Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

zuzula20
16. nov 2008

Ahojte baby, tak ja mam zas problem s unikom mocu ☹ snazim sa cvicit kegelove cvicenia, ale zatial ziadna zmena. Moznoze je to este velmi kratky cas, neviem. Najde sa tu niekto s rovnakym problemom?

mywiel
16. nov 2008

Hmm tak ja som rodila 18 hodin nastastie spontanne. Tutu mutu bolo zatial 1x a asi psychika ale bolelo to a zavreta som bola ako konzerva, velmi nemam este chut skusat znovu, ale chudak manzel uz ho mole zeru... 😀 Dala som si vlozit u gynekologa vnutromat. teliesko aby som nemusela brat HA ked kojim, to teliesko je bez hormonov, uz len aby som sa nejak uvolnila a nemala strach, pri porode som nastrih nechcela, sili ma asi 40 minut, ale bolo to v pohode na druhy den som sedela uplne v pohode. Drzim vsetkym cerstvym mamickam palce nech to rychlo prejde tieto trampoty, aby mohli byt aj surodenci. 😉 😵

3558
17. nov 2008

ja som rodila epiduralom a vobec ma nenastrihavali ani som sa nenatrhla. tutu mutu uz davno, aj ked prvych tri-styri krat to bolo skor take neprijemne ale uz je vsetko ok. maly mal ale po porode taku pretiahnutu hlavicku z toho ze ma nenastrihli.taku ovalnu. ale uz sa to upravuje a je skoro normalna. 😅

e.vacka
17. nov 2008

Aj ja sa "pochválim". Mňa poriadne potrápilo hojenie šitia a zlatá žila. ☹

slaviq81
17. nov 2008

Ja som skoro tri mesiace po porode, so suskou problem nemam, ale s konecnikom ano. Ked je stolica tvrdsia tak musim riadne zatnut zuby a nasledne aj trochu krvacat. O padani vlasov ani nehovorim. 😢 😢

alica147
17. nov 2008

myviel o to teliesko mám záujem aj ja ale som si myslela že to môžem až ked dokojím 😕

alica147
17. nov 2008

a ešte sa spýtam,baby mna od porodu bolia svaly a kly ja mám pocit ako keby som mala jednu nekončiacu svalovku,nemáte nič také?možno mi chýba nejaký vitamín? 😝

debbie
3. jan 2009

Ahojte baby som po cisárskom 2týž.a mám strašné bolesti pri chôdzi. Je to tým horšie čím viac chodím. Bolí ma ľavá strana zadku či je to sval alebo klb neviem no bolesť je to taká bodavá... ☹ mali ste to niektorá?napíšte mi prosím do ip.čo pomôže?dakujem... 😉

luckamis
3. jan 2009

ahojte žienky. Mam necelý mesiac pred pôrodom(prve tehotenstvo) a keď si tak čítam vaše boliestky ☹ juj, až sa bojím.....že čo ma to možno čaká...majú to ale ženy ťažké. ☹
Prajem Vam,aby Vas všetky popôrodné bolesti čo najskôr opustili ahojte 🙂

luckamis
3. jan 2009

ahoj Alica147.Ja mam tiež tie bolesti,čo sa týka svalov a kĺbov (a to hlavne bedrových)fakt ako nekonečná svalovka. Nechápem a to nemám ešte ani za sebou pôrod. Niekedy už sa mi nedsá ani chodiť....ukrutná bolesť!to žeby sa človek vôbec nepohyboval..je to normálne?myslím takto ešťe pred pôrodom?

Mali ste niektora také bolesti ešte pred pôrodom?

adulik16
3. jan 2009

ahoj debbie, aj ja som po cisarskom a mala som tiez bolesti na lavej strane zadku. Ja som to pripisovala tym mnozstvom injekcii, ktore mi v porodnici napichali a skoro stale na lavu stranu. Teraz som uz po porode vyse dvoch mesiacov a preslo to.

Ja mam tiez problemy so stolicou, velmi ma to boli, vzdy som na zachode aj pol hodinu a krv na papiery mam pokazde. Vlasy mi tiez vypadavaju, menstruacia mi uplne blbne, mam ju kazde dva tyzdne a medzi tym este hnedy vytok a bolia ma strasne klby na rukach a prstoch!!

debbie
3. jan 2009

Ahoj adulik no práve že mne pichali injekcie do pravej strany a to ma bolí iba ak sa sprchujem a prejdem si po tom mieste špongiou alebo ked si pošúcham zadok cítim bolesť tam kde to pichali. Toto je iná bolesť je to pri chôdzi ked sedím nič neboli

zuzana17
3. jan 2009

Ahoj Luckamis, je to normálne, že ťa bolia klby pred pôrodom a že nemôžeš skoro ani chodiť. Neboj po porode by sa to malo zlepšiť.

zuzana17
3. jan 2009

lucka to sa ti rozťahujú klby a pripravuješ sa na porod, takže je to ok. 🙂

mikalove
3. jan 2009

mna stale bolí pravy klb,niekedy mam pocit ked kráčam,že ma ten klb neudrží 😒 ,a to som 8 mes. po porode...a na záchode som si tiež vytrpela svoje..

luckamis
4. jan 2009

ahoj zuzanka 17. dakujem za odpoveď. Ja sa len bojím , že mi tie bolesti ostanú aj po pôrode, keď žienky píšu, že majú také bolesti...
Ak sa môžem spýtať maš aj ty nejaké tie popôrodné boliestky...?Aký maš názor..je lepšie mať normálny pôrod, alebo cisársky?

alica147
4. jan 2009

luckamis a ako si na tom so železom?ja som prišla na to že mi asi chýbali vitamíny a železo lebo od kedy ich beriem sa cítim ovelalepšie,ale dokonca dobre 😉

luckamis
4. jan 2009

ahoj Alicka147
som v 37 tt a od začiatku mi môj doktor predpísal tie vitamíny CALIBRUMMAMI, no posledne 2 týždne beriem aj železo..ale žeby mi tie bolesti nejak prešli....tak to nie!boli to, to si radšej ani nepredstavujem bolesti pri pôrode ☹ juj už by som chcela mať poňom, dufam, že potom nebudem mať nejaké problémy.
Alicka ako si rodila ty?

stvura
4. jan 2009

No ja som po porode nemala nejake velke bolesti, teda ked i mala tak som si ich nemala kedy uvedomovat, lebo cely cas som sa venovala len malemu - mal zltacku, takze sme polohovali na foto lampe a bola som na izbe s dievcinou co mala predcasne narodene babatko a tak som sa jej snazila psychicky pomahat...

Jedine co viem boli problemi pri tutu mutu, lebo som bola pozasivana "od hlavy az po paty", sili ma dlhsie ako trval porod. Fakt nic ine...aj maternica sa mi scvrkla dojcenim velmi rychlo a ani som si to neuvedomila. Stale mam este 5 kg navyse, ale to nie je nejaky velky problem...

Doporucujem inac normalny porod, viem to posudit, lebo som mala minuly rok mimomaternicove = rovnaky rez, sitie a hojenie ako pri cisarskom a veru bolesti trvali tri mesiace. Pri normalnom porode boli jedine sitie /zeleny spray zaberie/ pri sedeni...

zuzana17
4. jan 2009

Ahoj Luckamis, po pôrode /vlastne ešte tri dni pred pôrodom/ ma strašne začal bolieť palec na pravej ruke, bolesti trvali asi 3 mes. nemohla som ani poriadne zodvihnúť malého, mála som vážne obavy, že ak to neprestane, tak nebudem môcť nič robiť, ale potom to akosi samo prešlo a je to už ok. Ja som rodila cisárskym rezom, ale viem čo sô to kontrakcie, lebo som bola na sále pripravená na riadny pôrod, ale na poslednú chvíľu ma vzali na operačku. Neviem aký pôrod je lepší, každý má svoje za aj proti. Pri klasickom pôrode sa žena zotaví oveľa rýchlejšie ako pri cisárskom, lebo tu ide vlastne o operačný zákrok. Človek sa nemôže ani len pohnúť a brucho som mala citlivé /akoby strpnuté cca 6 mes/. Nech už budeš rodiť akokoľvek, nezáleží na tom, hlavné je, aby to všetko dobre dopadlo a aby ste boli zdraví. Tak Ti držím prsty aby Ti to dobre dopadlo, nič sa neboj any sa nenazdáš a budeš to mať za sebou a na bolesť ľahko zabudneš keď uvidíš svoje vysnívané dieťatko. 🙂 😉 😵

zuzana17
4. jan 2009

Mikalove, ja som mala pocit pri tých bolestiach, že sa mi asi teĺb rozpadáva, keď nebolí tak nebolí ale ak začne tak je to na nevydržanie, dôfam, že to už u mňa skončilo.

zuzana17
4. jan 2009

chcela som napísať kĺb 😀

alica147
5. jan 2009

luckamis ahoj,ja som mala porod uplne super ale ja som nebola prvorodička,prišla som do porodnice 4.15 a o piatej bol malý na svete 😵
ja som tie bolesti začala mávať potom a napadlo ma že pri nedostaku železa sa neprenáša dobre kyslík tak že som asi neni dostatočne okysličená,nasadila som si aktiferin a je to ok,z porodnice som odchádzala ako chudokrvná,kazali mi užívať železo lenže ma tak zapekalo že som sa nan vykašlala čo bola chyba.teraz ho beriem poctivo

a aj palec na pravej ruke ma nenormalne bole ako píšezuzka a aj to prešlo

janette4
7. jan 2009

až teraz som zistila, že to čo ma bolel kĺb bola vlastne príprava na pôrod.ja som si vtedy myslela,že malý mi niekde tlačí na nejaký nerv, bolesť mi vystrelovala do chrbtice a kolien, veľa krát hrozilo,že sa zosypem,zachytila som sa na poslednú chvíľu.vždy mi len vystrelila bolesť, podlomili sa kolená a už som išla k zemi.teraz to tiež ešte niekedy mávam, ale už nie tak moc,ako pred pôrodom.

keira
7. jan 2009

no ako to tu citam, tak zistujem, ze mat deti je strasna vec 😠

ssissi
7. jan 2009

keira, nie je 🙂 . Mať deti je úžasná vec. Len je tu moc veľa pokope tých problémov 😀 , veď o tom je táto téma.

Baby, čo vás bolia kosti po pôrode a kojíte. Ja som mávala to isté. Z postele som liezla ako starenka, boleli ešte aj päty, lakte, prsty.. Pomohlo mi brať osteocynesine - je to homeopatikum.

zuzana17
7. jan 2009

neboj keira, mať deti je nádherná vec, a všetko sa dá nakoniec zvládnuť 🙂

stvura
8. jan 2009

Neboj keira, vsetko je v pohode, mat dieta je uzasne, po troch mesiacoch si uz ani nespomenies a budes chciet mat druhe 🙂

janette4
8. jan 2009

stvura tak tak 😉

alica147
8. jan 2009

ssissi dík za tip 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre