Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

lila794
14. máj 2008

Bibinka, dakujem za odpoved. Pocuj, ale k orgazmu ani nedoslo. Manzel do mna vosiel iba trosku, lebo dalej to strasne bolelo. akoby som tam mala nejaku prekazku alebo ako keby ma pri tej operacii zasili. Ci to je len psychika alebo to, ze sme na to sli prilis skoro?

jahodka11
14. máj 2008

mirka, dr nic nepovedala, nevadilo, ze som prisla 8 tyzdnov po----ved v podstate je to na nas, civobec pojdeme, no nie? nie je to "povinne"... 😀

certica
14. máj 2008

lila, ja som tiez po SC a uplne v pohode aj prvy krat, ale teraz naposledy presne ako ty pises, akoby som tam citila vzadu nejaku prekazku (ale len pri partnerskom sexe 😕 )... tak uvidime příště 😅 . joj a myslim, ze s psychikou to nesuvisi, aspon u mna

carisma25
15. máj 2008

Tak som to ja ale zbabelec! 🙂

mirka8429
16. máj 2008

carisma ale nieee 🙂

katty137
16. máj 2008

Ahoj, ak môžem, pridám sa so svojím problémom... Nemala som veľa času čítať vaše, tak som si prečítala len túto poslednú stranu a pridávam sa tiež... Vidím, že to bude asi niečo aj pre mňa... My, bohužiaľ, trpíme už veľmi veľmi dlho... A náš problém? Nemôže sa manžel do mňa dostať ďalej ako na špičku... Potom? Nepríjemná až neznesiteľná bolesť... Nemilovali sme sa už vyše 8 mesiacov... 2 mesiace pred pôrodom som hovorila, ktovie ako to bude potom, neprestávajme, manžel mal však strach a už mu to nebolo ani veľmi príjemné... Teraz po každom pokuse plačem... Neviete si predstaviť, ako sa cítim... Nemám výčitky, nemám mať prečo, ale veľmi ma to trápi... Mala som veľmi ťažký pôrod... Nie a nie sa otvoriť, ani po infúzii ani po injekcii na uvoľnenie krčka maternice, tak mi museli pri najsilnejšej kontrakcii rozmasírovávať krčok maternice, čo z bežného vyšetrenia poznáte, nie je zrovna najmenej bolestivé a ja som si takýchto šmátraní a vrtení rukou vo vnútri zažila neskutočne veľa... Rodila som 23,5 hod., bez manžela by som to nezvládla - NIKDY!!! Teraz? Už neviem, či to nie je trošku podnietené aj psychikou. Po 4 mesiacoch od narodenia našej princeznej som sa odhodlala ísť s tým ku gynekológovi. Ten mi povedal, že sa hojím "celkom" dobre, čo ma potešilo, len neviem, čo znamená to celkom. Nakoniec po neskutočne dlhom a dosť bolestivom vyšetrení skonštatoval, že je tam malinký výrastok, ktorý nám môže bolestivo brániť... Veľkosť? Ako necht na prostredníčku ruky a po neskutočnej bolesti pri cievkovaní (vypalovanie, aby som nekrvácala), spotená a roztrasená som odišla z ordinácie a to ja už čo tak vydržím, ale toto je na mňa už priveľa... Povedal, tak 10 dní sa bude hojiť, vyskúšajte, malo by to už ísť... Výsledok? Už je to vyše 2 mesiacov a stále nič... Manžel to už ani skúšať nechce, nakoľko to už psychicky akosi nezvládam a VŽDY sa rozplačem... A o čom to potom je? Nejde to dokončiť už ani inak ako len milovaním, inokedy som aspoň tak niečo zvládla po psychickej stránke, teraz sa už nezmôžem na nič... Bojím sa ísť späť k lekárovi, vyliezť vôbec na tú kozu, bola som celá prepotená pri tom "malom" chirurgickom zákroku naposledy, že papier podo mnou bol úplne roztrhaný a museli dať nový... Čo mám robiť? AKo sa mám teraz dostať do normálu? Naša princezná má už 6 mesiacov a 3 dni a ja stále neviem, čo je to sa po pôrode milovať so svojím manželom... Už si z toho robíme aj srandu, že sme zložili skúšky na celibát a môžeme ísť rovno do kláštora, nie že by sme sa snáď veriacim chceli posmievať, to je len o nás... Teraz už neviem ako ďalej... Ešte šťastie, že mám tak úžasného, verného a trpezlivého manžela, na ktorého sa môžem vždy spoľahnúť... 😉

lila794
18. máj 2008

Katty, az si mi nahnala strach. Zajtra sa chystam ist k doktorke po sestonedeli, tak som zvedava, co z toho bude. My sme skusali znova a stale to iste. Presne, vojde len spicka, dalej otrasna bolest. Ja som mala tiez tazky porod, maly sa tlacil von, ale neslo mu to, tak po 22hod. nas vyslobodili cisarom. Drzim palce, nech sa ti to "napravi". Az sa zajtra tam bojim ist.

katty137
20. máj 2008

Lila: no čo ako si dopadla? Dúfam, že je všetko v poriadku... Najhoršie je to, že Ti to nezistia pir prehliadke po šestonedelí... Bohužiaľ, mne nezistili nič, bola som v poriadku, skrátka je tam problém, ktorý nie je vidieť, asi sa to musí len dlho hojiť... Predvčerom sme to skúsili znovu a zase nič, tak ma onedlho čaká ďalšia prehliadka u lekára... Ale idem tam z nenormálnym strachom, preto som manželovi povedala, že bez neho ma tam nikto nedostane... Bojím sa ako malé deculo... Neboj, u Teba je ešte skoro, Ty žiadne závery z toho nerob... To čo mám ja som ešte u nikoho nezaregistrovala... Kamoška mala tiež problémy, ale trvalo to "len" 4 mesiace... Tak držím palčeky, poriadne sa odreaguj a šetri a uvidíš, onedlho bude všetko ok... Sa však čudujem, že máš také problémy, keď si nakoniec porodila cisarákom... Ale asi to tak musí byť, osud si nevyberá, ide tak, ako je napísaný niekde vo hviezdach... 😉 🙂 Maj sa... pááá

deina
20. máj 2008

Teda Katty, to je hrozne. 😖 Drzim palce, nech sa das dokopy.

Zdravotne problemy po porode - no hroza. Nemam nic take, ake sa tu vacsinou spomina, ziadne hemeroidy, zle zahojene sitie a pod (rodila som cisarskym), ale moja uz i tak narusena imunita je porode este horsia. Po cisarskom som mala co robit, aby som sa ako tak dala dokopy - netrapila ma ani tak rana, ako hrozny kasel, z ktoreho bol napokon zapal pluc a odvtedy idem z choroby do choroby. Uz neviem, co mam robit, esteze mam doma velmi dobre dietatko (len posledne dni sa trosku "pokazil" 😅 ).

lila794
20. máj 2008

Katty, nakoniec ma ani nevysetrovala, lebo som dostala menstruaciu. Trochu cudne, ked kojim. Pytala som sa jej na to a povedala, ze by to malo byt v poriadku, ked som mala cisara. Zevraj to je psychika - vraj sa asi bojim, aby sa tam nieco nepokazilo alebo aby som neotehotnela. No ja neviem. Budeme skusat, uvidime. Asi je to fakt skoro. Drzim palceky, neboj manzel bude s tebou. Nejako to zvladnete. Len vydrzat. Potom daj vediet, ok? 🙂

mirka8429
21. máj 2008

katty to je strasne..ja ssa toho tiez bojim....

lila a vysetrenie ta nebolelo??ja citim v posve take tlaky a trochu aj bolest..neviem co to je..ci to ma tak byt...no snad hej...ale tie stehy vonkajsie sa este stale hoja...az sa bojim vysetrenia..a este ja som pred pôrodom pocas kontrakcii strasne krvacala..ale velmi...ze vraj to tak nema byt...stretli ste sa stym uz niektora??

katty137
21. máj 2008

mirka: našťastie aspoň s tým som skúsenosti nemala a nepoznám nikoho, kto by mal, ale dúfam, že budeš v poriadku... Ja idem teraz v piatok na vyšetrenie, už aj s manželom, bojím sa ako malé decko,ale snáď to bude ok a žiadny ďalší chirurgický zákrok ma nečaká... a ešte k tomu vyšetreniu po šestonedelí... Kamoška sa tiež strašne bála a sestrička jej povedala, že to nie je povinné, má prísť vtedy, až sa nebude báť a bude ok... Povedala si, že na vyšetrenie pôjde vtedy, až zvládne milovanie so svojím manželom... To, keď mala malá 7 týždňov zvládli bez problémov, tak sa odhodlala a povedala, že mala neskutočný strach a vyšetrenie nakoniec prešlo úplne bezbolestne a v pohode... Tak sa nič neboj, je to predsa len krátka doba po pôrode 3 týždne... Mojich 6 mesiacov a týždeň, to už je trošku viac... Ach jo, dúfam, že nikto z vás takéto problémy nikdy mať nebude... Držím palečky, ale určite bude všetko ok....

carisma25
22. máj 2008

no a ja som uz 10 tyzdnov po porode a este som sa ku dokimu neodvazila- ☹
mirka som slaboch, ty si hadam silnejsia, xi xi 😀

alififi
22. máj 2008

a co ten papier na *porodne* ? tam musi nieco gynekolog potvrdit, alebo uz ne ?
kvoli tomu by som to asi riskla 😎

katty137
22. máj 2008

to je len potvrdenie, ale bez vyšetrenia... Na vyšetrenie ideš po šestonedeli, potvrdenie potrebuješ oveľa skôr....

alififi
22. máj 2008

ja som u nej bola na vysetreni + mi to aj potvrdila
bolo to neprijemne, ale dalo sa to zvladnut

anaj1
23. máj 2008

Neviete mi povedat nieco o zrastoch resp.hrckach po cisarskom.

mirka8429
23. máj 2008

carisma myslis ze som silnejsia???xixii ani nie...ma stale boli ta jazva a jeden steh ten posledny mi nejak sfialovel a ked ho chytim tak je taky maly kopcek tak sa bojim aby som nemusela podstupit este nejaky chirurgicky zakrok..dufam ze je to ok a ze len sa to hoji --- a toho vysetrenia sa tiez bojim lebo neviem ci sa mi to uz zhojilo v pošve lebo citim este tlaky a bolest sem tam..ked lezim a sa postavim alebo sadnem...no a aj prveho milovania sa bojim..snad to zvladnem..a ty kedy planujes ist na vysetrenie??

lila794
23. máj 2008

anaj, ake hrcky mas na mysli? ja som tiez po cisarskom, tak si ma vystrasila. ja som nic o tom nepocula. ☹

mirka8429
23. máj 2008

lila a ako by si hodnotila cisarsky...myslim ako sa hoji rana po cisarskom..v pohode?alebo je to tiez brutalna bolest 😖

lila794
23. máj 2008

joj, bolo to brutalne. ale to preto, ze som rodila spontanne - 22 hodin, hrozne bolesti, ale maly sa zasekol, tak ma stiahli zo stola a rychlo na operacku. Zobudila som sa ako stenem od bolesti. Ta rana hrozne bolela, odpadavala som, ked som sa prvykrat postavila. Tri tyzdne som sa nemohla pretocit na bok. Ked som ho v porodke mala kojit trvalo 10 min. kym som sa postavila z postele a sadla do kresla, kde mi ho polozili. Konecne si uz mozem lahnut na brucho, ale len s problemami sa postavim naspat. Ale rozchodila som to vraj rychlo. Ozaj aj krize ma asi tak tri tyzdne boleli. Ale uz je vsetko ok. Rychlo chcem na to zabudnut. A nad tou ranou mi ostal visiet klokani vak!!! 😀

mirka8429
23. máj 2008

lila no ja mam stehy dolu a tiez este sa hoja..a ked som mala kojit tiez trvalo kym som zliezla z postele...lebo maly po leziacky sa nevedel prisat...a tiez som odpadavala po pôrode ale ja som krvacala strasne uz pocas kontrakcii tak to asi preto...a sadnut som si nevedela hihi az teraz uz sedim ale citim stale..to obidva pôrody maju co to do seba...co si zena musi vytrpiet no nie...a brusko aj ja este mam to trva kym sa stiahne..ale cvicit zacnem az po sestonedeliii

katty137
23. máj 2008

No baby, tak som bola dnes u gynekológa a dal nám analgetiká, gél, ktorý tlmí bolesť, musíme ho vyskúšať, manžel kvôli tomu musí mať kondóm, aby sme z toho aspoň niečo mali, inak by sme vraj mohli od rána do večera a nič by z toho nebolo a ak toto nepomôže, potom už musíme pristúpiť k tomu, že pôjdem do nemocnice, kde by ma v spánku nasilu porozťahovali... Tak len dúfam, že mi ten gél pomôže... Dnes už skúšať nebudeme, som psychicky unavená z toho, ako veľmi som sa tam bála ísť a bolí ma hlava... Tak uvidíme niekedy inokedy... Som zvedavá... ☹ 😉 😕

mirka8429
23. máj 2008

katty tak ja dufam ze ten gel ti pomoze..boze moja ja len bojim ako to budem mat ja...fnuuk

katty137
23. máj 2008

mirka: nič sa neboj, neverím, že by si mala problémy... aj keď to máš tiež dosť bolestivé, je priskoro, aby si sa bála... Začni sa báť, a budeš mať tak 4 mesiace bolesti... 😉 To len pre vylepšenie nálady, potom to už vplýva trošku aj na psychiku, dovtedy som to ako tak zvládala... Neboj... Všetko bude ok... Hlavne musíš byť v pohode a kľudná, to je to naj, čo môžeš pre svojho prculka spraviť... OK? Ja sa tiež snažím niečím takým nezaťažovať, nakoľko kojím a malá to zo mňa všetko cíti... 😀

mirka8429
23. máj 2008

katty ved ano...no ja asi pouzijem lubrikacny gel ked to pride ze bude tutu mutu..skusim tak..ale sa bojim lebo to je psychika a sa bojim ci sa to tam vnutri neroztrhne alebo co...

dadulik
23. máj 2008

tak u mna "to" bolo mozne az 8 mesiacov po porode. Dovtedy neexistuje, aj psychika hrala svoje, nakolko som mala velmi tazky, dlhy a stresujuci porod. Ale teraz je to akotak ok, i ked na sex neni moc casu 😀
A najlepsia antikoncepcia je nasa krpata, ktora spava medzi nami v manzelskej posteli.

lila794
23. máj 2008

katty, budem na teba mysliet, nech sa to tym gelom spravi - neboj, bude dobre!!! Ja sa este stale bojim skusit to znovu. A s tym, ze treba byt v klude je pravda. Maly to hned citi, bude nepokojny a aj koliky su potom horsie, lebo stresove hormony idu do mliecka..

mirka8429
23. máj 2008

dadulik a skôr si to ani neskusala??
lila ja viem ze treba byt kludna ale ja mam v auguste statnice heheh....

dadulik
23. máj 2008

katty, mimochodom ja som mala tiez otrasne porod, a trval vyse 45 hodin !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre