Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

jasminka
31. jan 2009

ahojte, som tyzden po porode, ale mam strasne bolesti v oblasti konecnika a zda sa mi, ze to je stale rovnako intenzivne..nic nemozem robit, ani sediet, ani stat, len lezat...som z toho uplne na nervy, manzel ma posiela k lekarovi...neviem, ci mam ist, alebo nie a prejde to same za par dni.........prosim, napiste vase skusenosti, lebo ja sa zblaznim, namiesto toho, aby som si tieto prve dni uzivala.... ☹

zuziacik83
1. feb 2009

Ahoj ja mam to iste..som uz 5 tyzdnov po porode a mam otrasne bolesti v konecniku . zacalo to cca tyzden po porode. Podla mna su to hemoroidy. Ale u mna asi vnutorne lebo na vonok nic nevidno. Zacala som si davat cipky protector glyvenol a pomohlo to po tyzdni..fakt sa to zlepsilo. Pred tym som po stolici nevedela ani malu nakojit. Tie cipky som potom zamenila za homeopaticke cipky a pokaslala som to, lebo tie nezaberali a mne sa to vratilo v plnej parade. Tak som si vcera zas dala tie protector cipky a dufam ze do tyzdna to prejde a potom si ich budem davat preventivne este aspom dva tyzdne..neviem viac poradit. Ale mala by som ist na prehliadku po sestonedeli tak to poviem dokimu nech mi to kukne. Jasminka treba nam len vydrzat..co uz..A inac ani nastrih sa mi nehoji bohvie ako..stale to citim ked sa sprchujem alebo utieram na WC..a mam pocit ze mi aj "vaginka" ostala nejaka vacsia...ja si neviem predstavit vobec to obnovenie sexualneho zivota po porode. Pripada mi to tak vzdialene a NEREALNE ZATIAL..ach jaj

jasminka
1. feb 2009

zuziacik, vdaka za odpoved..aj ja to mam asi vnutorne hemeroidy, lebo vonku nic netrci..ked idem na stolicu je to vzdy taky maly porod...vyskusam tie cipky...no a to sitie ma az tak neboli, ale uz mi vypadli dva stehy, tak neviem, ci to nie je priskoro...pre istotu som sa radsej ani nepozerala, kolko ich tam mam, ani ako to vyzera..ma nastrihli, ale som sa aj roztrhla, maly mal 3900g

zuziacik83
2. feb 2009

mna tiez aj strihali aj som sa roztrhla..moja malinka mala sice len 2830g, ale pri porode sa tak zle spriecila ze chceli pouzit klieste a nesla von..preto som sa roztrhala ako zaba-fuj. A ked navela vysla tak sa setricky cudovali ze ake skvrna a taku galibu mame narobila 😖

snehulienka
4. feb 2009

baby, mna zacali mesiac po porode boliet kolena jak slak, co sa mi hadam vapnik spotrebuva? kedysi ma takto bolievali ked som isla na bickli, cize ked som na ne vyvijala tlak, ze by to bolo tym ze dviham mimi? divne ze v tehu ma neboleli, ked som mala 10kg navyse...

vidim ze ste riesili zapchu, psylium fakt pomaha, potvrdzujem

slunce3
25. feb 2009

ahojte ..
ked mám isť na velku tak sa my až revať chce, hemoroidy žiadne ale to čo zo mna vylezie vyzerá ako keby to kôn ypustil.. auu... som 3 týždne po pôrode a vážne netuším čoo s tým robyť, nikdy som takú tuhú a hrubú stolicu nemala.. tak neviem ako to ešte bude trvať.. ale už by sa to mohlo vrátit do normálu..,.

nevieťe niečo poradiť?

keiko
25. feb 2009

Slunce...ja som mala to isté, hrozné bolesti ako druhý porod, na záchode som bývala aj hodinu 😖 Mne pomáhali , každý deň activiu jesť, piť slivkovú štavu...ale aj tak to nebolo ono 😅

pink_lady
25. feb 2009

cafte, sice som este nerodila, ale s hemoroidmi mam bohate skusenosti par rokov dozadu, opakovalo sa to casto, to bolo ako keby som ziletky ...... 😝 niekedy som zavierala vsetky mozne dvere aby ma nebolo pocut ako pri tom revem 😀 az mi poradila svagrina ktora si toho so zlatou zilou odzila po 5 porodoch svoje: sedacie kupele /obklady/ 3x denne z dubovej kory alebo zo zmesi hemoral a čipky resp. masť aviril - neviemc i to este vyrabaju, viem ze to mali prestat a ako nahrada sluzi rovnako dobre cipky/mast mastu...tie cipky zvnutra zahoja konecnik a stiahnu ho ...tim padom sa "to" hrube zuzi 😅 ...najhorsie pominie za 1-2 dni, dalej je vsak dolezite po kazdej stolici sa aspon vlhcenymi utierkami utriet a natriet hoc aj indulonou ...

mamutka
27. feb 2009

baby, tie bolesti panvy vam presli same? ja som vyse 4 mes po porode, uz som verila ze sa to lepsi, ale presla som kopec schodov a idem skapat. Ledva nohy dviham, mam ist k dr., na neurologiu ci kde, alebo proste cakat? beriem tyzden homeo, osteocynesine, no ale neviem, asi nepomoze. ani neviem pomenovat, ci su problem krize, alebo kdesi daco hlboko dnu, sibe mi uz z toho. K dr. sa mi moc nechce, cakat koli vymennemu listku teraz medzi ludmi s chripkou 😒

smisela
27. feb 2009

Ahoj mamutka,ja som mala asi 2 mesiace po pôrode strašné bolesti pri chôdzi,išli mi od krížov smerom ku kostrči,pri chôdzi som plakala 😒 nakoniec pomohli horúce obklady a voltaren emulgela potom to prešlo 🙂

mamutka
27. feb 2009

diky, skusim, uz mam depky ze neviem v klude ani s malym von ist, skracujem prechadzky, aby som nebola dlho, lebo potom uz nebudem vladat vyst po schodoch ☹

zuzina5
30. mar 2009

ahojte. potrebovala by som poradit. Som 7 tyzdnov po porode a od druheho tyzdna pocitujem velky tlak tam dole. Bola to taka bolest akokeby sa mi este jedno babatko tlacilo von 😖, ani stat som nemohla a na zachod ist uz vobec nie, lebo ta bolest z toho tlaku bola neznesitelna. Bola som aj u zenskej a ona mi poradila brat kalciove tabletky, pretoze to vyzera ze sa mi panvova kost pri porode roztiahla ale uz sa nevratila do povodneho stavu. A vraj ked sa mi to nespravi tak budem musiet ist k ortopedovi. Momentalne sa mi to trosku zlepsilo,stat uz mozem ale este to stale boli aj na dotyk aj ked som na zachode,alebo len cupim. Mate s tym niekto skusenosti? ak ano prosim poradte co ste robili,ak sa vlastne da nieco robit? Dakujem

jabadaba
31. mar 2009

No baby, tak kukam, ze po porode sme ako invalidky. Tiez patrim do klubu. A to som po porode 2,5 roka. Cim dlhsie od porodu,tym viac problemov sa na mna nalepuje. Hemoroidy na stastie nemam, ale konecnik mam doranany este teraz, nutkanie na stolicu je pre mna neprijemne, pretoze ma to vo vnutri ohromne boli a boda. Brucho mam v jednom kuse nafuknute, svaly povolene takze vidim doslova peristaltiku criev. Spodok zniceny, zvierace fungujuce na heslo. 😒 A klby - starena je suvix. Bedrovy klb ma desne boli az po koleno, po celej dlzke stehna. Ci sa hybem ci stojim alebo sedim, lezim. Je to jedno. Som z toho obcas psychicky rozhodena.

mamutka
31. mar 2009

zuzina, som vyse 5 mes po porode a co opisujes som mala tiez, aj mam....nepreslo to samo.....konecne pred par dnami som si povedala, ze od dr.neodidem kym daco neporiesi, poslala ma k ortopedke a ta mi vselico doporucila, aj eletroliecbu ale podstatne je, ze mi predpisala bedrovy pas. dala som ho na seba a som novy clovek!!! okamzita ulava, drzi ma to pokope!!! chod co najskor o ortopedovi, necakaj, nemas na co, zazraky nie su take caste. toto ma fakt drzi pokope, tiez sa mi to nevracalo do povodneho stavu. toto telu naozaj pomaha a konecne nemam take neznesitelne bolesti. Obycajny pas co ma stahuje a drzi pokope!

jabadaba, detto, doporucujem ortopeda, tiez som skucala ze bedrovy klb odchadza, ani lezat, nic....mne ten pas straaasne pomaha, netrp zbytocne. ja uz som pomaly s malym sa nevladala hybat a taka matka je dietatu nanic ☹
chodte hned baby, sme sa pred materskou dost naplatili na zdravotnictvo, hadam len kusok pomoci si po porode, ked mame fungovat jak fabriky, zasluzime, nie?

jabadaba
31. mar 2009

Mamutka, veru, zasluzime si lepsiu a preciznejsiu opateru. Ja sa chystam vo stvrtok k lekarovi a tiez sa odtial nepohnem kym ma riadne nepovysetruje. Zacinam mat toho totiz dost. Ten pas si zakupila kde? Alebo to bolo na predpis ortopeda?

mamutka
31. mar 2009

hej, na predpis, doplacala som 17 centov 😀 neviem ci nema cenovku okolo 30 eur, kebyze bez, ale isto ti to predpise, drzim palce a popytaj aj nejaku tu liecbu k tomu

zuzina5
31. mar 2009

mamutka dakujem velmi pekne za radu.urcite sa jej budem drzat a hned utekam k ortopedovi. Ja som uz na internete hladala asi vsade,a nikde som o tejto teme nic nenasla,takze som ti velmi vdacna za odpoved 🙂 🙂 🙂

mamutka
31. mar 2009

tak dufam, ze tiez pomoze, poznam tie strasne bolesti a pocity, ze preco prave ja, preco kazdej problemy skoncia par tyzdnov po porode a ja len horsie a horsie...

rybecka
6. máj 2009

Ahojte,
akurat hladam prvu pomoc pri hemeroidoch lebo zistujem ze to asi mam. Ked idem na velku tak akoby ziletkou ma rezali a potom nemozem vobec sediet hnusna bolest tak asi mam tu zlatu zilu a to som 1 mes. po porode.
a mam aj taku malu gulicku vonku ta asi je to vonkajsia to si mam dat naspet dnu? au ale ved to boli to normalne sa zatlaca alebo ako 😕

petra1985
7. máj 2009

rybecka nestras to iste citim aj ja 😕 akurat som si nenahmatala ziadnu gulicku..

petra1985
7. máj 2009

to je aj vnutorna aj vonkajsia? 😕

terezka044
7. máj 2009

rybecka ja som mala tiez vonku, ale pokial to nekrvaca ani neboli, tak to nechaj tak, a dbaj viac na stravu a pitn.rezim aby si sa mohla dobre vytoto 🙂 ak su problemy tak radsej k lekarovi.

peti su aj vnutorne aj vonkajsie, tie vonkajsie su horsie, ale az ked to zacne hnisat a tak sa to riesi chirurgicky ale toho sa netreba obavat treba uz preventivne zakrocit.. ja som si to natierala takou mastou na hemoroidy, ked som mala asi 2 roky dozadu, uz neviem nazov, ale v lekarni ti povedia. a teraz si ju idem asi tiez kupit, lebo zacinam mat tusaka ze to budem mat zas 😒

petra1985
7. máj 2009

terezka a krvaca to?

zuziacik83
8. máj 2009

na hemoroidy su super cipky procto-glyvenol tak sa volaju a aj krem si kupte..neboli potom to zavadzanie cipku. viem co vravim, ja som mala take hemoroidy po porode aj von aj dnu ze som plakala ked som si mala sadnut a nakojit malu. normalne som si ju naucila kojit postojacky co sa mi po potrebe pol dna nedalo sadnut na zadok..ani soferovat som nemohla 😖 ..ale teraz 4mesiace po porode som uz total fit...len tutu-mutu je dake nie velmi prijemne..ani nie kvoli bolesti, ale nejak nemam chut a si pripadam priam frigidna...pred tym by som to brala aj kazdy vecer a teraz mi je vela aj raz za mesiac a dako z toho ani nic nemam..a ma to velmi mrzi ze som takato ostala 😔 aj kvoli manzelovi..sa sice tvarim ze pohoda a ze je to len tym ze som strasne unavena, co je inak na 90% aj pravda ale aj tak...proste chyba chut...

terezka044
8. máj 2009

peti nie mne nikdy nekrvacalo, preto som ani nesla k dokimu len si kupila tu masticku a samo to zmizlo alebo odpuchlo alebo co... ale ked to krvaca tak by som sla radsej k lekarovi lebo to uz moze byt problem kt. treba chirugicky odstranit

petra1985
9. máj 2009

no mna ta velmi ani tak neboli.. mozno to ani nie je to nic som si nenahmatala aj ked pocas stolice trosku zaboli, zastipe potom je to ok aj sadnut si mozem tak neviem no.. mozno je to len zaciatocna faza nejaka 😒 a to z coho sa toto vlastne vytvori? to len tak z nicoho nic? to asi vyvola spontanny porod co?

terezka044
9. máj 2009

peti tie hemoroidy su v konecniku takze porod to urcite nevyvola, to si nemyslim.
z coho to vznika, no tak polopate povedane, ked mas zapchy a tvrdu stolicu, tak sa tam tvoria take upchate miesta, ktore mozu navriet alebo co. na internete to urcite najdes podrobne.

petra1985
9. máj 2009

no ja len ze pri porodnych bolestiach citis riadny tlak na konecnik tak ci to nema s tym nieco spolocne.. moja mama to ma tiez a povedala, ze to po porode sa zvykne vytvorit .. tak neviem.. ale pocitam si o tom nieco🙂

tinus20
9. máj 2009

malo zeleza,
nizky tlak 95 / 45 a pod.
bolesti v krizoch a kolenach
bolestivu jazvu po sekcii
nizka chut do jedla,celkova neznesitelna unava a zufalstvo 😀

ale po 2 mesiacoch to bolo vsetko uplne v poriadku 🙂

pebl
19. máj 2009

ahojky chcela by som sa opitat maly ste niektora z vas problemy s menstruaciou po sekcii.Lebo ja ju mam uz 10 den.Neviem ci to tak ma byt alebo je nieco zle. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre