Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

stankot
9. sep 2013

@janulienka1 ahoj prosim ake homeopatika si brala ja mam podobny problem...

janulienka1
9. sep 2013

@stankot Bola som u homeopata Vo Vranove nad Topľov .Neviem čo mi namiešal do striekačky.

andy45
9. sep 2013

Ahojte, tak u mna boli spociatku hemoroidy, ale to sa postupne zlepsilo. Co sa vsak nezlepsilo (som 9 mesiacov po porode) a zhorsuje sa je unik mocu a neschopnost zadrzat stolicu. Caka ma plastika konecnika a mozno aj mocoveho mechura.

andy171
25. okt 2013

Ahojte..som 2 týždne po pôrode,narodila sa nám krásna dcérka 🙂 pôrod som mala velmi ťažky komplikovaný,bohužial som sa neotvorila dostatočne,tak ma museli zastrihnuť aj zvonka aj zvnutra,šitie sa mi pekne zahojilo,len od včera pocitujem velké tlaky v konečníku,a bolí ma to velmi,neviem ani sediet na lavej strane...a bolí aj pri chôdzi...ráno pri velkej potrebe som si myslela že rodím zas...myslela som na hemoroidy,či som náhodou nedostala pri pôrode,ale nemám to vonka,aj dokonca sedací kost ma velmi bolí...nemali ste podobné príznaky???a nie hned po pôrode ale po 2 týždnoch..

zuzkabeno
25. okt 2013

@andy171 Na bolesti sedacej kosti sú dobré cviky na posteli, mne to veľmi pomohlo - dvíhať nohy, panvu s pokrčenými nohami, ale nie nejako nasilu, len čo ide. Kostra a celé telo sa dáva do pôvodného stavu, hneď po pôrode to nemusí žena cítiť, hlavne keď dostatočne odpočíva. Mne to povedali aj v pôrodnici, že pokiaľ niečo bolí, tak sa neprepínať, radšej nejaké cviky na posteli postupne robiť. Pri nástrihu je hojenie aj dlhšie ako 6 týždňov.

andy171
25. okt 2013

@zuzkabeno dakujem ti..tak sa mi to zhoršilo,že už som sa nevedela postavit na nohy..bola som na vyš.v nemocnici na gynekologií,tam som dostala injekciu...kus mi uvolnilo,a čo si mi písala to isté povedal lekár,cvičiť,držat to v teple...povedal že pár dní kým sa to napravý... 🙂

manifika
25. nov 2013

Ahojte. Ja som sice po porode skoro 3 roky, ale mam stale na co spominat 🙂 .... koniec porodu bol narocnejsi, Maxik nechcel ist von, vytlacanie cez moje brucho nepomohlo, tak musel ist nakoniec von vakuovo. Sita som bola hlavne zvnutra, trvalo to dlho a moja lekarka este s jednou sa velmi natrapili, kym ma zasili. Asi tak cca 2 tyzdne po porode, som zacala mat pri stolici velke problemy. Vzdy, ked som citila, ze idem na velku, tak som si brala so sebou automaticky nieco take, co ked stlacim, tak mi nepraskne v rukach, tak velmi ma to bolelo. Na kontrole po 600 mi doktor povedal, ze sa mi ako reakcia na sitie vytvorilo ,,zive maso" a to ma tak velmi boli. Dohodli sme si nastup do nemocnice, nakolko ho bolo treba vyrezat a slubil mi, ze to bude robit v celkovej anesteze. Tesne pred zakrokom ma kontroloval este prednosta oddelenia a povedal, ze sa to nemusi robit v celkovej anesteze, ale staci lokalka!!!! ( Ak by som po zakroku vladala, nasla by som si ho a zavrazdila za toto jeho rozhodnutie!!!) Nikdy nezabudnem na tu bolest, ked mi dal injekcie ,,tam dole" na znevitlivenie miesta. Hrozna, najhorsia bolest a to nie som nejaka padavka. Zacal rezat a zrazu mi hovori, ze lozisko je omnoho vacsie ako si myslel, tak som si to pekne odtrpela. Pri opatovnom siti som citila celu tu bolest opat a poviem vam pravdu, plakala som tisko a tisko som sa modlila, aby to vsetko peklo uz skoncilo. ( lekar so sestrickou mi vraveli, nech kludne kricim od bolesti, ze urcite to velmi boli a pochopia to. Nekricala som, nic by mi to nepomohlo). Nasledovalo dalsie 600-nedelie. Po 600- nedeli sme sa s manzelom pokusali o pohlavny styk. Samozrejme, ze to neslo a mna to velmi bolelo.Isla som lekarke opat a ta mi povedala, ze jazva po operacnom zakroku sa pekne zahojila, ale ze mi vystupila smerom do otvoru. Dala mi mesocainou mast, nech si to potieram pred stykom a ked to nepojde, ze mi jazvu nareze a nezasije. Mast samozrejme nezabrala, takze nasledoval dalsi zakrok. Dohodla som sa s nou, ze to urobi ambulantne. Opat injekcie ,,tam dole" a narezanie jazvy. Tak vam poviem....zmenila som komplet lekara, citila som sa uz ako skusobny tovar nejaky. Pri styku stale zatinam zuby trosku, ale je to uz lepsie. Po tomto vsetkom, co mam za sebou si vzdy poviem, ze radsej ja, ako nas Maxik. Som najstastnejsia, ze ho mam a ze je zdravy. Babule drzte sa vsetky, co mate nejake problemy!!! 😉

citronius
29. nov 2013

Ahojte, som pol roka po pôrode a stále cítim niekedy šitie hrádze, ako by tam niečo ťahalo,sex už teraz nebolí, ale ešte si dávam pozor na polohy pri sexe, mám totiž obrovský blok po pôrode, ktorý bol nesmierne ťažký. Len som po pôrode tam dole oveľa širšia a mám z toho riadnu traumu a aj poctivo cvičím a nič. Navyše aj škaredú jazvu akoby na nej uzlíky. Myslíte, že to ešte bude lepšie? Myslím tá veľkosť a jazva. Ešte mi aj po trošku uniká moč a veľmi ma bolí celý chrbát a padajú nehorázne vlasy o striách a ovisnutých prsiachv a depresii v tejto téme radšej ani nehovorím.

ekka
29. nov 2013

Ahojte, ja som 7 týždňou porode a najvacsí problém mám so stolicou a samozrejme s hemeroidmi. Porod som mala tazky a zasitá som az po konecník. Ak náhodou idem na WC tak je to hrozné, sedím tam hodinu pokial "nieco zo seba dostanem" a samozrejme pritom zacnem krvacat. Neviem dokedy to bude takého ale niekedy mám pocit, ze sa to uz nikdy nevráti do normálu ☹

jajka78
10. dec 2013

@ekka mozeme si ruky podat 😒 len nesed na zachode tak dlho uplne na poslednu chvilu dobiehaj, tak nerobi dobre, sa ti to zhorsi+masti stale. ja mam este a pruh od 6tt tehu, a zacina bolievat.

andrea235
11. dec 2013

Jaj, keď to tu tak čítam, uf.. Aj ja sa podelím. Prípadne, ak niektorá prežívate to isté, rada budem ak sa ozvete 🙂 Som 7 mesiacov po pôrode. Šitá od nevidím do nevidím (v nemocnici o mne hovorili ako o "tej zašitej") Prvých 4-5 týždňov kým som sa dala ako tak dokopy ma veľmi bolieval konečník pri stolici. Keď som už bola zahojená, tak do mesiaca som začala mať problémy ako pri hemoroidoch. Bolesti aj krvácanie pri stolici. Po pol roku som sa odhodlala ísť k lekárovi, jeden vnútorný uzlík tam bol, tak mi ho odstránili, ale problémy neustúpili a teraz sa to ešte zhoršilo. Kakanie je pre mňa každodenné mučenie. Dnes som bola znova u chirurgičky, ale vraj hemoroidy tam nie sú, ani žiadna trhlinka (fakt netuším z kade potom tá krv tečie - kvapká) Som objednaná v januári na kolonoskopiu, veľmi sa bojím, lebo som o tom počula všeličo.. Takže zatiaľ podľa lekárov som v poriadku, až na to že reálne sa cítim hrozne. Neviem, či je to následok pôrodu, alebo nejaký iný problém.

stanislavao
11. dec 2013

@andrea235 neskusali ste bravcovu mast? viem, mozno to znie hlupo, ale pomaha. aj na hemodoidy a aj po porode. ja som nastastie ziadne potiaze po porode nemala. a ked to tu citam, tak vam vobec nezadivim. vyskusajte tu bravcovu mast. natierat a natierat. mozno pomoze a urcite neuskodi.

zuzpolka
11. dec 2013

Ahojte....tiez som mala s tymto velky problem....trvalo to dost dlho....ist na zachod bolo utrpenie.....tiez som aj krvacala....mala som asi vnutorne hemoroidy lebo mi nic netrcalo....potom to nejakym zazrakom preslo....ale nie tak uplne....po kazde ako som mala menzes tak som mala bolavy tlak v konecniku....trva to do teraz a to uz ma mala 5 rokov! Teraz ma caka druhy porod tak sa bojim co bude....

katkatish
12. apr 2014

Ahojte. Tak pridám aj ja svoju "milú" skúsenosť. Môj pôrod 22 hodín... no mala som celkom dosť, maličká nie a nie von a popri šití sa mi urobil potom veľký hematóm. Hneď na druhý deň po prepustení z nemocnici som sa roztrhala - znovu ma zašili. To sa mi roztrhlo zase (nie všetko) , ale môj gynekológ na to len zhrozene pozeral a radšej všetko "rozpáral" a nechal ma otvorenú, aby sa mi to samo zrástlo... Nebudem vám hovoriť, že som 3 mesiace po pôrode, stále si nesadnem, krváca mi to, bolí to ...a je mi do plaču. Doktor spomínal plastiku, ale stále ma tam neposiela, že počkáme- počkáme... Ale ako má človek pri malinkej fungovať, keď si nesadne, chodím stále ako pokakaná a celkovo... Tento týždeň sa tam chystám napochodovať a rázne si pýtať, aby ma poslal na pastiku. Nemáte niektorá skúsenosti s plastikou po pôrode? Alebo niečo, čo by na takto zle hojacu ranu pomáhalo? Vopred ďakujem za radu 🙂

katuscakzms
18. aug 2014

@katkatish mne robili plastiku..aspon tak to nazvali,hoc pre mna to bolo len vyrezanie stareho a nanovo zasite..ale ,,plastika,, steny medzi posvou a konecnikom............

katuscakzms
18. aug 2014

@katkatish az teraz som si vsimla datum 🙂

katkatish
19. aug 2014

@katuscakzms Tak som sa aj ja dočkala- po 5 mesiacoch trápenia som zmenila doktora, do 3 dní bola a operačnom stole a dnes si už iba búcham hlavu o múr, že som tohto doktora nenašla skôr, lebo mi naozaj veľmi pomohol. Do mesiaca po operácii som bola ako znovuzrodená 🙂

evadolna3
30. sep 2014

niekedy je veru lepsie zmenit lekara a dostane sa to rychlo na riesenie.. ja som mala podobny zazitok.. po porode som trpela unikom mocu. bolo mi trapne sa o tom rozpravat a niekomu to povedat.. lekarovi som to aj povedala a on nic. treba cakat to zmizne.. tak som sa snazila. posilnovala svaly, cvicila, behala s vlozkou a stale nic.. potom som sa nastvala ze to takto nemoze byt.. zmenila som lekara.. ten mi hned naoridinoval pripravok. Incovenal Comfort sa vola.. a hned sa mi ulavilo.. uzivam ho niekolko mesiacov a vidim zlepsenie.. len tak dalej a zbavim sa tejto neprijemnosti uplne 🙂

ssuekk
19. nov 2014

Baby boli ste niekto na plastike capika?vraj ho mam ako krater.

gretocka
19. nov 2014

ahojte, pridam svoju skusenost ak sa s tym niekto stretne, aby ste nemali strach..... po oboch porodoch som sa dala uplne v pohode a velmi rychlo dokopy. Teraz v lete skoro dva roky po poslednom porode ma zrazu zacalo pichat v mieste jazvy sitia. Mala som na dotyk pocit ze mam celu jazvu aj spuchnutu, tak manzel na to mrkol a povedal, ze to mam zapalene, len sa toho dotkol, vyvalil hnis a videl tam kusky nite. Trcala, tak ju aj chytil do pinzety ale nepustila. Tak som rano naklusala k doktorovi, ze teda co s tym.
Doktor na to mrkol a povedal, ze to je normalne, ze obcas sa tie vnutorne stehy nevstrevu a po case sa "prepracuju" az na povrch, ze mam este par dni pockat, ze by mali vypadnu same a ak nie, mam zas prist, ze ho nejak vyberie.
No a vecer po kontrole pichanie aj opuch zrazu povolili a odvtedy je pokoj.....

Keby mi to niekto len rozpraval, tak neuverim, ze mozu stehy liezt 2 roky.... uz verim.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre