Ako dlho ste sa po pôrode čistili? Kedy ísť ku gynekológovi?

miranda04
5. máj 2009

ahojte.chcem sa opýtať ako dlho ste sa po porode čistili?a kedy ste išli ku svojmu gynekologovi na kontrolu po porode?

stanka26
5. máj 2009

na kontrolu ideš po 6 týždnoch a môžeš aj neskôr.ja išla na konrolu po 4 mesiacoch.a čistiť?to je u každej inak.

fodorka33
5. máj 2009

miranda ja som krvacala asi 5tyzdnov a potom koniec a na kontrolu sa cchodi po 6tyzdnoch lenze ja som bola objednana asi po 9... 😉

jabadaba
5. máj 2009

asi tri styri tyzdne, na kontrole som bola nieco po tych siestich tyzdnoch. Skor asi nema vyznam. Iba, zeby si sa necitila dobre alebo sa ti nieco nebude zdat.

berus222
5. máj 2009

baby, a ako sa krvaca po porode. asi prev 2-3 dni silno a potom len nejaky vytok? lebo krvacat 5 tyzdnov, ... mame obmedzene mnozstvo krvi. 😀

mamutka
5. máj 2009

berus, to je indi vindi, par dni som krvacala (no, mozno aj vyse tazdna dokopy) a potom spinenie (5-6 tyzdn.), no tyzden po porode zo mna jednorazovo vytieklo nenormalne vela krvi, najvacsia alwayska bola ako sacok na prasknutie, rifle po kolena krvave a doplatilo na to aj auto, to asi nie je celkom ok, ale obcas sa stane. To by som radsej, keby to slo postupne von. Proste som to necakala. Ale velmi som sa vtedy ponahlala, po schodoch zbehla, to asi bolo tym.

lienka55
5. máj 2009

miranda ja som krvacala asi 3tyz./postupne sa krvacanie zmensovalo/ a na kontrole som bola poctivo po 6tyz.

berus,ano prve dni su silne krvacajuce a potom to slabne,ale je to individualne.Preco mate obmedzene mnozstvo krvi,mate nejake zdravot. problemy?

petra1985
5. máj 2009

mne zajtra konci sestonedelie a uz asi tyzden nekrvacam.. a asi dva tyzdne pred tym tyzdnom som krvacala uplne minimalne.. ako pise mamutka je to individualne🙂

terezka044
5. máj 2009

lienka myslim ze KAZDY ma obmedzene mnozstvo krvi, nikto jej nema nekonecno 😀

jabadaba
5. máj 2009

😉 sa bavim na tych hlaskach o obmedzenom mnozstve krvi. 😕 Mame jej sice obmedzene a to len 5 litrove mnozstvo, akurat s tym rozdielom, ze krv sa priebezne obnovuje a doplna. To neni tak, ze mame 5 litrov a ked si ju vykvapkame pri uraze ci menstruacnom krvacani tak koniec. Ale to snad viete, neverim, zeby niekto vytresol zo seba taku kravinku, tomu sa uverit neda. 😀 Ze Berus? 😉

Podla statistik sa pri menstruacii vyluci v priemere 2 dcl krvi. Do dalsej menstruacie sa tato "strasna" strata zas obnovi. No tak to je po porode o cosi viac, preto je tolko zien v tom case chudokrvnejsich a beru zelezo, ale na 5 litrovu stratu to nema ani keby sa krvacalo tych sest tyzdnov. 😀

julenka
5. máj 2009

ale keby ste to mali porovnat tak je to ako velmi silne krami alebo menej lebo pôrodu sa ani velmi nebojim-teoreticky ho ovladam ale to cistenie,o tom mam malo info 😉

jabadaba
5. máj 2009

Julenka, to cistenie nie je sice prijemne a pomyslenie na niekolkotyzdnove nosenie vloziek asi nepotesi, ale bat sa nemusis. Tiez som mala obavy a neprijemne pocity uz len pri predstave, ze budem musiet nosit vlozky niekolko tyzdnov vkuse a najma v lete, ale dalo sa to vydrzat. To krvacanie sa meni z tyzdna na tyzden, slabne a zacina sa postupne viac podobat silnejsiemu vytoku az pomaly ustane. Je to individualne, niekomu to ustane uz dva tyzdne po porode. Zo zaciatku je to ako silnejsia menstruacia - cca tyzden a pol, vlozku treba menit casto, casto sa sprchovat. (ziadne tampony) Postupne to slabne ako som pisala vyssie. Neboj, netrva to vecne, prejde to ani nebudes vediet ako. 😉

julenka
5. máj 2009

no dost si ma ukludnila,len dnes som hodila temu s mojou mamkou a ona mi povedala ze za jej cias sa po pôrode v nemocnici sprchovali vacsinou rano tak dufam ze doba sa posunula a voda v nemocnici neni na pridel,lebo to radsej porodim doma 🙂

jabadaba
5. máj 2009

🙂 neboj, do sprchy budes moct ist podla svojej potreby. Ja som sa v porodnici sprchovala snad kazde tri hodiny - bolo velmi horuce leto a bolo doslova nemyslitelne, aby sme nemali moznost sa umyt. Okrem ineho sa to aj doporucuje kvoli ranam, treba ich vymyvat a drzat v cistote, aby sa dobre hojili. Takisto nam odporucali cikat do sprchy, pretoze bolo treba po kazdej potrebe sa umyt zasa kvoli ranam. Takze klidek, stredovek pominul aj v nasich inak konzervativnych porodniciach. 🙂 😉

julenka
5. máj 2009

tak hura do toho 😀

petra1985
5. máj 2009

a hlavne ked si curala v sprche tak moc zriedila voda a nestipalo to tak..

ericka21
22. sep 2016

A mozem sa spytat.... mne konci 6 tyzdnov v piatok a este stale krvacam ale uz len tak minimalne ako pri slabej menstruacii, ale som citala ze taraz by som mala mat uz len taky belavy vytok no ja mam este krv. Je to normalne ci mam navstivit lekara? A ked hej tak svojho ci porodnicu kde som rodila? Dakujem vopred za odpovede 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre