Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

lentilk.a
20. jún 2009

Ahojte, mali ste niekto problemy so sitim aj dlhsie po porode? Hnisanie? Plastiku? Dakujem za info. 😉

lentilk.a
22. jún 2009

Nikto? Vy ste stastne zienky. 😉

mamutka
23. jún 2009

lentilka, iste mali, ale teraz kazda beha po diskusiach na babatkach a sem sa nevracia, mozno keby si sa opytala vo volnej diskusii, ale odtial ti to mozu zmazat ☹
ja som mala dojem ze mi rana hnisa asi mesiac po porode, svrbelo to ale tak divne, dala som si framykoinovu mast na to par krat a pohoda. takze neporadim, ja som mala ine problemy, som uz ledva chodila, lonova spona a tak, takze nie vsetky su take stastne, len sem uz moc nechodia, ked maju porod za sebou 🙂

lea79
24. jún 2009

anémia
hemeroidy
mykoza
bakteriálna infekcia
bolestivé vnútorné šitie..štípe páli auauauau
nástrih takisto štípe ☹ 😔 😢 😖 😒 😠

berus222
24. jún 2009

lea, okrem mykozy a infekcie presne to iste ☹ ☹

anthessa
7. júl 2009

Ahojcek som tu nova, a mozno som aj tehu. Ale cela by som sa spytat uz mamiciek, ako je to so sexikom po porode, nemam na mysli hojenie, ale skor ci je to sirsie, resp ci tam nieje partner strateny. Tohto sa naozaj bojim, keby som mala mat babo

radomaxx
7. júl 2009

V PRVOM RADE ako muž skladám hold a úctu všetkým ženám, ktoré rodili. Bol som s manželkou pri pôrode a... pochopil som. ! Máte to naozaj ťažké. Očami som tlačil hodnoty kontrakcií na monitore, keď som videl, čo to s mojou manželkou robí. Nevraviac o "finále"...
Rád by som sa ale opýtal, teda ak môžem (ako muž na tejto stránke) na jednu vec - teda aspoň na teraz. Manželka bola po pôrode zašívaná. A doma, asi po desiatich dňoch sa pomaličky za ten čas, bolesti "tam dole" vytrácajú. Štychy pomali odchádzáju a tak... Ale znova, asi po 15 dňoch od pôrodu sa vrátili bolesti pošvy. Podľa manželkyných slov sú intenzívnejšie a aj krvácanie silnejšie. Je to naše prvé dieťa a tak som zvedavý, aj za manželku, či je to normálne.
Poradíte mi, nám?

devita
7. júl 2009

radomaxx,ona krvaca,alebo su to take krvave zrazeniny?ak zrazeniny,tak v takom pripade moze mat nedokonale odlupnutu placentu a riesi sa to kyretazou pri plnom uspati,je to 20minutova zalezitost,ale ak nie a riadne krvaca,tak ani to by nemalo...po dvoch tyzdnoch zvykne po spontannom porode krvacanie prestat,pripadne je to uz len take jemne spinenie do hneda.nech zavola svojmu gynekologovi,ci je to normalne.je lepsie spytat sa odbornika,pripadne aj zenska sestra vie poradit.

munu
7. júl 2009

radomaxx, nemala by krvacat uz po takejto dobe.. ale ako vravi devita,nech skoci za gynekologom/kou... to bude najlepsie... ja niesom zahojena doteraz a to som uz 4 mesiace po porode.. mala som nejake problemy a teraz sa uz doliecujem... ale poviem ti, neprajem ani nepriatelovi, preto nech ide tvoja manzelka za lekarom co najskor... radsej zbytocne, ako by potom mala lutovat, ze uz bolo neskoro a sa jej moze zhorsit stav neskor... fakt.. s tym niesu zarty 😉

lea79
8. júl 2009

radomaxx ja som krvácala päť týždňou, ten posledný týždeň už len slabo ale predsa....moja gyndoška sa nad tým vôbec nepozastavovala...vraj je to normálne....akurát keď ma kontrolovala na ultrazvuku, tak zbadala, že vo mne zostali nejaké zvyšky placenty a čudovala sa, že ako je možné, že si to v pôrodnici nevšimli, keď ma tiež kontrolovali....a skončilo to tak, že na siedmy týždeň po pôrode som dostala menzes a tie zvyšky odišli samé a nemusela som ísť na tú kyretáž....ak má tvoja žena veľké bolesti nech ide za gynekologičkou

radomaxx
9. júl 2009

Nejak sa "nám" tie bolesti stratili. Ale pripísali sme ich tým "slávnym" hormónom, nakoľko bola manželka dosť precitlivelá a úzkostlivá... Však viete. Ale za gynekologičkou zajdeme. Radšej. Bože, nech už tých šesť týždňov prejde... 🙂 Dnes nás zas prekvapil pupček malej. Našli sme v ňom trochu zaschnutej krvičky...

lea79
10. júl 2009

to isté mal môj syn, neboj to sa zahojí a odpadne 🙂

munu
10. júl 2009

a ten pupcek sa zahoji... aj nas Matko mal este asi 3 dni po odpadnuti zaschnutu krvicku na pupku... pretoze stale po kuskoch vychadzala a hned tam aj zaschinala... kedze ja som v anglicku, tak tu mi poradili cistit mu pupcek len s prevarenou vlaznou vpdickou... ziaden lieh ako na slovensku a pekne mu to preslo same a zahojilo sa mu uplne krasne 😉

a inac, dneska sme zistili s manzelom, ze uz som aj zahojena 😉 😀 tak sa tesim ako blcha 😀

sivka
10. júl 2009

ahoj munu, mozem sa spytat, to sa ti 4 mesiace hojilo sitie, ci aky problem si mala? ja som 3 tyzdne po porode, vonkajsie sitie uz celkom v poho, aj ked este citlive. ale to vnutorne este citim ako miernu bolest alebo take tahanie. nic hrozne, ale ani prijemne. snad do kontroly po sestonedeli uz budem ok, ale ked ta citam, ze si sa hojila 4 mesiace...hmmm to je pekna doba.

vranka4
10. júl 2009

radomaxx-ja som mala podobné problémy,len skôr po pôrode dvojičiek,na štvrtý deň som začala intenzívne nadránom krvácať,obrovské zrazeniny,sestrička nechcela budiť službukonajúceho lekára-primára,že počkáme do rána,od rána kolobeh vyšetrení,odbery ,sono,áro...,dopoludnia som skončila na kyretáži v celk.anestéze(zvyšky placenty ),napriek bezproblémovému tehotenstvu a pôrodu,to bola jediná komplikácia 😉

ajluirnaaj
4. nov 2009

ahojte, celkom dobry vyraz ze invalidky po porode (ako jedna z vas pisala) 😒 ja mam problem ze ma bolia hrozne kolena (jedna z vas to pisala, ale nik neodpisal), neporadi niekto?? som 2,5 mes. po porode a uz to mam vyse 1 mesiaca.. pomoc.....

zeleny_cajik
21. jan 2010

ahote, ozivim tuto temu. nikde som nenasla, ze by mal niekto podobny problem, tak pre buduce generacie prispejem svojou skusenostou. rodila som prirodzene, celkom v poho, od prvych kontrakcii po narodenie cca 12 hodin, bola som nastrihnuta. na sitie ma uspali na cca 20 minut.

po porode som sa citila v ramci moznosti dobre, ale po 7 dnoch ma zacala strasne boliet rana, tak som masirovala naspat do nemocnice, kde mi to pozreli, bol tam zapal a trochu hnisu, dali mi "visnak" (visnievskeho balzam), diclofenac proti bolesti s tym, ze sa to trochu zapalilo, mam to mazat a uvidime. Za 3 tyzdne sa rana zahojila, ja som pomaly zabudala na problemy. po sestonedeli som bola na kontrole, vsetko ok, mozme s manzelom "vyvadzat".

"zavyvadzali" sme si asi po 10 tyzdnoch po porode, dole som mala zvnutra taku hrcku, bola citliva, ale myslela som, ze sa to tak hoji. lenze rano "po" mi ta hrcka praskla a z nej za kybel hnisu. lekar ma do tyzdna otvoril, vycistil, povedal, ze sa tam zaniesla infekcia a dal mi na vyplach peroxid a framykoin.

vyplachovala som 2xdenne (kto to robil, vie ako to sakramentsky stipe), mazala, ziadna zmena. navstivila som dalsieho lekara, ten mi dal zas visnak a antibiotika. ziadna zmena. navstivila som tretieho lekara, to uz bolo 3,5 mesiaca po porode, ten nastastie zavolal aj kolegu a do 4 hodin som bola na operacnom stole.

a co sa vlastne stalo? zrejme bola pri porode narusena stena konecnika (tazko s odstupom povedat, ako sa to stalo), vvtvorila sa komunikacia medzi miestom nastrihu a konecnikom, cize rana bola 3,5 mesiaca zvnutra kontaminovana stolicou!!!! teraz som na silnych ATB, nemozem kojit, som v nemocnici s neistou prognozou, kedze zapal bol rozsireny, tazko povedat, ako sa s nim teraz telo vysporiada, ci nebude nutne zakrok opakovat....

takze baby nepodcenujte tieto "ranky", nedajte sa odbit a dozadujte sa dokladneho vysetrenia

majka13
5. feb 2010

Ahojte dievčatá. Rodila som pred rokom (4 kg dievčatko ako prvorodička). Počas pôrodu epiziotómia, ruptúra pošvy i krčka maternice, takže veľa, veľa stehov. Môj hlavný problém po pôrode: inkontinencia (samovoľný únik) vetrov i riedkej stolice. Veľmi Vás prosím, ak má niektorá problém ako ja, napíšte, lebo sa zdá, že som tu jediná, preto nebudem zbytočne písať, aké liečebné procedúry som podnikla (bez úspechu). ☹

clovis
2. mar 2010

ja som bola roztrhnuta az po konecnik. teraz - 6 tyzdnov po porode si stale citim miesto roztrhnutia, ale akoby zvnutra, akoby som tam nieco mala. Hoji sa mi len svalstvo zvnutra? neviete? poradte, kt. nieco take citila. neboli, len tam stale citim taky tlak smerom ku konecniku, akoro ako by mi bolo treba stale na velku, ale netreba.

janzurka
2. mar 2010

Clovis, podla mna najlepsie urobis ak sa vyberies po sestonedeli k svojmu gynekologovi na kontrolu. On Ti povie, co je vo veci... 😒

trinity1405
1. apr 2010

Ahojte, mohol by mi niekto poradiť ? Mám dva týždne po pôrode a mávam dosť silné bolesti v podbrušku na pravej strane , niekedy až chodiť nemôžem. Je to stále sťahovanie maternice ? Tie bolesti sú nárazové. Môžem si vôbec vziať niečo od bolesti keď kojím.

brisilda
12. jún 2010

ahojte coto som precitala ale mnie vsetko a pridam aj svoju skusenost porod som mala uzasny krasny zazitok takto by som mohla rodit aj kazdy rok 😀 maly bol od zaciatku kontrakcii za 3 hodinky von 😉 no po porode som krvacala malinko potrhali sa mi slachy na placente cize ma na 3 den kontrolovali pod ultrazvukom a asi po 3tt zomna vysla dlha blana no hroza bala som sa lebo to bolo dlhe cca 30 cm ☹ vyselo to zomna a mne nic neostavalo iba to vytiahnut von len som cakala kedy sa somna spousti prud krvi no nastastie nic take sa nedialo ale uhanali sme s manzelom a bybytkom do porodnice tak rychlo ao to len bolo mozne nakolko pri prvom porode ma museli cistit takze som vedela co ma caka a nenechavala nic na poslednu chvilu no nastastie po prichode do porodnice mi spravili sono a povedali ze su tam male kusky ktore vyjdu aj same ze sa nemam bat je to normalne dali mi injekciu aby sa mi stiahla maternica a mala som zacat viac krvacat no mne sa zastavilo to krvacanie nacisto 😕 dufam ze to neni nic vazne a ma to tak byt no strasen mi trpne lava ruka od lakta po konceky prstov 😠 myslite si ze to moze byt za nasledok zrazanlivost krvi??? rybi olej nemozem tak mi prosim poradte co mi pomoze dakujem

moon1979
12. jún 2010

bolesti mozes mat po porode, napr. ked aj dlhsie nieco robis, alebo sa s niecim natahujes. Nepretazuj sa, trosku viacej este oddychuj, aj ked pri babatku to niekedy ide, ale pokus sa. Bolesti budes este citit dost dlho, ja osobne som mala aj neskutocne krizove bolesti po porode, mala som pocit, ze mi snad roztrhne krize, ale zacala som sa nahrievat pod biolampou, aj krize aj brusko - jazvu a bolesti ma dost rychlo presli. Niekedy dostanem narazove bolesti v podbrusku, lahnem si, zapnem nachvilocku lampu a prejde to. Som tri mesiace po CS porode

brisilda
22. júl 2010

kocky co je dobre na hemeroidy??? mozem pouzivat heparoid krem???alebo radsej nieco ine?co zabralo u vas?

mackopuf
22. júl 2010

@brisilda mne pomohol gel z dubovej kory 😉 A to som mala take bolesti,ze som ani chodit nemohla 😖

magdal1
25. júl 2010

@brisilda avenoc cipky do vnutra a avenoc krem, velmi pomohli

zuzanka.j
25. júl 2010

...a recept na zahojenie takej divnej ranky po nastrihu nemate...? rozpadol sa mi steh a 3,5 mes po porode to stale vizera divne. akoby sa mi na tom mieste pokozka nezacelila, resp. nespojila dokopy. ostala tam taka plytka plocha asi 1x1 cm mozno menej.neboli to ani nestipe, ale ked si tam silnejsie suchnem toaletakom je to neprijemne. a uz cele mesiace to vobec nemeni vzhlad aj ked som si na to davala vslico od vymislu sveta 😒 ostatna jazva pokracuje pekne a vizera ako normalna jazva... ak ma niekto skusenost s tym budem rada za akekolvek info a rady

janzurka
25. júl 2010

Zuzanka.j - mne sa po porode do tyzdna rozpadlo komplet cele sitie a lekar mi dal nejaku tinkturu, ktorou som si to miesto natierala a do dvoch tyzdnoch sa mi to spojilo a zahojilo.
Skus vyhladat lekara, on Ti urcite bude vediet poradit. 😝

moon1979
25. júl 2010

@zuzanka.j skus nahrievanie nad biolampou. ja som po cisarskom, mala som 18 stehov, ale uz po 600 nedeli mi skoro nebolo vidiet jazvu

improvizacia
25. aug 2010

ahojte, mám divný problém s ktorým si nevie rady ani moja gynekologička. Strašne ma to dole začne bolieť ked dlhšie stojím príp. po námahe. Ked sedím alebo chodím je všetko OK. Boli to skôr von ako dnu. Už som zúfalá, som 4mesiace po pôrode a nezlepšuje sa to ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre