Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

ani_sama_neviem
23. jún 2011

@lucia20 hmmm no ti veirm moja mama vypila aj pat litrov koly tusim :D to fakt nici ne nerobila len pila colu :D ale tak vska chod za dr nech ti s tym nieco poradi on bude vediet najlepsie 🙂

lucia20
23. jún 2011

@ani_sama_neviem ale sak ja sa furt k nejakemu chystam a neviem sa tam dopracovat. :D ked si predstavim vylet k lekarovi s tromi detmi, uz len z toho ma hlava boli. :D

ani_sama_neviem
23. jún 2011

@lucia20 :D jaj to poznam aj ja sa odhodlavam k lekarovi len velmi tazko :DDD A preco s 3 detmi? Ved nema ti ich nekto na tu hodinku dvepostrazit? Svokra,mama atd :P

lucia20
23. jún 2011

@ani_sama_neviem svokra byva daleko od nas, respektive iba 30km, ale to by som musela ist 30km tam, 30spat k lekarovi a zase nazad pre deti a spat domov. a to sa mi veeeeeeeeeeeeeeruze nechce. a moja mama uz je trosku postarsia, takze tri deti jej dat strazit a hlavne moje, tak je do hodinky sediva. ona mi velmi pomaha a tak, ked idem k lekarovi, ich jej tam nechavat nechcem. lebo u lekara to nikdy neni len na hodinku. ale sak ja sa raz odhodlam. :D

ani_sama_neviem
23. jún 2011

@lucia20 jaaj no to ano :/ a mozno by si manzel mohol volno zobrat ci? 🙂)) nevime nepoznam tvoju situaciu ale tak mozno to aj prejde co ty vies :P

lucia20
23. jún 2011

@ani_sama_neviem ked mal aj muz dovolenku, tak som si zase povedala, naco si kazit dovolenku chodenim po lekaroch. 😀 to som cela ja. :D az to bude akutne tak pojdem. neboj. to uz sa dokopem aj s detmi. :D

ani_sama_neviem
23. jún 2011

@lucia20 jeeejda ty si presne ako ja :d aj moj ked ma volno tak si poviem ze idme riesit dolezite veci ale ptm mazas napadne ze nedalo by sa ten cas vyuzit nejak lepsie? a jasne ze dalo!! A tak povinnosti idu bokom a venujem sa prijemnejsim cinnostiam :DD klasika asi u kazdej zeny :P

lucia20
23. jún 2011

@ani_sama_neviem presne, treba si uzit tatina a manzela, kym je doma a nie vodica a spolucakatela v cakarni. 😀

ani_sama_neviem
23. jún 2011

@lucia20 tak presne :d toto su aj moje slova ved ked je v robote stale ani sa uz nevidime poriadne tak akzdy den je pre mna dolezity s nim straveny :P hehe

sara18
29. jún 2011

@lucia20 aj moje brusko je strasne ;( a nevravim,ake popukane ;((( ze brutalne ;( moja mala 4kila tak ja som mala brusisko ako svet lebo som malinka,teda nizka myslim. no co narobime ;( len nemuseli by to mat zeny az take tragicke ;)

lucia20
29. jún 2011

@sara18 kaslat na bruxsko, aj ked teda aj mna to stve, ale to uz neriesim, popraskania, lebo pri lucke mi dva tyzdne pred porodom vsetko, ale uplne vsetko popraskalo. brucho, nohy, prsia, boky.... no des. mna hneva ako mi zazisili brucho. ten hnusny valov. ble. ale co uz. viac ako esteticke problemy ma hnevaju tie zdravotne. vcera som bola akcna a dnes ma tak bolia klby bedrove, ze az.... no co uz. keby rodili chlapi tak je jasne ze vymrieme.... :D

sisulita
6. júl 2011

ahojte som 2 mesiace po porode a zaujimalo by ma ci mate niektora problem ze vam z tade z dola viac zapacha.... u lekara som este nebola ...asi mesiac po sestonedeli som krvacala- menstruacia- a teraz este spiniim trochu... viete mi poradit? 😖

sofia2008
6. júl 2011

@sisulita ja som mala sekciu, ale tiez som mala ten zapach asi az tri mesiace po 😒

sisulita
6. júl 2011

@sofia2008 a preslo to samo?? lebo aj ked sa okupem tak to citim...a z toho mam problem vratit sa k sexualnemu zivotu s drahym.. kedze som sa bala pocas tehu tak sme dlho obaja bez toho ....

sofia2008
6. júl 2011

@sisulita ano, same to preslo 🙂 skus nejaky gel na intimnu hygienu, napr. lactacid ocean a pouzivala som stale vonave intimky kazdy den..drzim palce, nech je to rychlo prec 🙂

pipi11
7. dec 2011

ahojte baby prosim mne zo zadku trci nieco asi zlata zila a boli to strasne co mam robit a citim hrozne tlaky tam dole som po porode 3dni dakujem

trudka4
9. nov 2012

Já mám 7 měsíců po porodu a stále mě bolí stydká kost , hlavně když potřebuju zvednout nohu nebo když ležím třeba v noci a chci se otočit nebo vstát k malému. Šílená bolest a neustává to. Nevím co s tím.

marcellka32
9. nov 2012

@pipi11 áno asi máš hemoroidy,kúp v lekarni dubovu kôru,z toho si uvar doma do lavora kúpeľ a sadni do toho este teplého,sed kým nevychladne,potom kúp este masť avenoc alebo faktu,tie su fajn na zadok,natieraj často,po stolici sa osprchovať a kremovat,drzim palce.

tea333
9. nov 2012

@sara18 nie kazde tehu je taketo. ja som mala prve tehu uplne bezproblemove, no po prvom porode sekciou som sa citila zle, dlho som mala problemy, bolesti a psychicky to tiez nebolo ono. no po druhom porode - prirodzenom som sa uz na druhy den nemala na co stazovat, este ani sitie ma nebolelo a psychicky som na tom bola perfektne. a teda moje telo je krasne oblepene tukom a strie mam uplne vsade kedze som za 2 tehu dost pribrala, mam ich aj na lytkach 😅
ale kila uz idu dole, strie casom vyblednu, cvicenim sa postava da dat ako tak doporiadku. netreba to teda generalizovat a hovorit si ze aj druhe tehu bude take

mrazova1981
7. dec 2012

@majka13 Ahoj neviem či už máš po probléme s inkontinenciou konečníka, ale mám podobný problém. Mám ísť na komletnú rekonštrukciu konečníka a strašne sa bojím. Všetko možné čítam, ale akoby nikto na rekonštrukcii ani nebol.

emilly
7. dec 2012

@pipi11 kup si faktu cipky

sendy182
7. dec 2012

@pipi11 upraviť stravu .....veľa tekutín....vlákniny....bylinkových čajov.......čipky by som nedávala skôr neakú dobrú masť alebo kúpeľ.......pozri tento link http://hemeroidy.heureka.sk/poradna/ako-vyberat...

liza2222
16. dec 2012

spadnutu maternicu prolaps,široka dole prsia ovisnute mam pocit že už ani žena nie som,len matka

eminka2510
7. jan 2013

Caute baby neviem ci som nasla spravnu temu ale mam jeden dost vazny problem po porode a to som zistila az ked som zacala cvicit alebo bola chora a to je unik mocu .Je to pre mna strasne lebo chodim na trampolinky a tym skaknim sa mi furt unika moc aj ked to neviem nikajo ovladt aj som sa vycikala pred cvicenim... je to strasne :( pouzivam vlozky a to za hodinu cvicenia miniem 4 ... mate niekto podobnu skusenost ??? inak viem normalne zadrzat moc ... nepocikavam sa ani nic ... este ked som boal chora a vela som kaslala tak mi ako by cvrkalo ale to nieke take strasne ... ked som to spomenula dr tak mi povedala aby som zmenila cvicenie no ja sa moc nechcem tych trampoliniek vzdat ...

liza2222
12. jan 2013

@eminka2510 neskač maš spadnutu maternicu kegelove cviky rob a čo najviac najdeš na nete a aj 500za den

lydik
4. feb 2013

Mne trvalo 4 mesiace, kym som pri kazdej stolici prestala skriabat stenu na WC nechtami. Na hemoroidy pomahali Faktu cipky, kazdy vecer jablko a vlaknina s probiotikami Psyllium. Bolesti uz niesu ale na tom vecku to uz nieje to co byvalo. Okrem toho obcasny unik mocu pri kychani, bolesti klbov, vlasov mam tretinu z toho co som mala. Z 19kg som zhodila kojenim 🙂 takmer vsetky. Dcerka my za to stoji, ale ci sa do toho pustim este raz, ktovie 😢

bubka35
5. feb 2013

bolestive jazvy po nastrihu aj natrhnuti, sem-tam mi cvrkne ked dviham tazke alebo stojim a niekto ma "brutalne" rozosmeje, hemoroidy a oslbeny zvierac konecnika (ale uz je to lepsie nez par mesiacov po porode), hypofunkcia stitnej zlazy, srdcova arytmia. hmotnost ok. druhe babo uz asi nie.

mimi198
29. apr 2013

@mysidlo mozem sa ta spytat ake urologicke problemy si presne mala? Ja mam problem pri cikani ale az ked docikam tak ten sval alebo co to je ma zaboli je to take neprijemne je to skor v okoli toho klitorisu, mozno to je ta mocova trbica neviem to dobre definovat.

stankot
9. sep 2013

@majka13 ahoj je to uz dlha doba chcem sa spytat ako sa doriesil tvoj problem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre