Treba dávať dieťa od narodenia do poštoliek?

psyxooo
22. mar 2007

Treba davat dieta od narodenia do postoliek? Nestacia tie nove pampersky, ktore su urcene od narodenia?
Alebo aj pampersky a na to postolky? Kolko kusov ste potrebovali postoliek a ako cislo?

mimi109
22. mar 2007

ahoj ja byt na tvojom mieste tak postolky davam aspon predides trapeniu ktorym sme si s malou presli my dve

elliana
22. mar 2007

postolky su koli baleniu nasiroko, ja odporucam, my sme mali len tie jednotky, po 2 mesiacoch sme davali uz len pampersku

psyxooo
autor
22. mar 2007

elliana, a kolko kusov treba?

mimma
22. mar 2007

Postolky sú ortopedické nohavičky? Viem, pýtam sa ako blbá, ale nie som si istá...

mimi109
22. mar 2007

ano mimma su to ortopedicke nohavicky 😉

elliana
22. mar 2007

psyxooo, stacia dvoje, aspon ja som tak mala, a kedze ony zostavaju suche, tak som kazdy druhy den menila
mimma, ano, su to ortopedicke nohavicky

mimma
22. mar 2007

ďakujem 🙂 Ja som dávala pampersku, bavlnenú plienku a na to ortopedické do štaroch mesiacov, kupovala som hneď dvojky, jednotky boli hrozne malé.

elliana
22. mar 2007

moja mala malinku prdelku, takze nam stacili 😀

mimma
22. mar 2007

😀 😀 😀

mimi
22. mar 2007

ako pisu babenky,dvoje by ti mali stacit a urcite si kup hned dvojky.
inac,mali ste tie na suchy zips?lebo my sme take mali a ten igelit sa rychlo znicil a potom maleho zacali rezat 😒

elliana
22. mar 2007

my sme mali take snurovacky, ale ten igelit sa fakt poskodil, ja som to tak zahynala dovnutra

zuzu13
22. mar 2007

my sme mali z lekárne ortopedické na pampersky, príjemný materiál/bavlna/ bola som max. spokojná

mimma
22. mar 2007

Mala som aj šnurovacie, aj na suchý zips, ale fakt, že tie na suchý zips vydržali menej.

jankamanikova
22. mar 2007

Ahoj!
Balenie na siroko je velmi dolezite v prvych mesiacov zivota kvoli klbikom, aby spravne zapadli. Je dobre davat pampersku, dve plienky a postolku; potom sa robi kontrola u ortopeda a on posudi, co dalej. V zahranici napr. nebalia na siroko a potom, aspon podla mojich skusenosti, deti ak maju dva roky, tak sa im podlamuju nozky a musia nosit specialne "korzety" na nohy. Tiez je dolezite balenie na siroko aj kvoli tomu, aby v neskorsom veku neboli deti nozicky.
Je to u kazdeho dietata ine. U mojho prveho syna sme balili na siroko len jeden mesiac a u druheho syna som musela balit na siroko (tak ako som popisala) a este navrh nam ortoped kazal dat specialne nohavicky na traky, lebo Matusko mal zle klbiky. Balili sme tak do 5 mesiacov, az teraz to ma super.
Takze balenie nepodcenovat, dievcata.
Vsetko dobre!

mimi
22. mar 2007

elliana,aj ja som to tak riesila ,ze som to zahla dovnutra.

mimma
22. mar 2007

Ja myslím, že buď dve bavlnené plienky, alebo jedna pampers+ druhá bavlnená a na to ortopedické nohavičky. 3 plienky a ortopedické- to sa mi moc nezdá...

jankamanikova
22. mar 2007

mimma - ani mne sa to nezdalo, ale vidis, ze to funguje. Tiez som sa cudovala pri prvom, ale fakt to pomaha. Akurat pri druhom sme museli davat este tie zdravotne, lebo sa narodil velmi velky a mal v brusku malo miesta ...
Ale co dieta, to ine a co doktor, to ine metody. Ja som spokojna s tym, ze sme tak balili, lebo radsej skor, akokeby boli neskor problemy ...

mimma
22. mar 2007

Jasné, že je to dôležité, ale preventívne myslím, že stačí jedna pampers+ jedna plienka a ortopedické. v troch týždňoch sa ide na sono kĺbikov a tam podľa výsledku poradia. Potom som bola, keď mala malá 4mes- všetko ok, povedali ,že jej ich už nemusím dávať...uf

liska
22. mar 2007

jankamanikova, to mas odkial, ze v zahranici sa dvojrocnym detom podlomuju nozicky alebo ze ich bolia 😕 ja zijem v zahranici,moj manzel je z ineho zahranicia, nasiroko sa tu ani tam nebali a veru sme ziadne dvoj- ani inak-rocne dieta s problemom noh kvoli klbom nevideli ani sme o takom nepoculi...co neznamena, ze vobec neexistuju, iste je nejake percento problemov, len je take nizke, ze nepredurcuje prevenciu globalne 😉

bellasandra
23. mar 2007

Tak ja som dávala pampersku, na to bavlnenu plienku a postolky- lepsie je kupit 2- moja mala malicku ritku ale 1 jej boli malé. 🙂 A my sme nosili do 4 mesiacov- na odporucanie ortopedičky.

vavka33
23. mar 2007

Ahoj Bella,ale to leti,za chvilu mate pol roka.Ste urcite uz krasne,velke baby,ze?Mala uz sedka?

bibula
23. mar 2007

🙂 v porodnici deticky balili len do pampersiek.az pri odchode ho zabalili aj do sirokeho balenia.doma som nasiroko balila 2 mesiace poctivo,dr.povedala,ze ma krasne jadierka-teraz balim asi tak 12 hod s postolkami a 12 hod bez postoliek.

danculik33
23. mar 2007

Tak ja som dávala pampersku a na to dve bavlnené plienky a na to ortopedické nohavičky a takto som balila až do pol roka ked sme boli na poslednej kontrole, mali sme stále všetko v poriadku ale kazali balit. Mam známeho ortopéda a ten povedal aby sme to nezanedbávali, lebo to sa môže prejaviť až v dospelosti. Tak sme to radšej vydržali, ved čo by sme nespravili pre tie naše deturence 🙂 A využili sme všetky čísla ort.nohavičiek, myslím že sme mali až 5 lebo máme my taku buchtičku.

tretulka
23. mar 2007

my sme na tom rovnako ako danculik, balila som maleho poctivo az kym dr. na poslednej kontrole nepovedal, ze stacilo 🙂 isto mu to neublizilo, ked budeme mat druhe babo, budem tiez balit na siroko

maca21
23. mar 2007

ja balím naširoko len na noc, malého to totiž znervozňuje, tiež pampersku, plienku a ortopedické 🙂

bellasandra
23. mar 2007

Vavka- ahoj 🙂 este nie, len ked je podopretá 🙂 veru letí to 😉

nisa
23. mar 2007

Ahojte baby,
rada sa pripojím k debate o drobčekoch. Som čerstvá 2 týždňová šťastná a unavená mamina 😵

V pôrodnici na široko nebalili, vraj stačí pamperska ale bola u nás doma mrknúť na malú pediatrička a vravela, že je lepšie aspoň mesiac /minimálne/ baliť na široko, tak som poslúchla- ono na škodu to určote nie je. Dávam pampersku, plienku bavlnenú a poštolky- na deň i na noc, malá nejako výrazne neprotestuje, vďaka bohu /klop-klop na drevo/

mimma
23. mar 2007

Má to svoj význam, určite, ja tomu verím, aspoň z preventívnych dôvodov. A pokiaľ treba, tak aj dlhšie. Však chvalvbohu, že je to obyčajne v poriadku...

jenis
23. mar 2007

Ahojte, aj ja som balila nasiroko, pampersku, dve bavlnene a postolky. A po dvoch mesiacoch bolo vsetko ok tak sme uz viac nebalili. A kupila som dve dvojky a stacilo mi.

maca793
23. mar 2007

baby postolkami myslíte ortopedické nohavičky? ak áno, tak dieťatko treba hneď od narodenia naširóko baliť kvôli správnemu vývinu bedrových kĺbov. je to tak asi do 3-4mesiaca bábätka.