Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

jatva
26. sep 2017

@danko74 vyparat okolo noziciek, vyparat gumu, nasit novu a zasit plenu. Aspon tak by som to robila, keby som nebola leniva 🙂

danko74
26. sep 2017

@jatva ďakujem za radu ... obávam sa však, že sa pridám do klubu lenivých 😒 ... dnes som už kúpila novú plienku 😉

jatva
26. sep 2017

@danko74 tiez tak riesim vela oprav :(

ucitelka70
26. sep 2017

@lucinka7784 navod nemám, ale všade pridať 0,7 cm

ucitelka70
26. sep 2017

ahojte dievčatá, idem to tu trošku zaplieniť, šijem vsadky, tak niečo z poslednej tvorby, slabo sa tu prispieva

jatva
26. sep 2017

@ucitelka70 mas to krasne 🙂 len z pohladu nosiacej, mam rada ked to ma stahovanie aj pod ritkou (podla foto sa zda, ze vacsina to nema).

ucitelka70
27. sep 2017

@jatva tam to je pozužované - že nefučí- dolnú časť robím 112-15 cm široku, podla dlžky bundy

jatva
28. sep 2017

@ucitelka70 ani nejde o to fukanie, teda aj o to, ale estetika :D bez tych gumiciek mi to pride take vrecovite 🙂 nafotim ti moju 🙂

ucitelka70
28. sep 2017

@jatva budem rada. Dnesna

jatva
29. sep 2017

@ucitelka70 mas to nadherne

ucitelka70
29. sep 2017

@jatva díky, pošleš mi prosím foto do správy, ako vyzerá tvoja vsadka?

jatva
9. okt 2017

Dneska zhurta dosite. Zajtra letia do usa 🙂

ucitelka70
15. okt 2017

Dnešna praca

jatva
15. okt 2017

@ucitelka70 parada 🙂 sikovna si velmi

ucitelka70
15. okt 2017

@jatva niky viac s tymi dierami na hladkanie, 6 celych hodin mi to zabralo

jatva
15. okt 2017

@ucitelka70 pfuuu dobra makacka

vianne
26. okt 2017

Dievcata , idem po radu. Po 6rokoch vyberam novy stroj, rada by som elektronicky, cena niekde medzi 300-450EUR, ide mi hlavne o funkcie volitelna poloha ihly, autom. zapositie, navliekac ihly, autom. orez nite....vyberam prakticky len medzi janome (mam a som spokojna) a brother. zaujima ma hlavne ta moja posledna poziadavka - orez nite ...mate to niekto, ano /nie, oplati sa priplatit za tuto funkciu..? Vdaka 🙂
prip. ktory konkr. model mate a odporucate?

eriqe
26. okt 2017

ahoj @vianne ja mam sice pfaff s orezom a je to super, riadne to urychli sitie. Uz by som bez nechcela. Na dobre sa rychlo zvyka :D

vianne
26. okt 2017

@eriqe ved prave 🙂 pozerala som nejake videa, ten orez necha cca 1,5 cm nite?

eriqe
26. okt 2017

myslim, ze ani tolko nie, skusim odmerat ak chces

eriqe
26. okt 2017

@ucitelka70 krasna praca, tie vrecka - riadne prepracovane

jatva
28. okt 2017

Moje prve merino trika. Rybiej bolo malo, tak som moc nemohla experimentovat so vzorom, tak to vyzera tak divne :D

espritka29
9. nov 2017

Mam na predaj pul stvorce, ak by mal niekto zaujem. Neviem, ci je tu nejaka skupina na predaj materialu. Boli kupovane v deti v bavlnke. Jednofarebny 2€/ks. Vzorovany 2,5€/ks

ucitelka70
16. nov 2017

dievčatá, chodieva nikto do warszawy? poštovné z eshopu mám 26 eur, čo je teda hrozne veľa, a látky, ktoré chcem, len tam majú

vanushka
27. nov 2017

Ahojte, šije tu niekto latkove vložky na objednavku ? Mala by som zaujem, prosim o info do spravy, dakujem vopred

vanushka
27. nov 2017

Ach prave pozeram ze som asi na zlom forume...hladam totiž latkove vložky pre ženy....sorry...ale snaď niekto sa ozve

jatva
28. nov 2017

@vanushka @behulka sijes? 🙂

jadynka
29. nov 2017

@vanushka ja mam skusim poobede najst..

adaszke
29. nov 2017

@espritka29
Su volne tie PUL s tymi priserkami a ten zlty vzorovany? Je to klasicke PUL alebo to hrubsie take chlpate?

espritka29
29. nov 2017

@adaszke je to klasicky pul. ani jeden nie je chlpaty. Vsetky su stale na predaj