Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

winni
11. máj 2019

@ucitelka70 Ahoj, odkiaľ nakupuješ? Ak by si bola taká dobručká, dala by si mi názov eshopu z PL? Prípadne iných? Ďakujem.

hugo81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hugo81
27. nov 2020

Maminy, mám v súkromných zásobách pull látky a merino úplet z myllymuksut, ale nevyuzijeme, nestíham časovo😔...ak by ste mali záujem, napíšte, pošlem Vám aké vzory sú k dispozícii🙂

ucitelka70
27. nov 2020

@hugo81 ahoj. Na merino a frote sa hlasim. Aj cez f mozeme moncici dizajn

landrea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
landrea
21. aug 2021

Ahojte , mala by niektorá z vás záujem o rozšité plienocky ? Sila som ich pred pár rokmi a tieto mi ostali nedosite.. ak by ste ich niektorá vedeli využiť ..došit.. sú strihane e podľa bum genius , mali to byt kapsovky . Majú patentky na zmenšenie . Rada darujem nech sa to využije . Pisnite súkromnú správu .

ucitelka70
18. mar 2022

ahojte všetci, už som tu strašne davno nebola, ale najlepšie miesto je tu, potrebujem radu

ucitelka70
18. mar 2022

potrebujem ušiť na ľahku inkontinenciu intimky, poradíte?

lucka02092019
23. sep 2023

@sunnyday28 dobrý deň prosím vás ešte siete fiha tra la?

lucka02092019
23. sep 2023

@sunnyday28 dobrý deň ešte sijete?