Huggies používame len tie plavecké.

erikasadek
autor
6. sep 2008

sassi budes sa cudovat, ale ziaden smrad nie je, v kupelni su vo specialnom vedre s vekom , takze nie, a prat periem na 90 vzdy a pouzivam prasok c dezinfikuje ,plienky su sneho biele, doteraz, zehlit nezehlim staci ze idu do susicky a je to aj ta dezinfikuje, takze vidis da sa to.

sassi
6. sep 2008

ja by som to nevedela niečo neožehlene dať vobec do skrine, alebo na telo. Noviem, zvyk je železná košeľa 😀 😀 😀
No a to pranie na 90 + sušička, to tiež pekne ide do penazí a zaťaží živ. prostredie (spotreba vody, energie), nie?

siwike25
6. sep 2008

Ahojte my použivame Clever plienky ale už iba na spanie,a neviem si ich vinachvalit,určite by som nemenila za latkové 😉 😉

erikasadek
autor
6. sep 2008

ale nie moja faktura za elektrinu sa zvysila na 4 euro za mesiac a pracka je triedy A++ takze v pohode susicka , je ako zehlicka,
ja ked som pouzivala pri prvom tak ma stali plienky okolo 2500 euro, a do tychto som investovala 360 euro do troch rokov, a nato si pripocitaj aj prasok a energiu tak mi to vychadza max na tri roky na 600 euro s prehananim

ja periem aj tak kazdy den, takze jedna pracka naviac ma nezabije, ver mi.
PS. susicka ti odstrani min. 50%menej zehlenia, 😉

lefika
6. sep 2008

sassi, asi tak 😉
inak po tej susicke uz naozaj zehlit nemusis, akurat ze my susicku nemame a 20tis do nej investovat nemienim. navyse sa nam ani nezmesti do kupelne 😀
existuju merania energetickej narocnosti jednotlivych druhov plienok, akurat ze na strankach jednorazoviek vychadzaju nevyhodne latkove a naopak 😠 😝 takze sa neda verit ani jednym 🙄

erikasadek
autor
6. sep 2008

lefika u mna je to vlastna skusenost, prve dieta jednorazovky a naklady spojene s tym a druhe dieta latkovky, takze uz mozem aj porovnat, teda pri jednorazovkach stale naklady boli okolo 50 euro mesacne a teraz mam 4 euro mesacne elektrinu+ 4,95 europrasok ekologicky, takz eked to porovnam ja moj vitaz su latkovky.
pozri v trajsej dobe , si kazda mamicka moze vybrat, co je dobre, nie?

angua27
6. sep 2008

môj syn je od narodenia na jednorázovkách. najprv s pohodlnosti a teraz aj preto, že ako už bolo písané, neviem si predstaviť, že by chodil s balíčiskom na riťke v tomto teple a stále pranie a žehlenie (keďže na sušičku nie sú peniažky ani miesto). 😉
mne sa najviac osvedčili fialové Tesco a ešte Babylove od DM. cenovo vychádzajú podobne. najhoršiu skúsenosť mám s Pampers, stále pretiekli. od nich sa mi osvedčili iba tie New Born so sieťkou. Huggies, ani Clever som neskúšala.

miskinadamko
6. sep 2008

ano 🙂

sassi
6. sep 2008

My sme opračku so šušičkou mali, ale ked sme menili, tak som kúpila už bez, ja som v tom aj tak nikdy nesušila. Kopa látok sa tam sušiť nesmie, a aj je to inak vysušené ako "vo vetre na balkone". Jedine v zime alebo ked bolo extra sychravo som v tom občas niečo vysušila.
Angua mne pretiekli Pampers Sleep and Play - oarnžové, ale zelené s super, a odkedy je to nový dizajn s elestickými páskami, kupujem vlastne len tie. Daju sa všeliako na akcie - vždy väčšia zasoba dopredu, malý už tak nerastie, momentálne sme na velkosti 4 - 4+

adetka
6. sep 2008

my sme od narodenia na jednorazovkach... z mojej pohodlnosti a praktickosti... nemusim ju prebalovat po kazdom curknuti... vydrzia dlhsie na ritke... pri behani slecne tak nezavadzaju, nie je v mokrom (ritku ma krasne suchu) a ovela menej prania (mama spominala, ze prala a vyvarala denne aj 20 plienok)...

mracik
6. sep 2008

adetka, praktickosti? 😕 pohodlnosť beriem 🙂

adetka
6. sep 2008

praktickost rovna sa pohodlnost... vsetko co je prakticke nam ulahcuje zivot... takze dovvody pohodlnosti su pre mna aj dovodmi po praktickej stranke... 😉

verulka
6. sep 2008

baby prave v tomto teple mi pride z ev latkovkach lepsie ritka dycha 😉 my sme mali 1. babo na lakovych( neboli jednoducho prachy a elektrinu a rpasok cvakali rodca, kedz esme u nich byvali) pri chalanoch sme ficali na jednorazovkach a teraz sme klasika jednorazovky, az nato, ze krpec ma desne problemy, tak mam doma par prvych kuskov latkoviek 😉 pociatocne nakaldy su paradne, ale kedze su to vsetko velkosti, kt by mali vydrzat az do konca obdobia plienkovania, tak sa to oplati 😉 i ked ja to nerobim zo ziadnych pohnutok len z donutenia 😅 inak dnes bol na striedacku v altkovke aj v pamperske a tusim idem objednat dalsie latkovky, nech sa uz prestane ta ritka trapit 😉

sassi
6. sep 2008

ved každy ako mu vyhovuje. Prdsa je najdoležitejšie aby bolo dieťa spokojné a v suchu. Len myslým, že pri používaní látkoviek sa to sucho tak zabezpečiť nedá - hlavne v noci, prípadne na cestách ☹

Male babenko, čo ciká aj 40x denne po malých dávkach to ma v pamperske isto suchšie. Väčšiemu zasa tak nezavadzajú...

Kamoška mala argument, že pri latkovkach sa dieťa skor odučí od plienok - výsledok - odplienkovali v skoro 3 rokoch. Možno je len snaha rodiča pri látkovkách väčšia, aby dieťa už plienky nemalo.