Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

jatva
22. feb 2017

@zdena12345 ja uz sijem 1.5 roka na janome a funguje stale dobre a obcas dostava zabrat 🙂

zdena12345
22. feb 2017

@jatva aky konkretne?

jatva
22. feb 2017

E1015. Brala som najlacnejsi s OL stehom.

zdena12345
22. feb 2017

ten som pred chvilkou zrovna pozerala a tiez sa mi pozdava, da sa kupit do 120, takze urcite ho beriem ako vazneho adepta🙂 dakujem za radu

ucitelka70
23. feb 2017

@zdena12345 doporučím ti od spoľahlivej osoby veritas do 50 eur, splna všetky podmienky :D

zdena12345
24. feb 2017

@ucitelka70 dakujem, asi by som radsej nieco nove. Aj ked zrejme tento by tie nove aj prezil🙂 Ten u nasich je takeho novsieho typu, ma viac stehov aj obsivanie.... a som zvyknuta uz na taky

janula18
24. feb 2017

@maryol ta pasiková bundička je naozaj krásna

kmakovicka
9. mar 2017

Pred mesiacom som nevedela ani navliecť niť do stroja, ale som sa do toho pustila a toto sú moje posledné výtvory:

katkuz
9. mar 2017

@kmakovicka no tak to teda klobuk dole 🙂 len tak dalej, krasa

kmakovicka
9. mar 2017

@katkuz dakujem,moc sa z toho tesim

lucinka7784
30. mar 2017

Ahojte, nemate niekto nahodou prelozeny navod z Ottobredesign? Aspon tie zakladne info ako postupovat, kolko cm pridat ku strihu a tak 😉

papajka7
19. apr 2017

Ahojte
Mam surnu prosbu,nema niekto Burdu 2/2017 potrebujem strih na chlapčensky oblek pre maleho na prijimanie.Alebo neviete mi poradit kde by sa dala kupiť ?

ucitelka70
19. apr 2017

@papajka7 ahoj,vitaj po dlhej dobe,spytam sa kamosky ci ma na temto rok predplatne

papajka7
20. apr 2017

@ucitelka70 ďakujem si poklad.Troška som tu spätne preštudovala,pozrela som aj tvoju stranku na fb.a spadla mi sánka wau.Ja som tiež stale pri stroji,len akosi už nefotím veď stale to iste šijem🙂 teraz narychlo softky u nas napadlo snehu

ucitelka70
20. apr 2017

@papajka7 aj mne spadla sánka z tej kalamity, čo máte na severe.... u nás dole zase všetky ovocné stromy padli...

díky za pochvalu... skúšala si na nete hľadať ten konkrétny strih?

papajka7
20. apr 2017

@ucitelka70 ten mam ,ale chcela som mu usit už taky modernejší .

zdena12345
24. apr 2017

ahojte žienky,
viete mi poradiť, akú látku si mám zohnať, ak chcem ušiť poťah na sedačku? Rada by som urobila niečo takéto
https://www.decodoma.sk/Napinacie-potahy/?gclid...
len iné tvary. Potrebujem niečo pružne, trošku odolné a v primeranej cene. Beriem to ako dočasné riešenie pokiaľ deti neodrastú 🙂

katkuz
24. apr 2017

@zdena12345 mna jedine napadla pruzna teplakovina : http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/... , ale uprimne: mne by sa to sit nechcelo 🙂 🙂 🙂 ak by teda rozmerovo vyhovovalo to z uvedeneho linku, ja osbne by som radsej kupila 😀
aj cenovo to asi lacnejsie sit nevyjde. inac neviem poradit, lebo co su metraze a su pevnejsie ako potahoviny, zase nie su pruzne.

zdena12345
24. apr 2017

@katkuz dakujem, idem to pozret. Tiez sa mi do toho moc nechce. Teraz mame vyse roka deky a je to neohrabane, su cez seba poprekladane, stale sa zhrnaju....tak neviem, ci vydrzat s dekami este nejake 2-3 roky alebo nieco taketo urobit s tym, ze to bude na dlhsie. Chcem to na velku rohovu sedacku a taburetku- tiez velku. Tam vychadza cena na tu sedacku 150e (navyse tam nemaju v ponuke ani presne taku aku otrebujeme)a na taburetku ani neviem... to je nerealne...

katkuz
24. apr 2017

@zdena12345 aha no tak 150 e je uz dost. my tiez z tohto isteho dovodu mame staru sedacku, ktoru sme chceli pri stahovani vyhodit, ale decka su este masurovia a este chvilu budu 😀
mozno by som nieco riesila len na sedak, ale i tak je to ostara. alebo by som to "riskla" bez a ked bude sedacka skareda, potom riesit "prekrytie" 🙂 bo mozno ju budete setrit, potah bude krasny a sedacka sa casom vysedi, tak ju bude treba vymenit... no prijemne rozhodovanie prajem 🙂 🙂 🙂

jatva
24. apr 2017

Syn na nocnik furt nie a akosi zo vsetkeho vyrasta, tak som mu usila xxl vlnacky 🙂

zdena12345
25. apr 2017

@katkuz dakujem, presne tieto vsetky moznosti behaju v hlave aj mne🙂

zaba_v_ponozke
3. máj 2017

ahojte, mozem sa spytat ako by ste opravili natrhnute vlniaky? su uplne nove ale kedze som ich mala odlozene kym mala dorasti do nich, nevsimla som si chybu :( utekaju ocka na jednom mieste. dakujem

papajka7
11. júl 2017

Tak znova idem s prozbou,idem šiť tylové šaty pre družičky a nemám stale vhodný tyl kažky ktorý som skúšala sa po prvom nosení roztrhal .nešil niekto tyl potrebovala by som rady dakujem

ucitelka70
11. júl 2017

Dnes som dokončila nosiacu mikinu

keziah
27. júl 2017

Dievcata, nemate nahodou niektora dobry strih na obycajne damske tricko s raglanovym rukavom, cislo 36? Ja mam akurat strih na take s normalnymi rukavmi (iba velkost 36 podla ottobre).
Mozem pripadne vymenit 🙂

domcuurik02
22. aug 2017

ahojte, mate niekto skusenost s tymito kliestami a patentkami? vydrzia nieco?
https://www.tchibo.sk/suprava-na-aplikaciu-pate...

chumac
5. sep 2017

Nabízím přebytky látek, pokud by měl někdo zájem, pište IP.
První teplákovina moraviatex, nepodčesaná - mám metr šířka 190 cm za 250 Kč. A podčesanou s kytičkami, je tam šíře 140, mám 88 cm, za 200. Obě látky jsou už vyprané, předsrážené.

danko74
25. sep 2017

Ahojte, viete mi niektora z vas, sikovnych mamiciek, poradit ako opravit povolene gumicky okolo noziciek na latkovej plienke? Ak sa to teda vobec da opravit :/