Aké zdravotné prolémy máte po půrode?

kikaz
23. sep 2007

Ahojte maminky posťažujte sa aké zdravotné prolémy máte po půrode? Poďme ich riešiť.S čím máte skúsenosť ako to liečite.
1 hemoroidy
2 prasklinky na konečníku
3 bolia kĺby
4 bolesti v podbrušku
5 problémy pri ťuťu muťu fyzické, psychické...

vesi
24. mar 2008

som po 2 cisárskych. mám pocit, že odvtedy mám citlivejší močový mechúr, chodím dosť často na WC...
maternica ma bolí pri každej zmene počasia...mám ekzém ktorého sa nemôžem zbaviť... takmer rok mi padali vlasy v chumáčoch, už som si myslela, že skončím s parochňou (našťastie pomohol Revalid 😎 )
a zuby... po oboch pôrodoch sa nejaký ozval, našťastie zatiaľ nepadol za vlasť, unikla som len o vlások 😝 😀

ssissi
24. mar 2008

Ahojte -

1. Hemoroidy - tie našťastie nemám, ale vraj na to pomáhajú sedavé kúpele - dubová kôra.

2. praskliny tiež nie už.

3. Kĺby - tak to je úplna pohroma - hlavne ráno vstať, alebo v noci vstať k dieťatu, spočiatku to nebolo.... Bolia kolená, krk, kríže, rebrá, všetky kĺby, lakte... ☹ Malú plne kojím, baby čo to máte - nesúvisi to s kojením? čo vám zaberá? Začala som brať Calibrum mami - vitamín pre dojčiace matky - pomohlo to niekomu?

4. bolesti v podbrušku - boli každý deň, po 6tonedelí sa stratili.

5. ťuťu muťu - stále bolí ☹ a asi pôjde aj o psychiku, bojím sa zaviesť aj tampón

kutina
24. mar 2008

Baby ahojte, super téma - je to "super" že nie som sama

Kotenko - prosím stále ta bolieva panvová kosť? v noci ledva chodím...cez den to rozhýbem, no ked žehlím, resp. sedím pri TV, tak to zase začne ☹
ja som taký strachoput, že som sa kvôli hemoroidom objednala na gastro, takže ma čaká kolonoskopia ...už sa teším 🙄
a kvôli klbom na odber krvi, či je vvšetko OK
Hned sa zlaknem, ked sa so mnou čosi deje tak bežím ku dokine
kojím, takže lieky nemôžem skoro žiadne, ale tie HOMEO by som skúsila

ladybird – veru aj ja som bola na sone brušnej dutiny a všetko bolo OK – tiež ma to bolieva

čo sa týka sexu, stále to bolí, no s pomocou lubrigačného gélu, to ide lepšie....no pripadám si pri „prvých pohyboch“ ako panna ....no a okrem toho chuť na sex je nulová...☹

a ešte niečo - strašne mi pukajú kosti. Máte to aj vy????

No a tiež ma bolieva hlava – väčšinou poobede....a pri zmene počasia.....si pripadám ako starenka niekedy

No a psychicky to je niekedy tiež o držku...také blbé stavy mávam, že sa bojím či sa so mnou nedeje čosi vážne, pri tých všetkých príznakoch ☹

petrulla
24. mar 2008

Baby - urcite to nie je az take zle. Ked to tu citam, tak zacinam citit aj to co som si pred tym nevsimala 😉
Inak myslim, ze vela tychto nasich priznakov je spojenych so psychikou a unavou.

Takze zostava nam verit, ze casom sa to vylepsi 😝 😉
Drzim palce. Treba prekonat zimnu depku a jarnu unavu a bude to ok 😀 snad

prunti
25. mar 2008

ahojte baby...tak sa pridavam tiez...bolesti pri sexe mam este stale a ide ma trafit slak, lebo ta bolest nastava pri mojej oblubenej polohe 😒 takze uz viac ako polroka nemam oblubenu polohu 😠 dalej mam hocijako menstruaciu, furt ma prekvapi, raz je inokedy nie je... 😕

erni
25. mar 2008

ja hovorim,ze som ako troska 😀 😀 hemoroidy ma prekvapili ale zmizli po pouziti kremu z lekarne, padaju mi strasne vlasy a su vsade ajk v kadernictve,pri sexe hlavne na zaciatku mi tam ako keby nieco zavadzalo potom je to uz lepsie, menzes mam ako neocakavanu navstevu,ale vzdy sa mu potesim a nevyspata som s vackami pod ocami jak Derick 🙂 ale dnes mam dobru naladu tak to beriem s humorom ale su chvile ked by som radsej drela jak kon, no ale ked vidim ten bezzuby usmev tak ma to prejde

mata79
25. mar 2008

Maminy, mne sa hemoroidy urobili v 7.mesiaci tehotenstva, a lekar ma strasil, ze porodom sa to este zhorsi, ale nezhorsilo. Pouzivala som v tehotnosti lokalne homeopatika, ale mozno je to aj tym, ze som dlho pri stolici pouzivala glycerinove capiky - teda po porode.
Inak rany sa tazko hojili, lebo boli horucavy. Mala som velke sitie, z nastrihu som sa natrhla az do konecnika, dlho ma sili vnutorne aj vonkajsie (to bola neskutocna bolest aj po injekciach) a po dvoch hodinach po porode sa mi v tom mieste, ked koncil nastrih a zacinala ruptura, urobil hematom. Takze ked prisiel lekar, ze to musia "vyparat" , vycistit a nasledne znova zasit, myslela som, ze je to moj koniec, ale bolo to uz pod narkozou....
Posadila som sa az 3 tyzdne po porode, tak opatrne. A kedze mi este v tom nestastnom mieste praskol steh, lebo to tam tahalo, chodila som otvorena. Takze same repikove kupele. Potom som si pozicala BIOlampu z Zepteru a zacalo sa to konecne krasne hojit.
Pri tutu mutu bolesti do 9. mesiaca maleho, potom ako keby seklo a uz to jede ako ma.......
A menzes este nemam.
Inak ked vstavam z postele a sadnem si na makky matrac, tak ma to tam taha. Do nedavna som uvazovala nad plastikou, ale planujeme este deti, tak uvidim, ake to bude potom....
Aj tak to vsetko stoji za tie nase ratolesti.

martina21
25. mar 2008

ahojte splutrpitelky 😝 , pridavam sa, mna takisto velmi trapia hemeroidy ci skor tie praskliny v konecniku, pri kazdej stolici mam pocit ze ma roztrhne 😖 ,strasne to stipe,boli,potom svrbi,mam masticku avenoc no moc nepomaha chcela by som cipky len ich nemozem zohnat, neviete poradit nieco ucinne co sa moze aj pri kojeni??no a tutu mutu...teda dnes ma syncek presne mesiac a este sme neskusali ale manzel by uz chcel len ja nemam moc chut a mam aj strach ze to bude bolet a okrem toho moje telo vyzera hrozne, 10 kg navyse,hnusne fialove strie,brucho ak vyfuknuta pneumatika ☹ skoro mu ani nedovolim aby sa ma dotkol, neviem mozno som divna 😕

petrulla
25. mar 2008

Martina - ti garantujem, ze aj pri tvojich fialovych striach, vytahanom bruchu a kileckach navyse si pre tvojho mangela ta najkrajsia zena na svete - tak mi povedz kdo je divny 😀
Ten moj je na tom taky tak 😀 😉

annika
25. mar 2008

ahojte! Dnes som absolvovala gastroenter so zlatou žilou.... Tak ma moc nepotešila dokina, nemám veľmi na výber s liekmi, alebo prestanem kojiť....To zas nechcem!!!.Dostala som Pentasa čípky a duphalac sirup...A keď nepomôže, tak idem na endoskopiu, príp. laser... 😅 😅 😅
Tak uvidíme....

martina21
26. mar 2008

petrulla:no to hej sa mu az niekedy cudujem 😀 to len ja sa necitim v pohode ale asi si musim zvyknut na seba

svistinka
26. mar 2008

ahojte!Ja som mala tiež šitie vonkajšie aj vnutorné, ale chvalabohu sa mi to dobre zahojil takže pri ťuťu muťu nemam žiadne problemy.Mam tiež hemoroidy a použivam čipky alebo mastičku Faktu.padaju mi aj vlasy,ale už , najviac 4mes. po porode.Trapi ma to že strašne chudnem asi to jez toho,že kojim. malá ma 6.mesiacov a už som jej začala davať aj prikrmy, tak dufam, že zas priberiem.moja vaha,keď som este nebola tehotna 66kg,keď som isla rodiť 75kg a teraz mam 56kg.je to normalne?

martina21
26. mar 2008

svistinka:jej to ti paradne zavidim,pocula som ze niektore baby schudnu este viac nez povodna vaha, ja viem jedine ze pred tehu som mala 69 pred porodom 89, sice nemam vahu ale typujem ze my zostalo tak 10 kg ziadne svoje nohavice neobleciem ani z daleka 😝
neviete mi poradit nieco na tie hemeroidy ked kojim?okrem avenocu,dakujem

svistinka
26. mar 2008

martina 21, ako som už písala možeš pouzivat FAKTU čipky alebo masť, daju sa kupit bez predpisu. Mne to dali aj v porodnici, takze kludne možeš aj kojit. Mne su teraz vsetky veci velke, takze si musim kupit niečo na seba,. Nohavice na mne visia len s opaskom, inak ich všetky pretiahnem cez zadok zapnute.

annika
26. mar 2008

Svistinka, aj ja ti závidím v dobrom. Ja som od pôrodu pribrala 5 kíl!!! Po pôrode som išla domov -2 kilami a teraz pri kojení neviem schudnúť, len priberáááámmmm!!!! Keď si začnem s diétou, tak mám menej mlieka a malý je furt hladný vtedy. Nevydrží ani dva a poh hodky bez jedenia.

zuzka99
30. mar 2008

prosím vás, možno to tu už bolo, ale namám čas čítat znova všetky príspevky, mne začali 3 mesiace po porode hroooozne padat vlasy, vždy mi na to zabral Revalid ale ked kojim mi povedali v lekarni že ho nemožem. neviete mi poradit čo možem? asi čistý zinok len? a kyselinu listovu možeme?

dankaa
15. apr 2008

ahojte,

mna pobolievali krize a napokon to skoncilo až operaciou.Každej mamicke po porode by som asi poradila cvicit a cvicit a cvicit na chrbticu...

stenli
15. apr 2008

zuzka99- aj mne začali padať vlasy cca 3 mesiace po pôrode, dala som sa ostrihať nakratšie a užívam Calibrum mami, prestalo to, môžeš určite aj zinok aj kyselinu listovú, skús aj niečo lokálne priamo na hlavu, opýtaj sa v lekárni,

zuzka99
15. apr 2008

stenli dík, calibrum mami užívam pravidelne, v lekárni mi nechceli dať ani zinok, že ked kojim, vraj to ide do mlieka. dali mi len pyridoxin a uživam ešte ten.

stenli
15. apr 2008

zuzka 99, pokiaľ viem, Calibrum mami obsahuje aj zinok, takže v pohode, ale dosť pomôže to skrátenie vlasov, fakt, môžem odporučiť, skús sa opýtať aj v inej lekárni,

manka76
15. apr 2008

zuzka99,asi s tym nic moc neurobis ozaj len tie vitaminy aj mne zacali padat asi tak pred mesiacom mozu za to hormony.ked som bola tehotna tak mi nevypadol skoro ani jeden a teraz mi padaju strasne ☹ a mojej sestre zacali padat tiez asi tak styri mesiace po porode.

jahodka11
15. apr 2008

ja som prestala kojit a vlasy mi padaju ovela menej...uz len nieco vymysliet s tym strihom 🙂

ka4
16. apr 2008

Ahoj!Pridávam sa aj ja.Zlatú žilu som mala tak mesiac pred pôrodom a 5-6 týždnov po pôrode.Zabrala mastička a čípky pre tehotné a kojace ženy.Vlasy my tiež strašne vypadávajú ešte stále /asi preto ešte lebo kojím/.Bedrové kosty sa my tak roztiahli že keď vstávam z postele alebo z fotelky tak štrngoce.hihi /to si myslím že asi preto lebo som rodila velkého chlapca /4 350g/No a milovanie ani neviem po pôrode čo je.po prvé to bolelo a nejyko ani nemám chuť /som aj unevená,máme 2 synov/Skúsili sme to ešte pár krát ale už to nie je ono.Muž je našťastie trpezlivý.Ale budem sa musieť asi prekonať lebo si nájde inú hihihi 😝 A tiež mám asi pruh lebo ma bolí pupočník ale len vtedy keď ju zatlačím /trocha sa po pôrode vypukla/A gyn my našiel vo vaječníku takú hrčku,ešte nevie čo to je.Mám ísť na kontrolu po menzese /ešte kojím tak my behá všetko možné po rozume čo to môže byť/Bolieva ma aj v podbrušku

kangaroo
20. apr 2008

ahoj, tak sa pridávam do klubu a chcem sa spýtať či si niekto náhodou nedal prešiť keloidnu jazvu po cisárskom, neviem či sa mám na to dať, ešte kojím, tak ak budú dobré odporúčania,tak az potom...
inak mala som doma chvílu knihu o cvičení, volá sa tuším "cantienica" a vyzeralo to celkom dobre, je to o tom ako sa dostať po pôrode do formy, teda ako dostať naspäť to čo sa uvolnilo 😀 ... a tak

emjee
29. apr 2008

dudasik • 1d • 8. mar 2008 o 16:28
Ahojte mamičky.
Chcem sa Vás popýtať, aké problémy so zdravím Vás postretli po pôrode?
Ja som mávala vždy problémy s trávením a ešte aj starká ma uisťovala,že po pôrode sa to polepší, ale opak je pravdou. Je to horšie.
Mám strašné kŕče, vždy keď sa najem, nafukuje ma ako balón.Brucho mám ako v piatom mesiaci tehotenstva.
Neviete mi prosím poradiť, ako si pomôcť ? Ďakujem
Pijem čaje na trávenie ale nezaberá.

suzana121 • 31tt • 9. mar 2008 o 14:23
HM to asi budes moset skur k doktorovi 🙂 🙂 🙂

siduska • 1d • 10. mar 2008 o 22:08
alebo skus espumisan, ten by ti mal trosku pomoct.

dudasik • 1d • 11. mar 2008 o 15:11
U doktora som bola, ked som to mala este spojene s bolestami hlavy a prehananim.
Ten mi vsak povedal, ze kedze kojim, aj tak mi nemoze nijako pomoct, liekmi, ze mam drzat dietu, co pri kojeni nie je tiez bohvieaka rada.
Espumisan som si chcela kupit a v lekarni mi povedali, ze to kojacie matky nemozu.
Ale dakujem za rady kocky.

siduska • 1d • 11. mar 2008 o 16:05
dudasik ako to nesmi espumisan ? ked na letaku pise, ze neni ziadne dovody pre omezeni uzivani pripravky v tehotenstve a pri kojeni.

roasha • 1d • 11. mar 2008 o 16:29
dudasik,skus laktobacily na travenie,mozno ti pomozu aj tie. 🙂 kup si v lekarni kapsle,ja na ne nedopustim,mame ich doma stale,aj ked malu obcas boli brusko,zvyknu pomoct aj tie. 😉

zajo510 • 1d • 11. mar 2008 o 21:25
a nemáš celiakiu? možno by ti pomohlo vysadiť lepok zo stravy alebo mlieko...bola si u gastroenterologa predtým ako ti začali bolesti?

dudasik • 1d • 12. mar 2008 o 14:21
Dakujem.
Bola som u gastroenterologa este davno a nic mi nezistili, ze v poriadku.
Mam sice chronicky zapal slepeho creva, ale bol pokojny i v tehotenstve.
Mozno sa ozyva az teraz.
Skusim este takuto liecbu a ak neprejde,asi budem musiet ist znova na sondu.

siduska • 1d • 12. mar 2008 o 21:16
tak to ti drzim palecky a potom daj vediet ako to s tebou vyzera. 🙂

erni • 1d • Dnes o 11:28
takato podobna tema-rozsiahlejsia je aj v babatkach,skus pohladat

abetka • 2d • Dnes o 12:10
MNe vysla zla cytologia a mam stale nejake bolesti v podbrusku. ☹ Boli ste uz niektora na zmrazovani krcka maternice? Asi to budem musiet podstupit a mam z toho obavy.

cuchre
29. apr 2008

baby, opravovali tu niekomu hradzu? mne sa zle zrastla, ostalo tam "zive maso" asi tak na 1.5 cm.maju mi to robit v utorok, dufam, ze nebudem neschopna ako po porode 😠

alififi
29. apr 2008

tiez sa pridavam do klubu trpiacich. este z tehotenstva mi zostalo trpnutie ruk. po porode som bola na neurologii a mam syndrom karpalneho tunelu. ruky mi trpnu, mravencia a v noci strasne palia. rano neviem asi zovret paste :o((
ale kym kojim, tak s tym asi nic nespravim.

inak bolesti klbov a praskanie kosti mam tiez 😎
chut na tutu mutu tiez nic moc 😖
a pamat hrozna, som jak vymetena :o))

mkg
29. apr 2008

cuchre, ja som tiež "mala živé mäso" po pôrode, ale ambulantne mi to nejak lekár"odstránil"

mirka8429
9. máj 2008

ahojte aj ja mam problem so stolicou a davam si glycerinove cipky...tiez ma boli panva dost a jazva sa este hoji tak dufam ze sa zrastie dobre..tutu mutu sa tiez bojim ze ake to bude no tak uvidime..vlasy mi zacali vypadavat ale zatial len trochu no a som chudokrvna..musim brat zelezo 😒

carisma25
9. máj 2008

aj mne sa velmi zhorsila pamät po porode, mam problem si zapamätat, kedy maly papal a pod. az sa hanbim 😅 no a to ze ma neustale bolia krize a chrbtica beriem ako bonus....

kedy ste boli na prvej kontrole u vasho dokiho? Hned po sestonedeli? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre