Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

volpaia
21. máj 2013

Chvíli jsem tu nebyla a mám zase čtení na týden. Všem miminkům přeju krásný život ( tedy zaregistrovala jsem jen dvojčátka @sufik).
@caramilla Tak jsem už byla rozhodlá pro ty golfky Cybex Callisto, šla jsem je ozkoušet do krámu. Ale nějak mě nevyhovují. Zkoušela jsem tam čtyři se spojenou rukojetí a tyhle se z nich ovládaly nejhůř. Moc mě to mrzí, protože se mi fakt líbí nejvíc. Tak jsem tam, kde jsem byla. Než koupím golfky, syn půjde do školy. 😒
Nejlíp se mi jezdilo s Espiro Magic, ale mají strašně krátkou tu zádovou opěrku a syn je veliký. Pak mi ještě nabízeli Navington Scooner, ty se ovládají celkem dobře. I mají vysouvací spojenou rukojeť, takže pro vysoké ideální. Vevnitř jsou fakt prostorné. Jen se mi teda zdají těžší.
http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/navin...
Je to něco mezi sporťákem a golfkama. Asi s nima nikdo nemáte zkušenost?
Mám na ty golfky asi nepřiměřené požadavky. ☹ Asi to bude tím, že jsem nikdy žádné neměla a nevím, co je prostě nejdůležitější.

bordino
21. máj 2013

Zdravím, musím vás dočíst, víkend na chatě byl plný vzrušujících zážitků s technickou a uprchnuvší kočkou 😀 Nicméně můžu vám se hodit jednu dnešní půlhodinovku, to jste rády, co? 😀 bambusové body

abigail1
21. máj 2013

@petkasv tý jo, to je nádhera. A u tý růžový sady plenek s podložkou úplně áchám (protože mi holčička nebyla dopřána)
A svrchňáky jsou nádherný.

sinala
21. máj 2013

@bordino ráda se dívám na Tvé výtvory, jen k nim nepiš ty časy 😀 😀 😀
rukávy jsou zahnuté na OL?

bordino
21. máj 2013

@sinala 😀 Teď jsem mnohem pomalejší, potřebovala bych nějak kopnout do vrtule, strašně mi to trvá... a to prosím myslím vážně
jo, je to slepý steh, mám ho v oblibě

sinala
21. máj 2013

@bordino musím to taky zkusit, já jsem teď přešla od dvojjehly na cikcak 🙂 objevila jsem takový hezký na lemování ( mám 4 druhy cikcaku a tento jsem nepoužívala 🙂 )

bordino
21. máj 2013

@sinala já nemám dvojjehlu ráda, asi ji neumím používat, buď mi vynechává stehy, nebo to není pružné a ještě se mrška láme. No a 60,- za jednu..... 😅

bazarocka
21. máj 2013

Ahojte žienky, síce nešijem plienky, ale dnes mi muž doniesol od kamaráta šijací stroj, ale neviem na ňom nastaviť pnutie nite. Som úplná začiatočníčka a neviem si s tým rady máte niektorá AEG nm 210 ? Je to ten starší model. Stále to mám napnuté, nevedela som do akej diskusie to mám napísať, ale keďže tu všetky šijete dúfam že ho aspoň jedna máte a poradíte ☹

diapozitiv01
21. máj 2013

@bordino
parada, fakt tie tvoje rychlovky 🙂. U mna je rychlovka 3 dni (tj 5 hodin) 🙂
To tam mas velurovu nazehlovacku? da sa to normalne prat pri 40 st ?

ucitelka70
21. máj 2013

@sinala minule som videla dvojihlou veľký cikcak, no ako pekne to ukáže....

ucitelka70
21. máj 2013

@bazarocka nemáš k tomu manuál?

bordino
21. máj 2013

@diapozitiv01 ano, velurovka od bibu... a já je peru i na 60, mám je na bambusových kalhotkách a ty občas přihodím k plenám....

diapozitiv01
21. máj 2013

Baby, nemate niektora zvysok 0,7 m upletu farba ostruzinova taka tmavofialova od lillestofu , chcem to k tym princeznam ale uz je vypredana ☹((

terezita
21. máj 2013

@sinala taky nepouzivam dvojjehlu ale cik cak.. jen asi nemam zadny hezky, jen ten klasicky.. 😅

a ja prihazuju vcerejsi rychlovku..

a_lexa
21. máj 2013

@sufik1 jůůůů ty jsou!!! Veliká gratulace a hodně hodně zdravíčka. 🙂

katkuz
21. máj 2013

@sufik1 krasne vahy 🙂 ... no ved vravim ze sa trochu hanbim 😀 ale ospravedlnujem sa sama pred sebou ze som mala tehotensku cukrovku a prisnu dia doktorku 😀 😀 😀

veronik77
21. máj 2013

@terezita pěkné 😵 Už zvládáš krom práce i šití? 😀

a_lexa
21. máj 2013

@volpaia tak to jsme na tom s golfkama stejně. ☹ Až nějaké seženeš, tak dej prosím vědět. Asi mám také přehnané požadavky nějaké velké, které jdou sklopit do lehu, s polohovatelnýma nožičkama, madlem co jde odendat , velkou stříškou, posuvnou spojenou rukojetí....atd. 😝 Vždy když nějaké objevím, tak na nich něco chybí - asi musím slevit na požadavcích 😠 .

terezita
21. máj 2013

@veronik77 hele to je vzdycky nejaky vykrik do tmy.. vicemene zakazky, ktere delam na posledni chvili a casto i pozdej.. 😅
a dneska tu zrovna siju kratasy s bleskem a burakem, no to bude nechutne dilo.. 😝 ovsem dcerunka si je prala, ze chce mit stejne s mym budoucim zetakem, ze budou jak dvojcata.. no jeste ze nechce helousketu.. (pracovni nazev pro hello kitty)

petkula
21. máj 2013

@terezita krásné a hezky sladěné 😉

karchinka
21. máj 2013

@volpaia
@a_lexa koukněte na Valco Snap, já jsem do něj zamilovaná, nevím, na co chcete golfky, ale jestli tak na lítačku, tak je to ideál - nemá ale tak úplně polohovatelné nožky a rukojeť, ty nožky se ale dají dobře vyřešit... super se s ním jezdí, já mám většinou jenom jednu ruku 🙂 je tichounký a hlavně váží necelých 7 kg (myslím, že 6,6 kg nebo tak nějak)... už jsem ho tu "nabízela", si přijdu jak dealerka, ale je fakt úžasný... navíc je dost prostorný, má nosnost 20 kg a velkou rozevírací střechu...

sinala
21. máj 2013

@terezita ten můj je taky klasický 🙂 🙂 🙂 , jen je takový drobný....

bordino
21. máj 2013

Tak ještě jedna dnešní věc, vlněný kabátek pro mimino. Ve skutečnosti krásně fialový 🙂

bulinka
21. máj 2013

tak po dlouhé době přidávám víkendový počin. Tričko s beruškama a k tomu manžestráčky z 30let starého manžestru co měla babi ve skříni 😀. Akorát nafotit červenou barvu je tedy za trest ☹

diapozitiv01
21. máj 2013

@bulinka
parada, mam rada tvoje berusky 🙂, odkial ich mas??

bulinka
21. máj 2013

@diapozitiv01 to je úplet z Wendy 🙂

arlette
21. máj 2013

konečně mám doma stroj po opravě, i když napětí nitě je tam stejně pořád na houby. Nicméně jsem začla zpracovávat věci, které jsem v době jeho nepřítomnosti nastříhala. Jako první šly šaty pro naši nejmladší. Jen nevím, jestli je nebudou moc široké a nebudu je muset ještě upravit.

lenasss
22. máj 2013

@katkuz náš malej měl při porodu 2300g v 38tt

semy.cz
22. máj 2013

@karchinka koukám mě píšeš přímo do noty tím Vlacem 🙂
Od včera na něj koukám, pročetla jsem skoro celou diskuzina emiminu k němu...
my jsme se totiž rozhodli, že místo klasického sporťáku a golfek pořídíme jen jeden univerzální..něco mezi...a co čtu tak tenhle by byl ideální.....
dneska chci zajít tady k nám do dvou prodejen, ale moc si neděklám naděje že ho budou mít..tak budu muset do liberce do dětského ráje...aby jsme ho zkusili v reálu...

petkasv
22. máj 2013

Holky přidávám další výtvory, včerejší obaly na průkazy 🙂