Ako dlho ste sa zotavovali po pôrode?

knihomolka2
2. feb 2016

Ahojte, mohli by ste sa podelit o svoju skusenost, ako dlho ste sa zotavovali po porode? Tym myslim trebars nastrih - kedy to prestalo boliet, kedy ste mohli zacat opat sexualne zit, hemoroidy a pod. Pytam sa preto, lebo mala som prvy porod sekciou , kedze dcerka bola v polohe KP. Sice to 24 hodin po operacii velmi bolelo, ale 6 dni na to som uz isla celkom v pohode domov a par dni na to som uz nemala vobec ziadne nasledky. Teraz uvazujem, ci ist rodit normalne alebo si vybrat sekciu. Chcela som ist prirodzene, no z kazdej strany pocujem, ako dlho trvalo, kym sa dali zeny do poriadku, tak som teraz na vazkach, ci radsej nerisknut opat ten cisarsky. Do porodu mam 2 mesiace. Dakujem za odpovede

lauricka
2. feb 2016

Odrodila som dcerku, mali sme krasny bonding na porodnej sale, potom som vstala, dala si sprchu a odviezla som si dcerku na poschodie na sestonedelie. Odvtedy ju mam neustale pri sebe, od narodenia spi pri mne kazdu noc. Co sa tyka celkoveho pocitu, kedy som sa citila tak nejak "zahojene" po porode, tak asi cele sestonedelie,ale to je velmi individualne. Nikdy by som nechcela cisarak, ak by to nebolo nutne zo zdravotneho hladiska. Cisarak nie je pre dietatko ani zenu lepsi v ziadnom pripade, ak je vsetko v poriadku. Aj dvojcata som rodila vaginalne. Jednak bonding, ktory je pre dieta klucovy, jednak spravne osidlenie telicka dietatka bakteriami od matky (pri cisaraku sa akurat tak tymi nemocnicnymi moze osidlit), je ovela lepsie, ked si dietatko prejde porodnymi cestami, nez ze ho len vytiahnu z brucha. Skuste si mrknut film, dokument Mikroporod. Krasne je tam vsetko vysvetlene. Znama teraz rodila druhykrat, Prvykrat mala cisarak. Druhy porod nebol lahky, ale mala moznost zazit krasny bonding. A pre dietatko aj seba urobila velmi dobru vec. Drzim palce.

simusska
2. feb 2016

Cca mesiac ale to som bola veeelmi nadstrihnuta.

sardinka335
2. feb 2016

Podla mna je to velmi individuálne kto sa ako dlho zotavuje. Kazdá zena je iná, inak preziva tehotenstvo, bolest, nepohodlie a kazdá je aj ,,inak fajnová,, čo jednej nerobí problém to je pre druhu hotova tragédia minimálne v troch dejstvách. Po kazdom porode som bola viac menej zospodu rýchlo fit, pri poslednom som mala 2 kozmeticke stehy ktore mi nerobili nejake problémy. Krčová žila na nohe mi zmizla - nebol uz na nu vyvýjaný tlak krvi....a sexuálne zit sme vzdy začali pomerne skoro...ledva skončilo šestonedelie (ja som krvacala len 4 tyzdne) nakolko sme uz mali na seba chut...len som dufala, ze doktor na to ze uz sexujeme na kontrole po 600 nedelí nepríde... 😀 😀 😀
Ja som po kazdom porode behala ako srnka uz na druhy den a kočky čo rodili sekciou tak achkali, ochali, jajkali, pytali si tablety na bolest a ešte som jednej aj malinke podavala z postielky čo nemohla kočka sa posadiť, postaviť...takze za mna cisarsky nie...Ale 100 ludí, 100 chutí...

blska381
2. feb 2016

Ja som bola tiez velmi nastrihnuta a aj vnutorne sitie, velmi to bolelo tak tyzden potom uz to doma bolo stale lepsie,caste sprchovanie a vetranie pomahalo hojit rany, prvy sex po porode sme mali az po gyn.prehliadke po sestonedeli

101lucia
2. feb 2016

Mna nastrihavali ale aj ma potrhalo. Najhorsie to bolo prve dni ale nocnu moru som mala z toho ist na velku. Bez zmakcovacieho cipka to ani neslo, boli to strasne bolesti a tlak na rany. Normalne posadit som sa mohla asi po 2 - 3 tyzdnoch. Po sestonedeli som sa uz citila dobre no mala som to vsetko dole citlive a chut na sex som nemala dlho. Ta sa mi vratila asi az po 5 mesiacoch ked som znova dostala menzes.

veronikafisi
2. feb 2016

Myslim, ze co porod to inac... aj moje tri porody boli kazdy iny a aj zotavovanie. Prvy porod to bola pohodka, horsie bolo po porode, ale na velku som sla na druhy den (nastrih nerobili.. trosku som sa natrhla), sediet som zacala asi po tyzdni bez bolesti a neprijemneho pocitu, sex-hned teda asi dva tyzdne po porode som uz mala chut, druhy porod - to zotavovanie bolo mega rychle, na druhy den som sa citila uplne fit a fungovala som na 100%, ale kedze druhe dieta bolo velmi narocne oproti prvemu tak ten manzelsky zivot siel bokom, aj chut na sex, a treti porod - to uz som seba aj celu okolitu rodinu pripravila na to, ze chcem po porode vela oddychovat, a nefungovat hned na 100%, tak som aj oddychovala, ale zotavenie na 100% bolo prakticky na dalsi den po porode. Ani jeden porod nebol nastrih, stale ma vsak trosku zasili kvoli natrhnutiu. cize to sedenie bolo trochu bolave, ale nie az tak ako pri prvom. Tak vela zdaru a sil do porodu prajem.

maary11
2. feb 2016

Ahoj, ja som rodila prirodzene bez nastrihu, takze u mna zotavovanie v podstate trvalo iba par dni. Uz v porodnici som bezala po chodbe, lebo sa mi mala docikala a bezala som si pre ciste veci 🙂 sestricka skoro skolabovala, ked to videla, ale mne proste tri dni po porode fakt nic nebolo! Pre mna preto urcite prirodzeny porod, a taktiez ten dvoj hodinovy bonding po porode bol prinosom. Sex sme mali az po 6nedeli, ale bolo to manzelovo rozhodnutie, ze nech sa zotavim uplne. Takze ak mas sancu po prvom cisaraku ist prirodzene, tak by som asi do toho sla..

somavi
2. feb 2016

Nastrih bol relatívne ok - bezbolestny, uz pri odchode z porodnice. Tam ma to bolelo len pri sedení sem tam,ale nič hrozné to nebolo. Hemoroidy mám od prvého pôrodu, takže druhý, čo sa tohto týka, neprekvapil 😀 sexuálny život je biedny- je u nas všetko ok,len nemáme dáko teraz energiu 😀 ale po fyzickej stránke myslím, že po sestonedeli sa uZ kludne da🙂 tak cca po tom mesiaci som už bola úplne fit. Aj skôr možno, len to krvácanie..

dugyna
2. feb 2016

17.jula som porodila , isla domov a dobre sa s malickou vyspala doma. 18. jula som piekla tortu lebo moja stredna dcerka mala narodeninky 🙂 nastrih som nemala, nepotrhala som sa - cvicenie s aniball a volba polohy pri porode robia svoje

bonaqa2013
2. feb 2016

pri prvom tehu to bolo najhoršie. Všetko ma bolelo, aj syn bol 4 kg.
pri druhom to bolo lepšie a pri ďalších dvoch som mohla po pôrode rovno zísť z postele a odcupitať domov po svojich. Cítila som sa super.
Všetky 4 pôrody - prirodzene bez akýchkoľvek oblbovákov - tie nestihli dať.

tova
3. feb 2016

Zalezi asi aj v akej porodnici rodis a nikdy nevies ako telo zareaguje prave ci uz cisarsky alebo prirodzene. ja som mala cisarsky planovany, hodinu po porode som bola na pozorovani a odvtedy na izbe s detmi non stop, hned ako som prisla hodinu po porode na izbu mi doniesli deti a mohla som ich mat vedla seba v posteli kolko chcela aj v noci zi bonding moze byt aj pri cisarskom. 3 dni po porode som isla domov, a nielenze pobehovala po izbe. Mna 12 hod. po porode postavili na nohy a odvtedy kazdou hodinou bolo menj bolesti a sedenie, lezanie bolo absolutne bezbolestne. Tazko je sa rozhodovat, lebo je aj lepsie mat dieta radsej cisarsky ako by malo ist nahodou prirodzene a kliestami alebo pridusene, omotane snurou a s vyklbenym ramenom, nohou. Ako rodit je tazko povedat, moze najlepsie ohodnotit tvoju konkretnu situaciu gynekolog, ktory vie viac detajlov, a aj tak sa vsetko uvidi pri samotnom porode.

zdena12345
3. feb 2016

bez nástrihu a jeden kozmetický steh (pozri si epino a anibal- cvičila som)
ani nie týždeň po pôrode som okopávala záhradku, bežné fungovanie úplne bez problémov. Obťažujúce bolo skôr krvácanie a rozbeh kojenia...
sex keď som prestala krvácať asi 4-5 t po pôrode ale bolo to citlivé a štípalo/rezalo takže chvíľu to trvalo než to prešlo do bežného zabehnutého
ale nebolo to nič strašné

arwen88
3. feb 2016

Po sekcii som mala bolesti este 2 mesiace,nevdela som si prve chvile s babatko ani poriadne uzit...brucho este rok necilive a pol roka som nemohla rifle nosit,co ma jazva bolela....snad bude druhy porod prirodzene,lebo co poznam mamicky,co sli prirodzene,tak na druhy den,ako keby ani nerodili...dole sa zahojili rychlo a sexualny zivot ide vedelo dalej...takze moje odporucanie je prirodzene

sosanna88
3. feb 2016

Co sa tyka len hojenia zospodu, tak cca 2mesiace...
Co sa tyka celkoveho stavu, tak cca rok a pol 🙂
Aj sa hovori, ze 9mes. nosis dieta a minimalne tak dlho trva kym sa da telo fyzicky aj psychicky dokopy.
Ja suhlasim.

wieruska1
3. feb 2016

Po porode som sedela uplne v pohode a aj dalsie dni na tvrdej stolicke. V den prepustenia z porodnice (4 den od porodu) sme boli asi na dvoj hodinovej prechadzke. ihned po sestonedeli som dostala kramy takze sexovat sme zacali asi po dvoch mesiacoch. Ale to uz som ani nevedela ze som rodila nebyt toho, ze zo mna tiekla krv prudom 🙂

zuzulik253
3. feb 2016

Ahoj, ja som rodila prirodzene, sice trochu natrhnuta, ale sitie ma vobec nebolelo. Dve hodky som bola s malym na sale a potom som na izbe este hodku lezala a potom som uz normalne fungovala. To sa aj sestricky cudocali, ale mne nic nebolo. A najlepsia bola svokra, ked prisla do nemocnice dva dni po porode a povedala, ze beham ako keby som ani nerodila 😉 no som zvedava ako to bude pri druhom, dufam, ze aj porod a hojenie bude take ako pri malom.

kristinagabi
3. feb 2016

Prve dieta som porodila prirodzene,nebol to lahky porod,ale prezila som 🙂 Par dni som nevedela sediet,potom asi po tyzdni uz bolo vsetko v poriadku. Sestonedelie sme nedodrzali 😝
Druhe dieta sekciou. To bolo nieco hrozne ... Viac ako rok trvalo,kym som si mohla obliect rifle,normalne sa zahrat s dcerkou, ci uz pri kaslani,namahani sa, stale ma pichalo v bruchu. Lekar povedal,ze je to normalne,vsetko je v poriadku , vraj som ani nemala velku jazvu ...

Vidis,kolko zien,tolko nazorov. Kazda ma iny porod, ako aj tehu,kazda zena preziva inac 😉

jabadaba
3. feb 2016

po "prirodzenom" rok a pol a po sekcii 5 dni!

evittam
3. feb 2016

Po prirodzenom 24 hodín a taktiež po sekcii - rozumej, že som bola schopná fungovať a starať sa o seba a aj o dieťa-jasné, že jazva bolí dlhšie. A za mňa - radšej 100x prirodzený pôrod ako sekcia. 😉

salamistka
3. feb 2016

po neplánovanom cisárskom som bola fyzicky OK po pár dňoch, psychicky trochu mimo 🙂, laktácia sa rozbehla síce pomaly, ale úspešne, sexuálny život po šestonedelí, nemala som žiadne bolesti, ale určite, keby som mal možnosť, si vyberiem prirodzený pôrod, ja ho žiaľ nezažijem nikdy a je mi to ľúto...prvýkrát som si nemohla vybrať

pillipilli
3. feb 2016

Ja som rodila normalne maly mal 4 kg a 55 cm. Nechali ma roztrhat az po konecnik, lebo vraj je to prirodzene. Primar ma zasil za 2 minuty, ano dve. Potom si to mozete predstavit ako si dal zalezat.
Ak sa bojis aj toho trhania , ja osobne som to citila ako take palenie a v podstate som ani nevedela ze sa trham , vtedy ma to nejak nezaujimalo. Ked ma zasily vstala som a vybrala som sa na izbu po ponozky. ( ja musim mat proste chlpate ponozky na nohach mne je hned zima ;). ) vtedy na mna zacali kricat ze nie lahnut okamzite ved odpadnete a tak. Neviem ja som sa prave vtedy citila pri sile, to bolo asi adrenalinom.
Ale zasa vela zien to poporodne obdobie opisuje ako tazke. Mne sa to prave take zle nezdalo, na to ked si predstavis ze z teba vyslo dieta... Akurat prve dni ta stolica je u kazdej individualna, mne to problem nerobilo. Akurat ked som isla dlhsiu dobu mala som tlaky na pipinu, to bolo dost neprijemne ale aj to preslo. Inak ja co som pocula aj citala tak vraj cisarsky je horsie, tak ja by som to asi dala radsej normalne ved potom budes moct porovnat.
HLAVNE nestresuj sa ake to je!!!!
Kazda zena to preziva inak, mozno si prave povies ze normalne bolo lepsie. A kazdy ma iny prah bolesti.
Prajem vela sil a neboj zvladnes to !!!! Zeny su proste na to stvorene ;)

vroni
3. feb 2016

dvakrat som rodila prirodzene, po prvom som krvacala styri tyzdne, po druhom 10 dni, inak som hned po porode ani nevedela, ze som rodila (rozumej, nic ma nebolelo, mohla som hned sediet aj chodit)

qwertxy
3. feb 2016

po prirodzenom porode, mala som nastrih 1cm - asi 2 tyzdne aby som bola uplne fit, dovtedy ma kde tu nieco zabolelo. Zle to bolo asi prve 2 dni, ale o maleho som sa postarala v pohode, sestrickam som ho nedavala.
sex az po sestonedeli, dovtedy som sa aj bala, aby sa nespustilo krvacanie (kedze moja kamoska bola bez nastrihu a sitia, vravela mi, ze na 2.den na vizite jej povedali, ze vyzera akoby ani nerodila a ona sa tak aj citila, sex mala po 3tyzdnoch a vtedy sa jej spustilo krvacanie)

seahorse27
3. feb 2016

Po prvom po pôrode to trvalo dlhšie, mozno 2-3 tyzdne, kym sa zahojil nástrih. Pri druhom som nastrih nemala, čiže som bola fit už par hodín po pôrode.

sorciera24
3. feb 2016

oba porody spontanne, prirodzene, drobny nastrih pri oboch, hojenie, cca. tyzden.....(ale citila som par dni, ziadna bolest, sedela som hned, dokonca som behala par hodin po porode)....ziaden problem, krvacanie 4tyzdne, sex sme mali hned po 6tonedeli, mala som chut aj skor (ale ja radsej som yvdrzala, rpedsa tych 6 tyzdnov na nieco je)....inak ziaden problem.......

mici11
3. feb 2016

oba porody spontanne s nastrihom do troch hodin som porodila ... po prvom do 5 dni, po druhom som mala pocit ze je vsetko ok hned 🙂 ... 6tonedelie sme dodrzali, ja som chcela 🙂

ajka_paradajka
3. feb 2016

Tak ja som bola nastrihnuta az po konecnik a este aj dotrhana,lebo maly mal 58 cm a necvicila som ani s aniballom ani epinom...prve dni som nevedela riadne chodit ani sediet,sediet som sa naucila len kvoli malemu a kojeniu. Takze normalne bezbolestne som si sadla asi po styroch dnoch a chodit som riadne vedela asi po tyzdni. Vtedy ma dokonca bolelo aj statie a vsetko ma tam dole tahalo. Co sa tyka stolice, s tym som zase problém nemala, prve dni mi dávali aj sirup na jej zmakcenie. A bohuzial vytlacila som si aj hemoroidy abto preto,ze som tlacila ako besna a maly nechcel ist von,pretoze bol zaseknuty. Druhy lekar to nastastie vyriesil a natocil ho ako mal 🙂 celkovo som sa dala dokopy pocas sestonedelia a prvy sex sme mali asi 3 mesiace po porode a bol bez problemov...

candii
3. feb 2016

Ahoj.. ja som rodila prirodzene.. bola som nastrihnuta az po konecnik.. po porode asi hodku som sa isla sama osprchovat.. krvacala som cele sestonedelie.. sex sme mali hned po nom.. bol bezbolestivy.. fit som sa citila po 2 tyzdnoch, tym mysim ze som normalne sedela a necitila som bolest pri tom. Bol to moj najkrajsi zazitok aj ked som rodila 12hodin .. nie je nic krajsie ako priviest dieta na svet a ked bude druhe urcite chcem rodit vaginalne.. to vsetko za to stoji a teraz na to spominam ako na najkrajsi zazitok 🙂

astonka
3. feb 2016

ja mam za sebou 2x cisársky a jeden spontány porod ak to možem porovnať tak po klasicom som bola ok do 2týždňov
a cisarsky celkovo to bolo dost bolestivé ten rez mala som aj ine problémy, druhý bol hrozny z mojhlo pohladu
ja radšej 10x prirodzene ako raz cisarsky...

terezka1947
3. feb 2016

prve tehotenstvo a nasledny cisarsky a rekonvalescenia ok...nebolo to take zle,obrovske problemy boli s kojenim,ale zvladlo sa to
druhe tehotenstvo nic moc,cisasrky bol velmi zly-pichli mi slabsiu davku anestezie ako mali,dopichavali kvoli bolestivosti a nasl.zvazovali celkovu anesteziu...a rekonvalescencia po nom bola dost dlha a zla...nerada na to cele spominam,uz je rok po,ale mam zimomriavky,ked si na to cele pomyslim....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre