Precikané nočné plienky. Čo s tým? Aké plienky skúsiť?

kubko
23. mar 2009

Pred par dnami sa mi konecne podarilo odstavit moju malinku prisavnicku a nastal nam dalsi problem. Rano mala vstava uplne precikana, pretoze v noci vypije minimalne 6 dcl mliecka, skusala som zatial Huggies 4, Babylove 4, Tesco fialove 4 a Pampers 4. Myslela som si ze cim vacsia plienka tym vacsia savost, ale ani Huggies 5 nezabrali a boli precikane az na plachtu. Tak teraz neviem, ci by pomohla velkost 6 alebo ak by ste mi vedeli poradit nejake ine triky proti precikaniu alebo nejaky druh superplienok. Igelitovu plachtu mame, ale skor mi vadi, ze je malinka mokra na nozickach a chrbatiku, a ani spotreba pyzamiek nie je zanedbatelna. Tak by som to radsej riesila cez plienky. Dakujem vsetkym za rady

sirinka
23. mar 2009

kubko no asi ti pomoze iba castejsie prebalovanie v noci, resp. odstavit od nocneho pitia uplne...v tomto veku to uz nie je potrebne.

sarinkam
23. mar 2009

Co dat do jednorazovek jeste neco saveho? treba latkovou plenku, nebo rozstrihane stare flanelove polveceni, proste cokoli jemneho co saje? Ja pozivam latkovky a po noci je to jak cihla 😀 a to mladej v noci nepije, jen vecer kasi ve flasce 😀

kubko
autor
23. mar 2009

siri, ja viem ze to nie je nutne, ale nemozem od malej chciet aby si zvykla, ze v noci uz nie je kazdu hodinu kojena a este jej aj zarazit nahradu za kojenie, tak by som mohla postupne neskor zacat s obmedzovanim.
sari rozmyslala som nad tym, len neviem ci by sa moja fajnovka z toho nevyhadzala, keby mala mokru handricku celu noc na ritke.

sirinka
23. mar 2009

kubko tak ju proste vzdy pri piti mliecka prebal.

michaelar
23. mar 2009

kubko v tomto ti pomoze skor to postupne odvykanie od nocneho pitia ci uz caju alebo mlieka. ja som malemu davala v noci caj ked sme sa prestali kojit a tiez bol casto precikany- pouzivame pampersky. zo zaciatku som ho v noci aj 2 krat prebalovala ale postupne sme obmedzili nocne pitie a je to v pohode.

kubko
autor
23. mar 2009

len mne sa pri prebalovani mala tak preberie, ze nevie potom dlho zaspat. A ona sa chce potom ist hrat a podobne atrakcie, nemozem ju udrzat na posteli

denisocka
23. mar 2009

a take huggiesky,take male balenie original na noc si neskušala?

blau
23. mar 2009

kubko ako hovori siri odnaucit(pomaly s citom) od nocneho pitia. Potom nebude tolko cikat. To chce trening a samozrejme cas 😉

emogeon
23. mar 2009

nasa ma riadne mokru pampers plienku ale precikanu nikdy.. asi menit plienku aj v noci 😉
ako odnaucit od nocneho pitia ? deti su v noci aj smadne a nedam mu napit ?

sirinka
23. mar 2009

emogeon presne tak, najprv vynechas jedno pitie...po case dalsie...samozrejme ze to chce trpezlivost...
ono to nocne pitie nie je nic moc ani kvoli zubkom, ktore uz niektore deti maju v tomto veku pozehnane... 😉

sirinka
23. mar 2009

ale isteze treba dbat aj an to, aby dietatko pilo dostatocne cez den. pitie v noci je viac o zvyku ako o nevyhnutnosti...
prilisny smad niekedy je signalizator ochorenia, napr. cukrovka.

bihan
23. mar 2009

6 deci mlieka v noci? To sa veľmi nečudujem, že všetko prečúra 😅 😀 Tiež by som poradila min. zmenšiť dávky mlieka, časom zrušiť úplne.

martina46
23. mar 2009

no, uz v tomto veku tolko pit.... veru, zamenit za vodu, ona si odvykne 😉

markiza
23. mar 2009

nahradit mlieko vodou... to by kubko moc neporiesila precikavanie 😵

kubko, skus pozriet nejake plienky urcene na noc a pokus sa Hanke znizit davku mliecka na kazdu flasku o 30ml, pomaly, nenasilne... chce to samozrejme cas. ono nocne pitie je minimalny problem pre zubky, ale oblicky si potrebuju oddychnut.

mirko
23. mar 2009

kubko, moze to byt aj tym ako ti spava, ci na chrbte alebo na bruchu.....moj maly prespi celu noc,takze v noci nepijeme nic, pred spanim ideme cikat a rano sa tiez budi precikny, nie vzdy, ale predsa, pouzivame lidlove plienky, predtym pampersky a to bolo este horsie, a skoro stale spava na brusku a asi ked ma aj len trochu nacikanu plienku , mu to vytlaci a je mokry...... ☹

nana
23. mar 2009

aj my mame ten isty problem, ale skusali sme uz vsetko, aj vecer uz tolko nepije a v noci minimalne a stale je mokry, a to ho prezliekam uz o 4,00 hod. rano. plienky sme skusili hadam vsetky

petulienka
24. mar 2009

kubko aj nas maly sa precikaval, ja som to vyriesila prebalovanim vzdy ked papa... jasne ze sa prebral a potom aj hodinu nevedel zaspat, ale postupne sa to upravilo a teraz papa uz len raz okolo piatej, prebalim ho a uz vie ze ziadne hranie nebude, proste ho necham medzi nami nech sa ulozi a hotovo. Pokial nepapa spi v postielke potom na ranom si ho uz dam k sebe, lebo v postielek uz nema to celo, takze by mi odtial utiekol a takto medzi nami ho udrzim a on uz vie ze sa bude spat dalej... pozeram ze cakate druhe, tak drzim palceky, nam sa moc nedari ale snad to pride 🙂

sarianah
24. mar 2009

..nas maly sa tiez do rana precika, ked ho v noci neprebalim..zaspava okolo 21.30 a okolo polnoci sa zobudi na papanie, vtedy ho aj prebalim, dostane papat a vydrzi do rana.V noci ho ale prebalujem tak aby sa co najmenej prebral, nerozsvietim svetlo, nerozpravam sa s nim, ani mu nenatriem zadocek rybilkou, proste nic, len sup nova plienka, papat, odgrgnut a sup zase do postielky a hajame dalej 🙂 .Samozrejme ze ked je pokakany, tak je to trochu horsie a zdlhavejsie..

valka
24. mar 2009

co tak jej vzdy do flase dat iba malicko mliecka...teda nie plnu davku? urcite nie je smadna, ani hladna..je to len zvyk...takto postupne znizis davku...
alebo zamenit sposob uspavania...hladkanie, pohojdavanie apod..aby nemala flasu ako uspavadlo...

kubko
autor
24. mar 2009

no momentalne som rada, ze sme zmenili sposob uspavania z kojenia na poharik s mlieckom, tak nechcem vsetko hr a budem musiet ist postupne.
denisocka ani som nevedela, ze take existuju, skusim ich pohladat v obchodoch

katka76
24. mar 2009

ahoj, no ako radili ostatne maminy, treba opatrne znizovat mnozstvo mliecka. skusila si uz plienky z lidla - sevena 7 - 14 kg, 14ks v bal, byvalych 65 sk ?- ja ich pouzivam na noc, su dlhsie oproti ostatnym, nezosuchnu sa tak, ani ked sa babo dost vrti.

monky1
28. mar 2009

kubko,
aj my mame hanku 😀 a este nedavno sme riesili podobny problem.
My sme pouzivali plienky Tesco - tie svetlejsie fialove a zistila som, ze ju bolo treba poriadne stiahnut v pase, vtedy sa neprepiškala - samozr.dychat mohla 😀 .
A tiez sme to vtedy riesili tak, ze ked chcela v noci mlieko, dala som jej asi 100 - 150 ml, ale cumel s najmensou dierkou - myslim na caj pre novorodencov. Keby som jej dala cumlik veku primerany, mlieko by vypila v priebehu minutky..... ale tak sa snazila ho vytiahnut, az sa unavila a automaticky spala dalej. Postupne sa odnaucila a teraz ked si pyta mlieko, dam jej vodicku al. caj a vysvetlujem, ze brusko si musi v noci oddychnut.....ale nie vzdy mi chce rozumiet 😀 😀 😀

alami
28. mar 2009

najhoršie pri precikaní plienky je, ak je niečím stiahnutá - teda tesnejším bodynkom. Lepšie je niečo voľné, nejaký overal, alebo len tieľko pod pyžamko. To naozaj zaberá, tento problém som ja riešila pri prvom synovi a ako som mu prestala dávať na noc body, pomohlo to. Alebo-...aspoň dbať na to, aby manžeta na plienke bola okolo body, teda - medzi body a nožičkou musí byť kus plienky - teda nepremokavého materiálu, lebo inak to začne nasávať práve tam....vyskúšaj a daj vedieť či pomohlo.

knobloska
28. mar 2009

Zkuste jim dát větší plenky, nám to pomohlo 🙂

katrinaaa
29. mar 2009

Ahoj moje malá v noci vůbec nepije večerpřed spaním vypije flašku mlíka a trochu čaje ikdyž spí celou noc tak v poslédních dnech se mi ráno vzbouzí pročůraná až na fusak ve kterym spí a to má normální pižamko a plinku větší dát ¨nemůžu už jsem to zkoušela a ted si lámu hlavu co s tím dál

kubko
autor
30. mar 2009

alami my pouzivame na spinkanie pyzamkovy overal, takze nic tesne okolo ritky nemame, tak riesime dalej

monky nam to presakuje cez precikanu ritku, nie vrchom

vacsie plienky nam nepomohli bezne nosime Huggies 4, nezabrali ani 4+ ani 5

ale mam riesienie, ako mi tu niektora radila nocne Huggiesky, nikde som ich nezohnala, ale spomenula som si na hnusno vyzerajuce plienky ako igelitky kombinovane s krepovym papierom, co Hanka dostala od susedy, ked ju bola pozriet ako babenko. To budu asi tie nocne Huggiesky, lebo maju namiesto obrazkov, ktore su na klasickych Huggieskach su tam spiace zvieratka na oblacikoch. Vyzeraju strasne, su zvonka igelitove a pas okolo pasa je ako keby z krepoveho papiera, ale zaberaju....... Takze je to uplna bomba, uz len zistit, kde ich zohnala susedina dcera a ci si to vobec po takom case bude pamatat. Zatial so nocne huggiesky nenasla ani v tescu ani v kauflande, tak uvidime....

monky1
30. mar 2009

vidis, kubko, a nam to islo aj vrchom, ale ked som ju viac stiahla, ta plienka nemala moznost "lietat" a potom sa nejak drzala aj okolo noziciek...... a pomohlo aj to, ze sice dlho pila, ale menej

v kazdom pripade - nech vam tie novoobjavene plienky pomozu 🙂

dudinka21
30. mar 2009

no ja neviem, či je to v plienkách aspon u nás, moj syn sa nenormálne vrtí v noci on sa prehádzuje stále a on ani nemá tak preplnenú plienku ako to, že mu to ide akoby cez boky asi tým, ako sa vrtí, my sme skúsili už asi všetky plienky a vždy to isté.. Asi naj sa mi zdali happy či ako sa volali..My máme na posteli pod plachtou igelit ale aj tak som z toho precikania zúfala. Niekedy ho aj prebalím, len vždy so strachom, lebo on ked začne v noci plakat tak je asi celý dom hore.

monca301
30. mar 2009

no ja som to vyriesila tak,ye ja ked idem spat,tak ho prebalim a do rana v pohode.

bambulka026
30. mar 2009

My mame tiez problem s precikanou plienkou, lenze aj Martinko sa oduca od prsnika a nahradou v noci je caj.
Skusala som tiez vsetky mozne plienky, aj ho v noci preballim, no tak ci tak je rano precurany. 😢