Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

mracik
23. sep 2007

jajaj, to po purode (nemám u s dvoma bodkami) mi teda riadne trhá oči 😒 😖

nenka83
24. sep 2007

kikaz tak hemeroidy, vratia sa mi tak obcas, niekedy aj kazdy mesiac.po porode ist na zachod katastrofa, neraz som si poplakala... ☹
tutu mutu au este teraz po 5 mesiacich od porodu... depku mam z toho hroznu
a co sa tyka mojej susi tak tu este teraz nemam zrastenu!
ostatok v poho 😉

milhaus
24. sep 2007

no bolelo to trocha prvy krat, musi opatrne, ja som ho odohnala

natty2007
24. sep 2007

nenka ako to,ze susi este nemas zrastenu po 5 mesiacoch?

susik77
24. sep 2007

inak ani ja nemam zrastenu, v 7.tyzdni. totiz tyzden po porode sa mi rozpadlo sitie.chodila som na laser. terapiu k mojmu dr. sice je to uz lepsie, vobec to neboli ani nekrvacam, ale este je tam stale diera...som zvedava, kedy sa to zrastie 😎
inak, aj hemoroidy mam...niekedy ostriekane wc od krvi 😎 neviete, ako sa daju rozlisit vonk. a vnutorne hemoroidy?
bolia ma aj klby na prstoch a mam ich stuhnute...

adetka
24. sep 2007

ahojte...

zrastenie v pohode uz po par tyzdnoch... aj ked ju (susi) mam vacsiu 😀

mavam bolesti pri kazdom kakani... kedze som bola roztrhnuta az po konecnik... a bude to asi este dlho trvat

a mozem zabudnut na milovanie v klasickej polohe... nekutocna bolest... mozno to nebude iba rozthanim, ale aj psychicky... ale ine polohy idu 😉

podbrusko citim tiez iba pred kakanim...

klby nebolia a neboleli a hemeroidy som nastastie nemala...

kikaz
autor
24. sep 2007

mracik prepáč ale mne tam iné o teda vo nefunguje.

Takže vidím že tie hemoroidy máte,presne ísť na wc je pre mňa nočná mora mám aj vonkajšie aj vnútorné, ☹ dávala som čípky trochu zabrali ale málo u lekára som nebola.

nenka83
24. sep 2007

natty no ja ti neviem , mi durka vacsia ostala, vravel ze ak sa to nezrastie pojdem na plastiku.

bihan
24. sep 2007

Po pôrode ešte nemám, ale s hemeroidmy som mala problém asi dva mesiace.. skúšala som všetky možné lekárske mastičky a jediné, čo mi zabralo, sú homeopatiká... 2 týžnde granuliek 2x denne a potvora je preč.. tajne dúfam, že už po pôrode neobjavia 😅

makellele01
24. sep 2007

tak mne po prvom porode ostala pupocnikova kíla(pruh).caka ma operacia docela sa toho bojim,dufam nebude to boliet.Dostala som ju stoho ze mi silno zalahly na brucho ked pomahaly tlacit von male.Nastastie ma to neboly je to len vyfuknute.Na operaciu idem az nebudem kojit. ☹

milhaus
24. sep 2007

mna boleli aj križe strasne asi ten prvy mesiac

vladusa
24. sep 2007

Mna trapia po porode tiez len hemoroidy. Vyskusala som cipky aj masticky na to, ale zabralo mi to len docasne. Dokonca pouzivam aj toaletny papier hemoroll a myslim, ze to trochu pomaha. bihan, mozes prosim napisat, ake to boli homeopatika, co ti pomohli?

jana188
24. sep 2007

mna po porode trapili tiez hemoroidy, s tutumutu to chcelo len trpezlivost a neskutocne ma bolievala ruka,az krce som dostavala.
a teraz ma uz trapi len syn 😀 😀 😀 nic nestiham
ale samozrejme ze v dobrom 😎

mimusiacik
24. sep 2007

🙂 po sekcii a narkoze som mala problem :
- dobre zaostrit do blizka /nevedela som ostrihat malej nechtiky/,
- v pravom oku akoby mi permanentne chodil pavuk - intenzivne to bolo do pol roka po porode - teraz pri vycerpani a v unave...
- akoby som odementnela - nepamatala som si,o kt.mala jedla,kolko,co bolo v plienke,vsetko som si zapisovala...
- /po 33 hod porode,epidurale/ - do 1 r.po porode som mala velke problemy s chodzou - ukrutne bolesti /na silnych analgetikach/
- vlasy vypadavali v hrstiach
- plet prilis sucha
- caste mocenie...snad vypocet uz by aj postacoval,nech nevydesime tehulky... 😀

katkal
24. sep 2007

Mne nevypadli stehy. Po 7 tyzdnoch po porode mi ich museli vybrat. 😝 Nastastie som mala len 3.

valy
24. sep 2007

kde sa robi ta plastika? mate s tym niektora skusenosti?

nenka83
24. sep 2007

valy no to neviem, mas teiz problem.

ja som na hermeroidy davala dubovu koru, a najma som jedla jogurty activiu a ovsene vlocky aby kaka lesie sla...

lili91
24. sep 2007

baby a neboleli vas po porode zuby? ja som este aj jeden-dva mesiace po porode citila celu sanku...od tlacenia. vraj som prilis zatinala zuby. ale da sa to aj inak??? k dalsiem porodu si asi zozeniem nejaku spec. pomocku 😉

vici74
24. sep 2007

ja som rodila cisarskym, ale na konci tehotenstva som mala hemoroidy, ktore mi ostali dodnes, neviem co by bolo, keby som rodila normalne 😒

susik77
24. sep 2007

baby, ja mam pocit, ze musim kazdu chvilku na wc, podobne ako na konci tehu.mate tiez niekto podob. problem?

valy
24. sep 2007

nenka, mam ten isty problem a trochu sa bojim, aby to nahodou po plastike nebolo este horsie, napr. co sa tyka bolesti, tak preto by som chcela zohnat nejakeho lekara, co sa na to specializuje

susik, ja som to mala asi v 7. - 8. tyzdni po porode a potom to nejako preslo

arabela36
24. sep 2007

taktiez hemeroidy. Preslo to samo asi tak do mesiaca od porodu. Ine problemy nastastie neboli...

mura
24. sep 2007

ahojte kocky
hemeroidy nemam uf nastastie ,ale po porode mam problemy s tutuli mutuli a
niekedy ma strasne zacne boliet a pichat v podbrusku je to nechutne a trva to tak cely den ,potom to prejde ..zvacsa ked nemozem na wc ( ale vetry to nie su :o) tie mam good 😅
ale mala som velke problemy ked to vsetko pozasivali ...juj nechcem spominat .. 😢
uz je to ale dobre ale pri tutuli mutuli to stale boli...

mysidlo
24. sep 2007

ahojte, zapojim sa aj ja, lebo som bola po porode tiez dost rozhadzana:
- hemeroidy - kazde kakanie bolo snad horsie ako porod. Trvalo to asi 2 mesiace, skusala som vsetko, zabrali homeopaticke cipky Avenoc
- bolest pri sexe - kedze sme sa uz v tehotenstve nesmeli milovat, tak som potom mala dost problem, aj psychicky. Okrem toho som mala aj urologicke problemy sposobene tehotenstvom. Tie sa vyriesili operaciou, ale bolest pri sexe bola stale. Na gynekologii mi robila kopec vysetreni, vyslo z toho, ze mam uvolnene panvove dno (maternica bola trochu nizsie) a musim ho posilovat. Dnes uz je to celkom dobre.
- krcove zily - vzdy som s tym mala problem, ale momentalne nemozem ani vstat z postele bez toho, aby som si nenamasirovala lytka.
- vypadavanie vlasov - zabral zinok
Snad som niekomu pomohla. 🙂

kikaz
autor
24. sep 2007

mzsidlo a tie čípky ako často a možu aj pri kojení lebo ja keď mám ísˇna toaletu juj jau... ☹

cervena_ciapocka
24. sep 2007

Takze k teme hemoroidy 😕
dobry liek - pomocnik kvapky HEMOVAL
http://www.magister.sk/-p-4118.html

znama ich uziva a ked ich berie pravidelne nema problem 😅 😎 bez bolesti a krvacania. Urcite treba odskusat.

Mne sa obcas stava, ze ked sa po velkej potrebe utriem, mam na papiery dost krvy, alebo aj voda v zachode je sfarbena od krvi. A pritom nemam ziadne bolesti, ani ine problemi. Co to moze byt? 😕

cervena_ciapocka
24. sep 2007

Ach ta moja slovencina 😅 krvy-krvi 😒 odpustte

ladybird1l
27. sep 2007

som celkom rada, ze je tu takato tema, lebo uz dost dlho sa trapim kvoli obcasnym bolestiam v podbrusku. Sice som mala nejake bakterie v moci, ale to sa mi vyliecilo antibiotikami, z gynokologickeho hladiska som ok, aj ked som sa obavala zrastov, ktore sa vraj zvycajne po cisarskom zvyknu robit. Jeden den mi je ok, absolutne bez bolesti, niekedy ma zas celu hodinku picha raz vpravo, potom nic, potom zas vlavo, akotak pozeram, asi je to normalne po sekcii, jedna znama mi dokonca povedala, ze rana po sekcii reaguje aj na pocasie, tak ako zlomeniny. Mna vacsinou pobolieva,ked je vonku spatno a prsi.

ajuskamimi
27. sep 2007

ja som po cisaraku a bolestivu stolicu som mala az 3 mesiace po porode, bolo to strasne. Na WC som chodila so strachom a odtial s poriadnym placom. Normalne som sa bala toho okamihu, kedy to na mna prislo. Este dlho potom som mala problem sediet, ale nastastie uz je to v pohode, pouzivala som FRAMYKOIN. Inac na hemeroidy je velmi dobra homeopaticka mast, ale neviem presne nazov.

no a co sa tyka bolesti klbov, tak mam dojem, ako by som bola storocna babka, mam problem po dlhom lezani vstat a rozchodit sa, alebo ked dlhsie sedim, tak mam cele telo stuhnute. Predtym som to nikdy nemala a fakt neviem co na to, ci poriadnu masaz alebo vymocit sa v nejakych termalnych bazenoch 😠

lilyk
27. sep 2007

ajuskamimi ta masticka sa vola Avenoc,mne velmi pomohla pocas tehu 😉 teraz nemam ziadne problemy( klop,klop)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre