Ako a v čom niesť dieťa domov z nemocnice?

veronika81
28. feb 2009

Ahojte,
potrebovala by som poradiť.. včera nám došiel kočík aj s autosedačkou (vajíčko PRIMO VIAGGIO TRI-FIX od Peg Perega) a zamýšľam sa nad tým, ako v ňom donesieme malého z pôrodnice. Chcela som ho niesť v zavinovačke a tak ešte do fusaku (je to fusak do autosedačky), ale neviem si predstaviť, ako ho tak dám do toho vajíčka a už vôbec nie, ako ho pripásam tými trakmi, čo tam sú.
Prosím Vás, ako ste niesli novorodeniatka domov? Môžem ho dať do toho vajíčka bez zavinovačky, iba dobre obliecť a tak do fusaku, prípadne ešte prikryť dekou? Nemôže mu to ublížiť? Alebo sa to dá aj so zavinovačkou..
Ďakujem za každú radu 🙂

prasiatko30
28. feb 2009

zabudni na zavinovacku a daj ho pekne dofusaku a do autosedacky - prednejsia je bezpecnost babetka v aute ako nejaka blba zavinovacka - bez zavinovacky prezije. skor by mu ublizilo ist bez autosedacky

kikimaruska
28. feb 2009

My používali zavinovačku do autsedačky od Emitexu, je letní i zimmní verze, a ta je dost teplá. Taky jsme měli přímo fusak od Emitexu a ten je možná pro malinkaté mimi i vhodnější,...každopádně nejde a nikdy bych nevezla mimi v klasické zavinovačce, nelze tam nikudy připnout pásy mezi nožičkama. Malého oblékni a dej třeba do toho fusaku a ještě malou teploučkou deku....nebo tu zavinku. Ale taková zima snad určitě nebude, venku pujdeš kousek a v autě se zase topí, tak pak podle délky trasy můžeš mimi odvinout...nebo ten nánožník rozepnout, aby se neupeklo 😉

mousunek
28. feb 2009

taky mame deku primo do autosedavky v normalni zavince nemas kde provleknouut pas ktery je mezi nozickama tedy bys nemela dostatecne zabezpecene ditko.

Ty deky urcene primo do sedacek jsou pomerne teple, tak se nemusis bat ze by byla drobeckovi zima ja jsem tak jela z porodnice loni v rijnu a zvladlo se to perfektne

veronika81
autor
28. feb 2009

bez autosedačky ma ani nenapadlo! Jasné, že v nej. Len či môžem také maličké a krehké bábätko iba tak vložiť do autosedačky. Ale teraz skúšam ten fusak do vajíčka a vyzerá to byť v pohode, v zavinovačke by sa to asi fakt nedalo 😖 Len som chcela názory nejakých mamičiek, keďže ja ako prvorodička s tým zatiaľ skúsenosti nemám..

bianca
28. feb 2009

veronika my sa od narodenia vozime v deke do autosedacky.My mame letnu ale su aj v zimnych verziach ale to bude uplne zbytocne lebo sa v tom bude mimi potit.Vonku nie je -30 aby muselo mat zavinovacku a este aj fusak.

S porodky sme sli len v tej deke a cez nu som dala este jednu deku a tak sa vozime do teraz akurat v aute ju dam dole lebo ta deka je trsane tepla

sue
28. feb 2009

Veronika, samozrejme, že iba tak do autosedačky a poriadne zapásať. Bábätku tak hrozí najmenšie nebezpečenstvo.

veronika81
autor
28. feb 2009

Ďakujem Vám baby, aspoň som sa uistila, že zavinovačku netreba. Nešlo mi to do hlavy, ako sa v nej dá byť vo vajíčku. Trošku ma poplietol zoznam, čo mi dali v pôrodnici.. píšu tam, že pri odchode domov zavinovačku aj fusak. Ale to možno myslia, ak by som ho niesla v hlbokej vaničke alebo fusakotaške..
Ešte raz díky 😉

sue
28. feb 2009

Veronika, kľudne sa ti môže stať. že ťa sestra nebude chcieť pustiť vo vajku bez zavinovačky, ale s úsmevom ju pošli do zadku. U nás na SK stále niekde prevládajú zastaralé názory... ale nedaj sa 😉

kikimaruska
28. feb 2009

Veroniko, my vezli malého s váhou 2045 g a 38 cm, byla mu velká i zmenšovací vložka, aledo autosedačky musel. Vystlali jsme ji ještě dekou, aby se mu sedělo pohodlněji...i nejkřehč miminka to v sedačce přežijí...nebo pokud máš kočárek, který má certifikovanou boudičku-korbičku jako autosedačku, tak vem tu a mimi může ležet...moc jich ale není a většinou stejně dokupuješ základnu...

kikimaruska
28. feb 2009

a ty papíry a informace mají v nemocnicích zastaralé. Já posílala zaměstnavateli z nemocnice Záznam o nastoupení mateřské dovolené (o dost dřív, než jsem ji měla nastoupit) a ty dokumenty byly z roku 1973! Oslovovali mě tam jako pracující soudružku a mé zaměstnání jako závod... 😀 ...nové prý došly... Kolegyně na tom byla lépe, měla ho z roku 1998 😅

kikimaruska
28. feb 2009

...v roce 2008 😉

andyalukasek2008
28. feb 2009

No nevím, určo bych koupila pro mimi narozené v zimě zavinovačku do autosedajdy a vezla mimi v ní a i ve fusaku do autosedajdy... Pokud ale nemáš, samo že bezpečnost je důležitější! Ale myslím, že zavinovačka do autosedajdy se bude hodit! Přeci nejedete autem s mimčem naposledy...

veronika81
autor
28. feb 2009

kikimaruska 😀 😀
pozerala som album, Jakubko je poriadny bojovník 😉 Želám hlavne veľa zdravia!!

sue..no ak mi ukáže, ako ho tam v zavinovačke pripásam, tak prosím..

kikimaruska
28. feb 2009

díky...já ale viděla fotečky, kde maminka měla svá miminka připoutané v autosedačkách a byly v těch vyšívaných pravých zavinkách...a už z fotky bylo patrné, že nemají protažené páté pásy, že tam byli jen provlíknutí...atudíž by ochrana v případě nehody byla teda na...a k tomu byli ve vajíčkách po směru jízdy! Což je zakázané a nebezpečné...

veronika81
autor
28. feb 2009

No určite by som ho tam iba tak neprevliekla, veď to nemôže držať 😠
Pozerala som tú zavinovačku do vajíčka, ale podľa mňa za 2-3 týždne už dúfam (!) nebude taká zima, u nás (na juhu) už teraz je celkom pekne, sneh už ani nemáme, ja už očakávam jar 😀 A kým sa začneme vo veľkom voziť v aute, tak to už určite bude teplejšie. Dúfam teda, že ten fusak do autosedačky stačí a v prípade potreby máme ešte aj deku..

kikimaruska
28. feb 2009

My taky používali i deku...pak jsme teprv dostali tu zavinku, mám i foto v albu, ale my měli tu letní verzi zavinky, je dělaná jako zvířátko, my máme hrocha. Zvenku je flies a vevnitř bavlna. Ta teplá je oboustraný teplý flís, tu má kamarádka. S dekou ale nic nepokazíš a můžeš ji použít i jinak a víc.... 😉 pošlu ti něco do vzkazu

many
28. feb 2009

holky tak já měla fusak od Emitexu přímo do vajíčka a bomba a teď ho ještě používám do kočárku 😀 náhodou se mi už předtím začal párat mezi nožkama a já nebyla schopná to zašit 😀 😀 😀 a teď mi to bodne,protáhnu tam pás a připoutám ho krásně ve sporťáčku a je ve fusáčku 😝 😝 😝 😝

kikimaruska
28. feb 2009

many ten máme taky 😉

many
28. feb 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuziacik83
1. mar 2009

tak ja sem dam uplne opacny pohlad na vec. Ja som odmietla dat babo do vajicka na orvu cestu z porodnice. Je to pre neho velmi neergonomicke podla mna. Ja som ho dala pekne do zavinovacky, riadneho fusaku a vanicky od kocika, ktoru som dala na zadne sedadlo auta a blokovala to prednym sedadlom. Budete mi vycitat bezpecnost a podobne veci, ja viem, ale mne sa to v pripade nehody zda rovnocenne...a ziadna sa samozrejme nestala. ide aj o to, ze sim nevedela tak malinke babo ani obliect riadne nie to ho este rvat do autosedacky. Prezili sme a este sme takto chodili dva mesiace..az teraz prechadzam na vajicko. Presne takto to inac robila aj znama moja a prezili. Keby nas stavili policajti asi by sme to neukecali, ale nastastie sme to zvladli bez pokuty a bez nehody

martinamil
1. mar 2009

Zuzacik, tak Ty jsi opravdu hazardér! Naštěstí se nic nestalo!!! Klop, klop, klop a přeji Ti to. Vanička by sice zůstala na místě, ale dítě by z ní vyletělo. Ty certifikované vaničky mají uvnitř okolo bříška pás, který miminko drží a také takový "půlměsíc" okolo hlavy miminka (jako je ve vajíčku), aby mu hlavička v případě nárazu nelítala tam a zpět a nedošlo k poškození krční páteře.

Já jsem taktéž odpůrce vajíček pro první týdny, ale je mnoho možností jak to BEZPEČNĚ vyřešit! Cestifikované korbičky mají např. Bebé Confort Windoo, Casuplay, Jané, Peg Perego, nebo přímo korbička Römer (mám já), která jde přidělat na dost podvozků, stejně jako autosedačka Römer.

A o pokutu tady přeci vůbec nejde. Tady jde o to nejcennější = ŽIVOT!! Kdyby se něco stalo, vyčítala by jsi si to hodně. Viděla jsem na netu videa z crashtestů, co se děje s nepřikurtovaným miminkem. Najdu odkaz a dám je sem, aby jsi u druhého již tolik neriskovala.

martinamil
1. mar 2009

P.S. Tu korbičku od Römer mám v albumu, tak se podívej.

Jinak ty korbičky jsou vhodné od 0-13 kg dle druhu a připoutávají se bez základny vertikálně po směru jízdy přes 2 zadní sedadla. Všechny děti v naší rodině tak jezdily, tak se klidně ptej, zda Tě něco zajímá

martinamil
1. mar 2009

Co se děje s dítětem při nárazu v autosedačce:

https://www.youtube.com/watch?v=CWgnuTH6mqQ
martinamil
1. mar 2009

Důvod proč má být autosedačka prti směru jízdy:

https://www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA
sue
1. mar 2009

Zuziacik, ty si jedna z tých žien, na ktoré by som bola schopná poslať policajtov a sociálne pracovníčky a nehanbím saza to 🤐

gabka32
1. mar 2009

Veroniko - podle mě stačí když malého dobře oblečeš, připásáš a pak přikryješ v autě dekou. ale fusak přímo na sedačku je taky fajn, my máme i zavinovačku do sedačky (pořídila jsem si Fusak Kaiser iglu a ten je na sedačku dost velký, takže máme obě verze - letní i zimní od emitexu). jsem se zavinkama moc spokojená, ted v zime ani malou moc nenavlíkám, zavinka je hrubá, a do vajíčka se nám zatím vejde 😉
my teda jeli z porodnice v létě a bylo vedro, tak jsem neměla deku ani zavinku - jen jsem seděla vzadu vedle dcerky a hlídala 😉 (samozřejmě dcerka v sedačce)

zuziacik, bud ráda že vaše cesta dopadla dobře. dneska už opravdu nejezdí jen pár škodovek s omezenou rychlostí. bohužel i když řídíš sebevíc opatrně, vždycky tě může někdo sejmout. a díte opravdu neudržíš a o korbičkách psala už martinamil.... a názory že sedačka je jen kvůli policajtům.... no raději no coment 😠

andy80
1. mar 2009

Veroniko, pokud chceš odejít s miminkem z porodnice v zavinovačce, tak si jí klidně vezmi. V autě mimčo ze zavinovčky vyndáš a dáš do autosedačky, stejně je v autě teplo.

sjuzocka
1. mar 2009

My sme pouzivali vanicku co bola certifikovana aj ako autosedacka, maly vajco neznasal. A do toho by vosiel aj v zavinovacke klasickej lebo tam je ine upinanie. Vajco sme dali prec,pouzivali sme len vanicku a teraz sme presli rovno na 9-18kg.

gabka32
1. mar 2009

sjuzocka a v 5 měs máte už 9kg? já teda byla přesvědčená že dříve se tam děti dávat nesmí 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre