Treba dávať dieťa od narodenia do poštoliek?

psyxooo
22. mar 2007

Treba davat dieta od narodenia do postoliek? Nestacia tie nove pampersky, ktore su urcene od narodenia?
Alebo aj pampersky a na to postolky? Kolko kusov ste potrebovali postoliek a ako cislo?

danu
15. dec 2009

gabika20 • 1d • Dnes o 13:07
Ahoj. Mám mesačné bábo doteraz sme používali len jednorázovú plienku ako nám kázala lekárka. Dnes sme boli na sone a povedali, že máme baliť naširoko. Potrebujem poradiť ako baliť bábo naširoko. Mám jej dať jednorázovú plienku na to bavlnenú plienku a potom tie ortopedické nohavičky?

nikollette • 1d • Dnes o 13:12
Kukni v už založenej téme.

nikush • 1d • Dnes o 13:13
ja balim tak ako si napisala, ale existuju aj take ortopedicke nohavicky, do ktorych uz netreba davat plienku a babo v nom nie je tak stiahnute...

mirip
22. jan 2010

ahojte,chcem sa spýtať na balenie naširoko aký typ ortopedických nohavičiek používate lebo ja mám pri tom problém, všade kde som šla do lekárne som narazila na ortop. nohavičky Gaji a to je ten problém, ked dám do nich dve plienky tak sú ako bedrovky nohavice a behá jej to tam hore dolu,máme tri mesiace a jeden týždeň ked jej dám dvojky sú na páse malé a ked jej dám trojky tak sú velké na suchý zips, ked jej dám šnurovacie tak sú ešte menšie v sede a ešte nižšie na bedách, tak už vážne neviem aké mám kúpiť, lebo zatial všetky od gaji sú len po bedrá a nedá sa do nich dobre baliť

spevacka
23. jan 2010

mirip, a musíte baliť? boli ste už na druhej kontrole s klbikmi? aká máte výsledky?Oni všetkým povedia preventívne, že baliť ale ak máte Ia +, tak podľa mňa už netreba

rainee
24. jan 2010

my sme na radu lekarky postolky vobec nepouzivali a klbiky su ok. jedny sme preventivne kupili ale mala bola z toho strasne nervozna, nemohla si dobre pokopkat nozkami a potom ju bolelo brusko. ale pridu mi tie postolky stale nejake malinke 😒 a to sme mali rovno velkost 2. inak ani nikde v zahranici co viem sa nebali nasiroko, to len u nas?

sakura77
24. jan 2010

rainee.tak to je asi jedina normalna doktorka,u nas ti povedia po sone ktore ukazalo vsetko ok-ale aj tak este balte do tretieho mesiaca... 😕
mirip a preco hned dve plienky? jedna staci ....ci kazali ti dve davat?? 😕 nam hovorili dat pampersku a na to jednu latkovu..sak do tej jednej som mala co robit...

rainee
24. jan 2010

presne, ked tak potom balit 1 pamperska+1 plienka+ postolka, nie? ved tie babatka musia byt strasne zaparene?!

sunea
24. jan 2010

Ja som z Brna a tu robia detom ultrazvuk klbikov druhy den po narodeni - tam hned povedia, ci treba alebo netreba postolky. Daju hned aj vypisanu ziadanku na kontrolny ultrazvuk v 2 mesiacoch, aj presne kedy a kde mate ist. Potom je este jeden UZ v 4 mesiacoch a ked je vsetko ok, tak uz netreba nikam chodit. Nam povedali, ze netreba nosit, klbiky su uplne ok.

lea132
24. jan 2010

ahoj, ja som nebalila vobec - teda asi 3 dni, mala bola nervozna, tak som jej to dala dole..Na kontrole u ortopeda mi povedalii, ze je vidiet, ako ju poctivo balim 😀

lujza123
24. jan 2010

Mne povedali 1 na sone, ze balit nasiroko, dve plienky. Dr. to vravel vsetkym. Ja som ale postolky zozaciatku nedavala, potom som zacala, lebo vsetci v rodine boli zhrozeny ze musim. Davala som len 1 plienku a len na noc ( a aj to som castokrat zabudla). Mala bola z toho hrozne zaparena, tak som odstrihla ten igelit z postoliek a vsetko bolo ok. Stale si myslim ze to bolo zbytocne, pretoze u nas nikdo nemal problemy s klbmi, ani od chlapovej rodiny, takze preto. Sono kontrola v 3 mes. bola uplne v pohode. Ale keby ma po kom zdedit problemy tak balim urcite.

pralinka25
24. jan 2010

ahojte.
kde ste kupovali ortopedické nohavičky v detskom obchode alebo v lekarni?

lujza123
24. jan 2010

Skor v detskom obchode, v lekarnach a drogeriach maju len v niektorych.

pralinka25
24. jan 2010

aha Dik 🙂

mirip
24. jan 2010

sakura my sme dávali jednu a aj tak nebolo dobre na druhej kontrole a hlavne že na prvej bolo ok a do vtedy som nebalila po prvej kontrole som začala baliť a na druhej kontrole nám povedali že zle treba k ortopedovi a to bolo teraz v stredu ato dávam dve plienky bavlnené od začiatku ako som po prvej kontrole začala baliť a prčo dve no ono b mali byť nožičky čo najviac k trupu do pravého uhla a gaja ortopedické mi lezú na nervy sú malé teda malý sed a sú ako berdovky vobec nie po pás aj s jednou aj s dvomi plienkami sú po bedrá

evikg__2
24. jan 2010

mirip, aj my sme pouzivali 2 bavlnene plienky, viac som ti napisala tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mirka907
25. jan 2010

Baby ja vam odporucam balit a to hned od zaciatku. Nasa mala totiz ma/mala dysplaziu bedrovych klbov a nosila 4 mesiace abdukcnu perinku a postolky su voci nej nic. My sme zacali nosit postolky az na 7mi den a na kontrole v 5tom tyzdni nam dali tu perinku. Najpodstatnejsie su vraj prve tyzdne, kedy sa da vsetko ovela lahsie upravit. Ja som este robila chybu ze som malu na pevno zavinovala , co ma tiez vplyv na klbiky. Pri druhom budem urcite balit hned na siroko a zavinovanie na pevno nehrozi...Vidiet drobca ako sa v abdukcnej perinke nemoze poriadne hybat, akurat ked je v obdobi ked sa ma pretacat, chytat si nozky a podobne mi raz stacilo.

izabelkak
25. jan 2010

ahojte, pridávam sa k rainee tiež mamé pediatričku ktorá nás hned pri prvej návšteve z poštoliek vyzliekla, našťastie... v jednom mesiaci sme mali II a - a 4 mesiaci I a +, pediatrička hovorila že jadierka sa možu vyvíjať až do 6 mesiaca, to akože držať dieťa v tej kazajke dovtedy?( no ešteže má takýto prístup, inak by sme sa v tom teple čo bolo ked sa malá narodila v tých poštolkách upiekli... a čo sa týka pediatričky chodila som k nej aj ja pred 30 rokmi, takže žiadna mladá doktorka ale sleduje trendy ...

izabelkak
25. jan 2010

a zavinovačku sme nepoužívali vobec... mirka aký nález ste mali v porodnici?

rainee
25. jan 2010

najhorsie je ze kazdy vam povie inak, jeden lekar ze nebalit, druhy ze balit...tak si vyberte 😖 nikdy clovek nevie ako lepsie spravi, ale pokial je sono OK a nie su problemy s klbami v rodine, myslim ze netreba balit. a presne tak, klby sa vyvijaju ovela dlhsie ako tie 2-3 mes.co sa davaju postolky, potom by sa mali davat ked tak az do 6 mes. aby to malo /mozno/ ten spravny ucinok.

rainee
25. jan 2010

zavinovacku sme sice pouzivali, ale nezväzovali do nej malu napevno, to by si nenechala 😀

izabelkak
25. jan 2010

hej je to blbé keď každý povie inak, aj v správe z porodnice sme mali odporúčanie široko baliť aj na sone v 1 mes. povedali ďalej široko baliť podľa inštrukcii pediatra🙂)) no a kedže pediater inštruoval nebaliť tak sme nebalili... pediatričke v tomto doverujem šak aj mňa "odchovala" a som tu... takže každý nech si urobí ako myslí ... ja som rada že nás to minulo....

mirka907
25. jan 2010

No v sprave mam len ze ortopedicky nalez negativny ale graf tam nemam. V 5tom tyzdni uz ale mala na oboch nozkach IIc. V rodine sme problemy s klbami nemali.. Inac tieto prolemy maju prevazne dievcata. A k tym jadierkam. Vyvijaju sa az do 9teho mesiaca a siroke balenie na nich nema vobec ziadny vplyv.

izabelkak
25. jan 2010

hmm tak II c je blbé, ale myslíš že poštolky by pomohli? s tými jadierkami mi to tak povedala doktorka ked som prišla s tým prvým výsledkom sona v 1 mes. ...

mirka907
25. jan 2010

Izabelkak neviem to zarucit🙂 ale myslim ze trosku urcite..Inak ta abdukcna perinka je ako 3 latkove plienky, tak neviem ci by jedna uplne zachranila situaciu...Ja si tak myslim, ze to pevne zavinovanie nam poskodilo.

ivanik
9. jún 2011

Ahoj, my sme používali ortopedické nohavičky SENDY, tam netreba dávať už žiadnu plienku, len tieto gaťky. Držia nožičky pekne naširoko a pritom sú pružné. Pri kontrole sme mali nožičky v poriadku. Teraz používame látkové plienky BAMBI ROXY z tejto stránky, tie tiež podporujú široké balenie a vzorované sú nádherné a sú slovenské, doteraz som o nich nepočula. Mám skúsenosti v rodine a čiastočné postihnutie vďaka vykĺbeniu. Radím nepodceňovať. 😉

ivanik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
migely
22. sep 2014

my sme davali latkovu plienku navrch

alyca
1. máj 2015

@izabelkak presne tak. Dietatko ked sa narodi, este stale sa vyvija. Moja mala problemy s ockom........zacalo jej hnisat, jedna dr. mi povedala, ze hned na preplach ocka (pre dieta a mamu dost drasticke). ja som jej to ocko cistila ociankou a masirovala kanaliky a po 2-3 tyzdnoch ma zdrave ocka 🙂 . Teraz riesime klbiky. Davam jej plienky nasiroko ale iba v noci, lebo sak hybat sa v tom vobec nevie.