Precikané nočné plienky. Čo s tým? Aké plienky skúsiť?

kubko
23. mar 2009

Pred par dnami sa mi konecne podarilo odstavit moju malinku prisavnicku a nastal nam dalsi problem. Rano mala vstava uplne precikana, pretoze v noci vypije minimalne 6 dcl mliecka, skusala som zatial Huggies 4, Babylove 4, Tesco fialove 4 a Pampers 4. Myslela som si ze cim vacsia plienka tym vacsia savost, ale ani Huggies 5 nezabrali a boli precikane az na plachtu. Tak teraz neviem, ci by pomohla velkost 6 alebo ak by ste mi vedeli poradit nejake ine triky proti precikaniu alebo nejaky druh superplienok. Igelitovu plachtu mame, ale skor mi vadi, ze je malinka mokra na nozickach a chrbatiku, a ani spotreba pyzamiek nie je zanedbatelna. Tak by som to radsej riesila cez plienky. Dakujem vsetkym za rady

julie6
30. mar 2009

nam sa osvedcili Pamper Easy up, su drahsie ale davam ich len na noc, ale je pravda ze v noci nepijeme vobec nic

junovka
30. mar 2009

ahojte baby.....ako tak citam vas , tak som rada, ze nie som vtom sama s mojou dcerkou, nakolko posledne obdobie mavame ten isty problem.......pocas dna len by pila a pila, samozrejme, ked len pije, tak malo co chce jest, a v noci, davam len raz mliecko UM 180 ml, a tak isto...neni noc bez toho, aby som ju neprebalila a celu neprezliekla, lebo ona strasne rada spi na brusku, cela sa precika az je mokre cele pyzamko.... 😝 😝

kubko
autor
6. máj 2009

caute baby, tak sa mi to vyriesilo samo tyzden na to, co som sem naposledy pisala, mala mala zvracanie a horucky, tak lekarka kazala vyradit vsetko mlieko, tak sme zaspavali bez mliecka, a ked sa mala zobudila, bola jej ponuknuta voda, alebo nesladeny cajik, tak sme si odvykli a uz v noci nemlieckujeme. Pred tyzdnom Hanka prespala prvy raz celu noc, no zazrak. Ak sa nahodou niekedy v noci zobudi a pyta s placom kakavko, tak jej ponuknem vodu, niekedy sa napije, niekedy zisti, ze to je voda, tak mi ju poda naspat a po chvilke zaspi. Ale mam aj tak typ na precikane plienky. Normalne nosime Huggies 4, tak som kupila 6, sice pri povodnom mliecnom plane by urcite precikala aj tie, ale na tuto plienku jej davam este Pampers Sleep and play 5 co som dostala od kamosky, ktorej mala uz plienky nenosi. Co presiakne cez prvu plienku zachyti druha plienka, len ja som mala problem, ze mi plienka presakovala cez zadocek a nie bokom okolo noziciek alebo cez chrbatik. Takze vyskusajte a ked vam to zaberie, tak napiste

danu
6. máj 2009

ja mam zase problem ze ju nemozem oducit od pitia v noci. Stale jej davam raz za noc UM. skusala som nahradit vodou /caj nepijeme, len vodu/ a nie je sanca. Mrnci a zobudi sa mi uplne pokial jej to mlieko neurobim, skusala som to vydrzat 3-4 dni mrncala mi asi polhodku , nie a nie zaspat, nakoniec som jej to mlieko urobila a zaspala pekne. ale na skoro 2 rocnu je mlieko podla mna zbytocne v noci ale co mam robit?

bobisek
7. máj 2009

Holky náš klučík taky v noci lemcá čaj. je naprogramovanej jako budík. Kolem půlnoci si dá hrneček a zase chrní. Jenomže on už s námi nechrní v posteli, ale ve svym pokojíčku. Když mu jdu dát napít, tak má plínku netknutou, ale zato ráno je pročůranej až na záda. Plena má snad 6 kilo 😀
taky nevim co s tim. Určitě je to zlozvyk, když stává ve stejnou dobu, ale já se v noci taky budim, protože mám žízeň a kdyby mi to někdo nedovolil, tak bych asi neusnula. Jak to mám vysvětlit 2letýmu cvrčkovi?

denisocka
7. máj 2009

ja som na nažiatku radila a teraz mam taky isty problem,nepomaha nič...a to v noci ani nepije,len sa mu postavi pindo a nejak šikovne nacika na bok a je mokry,pritom plienka je len trochu pocikana 😔

akejka
7. máj 2009

aj my máme tento problém. Pričom malá v noci pijáva čaj - max. 2 dl, len keď jej idú zuby...inak sa napije večer, tesne pred uložením ju prebalím a v noci má čaj na stolíku (občas sa v noci sama ponúkne, ale si len pár krát glgne, čo ani nepočujem a nezobudí ma to...) a cez to všetko bývy ráno úplne prečúraná, niekedy už nadránom okolo 4. hod. sa zobudíme na kýchanie...
tiež neviem, či ju mám v noci budiť a prebaľovať...ale napr. dnes v noci nepila čaj vôbec a ráno mala úplne plnú plienku a až sa triasla, ke´d sa zobudila, taká bola mokrá a studená...

akejka
7. máj 2009

junovka presne aj moja malá spí na brušku a na brušku býva aj ráno celá precikaná...lebo ta plienka max. naplní svoju kapacitu a potom jej to vrchom preteká...či pije v noci fľašku, pár glgov, alebo nič, skoro vždy ju ráno nájdem precikanú...

veva1
8. máj 2009

aka krasna tema 🙂 a to som si myslela ze sme s precikanymi plienkami jedini. Je to riadne neprijemne a bojujem s tym uz od narodenia,Tomasko je precikany vacsinou z boku a niekedy aj po hodke od posledneho prebalenia.Myslim ze koli baculatym stehienkam a velkemu brusku mu plienka na boku povoli a cika si vedla.Skusim najst tie plienky na noc a dam vediet ako sa nam dari.

denisocka
8. máj 2009

mne sa najviac osvečili teraz pampersky aktiv s tým naťahovacím pasikom,ten mu poriadne stiahnem a toto malokedy precika,ale tie nohavičkove,čo som odporučala na začiatku,tak tie su na prd.... maly ma velke pupo,tak ak mu to vytiahnem hore,tak zachvílku to ma pod pupkom

siminks
10. máj 2009

Ahojte,ja to riešim tak že ju vždy ked idem spať to býva okolo pol noci prebalím za spánku,lebo ráno by bola moc precikaná,inak raz sa mi prebrala a nechcela ísť spinkať 😉 ale to ss stalo len raz..

Danu sestrin malý má tiež 2 a pol roka a v noci pýta granko,ked im chutí treba im dať ja si myslím. 🙂

susik77
11. máj 2009

my sme to vyriesili tak, ze na noc davame pampersky o cislo vacsie ako potrebuje. ma okolo 15 kg, teda davame 16kg+ a vydrzi celu noc 😉 a cez den aj 6 hodin-predtym 3 hodiny 😵

veva1
15. máj 2009

tak uz sa nam 4 noc osvedcilo ,ze posuvam plienku vyssie na brusko.Predtym bola vyssie na chrbatiku. Neviem ci nahoda ale uz sa 4 noci neprecikal 😵

catrin1
15. máj 2009

ahojte..nam pomaha ze mu davam ine pyzamko...nema body ani overal lebo mu to tlacilo na plienku a kazdu noc sa precikal..teraz mu davam tricko a gate..plienku ma navolno a odvtedy ani raz nebol precikany uz je to mesiac

akejka
15. máj 2009

veva aj mňa to dnes napadlo,..že kúpim väčšie plienky a posuniem ich malej na brucho, ke´d spáva na brušku...

lebo zas bola malá ráno precikaná, až mala nohy úpne ľadové...ale v kľude hajala celú noc, keby sa aspoň rozplakala, že je mokrá...tak by som ju prebalila skôr nadránom...a to vnoci nepila, lebo noc prespala celú bez zobudenia, ale večer pred spaním stiahla 3 deci čaju...
asi to bude veľkosťou plienok, malej stále kupujeme 5-9 kg...lebo naša modelka váži len 8 kg...ale už má 12 mesiacov, tak by sme jej bez ohľadu na váhu mali asi kupovať JUNIOR - 9-15 kg, že ?

veronika32
27. máj 2009

nasa mala vypije cez den, pri zaspavani a aj v noci velmi vela caju. Takze ked idem ja spat, malu prebalim a prebalujem ju takmer kazde dve hodiny aj v noci (3-4-krat), ona sa zacne tak mrvit v postielke alebo len zamrnci, alebo sa zacne prevalovat, tak to ju radsej prebalim, hoci stane sa aj tak, ze nie je co prebalovat, ze ma plienocku suchu. Stane sa vsak aj tak, ze ked zaspim, tak je precurkana a musim ju komplet prezliect, ale ona celkom spokojne spinka ... malokedy sa mi na prezliekanie zobudi.

bubba
27. máj 2009

no treba najst tie spravne...nam to trvalo veeeelmi dlhoooo a nakoniec jedine co nepretiekli boli huggies premium s tymi gumickami.zasa cez den ich mala nemohla lebo tie gumicky sa moc zarezavali do jej stehien....moja mala odjakziva spavala len na bruchu odkedy sa vedela prevratit a ja som noc co noc prebalovala minimalne raz aby sa neprecikala.tym ze spala na bruchu jej to vzdy pretieklo cez pas...kolkokrat sa stalo ze plienka sucha a ona precurana.huggiesky to vyriesili 😎 😎 😎 😎 😎 dakujééééééééééééém za ich vyrobenie 😀

veronika32
27. máj 2009

akejka, nasa mala ma tiez okolo 8kg a nevyriesili to vacsie plienky. Ona bola mokra aj tak. Pouzivame Pampersky lebo je velkost od 7-18kg.

akejka
28. máj 2009

veronika tak skúsili sme Huggies premium od 8 kg...a o 50 % sa zlepšilo ! Už sa pociká len každú druhú noc 😀
Ale ako ty, aj ja malú občas v noci prebalím, hlavne keď sa rozplače, skúsim, či nemá moc nacikané, alebo nie je mokrá...a prebalím ju, ke´d už je hore...

misa.cekatelka
28. máj 2009

Ahoj všichni,tak nám nepomáhá žádný druh plínek.malá hooodně pije čaje,takže čůrá moc.V noci mi nezbývá než kontrolovat a min.jednou za noc přebalit.

andy80
28. máj 2009

Holky, mě se ještě nestalo, že by děti měli přes noc pročůranou plínu. Ale je fakt, že na noc moc nepijí a kolikrát se mi stalo, že měli občas ráno suchou plenu. Taky se mi Jiřík lehce odnaučoval bez plen v noci. Je od necelých dvou let úplně bez plen, teď mu jsou 4 a za tu dobu se počůral asi jen 2x. Ale švagrové syn, ten byl zvyklí hodně pít ve dne v noci a ten pročůral jakoukoliv plínku za chvilku. Nepomohli Pampers ani nic. Prostě se musel často přebalovat. Taky švagrová tenkrát odzkoušel snad všechny druhy plen, ale bez úspěchu.

danuska24
17. jún 2009

ahoj. mne sa tiez rano budi mala precurana. niekedy ju v noci prebalim a aj tak je uplne mokra. musim skusit co pisala catrin, mozno ked nebude mat bodynko tak to tak nebude tlacit na plienku a nebude presakovat. a este chcem skusit plienky fixies, tak uvidime. mala v noci vypije cca 400 ml - caj nepije, tak som rozmyslala ci jej neponuknut caj - nebude chciet a mozno zaspi, lebo sa v noci budi aj 4 krat - sadne si, napije sa , lahne a hned spinka, niekedy pije tak ze ma zavrete ocka 😉

tomasek06
18. jún 2009

Ahojky! Nám pomáhalo, že jsem na noc koupila větší plínky. Přes den měl svojí velikost a na noc jsem koupila ty maxi. Oni o hodně pojmou víc a pak už nebyl pročůraný.

catrin1
18. jún 2009

danuska skus mu dat klasika tricko ako som pisala..mi sme odvtedy precikany neboli...pokial som davala body alebo overal tak bol precikany kazdu noc..a pije aj teraz tolko isto.. 😉

dokina
22. feb 2014

V minulosti som riesila precikavanie plienky, teraz sa uz pytame, ale dostala som sa k novej informacii, tak posuvam, urcite niektorym maminam pomoze. Plienky Pamp.../nechcem im robit reklamu/ maju vo vnutri take zabrany - je dôlezite, aby boli ohnute dovnutra, nie preklopene navonok, tym chrania pred prestupom tekutiny do bokov, su vodeodolne. Udajne tuto vodeodolnu ochranu ma len tato značka a pre dospelakov Atten...

matej815
13. mar 2014

aj nám sa malá precikávala už nedávame cez noc čajík ale v lete áno lebo používame pampersky a v zime látkove

dankamamka12
14. mar 2014

Ten napad s vacsimi plienkami bol dobry, ale niekedy tie gumicky nemusia dost doliehat, precika okolo nozicky. To sa nam stalo parkrat. Uz sme poskusali vselico, niekedy dobre poradia v lekarni, v poslednej dobe sa aj lekarne dost na plienky specializuju , aj ceny maju normalne vzhladom na to ze ponukaju zdravsi tovar - aj pre alergikov, deti s ekzemami, atopikov. Len personal neni vsade ochotny poradit.

lucya2
3. apr 2014

Ja som svoje dieťa kojila v noci snáď milión krát, aspoň podľa únavy, ktorú som cítila ráno a s Pamperskou active baby som nikdy nemala problém, to sú tie modré, ráno vážili 500 g, Pampers sleep and play tolľko nevypijú.

babychriss
13. apr 2014

Nasej malej davame pampersky od narodenia.
A este sa nam nestalo ze by to precikala.
Starsi syn detto, mával pampersky. A nemali sme problemy. Mozno 2-3x za cely cas, ked nejak viac pil v noci ci tak. Inak sa nemozem stazovat.

rajojo573
13. máj 2014

Ahojte, my sme mali rôzne plienky kým sme nenaďabili na plienky DADA, odvtedy ich používame aj pri 2 dieťati. Nestala sa nám v nich žiadna "nehoda". Bol som prekvapený keď sme precikali pampers. Takže plienky sa u nás už neriešia ktoré..... Ak chcete Viem Vám ich doviesť v cene 8,7E/balík. Výrobca ČR.
Viac na mojom bazari rajojo573.