Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

lienka79
28. sep 2007

No klby bolia ako fras..krize a ostatne...chystam sa uz dlhu dobu cvicit,ale akosi nevyda cas..
A tutu mutu...ani neviem,co je...prvy ras po 3 mesiacoch..AUAUAUAU...potom sme teda skusili oralne..pohoda,ale dostala som taky mykozu..prisiel prvy menzes...takze este stale nic..
Nastastie je manzel strasne zlaty a ohladuplny 😒

sakura77
28. sep 2007

no tak to sa pridavam do klubu,ja som po porode ako z kvetu makoveho vsetko co sa okolo suchne sa na mna nalepi,nielen "dole",ale aj vsetky nadchy,chripky a podobne,ako keby mi to oslabilo imunitu,alebo co.no a o tych vlasoch ani nehovorim...

vici74
28. sep 2007

po pôrode aj mne hrozne padali vlasy, teraz je to už lepšie, ale počas tehotenstva mi nepadali vôbec, žeby to chceli teraz dobehnúť? 😒

sakura77
28. sep 2007

aj mne to tak pripadalo,este som sa vytesovala ake ich mam dlhe,lebo mi velmi rychlo rastli,no ale tri mesiace po porode mi odisli aj tie co som ani nemala,nic mi nepomahalo,az 6tyzdnova kura na vlasy z lekarne,sice ma to dost stalo,ale pomohlo

tretulka
28. sep 2007

sakura - ja som bola na tom podobne, isiel okolo mna bacil a uz som bola chora...mala som oslabenu imunitu, poradili mi Imunoglukan, vybrala som dve balenia, pomohlo to 🙂
vlasy mi zacali padat asi 3 mesiace po porode, ale priserne, som sa bala ze budem plesata 😀 , skusala som len nejake sampony, kvoli kojeniu som nehcela ziadne lieky, casom to preslo, nastastie
klby boleli aj mna, myslim, ze kvoli kojeniu, vsetok vapnik isiel do mliecka, brala som homeopatika

tini
28. sep 2007

O hemoroidoch mi ani nehovorte, posledny trimester a tak 3 mes po porode. Krcove zily, padaju vlasy a neskutocne ma bolia kolena a ked zovriem pravu ruku do paste, tak uz spat nenarovnam 4.prst, musim si pomoct lavou rukou a ten prst narovnat 🙂 Tretulka, ake homeopatika si brala na klby?

tretulka
28. sep 2007

tini-bol to osteocynesine, brala som to tri mesiace, pomohlo to, ale teraz rozmyslam, ze si zas naordinujem, kolena sa sem - tam ohlasia

kikaz
autor
29. sep 2007

mne jazva p cisárskom na počasie reaguje ja som mala obe deti cisárskim. S tými hemoroidmi má asi porazí už si myslím že ok ale idem na WC a zase na papieri dosť krvy asi pojdem nakoniec k lekárovi. Ale bojim, bojim.. ☹

sakura77
29. sep 2007

no veru asi vyskusam ten imunoglukan,lebo aj dnes sa mi zda ze sa mi ide urobit herpes na pere,slahne ma!a to zrovna dnes ked chcem dobre vypadat,lebo konecne vyrazim medzi ludi,chystame sa na autosalon

veru kikaz nevahaj,mozno to ani take hrozne ani nebude a zbytocne trpis
a co sa tyka jazvy aj ja citim nastrih obcas a veru si hned spomeniem na porod 😖

mysidlo
29. sep 2007

kikaz, homeopatika mozu aj tehotne a kojacie zeny, aj deticky od narodenia. To je vyhoda homeopatik. A tiez to, ze z nich nehrozi predavkovanie, lebo je to uplne natural.
Ja som tie homeo-cipky brala raz za den po umyti pred spanim. Hlavne by si nejaku dobu potom nemala ist na wecko, aby sa tam cipok rozpustil a zaucinkoval. Zabralo to asi po tyzdni, teraz si dam obcas jeden, ked sa to trochu zhorsi a zasa mam na dlho pokoj. Alebo niekedy staci len ta mast.

lienka79
29. sep 2007

Tini..no som myslela,ze len ja som divna..Aj mne prstenikk na pravej ruke sa zasekava..co je to?????????????????????????????????????UZ som rozmyslala ist k lekarovi,ale nie je kedy..maly ma uz 1/2 roka a nepreslo to

dadulka19
30. sep 2007

ja mám po cisárskom(aj prvý bol) a jazva mi svrbí vždy deň pred daždom,čo vôbec nevadí...ale tá bolesť klbov a kostí je niekedy na zbláznenie.Hlavne noci,ked musím vstať,tak sa pridržiavam postielky,lebo by som zletela...cez deň sa ako tak rozhýbem,ale len čo si na chvíľu sadnem,som stuhnutá,kolená bolia... ☹ ..v lekárni mi poradili aj nejaké lieky,zo začiatku zaberali,teraz už nie....tretulka,vyskúšam tie,čo radíš.... 🙂 ....som si myslela,že to len mňa tak hrozne bolia klby,vdaka za tému... 🙂
...a vlasy mi padajú v riadnych gučách,budem o chvílu plešatá....

kikaz
autor
30. sep 2007

Zajtra si idem kúpiť tie kvapky aj masť až sa to nezlepší navštívim dr.Začala som aj viac behať lebo som čítala že pri hemoroidoch je doležitý pohyb a raňajkujem jogurt s ovsenými vločkami bééé.Tak uvidíme no cez výkend som sa len modlila aby som nemala nutkanie na Wc, lebo zase boj.

kotenko
30. sep 2007

Ahojte, pridavam sa k super teme...
hemoroidy - no, zacina sa to u mna objavovat, zatial iba niekedy, sem-tam si najdem na toalet. papieri krv, ale minimum... zatial to neriesim, mozno treba zmenit stravu, ako osm niekde citala.
plet sa mi po porode naramne vycistila, pocas tehu som mala same "jebaciky" (sorry za vyraz, ale inak to nazvat neviem 😀 ), uz na 2 den od porodu som mala krasne cistu plet, drahy hovoril, ze som opeknela.
vlasy sa mi straaaasne zacali po porode mastit, neviem cim to je.
ruky mam ladove a nohy tiez.
Na kontrole u svojho dr. som zatial nebola, tak neviem co si so mnou robi "susi"...
tutu-mutu sme uz skusali, prvy krat po porode som sa citila ako panna 😅 . potom to uz chcelo iba trosku trpezlivosti, dobru predohru a ide to samo. a co si pochvalijem, orgazmy su teraz super a staci par pohybov, inokedy sme sa museli dobre "unavit", aby som ho dosiahla, teraz ej to ako malina u mna 😅
nechty mi spevneli - nekojim, babatko mam v inkubatore uz mesiac a mlieko som po 10-12 dnoch od porodu "stratila", vela stresov... 😢
ale strasne ma bolieva chrbat, neviem ci zo sedenia pri PC, alebo s coho to mam 😒 asi tot vsetko zatial, ak mi nieco napadne, tak dopisem

kotenko
30. sep 2007

jooj, stasne ma bolieva zadok a bedrove panvove kosti, citim, ako by som sa roztahovala, alebo ja neviem co sa deje...
a chcem sa spytat, kedy by som mala zacat ocakavat menstruaciu (ms)??? Mlieko nemam uz skoro 2 tyzdne a niekedy mam pocit, akoby som ms mala dostat, ale ked idem na WC, tak to obl plany poplach... 😒
mozem teraz ostat opat tehu???

natty2007
1. okt 2007

kotenko, ja som dostala mensez presne po mesiaci ako som prestala kojit. Uz som mala aj strach ci nie som opat tehu ale predsa dosli

kikaz
autor
2. okt 2007

Skúšam masť Avenoc tak dúfam že zaberie potom napíšem.Dnes so bola na 3h prechádzke a myslela som že mi odídu kĺby som zvedavá kedy to pominie.

ladybird1l
2. okt 2007

mna dost uz dlho picha v podbrusku, uz som sem davala prispevok, nie je to pravidelne, niekedy mi po cely den nic nie je, na druhy zas obcas pichne raz vpravo, raz vlavo. Po niekolkych vysetreniach, ktore boli ok, mi doktorka povedala, ze to moze byt aj nervoveho povodu, tym ze zena stale nieco tazke zdviha, vratane drobca, rana reaguje na zmenu pocka, sex, tym sa v podbrusku mozu byt potrhat nervove vlakna

mitta
23. mar 2008

Ahojte. Tak ja som dnes presne 7 mesiacov po porode a hemeroidy ma trapia od tehotenstva. Skusala som aj avenoc, pomohla ale len na chvilu. Po stolici mam vzdy krv a bolesti na konecniku.No hruza. Ani neviem co mozem na to uzivat, lebo stale dijcim. Viete niekto poradit?

wienika
23. mar 2008

ahoj mita, aj ja mam 7 mesiacov po porode. hemoroid som mala, ale nastastie len mesiac, potom to preslo. natierala som si to mastou, inac nic ine.odvtedy nemam ziadne problemy,akurat trosku viac koze na brusku 😉 ale to je ozaj malickost.
tu mast, co som mala som mohla uzivat aj pocas dojcenia. co si na to davas ty?

biba12
23. mar 2008

Mna trapia asi iba prasklinky na konecniku. Ale teda dost. Zatial som sa bala uzivat nejake masticku, ked kojim, ale vyskusam, to co pisete/Avenoc a Hemoval/ a uvidime.Aj ked som bola nastrihnuta a riadne dotrhana, to sa mi upravilo/chvalabohu/, takze sex ok/ale kedze kojim.... ved viete../Ale ze aj to sa po kojeni vrati do normalu, takze sa tesim na normalny sexualny zivot. Hura.

sonulik1
23. mar 2008

babenky a ako to mate s chutou na sex? ja som po cisarskom takze bolesti dole nemam - max. jazva ale akosi na to vobec nemam chut, mate niekto aj tuto skusenost?

saska303
23. mar 2008

Ahojte,
ja som tiež 7,5 mesiaca po pôrode a asi 6 mesiacov ma trápili hemoroidy, zakaždým som ,, škrabala kachličky ,, a slzy som mala na krajíčku. A s tou chuťou na sex to tiež nieje sláva, ale niekedy to príde a niekedy si to
,, odtrpím ,, kvôli manželovi.

liliandax
23. mar 2008

sonulik1 - ja som na tom rovnako ako ty ☹ .. tiez som po cisarskom a bez chuti 😔

trixi
23. mar 2008

Na hemeroidy mozem poradit z vlastnej skusenosti, po kazdom kakani si dokladne umyt vodou prdelku. Odporucil mi to moj otec a pomohlo mi to. Mala som s tym problem v poslednom trimestri a zbavila som sa toho. Ziadne lieky, masticky ani special toaletak mi nepomahalo.
Rodila som cisarom, jazva ma casto svrbi. A na tutu-mutu mam chut len obcas. Vecer padam od unavy do postele. Z casu na cas uz mam chut (dufam, ze sa to zlepsi 😖 ) ale az po 6 mesiacoch. Dovtedy ma to samu ani nenapadlo, a ked drahy chcel, tak som sa premohla, ale nic som z toho nemala.

denisocka
24. mar 2008

a ja som si myslela že som invalid sama 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

takže 3.mes po pôrode môžem prispieť týmto:
1-bolesti klbov všetkých-najmä v noci,kým sa rozhýbem aj pár minut (najmä zapstia,ramená a členky)
2-nejak mi začali teraz až padať vlasy!!!už som sa aj ostrihala ale prd pomohlo,malý ich má všade-v plienke,v puse,na vakuši aj na ciciku ich mám,su proste všade!
3-môj xicht?jak 15 ročná v puberte !
4-sex? po šetonedielke to bolo 100x lepšie ako včera 😀 ,najprv som po porode zanevrela na svoju šušurku,lebo bola taká bléééééé 😖 ,ale teraz je uk "krasna" ale akosi tlusta jak pankuška 😀 😀 😀 😀 a pri ťuťuli-muťuli v misionárskej mám akoby uvolnenu tu kosť,čo sa pred pôrodom rozťahuje,ta čo je pod šušurku a akosi je dnu TESNO na môj vkus,tak ja neviem 😎 ,manžel sa nesťažuje ale ja z "toho" nič nemám len auau 😖
5-no cele tehu ma nebolela hlava a už to je zas s5
6-zuby-no comment,u zubara som nebolo X rokov,navonok bez kazu ale ked ich umývam,snad všetky su bolavé ☹

na viac hriechov si nespomínam 😀 😀 😀 😀

biba12
24. mar 2008

Ak este kojite, tak ta nijaka chut na sex je v pohode. Citala som o tom clanok v mama a ja. Je to v poriadku, robia to hormony. Ked dokojite, pomaly sa to bude vracat naspat. Pytala som sa na to aj lekarky, povedala, ze to je tak.

petrulla
24. mar 2008

ako vidim asi kazdu trapia " vojnove zranenia" 😉
Mna po porode ( hodinu po ale aj mesiac po) bolel zadok .... ale strasne.
Dnes som uz 6 mesiacov po - a uz som "celkom" vo forme.

Trosku ochkam ked sa mam postavit (boli ma chrbatik, a tiez bedrova kost a .....), ale inak celkom ok. Tutu mutu - myslim ze celkom v pohode . Tych 6 tyzdnov som mala pocit, ze to nerozchodim, ale .... ved sme zeny zvladneme vsetko 🙂

iwis
24. mar 2008

Ahojte

Tak mňa tiež po pôrode trápili hemoroidy, vnútorné = strašná bolesť a silné krvácanie pri stolici... akoby som mala vytlačiť rozdrvenú sklenenú fľašu. A pomohlo mi vždy umytie teplou vodou po stolici a čapíky Avenoc... Skúšala som aj masť, ale tá je slabšia a s čipkami je to aj čistejšia robota. A ak nestíham pri malej sa rýchlo omyť tak jej ukradnem jednu vlhčenú vreckovku a s tou sa riadne vyutieram, teraz už v pohode... A hlavne treba mať pravidelnú stolicu každý deň... Spočiatku to síce vyžaduje riadnu dávku odvahy, ale už o pár dní sa to zlepší... A stolicu zlepšuje aj užívanie vlákniny, ja som si tak 1-2 krát denne do jogurtu dávala lyžičku vlákniny psyllium

No a ťuťu muťu... Akosi nemám chuť, mám problém zvlhnúť a pripadám si užšia ako predtým, dúfam, že to len tým že kojím a potom sa mi to upraví 😎 😀

annika
24. mar 2008

Ahojte, tak môžem sa posťažovať aj ja s tými hemoroidmy.... Stačí jedna tvrdšia stolica ako včera a dnes... a už mi krváca zadok a štípe a potom ma to svrbí . A bolíííííí.. Mne sa už ani jesť nechce, baby. No a na sex ani myslieť neviem... Zajtra sa chystám zavolat gasytroenterologičke, a vypýtať si od nej nejaké privát-vyšetrenie, samozrejme za peniažky... Lebo ja už fakt nevládzem, baby... Mala som problémy aj pred pôrodom, ale teraz nejak dlho už pretrvávajúúúú!!!§ A strácam už trpezlivosť....
A vlasy.... No ich už skoro ani nemám... A zuby..... už mám o jednu menej, vytrhli mi pred mesiacom, no tá jazva po ňom sa nezlepšila len po antibiotikách... A z toho som dostala zas mykózu... Bože, vidíte? Jeden problém za druhým...
No ale ked pozrem na malého, tak je mi už lepšie... Nech je už jar a nech sme zo zimy vonku konečne!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre