Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

mirka8429
2. jún 2008

ivetah dakujem..aj ja mam take..ako keby zomna malo nieco vypadnut take tlakove je to..a niekedy to akoby stipalo tak podobne..ale to hlavne ked som na wc a ked cikam...a ked chcem zastavit cikanie tak vtedy..snad to prejde..lebo kôli tomu sa bojim ist k lekarovi...a ake su tie cviky???

lila juuj ta ja neviem toto..ale sa opytaj lekara...lebo to nejak skoro by si dostala znovu nie?? 😒

asitka
3. jún 2008

tak dievčatá....mám 6 týždňov po pôrode....a začali mi nenormálne opúchať nohy, čo mi ani tak nepuchli, keď som bola tehotná....tŕpnu mi ruky a o bolestiach hlavy ani nehovorím....ešte, že je malá na UM, a ja si môžem aspoň občas dať ibalgin...lebo by ma asi vystrelo....ak má niektorá z vás s tým skúsenosť...poradte...bo sa scvoknem nadobro.... ☹

nikuska123
3. jún 2008

Ahojtedievčatá, tak podľamňa sú tiebolesti po pôrodenormálnelen ukaždého iné, mne eštedesiatytýždeň po pôrode niečo tam dole tak tlačilo, žeažsom si myslela či mi tam nezabudli ešte jedno bábo a nemôže ísť chú´davon 😒 , ale jaby som sa chcela spýtaťkoľko po pôrodetrvá kým sa menštruáciavráti do pravidelného cyklu. Nekojím, mám 3 a pol mesiacapo pôrode a teraz som ešte po 42 dňoch nedostala m-ko, tehotná znovu nie som dvame si pozor a robila som si test, ak s tým má niektorá skúsenosť napíšteprosím.

nikuska123
3. jún 2008

Vsetky ste mali menstruaciu normalne, hned?

ivetah
3. jún 2008

mirka, kegelove cviky su uplne jednoduche, mozes ich robit ked sedis-stojis-lezis 😉 proste stiahnes zadok, ako keby si chcela zadrzat cikanie. robis to 10x pomaly stiahnes-uvolnis, 10x rychlo stiahnes-uvolnis a tak kolko chces. a na to stipanie je dobry repik, uvaris si odvar a potom naprilad gazu do toho namocis a potieras rodidla. je to dezinfikujuce. a hlavne vetrat a vetrat 😀 ja som dost dlho spavala len tak v nocnej koseli bez nohaviciek (co mi je inak take divne).

nikuska, ja kojim a menzes nemam, tak ti neviem poradit, ale skus pozriet tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

nikuska123
3. jún 2008

Dakujem Ivetka 🙂

mirka8429
3. jún 2008

ivetah ale mna neboli toto vonku..ta bolest je vo vnutri ako v posve ale mam dojem ked cikam ze aj tam kde je mocova rura...a presne ako vravis ked sedim na wc tak ked zadrzim cikanie tak to boli cakam kedy to prejde lebo sa bojim pre to ist k lekarovi ze to bude boliet 😒

lila794
4. jún 2008

Nikuska, ale to je normalne, ze nemas menstruaciu, kym kojis. Ja som sa cudovala, ked som ju dostala. A po dvoch tyzdnoch znova.

nikuska123
4. jún 2008

Lilka, ale ja prave nekojim.

lila794
4. jún 2008

Aha! Tak si zavolaj lekarovi, aby si bola kludnejsia. 😉

mirka8429
5. jún 2008

ahojte no a mne dnes konci sestonedelie a uz som nemala ani vytok do hneda a dnes som si nasla tak dufam ze to nebudu kramy..inak..môze zena krvacat aj po sestonedeli este??ako myslim ten vytok...

nikuska123
5. jún 2008

neviem ti povedat mirka ale podla mna asi dostanes tu menstruaciu, ja som mala po sestonedeli tri dni klud a potom prisiel normalny menzes raz potom o 27 dni druhy a teraz 44 den a nic.

mirka8429
5. jún 2008

nikuska aha..no uvidim lebo aj teraz mam na vlozke krv jooj dufam ze este to nebude menstruacia 😒

ivetah
5. jún 2008

mirka sestonedelie moze u niektorych zien trvat aj 8 tyzdnov. a co sa tych bolesti tyka, mozno by si prave kvoli tomu mala ist k lekarovi, ci tam nemas nejaku infekciu, aby sa ti to nezhorsilo....
a zatial si to mozes umyvat tym repikom, to pomaha 😉

mirka8429
5. jún 2008

ivetah ved ano mas pravdu ale este pockam tak tyzden a uvidim ci sa to nezhorsi...lebo uz som nekrvacala a teraz uz druhy den kus krv na vlozke ta neviem ci ne menstruacia... 😒

carisma25
20. jún 2008

ahoj mirka, tak akooo 🙂 pominuli tvoje problemy? bola si uz u dokiho? ja ano, vsetko o.k. vraj kramy este ani nahodou nehrozia - som rada 😎
no a ťuťuli-muťuli sa nam zatial nedari ☹ asi to chce cas

zuz11
23. jún 2008

dari226 • 2d • 21. jún 2008 o 23:18
uz v tehotenstve mi zacal unik moc ked som si kychla,ale po porode sa mi to stava casto aj ked len tak lezim neviem co s tym mate niekto skusenost?
ako ste to vyriesili,odislo vam to a po ako case ak vobec?
potom som aj pred.teh mala hämoroidy a po porode sa len zhorsili pouzivala som aj cipky 2 balenia 2 rozne druhy ale nejako neodisli a ked som ich teraz vsetky pouzila neviem ist na wc boli ma brucho ale nejako to nejde,niekedy na to nemam ani cas
vyriesili ste to nejako?????

annika • 3d • Včera o 08:28
Ahoj Dari! Ja som mala tie isté problémy s močom aj s hemoroidom. To prvé sa samo upravilo, chvála bohu, asi po pol roku , ale ten hemoroid som mala až do minulého mesiaca...klopklopklop. A j ja som si vyskúšala asi 5-6 druhov čípok, no nič. Zmiernili to, ale potom prišla tvrdšia stolica a znovu všetko od začiatku... Potom som si našla na druhom fóre niečo, čo mi pomáha. Sú to ľanové semienka, dajú sa kúpiť v aj v lekárni. Jedna lyžička ráno pred jedlom a s pohárikom vody,cca. dvojdecovým a stolicu mám odvtedy v poriadku, Asi na tretí ďen to zaberá, ale pomôže to, ver mi. Odvtedy nepotrebujem čípky ani krémy. Vyskúšaj si ich! Držím palčeky.

roasha • 1d • Včera o 08:41
pri uniku mocu je potrebne spevnit panvove dno cvicenim cvikov na posilnenie brusnych svalov.niekolko krat denne by malo pomoct. 😉 hemoroidy...klop,klop,nemala som problem. 😅

nevesta • 1d • Včera o 08:51
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

frogy22 • Včera o 09:24
tak ja som mala problem s crevkom uz pocas tehotenstva - trochu mi vybehlo von. no pri porode sa to velmi zhorsilo lekarka mi povedala, ze ak nezaberu capiky tak ma caka operacia. nastastie teraz mam pokoj. ukludnilo sa mi to po tych capikoch ale to som vyuzivala dve krabicky. inak ako bolo spomenute tak dolezita je pravidelna stolica. no zo zacitaku to bolo u mna dost bolestive a ani sa mi poriadne nedalo ist tak som si pomahala pocas celeho sestonedelia s cajom so seny a glycerinovymi cipkami. ozaj to funguje. 😲 . teraz som uz v pohode a len obcas si dam capik na hemeroidy - dufam ze mi to vydrzi - klopklopklop

blau
7. júl 2008

no ja som s hemeroidami problemi nemala,ale znama chodila ohnuta ako 90rocna babka a jedna pani jej poradila natierat si to obycajnou bravcovou mastou.A ona hovori,ze keby tu pani stretla tak by jej ruky bozkavala,ze zabralo a odvtedy nic.Mna boleli krize,pan dr.mi tlacil na brucho a tak ma to bolelo, ze som si myslela, ze mi zlomil rebro nemohla som stat ani 5min.Uz je dobre.Potom som si myslela;ze mi zabudli este baby v bruchu nieco sa mi tam stale hybe.Az mamina mi povedala, ze su to creva a plyny,ze aj ona to mala.Porodom sa to tam volalko dotentuje a je to citlivejsie.No s tym tutumutu mi ani nehovorte som si myslela ze pan dr.ma zasil na kompletku 😀 Ale na to treba cas uz je to lepsie,ale nie este celkom ono.A ked som kojila na zaciatku dokial som si nasla tu svoju polohu, tak som mala lakte ako smirgela za do krvi a bolesti sije, ale uz som vytrenovana a ustupilo to.Ale maserka mi povedala,ze to mam aj tak v hroznom stave:ale co uz ked nosit 8kg na rukach tiez nie je sranda ani pre chlapa.Tak uvidime hadam sa nepokazime uplne ahoj

sibuska
7. júl 2008

baby, ja asi este 3 tyzdne po porode som nemohla sediet..ale nie kvoli hemoroidom, ale asi sa mi pomrvila kostrc...tie kosticky sa poposuvali a velmi to bolelo...mala som pocit, ze ma boli to sitie (mala som dost stehov) ale to uz bolo krasne zahojene a ja nie a nie sediet poriadne, len na pol zadku...auuu ale potom som zistila, ze v com to je a postupne to zacalo ustupovat, cviky mi pomohli... ale este dnes mam problemy niekedy, ked si nejak zvlastne sadnem, tak ma to boli ako ked sa buchnete o nieco... inak ostatne ok 😉

oneri
9. júl 2008

caute babenky, ja som este nerodila, ale ako to tu tak citam, ma to normalne odradza, same negativne veci. normalne mam nocnu moru z porodu a toho co potom nasleduje 😢 ☹ ☹

lila794
9. júl 2008

ziaden strach, ono to clovek lahsie znasa, ked ma ten poklad uz pri sebe 😉

manchiny
11. júl 2008

ahojte baby,neviem či to to už bolo písané ale nemáte náhodou niektorá problémy z kožou? možno je to zníženou imunitou kojením alebo čo, ale na prste sa mi vytvoril nejaký ekzém, štípe to a je to začervenalé.najprv som si myslela že si ho stále šúcham a mechanicky namáham, hlavne častým prebalovaním a umývaním. skušam na to mast proti plesniam no neviem čo to pomože, a o pleti na tvári už ani nehovorím, vyzerám ako muchotrávka...poradte ak máte tiež taký problém

blau
11. júl 2008

Stretla som znamu a videla som jej take iste nieco na krku :flaky ,sucha koza, hovori ze to ma od 7mesiaca tehotenstva.Ze jej pomaha salycilovy lieh z lekarne, ale ja som jej poradila nech vyskusa aj masticku bepanthen.Neviem ci to u nas dostat.Ta je velmi dobra je to ako calcium panthotenicum, ale lepsia.Tak vyskusaj mozno zaberie 😵

miriamka
24. júl 2008

Ahojte,
tak ja som 2 mesiace po porode...a stale mam bolestivu stolicu,takze myslim,ze mam hemeroidy.Ako sa to vlastne lieci,treba ist s tym lekarovi?

titkovamiriam
24. júl 2008

miriamka su nato cipky,len skoda ze si ich nebrala hned po porode ,ja som o dva tyzdne po porode uz problemi nemala volali sa tusim-Faktu-a daju sa inak kupit aj navolno

miriamka
24. júl 2008

No ja mam jedny cipky,ale tam je ze sa nesmu uzivat ked zena koji tak teraz neviem ☹

titkovamiriam
24. júl 2008

ak sa da zbehni do lekarne a tam ti snad poradia 😉

miriamka
24. júl 2008

No poslem manzela,hadam to prejde...

graziela
24. júl 2008

Ahojte,
ja som sa dnes rano zobudila na bolest pod lavou pazuchou, zistila som, ze tam mam cervene bolave hrcky, rano bola len jedna, neskor pribudli asi zo dve...Som 6tyzdnov po porode a synceka plne a doteraz bezproblemovo kojim, snazim sa vyprazdnovat prsniky, hlavne v noci, ked dlhsie spinka drobec, tak si poodsavam...Neviem, ci tie hrcky mozu suvisiet s kojenim, ved predsa mliekovody a kanaliky nie su pod pazuchou...no napadlo ma to ako prve...
Nemate s tym niektora skusenost?

sandrika
25. sep 2008

no tak aj ja sa pridávam,problém so stolicou nasledne krvácam a šťipe to....
vlasy mi padali neskutočne teraz sa to kus polepšilo, ale aj tak hrúza
menzes ešťe nemám, ale zato som už 3 krát krvácala po styku 😒
graziela mohli by snaž sa ich rozmasírovať a pod teplú sprchu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre