Ako a v čom niesť dieťa domov z nemocnice?

veronika81
28. feb 2009

Ahojte,
potrebovala by som poradiť.. včera nám došiel kočík aj s autosedačkou (vajíčko PRIMO VIAGGIO TRI-FIX od Peg Perega) a zamýšľam sa nad tým, ako v ňom donesieme malého z pôrodnice. Chcela som ho niesť v zavinovačke a tak ešte do fusaku (je to fusak do autosedačky), ale neviem si predstaviť, ako ho tak dám do toho vajíčka a už vôbec nie, ako ho pripásam tými trakmi, čo tam sú.
Prosím Vás, ako ste niesli novorodeniatka domov? Môžem ho dať do toho vajíčka bez zavinovačky, iba dobre obliecť a tak do fusaku, prípadne ešte prikryť dekou? Nemôže mu to ublížiť? Alebo sa to dá aj so zavinovačkou..
Ďakujem za každú radu 🙂

andy80
1. mar 2009

sjuzocka: a jak tam byl malý připoutaný v té vaničce?

evkacka
1. mar 2009

Ahojte maminky, veru miminko by malo ísť z pôrodnice už v autosedačke, bezpečnosť nadovšetko a zvlášť teraz ked boli zasnežene cesty, stačí aby do vas niekto na križovatke ťukol a pre mimi to môže mať tragicke nasledky, my sme boli v preplnenej pôrodnici jediní, kto šiel domov v autosedačke, sestričky po nas kričali, že kde mame perinku, že to je autosedačka a nie autoležačka a kukali na maminku ako na krkavčiu mater ale pre nas bola bezpečnosť na prvom mieste, tak maminky prvá jazda ako aj každá dalšia len a len v autosedačke!!! Do toho sa da pekne napchať deka od emitexu, ktora veru nie je draha a bezpečnosť našich drobčekov je predsa na prvom mieste. Držkám palce a príjemné vozenie sa 🙂

andy80
1. mar 2009

evkacka: tak já když jsem šla z porodky, tak odcházeli všechny děti v autosedačkách

gabka32
1. mar 2009

evkacza a kde jsi prosímtě rodila? to musely teda být nějaké hodně staré sestry... 😕

u nás taky všichni odcházeli v sedačkách.

martinamil
1. mar 2009

Použití hluboké korby v autě

https://www.youtube.com/watch?v=ocZr7qywoDY
andy80
1. mar 2009

martinamil: dobrý, ale trošku složitý, vajíčko, je vajíčko. Navíc, už by se dozadu nikdo nevešel, tak pro nás by to nemělo smysl.

gabka32
1. mar 2009

my máme cortinu a taky psali v návodu že se dá použít i přeprave, ale takové vychtávky jako pás, polstrování... tam není 😖 ale stejně vozíme jen ve vajíčku. tohle ale může být dobré pro ty co třeba nemají auto a jedou jen z porodnice...

maartinkaa
1. mar 2009

baby, ked som ja odvazala moje deti z porodnice, ziadne autosedacky neboli, pri druhom sice boli, ale nikto s toho nerobil ziadnu vedu, babatka sme dali do zavinovacky a sadli sme si s nimi na zadne sedadlo a myslim, ze sme vsetky stastlivo prisli domov.

martinamil
1. mar 2009

Andy, já to brala jen jako příklad. To, že někdo vozí mimi bez sedačky mě rozčílilo. Já mám Römer, speciálku a ta se dává jen přes 2 sedačky, ale musí být uprostřed 3-bodový pás.

Jasně, že vajíčko je vajíčko. Je skladné atd. Ale pokud má mimi nízkou porodní váhu nebo je předčasné tak vajíčko lékaři nedoporučují, protože mimi pak špatně dýchá. Ale to je tlakem na bránici a je to něco úplně jiného. Pokud se jeden jen kousek a málo, tak je vajíčko ideál. Ale v žádném případě ne bez vajíčka, či homologované korby!

Gabka - ta car sada se většinou dokupije zvlášť a stojí cca. 700 Kč dle druhu kočárku.

martinamil
1. mar 2009

Maartinkaa a u třetího budeš taky tak riskovat?

http://www.truveo.com/nemyslis-zaplatis-Autosed...

petua
1. mar 2009

Tak nad touhle diskusí fakt nestačim žasnout..
Martinamil, víš co, tady nějaký "vysvětlování" nemá smysl, kdo to nepochopil sám doteď, ten to nepochopí někdy - samozřejmě dokud se něco nestane :-/

petua
1. mar 2009

né někdy, ale nikdy - oprava

gabka32
1. mar 2009

petua asi tak. navíc diskuze je vlastně o zavinovačce...

andy80
1. mar 2009

gabak: tak bez pásů bych nejela ni pět metrů

martinamil: já vím, že si to dávala jako příklad, ale u nás by to prostě nešlo. Jezdíme 2 dospělí, 2 děti, pes, takže fakt ta korba by nešla. A vajíčko jsme hned po narození naklonila, aby bylo mimčo v úplném lehu, taky jsem z toho hotová, když v tom dítě úplně sedí. Dobré jsou autosedačky 0-18kg, mám doma taky jednu, ale vajíčko jsem vozila kvůli možnosti nacvaknutí na podvozek. Ta sedačky 0-18kg je polohovatelná a dá se úplně položit. Jde dát po směru i proti směru jízdy, takže do roka proti směru, potom po směru, tak jak to má být.

martinamil
1. mar 2009

Holky máte pravdu, ale na to se nedalo nereagovat. Snad je těch zodpovědných mamin většina a snad budou mít děti těch nezodpovědných hodně štěstí, aby se nic nestalo. Oni za své rodiče přeci nemůžou!

petua
1. mar 2009

Holky, k těm zavinovačkám teda - já jsem si taky nekupovala extra zavinku do autosedačky, máme termín v dobnu, tak tu teplou bysme rozhodně dlouho nevyužili (zvlášť když se v autě topí, že jo) - takže mrňouska oblíknu a zabalim do deky - nemáte na to někdo nějakej grif? Půjde mi ta autosedajda vyložit dekou tak, aby šlo miminko připoutat? Jednou dekou bych vyložila sedačku, druhou zabalila miminko..

andy80
1. mar 2009

petua: já měla termín taky v dubnu, malá se teda narodila začátkem května a jen jsem jí oblíkla a deku hodila přes ní, sedačku jsem nevykládala, je polstrovaná

martinamil
1. mar 2009

Petua, já mám termín v červnu a koupila jsem letní zavinovačku do autosedačky od Emitexu. Je to taková slabší "flísovka", příjemná, jemňoučká a můžeš jí pak využít i do kočárku. Mimi jí má jako by přeloženou přes nožičky, takže se neodkope.

petua
1. mar 2009

Andy: Já myslela vyložit jí kvůli teplu, né že by byla tvrdá, víš - prostě aby mělo miminko jakoby dvě deky kolem sebe..

evkacka
1. mar 2009

veru tak, človek sa musí pozastaviť....tá sestrička čo ma sprdla, a mala asi 45min prejav o perinkách že som nenormálna ked davm mimi do autosedačky mala asi 35 rokov a rodila som pred 5timi týž v považskej bystrici...

nelinkav
1. mar 2009

Veroniko, určitě dej prcka do sedačky bez zavinky, pořádně ho obleč, strč do té spec.zavinovačky do autosedačky od emitexu a dítko bude jako v bavlnce. Máme přesně tu stejnou sedačku, malou jsme v ní z porodnice vezli a byla moc spokojená, oblečený miminko je v tom krásně napevno, takže hned v tom usla 🙂 Ublížit bys dítku mohla v případě, že bys ho vezla bez sedačky nebo v sedačce, ale nepřipoutaný, takhle určitě ne 😉

nelinkav
1. mar 2009

Petua, vyložit sedačku zespod dekou si nedokážu představit, páč jak jsou tam ty pásy nastavený na mrňavý mimčo, tak ten prostor pro deku asi moc není...Nevím, já to ani nezkoušela. Dítě hodně obleču a přikryju dekou, v autě topíme o trošku míň, než jsem byli zvyklí, ať mládě nemá takovej teplotní šok, když ji pak nesem z auta třeba k dr..... Když jí dám body, tenkej overálej a silnou kombinézku, ponožky, rukavice a čapku,navrch deku, tak ještě nikdy nebyla studená 😉

gabka32
1. mar 2009

andy80 já taky vozím jedině v sedačce a s pásy... nevím vyznělo to jinak 😕

Petua možná kdybys měla nějakou starší deku a nebylo ti líto vyříznout otvory na protáhnutí pásů, tak by se to dalo dát i pod mimi. nebo kup třebas starší zavinovačku do sedačky, na bazaru je jich plno. já jsem pro zavinku, ale třeba švagrovka jen přikrývá dekou. synovec se ale neodkopává, to u nás by byla deka dole už za dveřmi bytu 😢
a zavinku jde použít i do kočárku kdyby bylo někdy chladněji...

anebo taky někdy dám jen teplejší kombinézku 😉 a pak už ničím v sedačce nepřikrývám..

maartinkaa
1. mar 2009

matinamil ja som neriskovala, vtedy sa deti do sedaciek nedavali 😉 😉 😉 a teraz cakam dvojicky a nemam tusenie kam dam 4 sedacky 😀 😀 😀

veronika81
autor
1. mar 2009

Ďakujem Vám všetkým za názory, ja som tú zavinovačku chcela hlavne kvôli lepšej "manipulácií" s tak malinkým bábätkom, ale je fakt, že do autosedačky ho s tým nedám.. Už som to vajíčko pripravila, fusak je tam, pásy sú prevlečené.

Ešte by som sa chcela opýtať, ako malého obliecť, keď pôjde rovno do vajíčka s fusakom a ešte ho prikryjem dekou.. Koľko vrstiev mu treba? Termín máme za cca. 2 týždne, mrznúť by už nemalo (dúfam!).

andy80
1. mar 2009

petua, já myslela, jako, že je polstrovaná, tudíž v ní je teplo i tak, malá je vždycky s auta spocená a to jí svklíkám, vyložit to dekou, tak se upeče.

gabka, já jen reagovala na to, že máte certifikovanou vaničku, ale nemáte tam ty pásy. Ale ty to nepoužíváš, já jsem se nad tím je pozastavila

maartinka: já mám synovce, kterému je 12 a na něj už švagrová autosedačku měla. Sice nebyla povinná, ale měla jí a používala jí. Jinak budeš muset koupit větší auto, protože i 3 se vejdou na zadní sedačky špatně.

andyalukasek2008
1. mar 2009

Juj, tady běží debata, zda autosedačka vůbec ano? 😠 😠 😕 😕 ... V dnešní době? Provozu jako blázen, neskutečném množství aut? O certifikovaném kočárku místo sedajdy jsem slyšela poprvé... KOukla na video a nepřesvědčilo mne to v žádném případě! Autosedajdy skup. 0 se instalují proti směru jízdy kvůli krční páteře mimíska při případném nárazu... V té vaničce nu ta hlavička jen tak vystřelí do boku? To je bezpečné??? A to nemluvím o tom, že zákon mluví jasně o autosedačkách, ne o kočárcích.. Povinnéstí rodiče je dle mne zařídit i max. bezpečnost drobka... A sedajda je dneska prostě nezbytnost... Ale samo je to na každém...

mandarinka
1. mar 2009

Já měla sedačku na syna, kterému je 17..... lezl po autě, zlobil, tak se koupila autosedačka a musel v ní sedět. Takže se mi nějak nechce věřit, že nebyly autosedačky před 9 lety.... jo, nebyly povinný, ale jinak byly

veronika81
autor
1. mar 2009

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.............
neviem prečo sa to zvrhlo na debatu, či autosedačku vôbec ano. Ja ju MÁM, aj v nej plánujem malého doviezť domov, len som myslela, že z pôrodnice pôjdeme v zavinovačke a keď som si včera pozerala to vajíčko a tie pásy, tak mi nešlo do hlavy, ako ho tam dám v zavinovačke.. preto som založila túto tému!
Teraz už viem, že zavinovačku netreba..

Momentálne by ma ale zaujímalo (písala som to aj vyššie, ale nejak ste ma už odignorovali 😀 ), ako malého obliecť, koľko vrstiev oblečenia treba, keď pôjde rovno do fusaku v autosedačke..aby mu nebola zima.
Ďakujem 😉

andy80
1. mar 2009

veronika81: záleží, jaké bude počasí. Já měla pro malou připravenou i kombinézu, protože občas v dubnu bývá pěkně sychravo, ale nakonec jsme si vystačili s punčocháčkama, kalhoty, bodýčko, mikinka, bundička a slabá čepička. Pokud ho budeš dávat rovnou do fusaku v autosedačce, tak moc věcí nepotřebuješ.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre