Váženie plienok. Máte s tým skúsenosť?

zoeno.1
4. máj 2009

ahojte,dnes som malej vazila pocikane plienky od rana do vecera (v noci neprebalujem) a vysledok ma dost znepokojil- 190g za 24hod -t.j.4 plienky o vahe 98g,32g,21g,39g(uz je odratana samotna vaha plienky)! nedari sa mi dopatrat nejake konkretne info o vahe poci.plienok,vsade sa pise len pocet 6-8ks a u nas je standart 4-5 ks.ked bola A. mensia (3-5mes.),tak som vravela dr. ze mava len tolko poci.plienok a on ze je to ok ,tak som to neriesila.zvazila som ,pretoze poslednu dobu sa mi zdali este lahsie ako predtym (vahu sme predtym nemali) 😔
mate s tym skusenosti?preco tak malo cika? 😕
este na okraj by som chcela spomenut,ze urcite nesetrim na nasom dietati.
pekny vecer!

shaula
4. máj 2009

Zoeno, plínky vážit nemusíš🙂 Ten počet 6 - 8 ks je pro menší děti, ty starší už spotřebují plínek méně, 4 - 5 ks je naprosto v normě, taky to tak máme. A taky jsou občas lehčí, prostě prcek více tekutin spotřebuje (mám problém do nich nějaké dostat kromě mléka, jeden vypije pár hltů a druhý vůbec nic). Ale pokud tě to nějak zneklidňuje nebo dlouhodobě ti čůrá moc málo, tak radši zajdi za dr. A kdybys přebalovala i v noci, tak máš těch plínek o jednu víc 😀 😀 😀

mamutka
4. máj 2009

shaula, takze vacsie mimi = menej plienok jo 🙂 toto musim mojmu prckovi povedat, cely den ine nerobi len cika a cika. Rozmyslam ci to nie je privela. Tych 8 da stale, len sa bojim ze pracka sa pokazi. Ked dam jednorazovku a sme v meste ze nemozem prebalit, tak po troch hodkach najneskor ho prebalim a ked to padne na dlazku, to suseda musi pocut. A je tam len nacurane. Ale v noci ked tvrdo buvka, vydrzi aj 5 hod v kuse.
Ja som to nikdy nevazila, mne 190 g nepride az tak malo....ved aj kazde mimi je ine, jedno ma v 7 mes 7 kg a ine 9,5, podla toho aj vycura asi..

soanpe
4. máj 2009

zoeno, některé dětipokus jsou akčnější a víc se pohybují, tekutiny vypotí.
my pleny nikdy nevážili. Akorát to stresuje matky,protože podle tabulek to má být tak a tak, ale děti nejsou tabulky 😉 každé je jíné 🙂
malé miminkai nemají vyvinutý svěrač moč.měchýře,proto hodně a často čůrají.my v 5ti měs.máme tak-6 plínek.

zoeno.1
autor
4. máj 2009

jeeej baby teda ste ma celkom ukludnili 😵 to som nevedela,ze cim vacsie,tym menej plienok 🙂 v noci neprebalujem,lebo to by bolo o jednu plienku viac,ale suchu 😀 mam odsledovane ze hlavne zacina cikat skoro rano 😉 a s tymi tekutinami,je to tak aj presne u nas,ako u vas shaula 😝 asi budem to este par dni sledovat a potom uvidim,ci zavolam dr.alebo nie.

soanpe
4. máj 2009

zoeno
však ty taky ve spánku taky nečůráš. jak sama píšeš,čůrá brzy ráno,takže vše je ok 😉

zoeno.1
autor
4. máj 2009

soanpe to mas pravdu,ze v spanku necuram,ja sa pekne zobudim a sup na zachod 😀 😵

soanpe
4. máj 2009

no a tak to má i tvoje princeznička 🙂
jinak do 3měs. jsem měla pocit,že jen a jen přebaluju 😨

kaleilah
4. máj 2009

soa já musím za noc přebalovat dvakrát, přebaluju kolem sedmý když jde spinkat, pak s mlíkem ve dvanáct- a to bávý plena úplně nacucaná, kolikrát až to proteče hořejškem a oak v pět ráno s mlíkem a to je to samý jak v noci, talže u nás se čůrá pořád. A to používám od narození pampersky a žádný levný co hned protečou 😖

soanpe
4. máj 2009

kaleilah
ty jo,tak to já pampersky úplně odbourala,prorože mi je malá pročůrala a a děsně smrděly.

pak na ně dostala alergii. 😒 pod tím páskem se jí dělá ošklivý ekzem 😖
takže mi zbyly balíky a k ničemu.

nejspokojenější jsem s babydream z rossmanna.Ty mají i na zádíčkách pružný pásek
a když nejsou tyhle tak z globusu- midi vel. má žlutý obal

jinak kvalita se pokaždý neodvíjí od ceny 😒
v německé drogerii miller se prodávají fakt super plíny 65ks za 4,5€ 😎

kacka.va
5. máj 2009

naše malá nečůrá v noci už dost dlouho, vždycky to načůrá až po vzbuzení a nebo tak poslední hodinu až dvě spátku.
kaleilah: já na noc nikdy pampersky nemohla dávat, dávám od malinka huggies premium a ty vydrží celou noc.

katrin21
5. máj 2009

baby, sorry, ze rypem, ale naco vazite plienky?? neprehanate to? 😉

kacka.va
5. máj 2009

katrin: kdybys četla, tak bys zjistila, že váží akorát zoeno 🙂

zoeno.1
autor
5. máj 2009

katrin 😀 nemam pocit,ze prehanam 😉 ...dodam,ze som vazila prvykrat 😉

scharfinka
5. máj 2009

teda to jsem ještě neslyšela, že se plínky váží...ja jen kontrolovala, jestli jich má počůraných plus mínus těch 6-8 denně a to jen asi do 4 nebo 5 měsíců....pak už jsem to neřešila jestli jich má víc nebo míň...no a proč děti v noci většinou nečůrají- při spánku se vylučuje antidiuretický hormon a ten způsobuje nečurání během spánku, proto se většinou dětičkxy počůrají nad ránem, kdy ten spánek už není tak hluboký nebo v průbehu probouzení..... 😉

zoeno.1
autor
5. máj 2009

vazia v nemocnici ked treba sledovat PVT 😉 ja som vazila zo zvedavosti,kedze sa mi zdali dost lahke a nevidim na tom nic zle 😉

mamutka
5. máj 2009

zoe, ty si si dala s tou temou, teraz to vysvetlovat, preco si sa odvazila vazit plienky a este o tom dat vediet nam 😀

zoeno.1
autor
5. máj 2009

no aj ja mam ten pocit mamutka 😀 😀 😀

mailinka
5. máj 2009

zoeno-aj ja vazim plienky aby som vedela kolko mala vypije MM kedze je hrozny jedak a slabo pribera,moj manzel tie na mna pozera ako na blazna,ale podla toho priblizne viem ci vypila viac alebo menej ako den pred tym

zoeno.1
autor
5. máj 2009

mailinka,takze predsa len nie som jedinaaaaaaa 😅 😀

mailinka
5. máj 2009

🙂 nie,nie si sama.podla niektorych sme asi dve blaznive 😵

mailinka
5. máj 2009

ja zavidim vsetkym bezstarostnym maminkam ,co nevedia co je to trapit sa s jedenim babatka a zlym priberanim,potom by asi robili aj pre niekoho nezmyselne veci,eln aby zistili kolko vypije a ci je to dost.

tamia
5. máj 2009

ahoj,
pripájam sa k "vážiacim" mamičkám... tiež som vážila, ked a mi zdalo, že malá pije menej tekutín. a tak isto sa vážia v nemocke ked je treby zistiť pomer medzi prijatými a vylúčenými tekutinami.

shaula
5. máj 2009

mailinka, promiň, ale nechápu, jak z váhy počůraných plínek zjistíš, kolik ti vypila MM? To snad zjistíš vážením miminka před kojením a po něm... A máš to přesnější a jednodušší...

soanpe
5. máj 2009

tak já když mám pocit,že malá málo pije,tak si píšu,kolik vypila
ale to lze praktikovat jen když pije z flašky
nebo se dá vážit mimi před a po kojení

mailinka
5. máj 2009

shaula .skusam aj to ,ale nemam original kojenecku vahu ☹ a ked mi mala zaspi po kojeni tak ju nebudem budit aby som ju odvazila,to tak isto aj v noci neodvazim,neviem kolko vypije ,ale viem priblizne podla vahy plienok ci vypila v ten den menej alebo viac ako den predtym,je to len orientacne,nezistm samozrejme z toho kolko v mililitroch vypila mliecka

kacka.va
5. máj 2009

vážením plínek ale nepoznáš, kolik malá vypije. to se musí vážit mimčo před a po kojení, ne vážit samotné plenky 😉
aha, už to psala shaula 🙂

mami.sk
5. máj 2009

ja som raz zo srandy odvazila plienku lebo sa mi zdala straaasne tazka 😀
a vazila 250 g a denne mame takych plienok min. 6 - dcerka je plne kojena 😉

tak si myslim zoeno ze tych 190 g je dost malo na cely den 😕

hupcza
5. máj 2009

teda tohle by mě nenapadlo ..nevážím - aniprcka ani plíny
stačí mi, že vidím na vlastní oči, jak prospívá - vylouply se mu tvářičky, objevily faldíky - to asi ze vzduchu nemá, že 🙂
a stresovat se nějakými gramy - ani omylem!

shaula
5. máj 2009

Hupcza: pravda, nemůžu než souhlasit. Já vážila před a po kojení, akorát mě stresovalo, že toho moc nevypili, a že pomalu přibírají... Jak jsem přestala vážit, uklidnila jsem se a i kluci pili líp. Je fakt, že to nejsou žádní jedlíci a i teď v 9,5 měsících váží "jen" 7 a 7,3 kg.

hupcza
5. máj 2009

shaula: no já nevážila a při návštěvě dr jsem zjistila, že z váhy 3,3 kg, cojsmeměli při opuštění porodnice, mělza 4 týdny 4,5 kg - a toopravdu nejde přehlédnout - navíc už jsme museli pořídit větší vanku a přebalovák taky dosluhuje - a to nám zítra teprve končí šestinedělí 😅