Ako sa vám hojila jazva po sekcii?

teeuwe
2. máj 2009

Ahojte. Som mesiac po sekcii, a chcem sa opýtať, ako sa vám hojila jazva a kedy začala byť menej badateľná. Pretože mám boľavé brucho stále a hlavne vnútro jazvy je tvrdé a horúce...:((

teeuwe
autor
7. máj 2009

Je to nepríjemné, čo sa Ti stalo, môžeš si dávať pozor akokoľvek a vidíš...opatruj sa🙂

domulienka
7. máj 2009

ja som po tretej sekcii,je tomu uz 15 mesiacov,no mam lavu stranu okolo jazvy uplne necitlivu a tak to uz aj zostane,nic nedorastlo ,myslim si ze je to sikovnostov porodnika/u mna neplati/ ☹
inac jazva je uplne tenucka ako pri prvom,neboli .

miskachrumka
8. máj 2009

ahojte aj aj som po sekcii už mesiace a stale to boli ked kedže bol mali tahany von z porodnych ciest tak ma museli rozrezat od pupka dole a dost to boli a po porode už ani nehovorima doktor povedla že to bude stale boliet hlavne pri zmne pocasia ako kazdy rez na tele!

teeuwe
autor
8. máj 2009

No jasné, nie je to sranda, veď predsa len, prerezať 8 vrstiev je čo povedať. Hojenie trvá dlho, a liečba je pri každom individuálna, asi na to netreba až tak myslieť, len nech sú naše detičky zdravé a v dospelosti k nám dobré...za odmenu kvôli zmrzačenému bruchu 😀

simona55
9. máj 2009

ahojte ja som po sekcii uz 11mesiac a predsa to este stale boli hlavne ta lava strana ako by ma to nejak stipalo a ani to nemam cervene a predsa alebo ze mam po druhy krat sekciu na tom isto mieste ? ja uz sa ma neviem.

teeuwe
autor
10. máj 2009

hmm...sú to porušené nervy, ktoré sa dlho dávajú dokopy, niekedy to trvá veľmi dlho, inokedy sa citlivosť nemusí vrátiť nikdy, veď sme boli rozrezané ako konzerva šprotov 🙂

vejinka
10. máj 2009

to prirovnanie je fuj...ale mas pravdu 😉

vejinka
10. máj 2009

ja mam tiez jazvu citlivu aj teraz po osmych mesiacoch..mne povedali ze hojenie trva cca dva roky..ale mam celu jazvu dost citlivu hrubu a cervenu..ale doktor povedal ze je ok 😒 citim kadu zmenu pocasia..aj dnes som citila tak asi bdue prsat 😔

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teeuwe
autor
11. máj 2009

asandys, tak to sme približne na tom rovnako, ja som po sekcii 6týždňov, tiež lietam ako šarkan, dúfam, že to mám poriadne zošité, lebo mne dr.min.týždeň povedal, že môžem bez problémov cvičiť a tiež si necítim brucho ani nad ani pod jazvou :( musia sa obnoviť nervy, jazva je tiež bordó a hrubá hrča vo vnútri, to sa musí vstrebať 🙂

bubatinko
11. máj 2009

asandys na ten hnis je dobre si davat 2x denne na liehovy zabal pekne to z rany vytiahne a lepsie sa to hoji.... to si napr gazu abo vacsiu vreckovku celu poriadne namocis v liehu a lahnes si na chrbat a tu vreckovku si polozis po celej jazve.... nechas to tam pokial ti ta vreckovka nevyschne...cca 30 minut .... ja som tak robila na odporucanie mojho porodnika.... jazva je krasna a teraz ju uz vobec nieje vidiet.... mne dr neodporucal nic ine hlavne si tam na to nepatlat kadejake kremy a pod .... vlavne vela vetrat a drzat v cistote s tymto liehom hocikedy si to pretriet a 2x za den takto urobit.... ja len odporucam....

betina
11. máj 2009

ahoj holky,

tak já ještě po 3 měsících od sekce byla na gyn.že mám bolesti, jizva bolela opravdu hodně a byla rudá, dr.řekl, že tyhle stavy jsou do půl roku od zákroku normální 😠 a musím říct že teprve asi tak od toho půl roku se cítím jakžtakž v pohodě. nemá jizvu hezkou (mám špatné hojení jizev), ale už to nebolí, břocho necitlivé mám. příště bych chtěla rodit normálně, pokud by to šlo ☹

zuzankast.
11. máj 2009

Ahojky,
Já jsem tři týdny po císaři. V jizvě jsem měla jakousi nesraženou tekutinu (červenou), kterou mi vymáčkli před propuštěním z porodnice, měla jsem tam dren, kterým mi to místo dr. ještě proplachovala - čistila. Teď už je tohle místečko ok, stejné jako celá jizva, která mě občas "tahá" a štípe. Doufám že se to časem zpraví. Jinak bříško pod pupíkem mě naopak pobolívá jako po cvičení na břišní svaly. Je ale ještě brzo,abych posuzovala následky po porodu, tak uvidím časem..
V porodnici mi také neřekli o žádném cvičení ani o masáži. Teď už se mi ale ztrácí stroupky, tak zkusím mazat sádlem..

teeuwe
autor
11. máj 2009

Mne sa jazva dobre hojí, keď ju mažem Cicadermou alebo výťažkom z aloe vera, menej "trčí"z brucha a je už svetlejšia.

beba0031
12. máj 2009

Ja mám 10 dní po sekcií a tiež mám ten rez totálne tvrdý. Na jednom mieste ako kameň. Je to normálne?

teeuwe
autor
12. máj 2009

Je to normálne, ja som 6týždňov od sekcie a mám to na ľavej str. tiež tvrdé, taký hrubý povraz. To sa musí vstrebať, 1é dní je ešte málo, to rátaj min.pol roka,kým sa to ako tak zahojí.

beba0031
12. máj 2009

dakujem, ked si bola u lekara povedal ze je to normalne? mam si to nejako aj masírovať?

teeuwe
autor
12. máj 2009

Áno, bola som pred pár dňami a povedal, že sa jazva hojí dobre, a tie tvrdé miesta tam vraj majú byť, pochopiteľne, veď si predstav, že to máš vo vnútri zošité tak, aby sa to nerozpadlo, neboj nič, zahojí sa to. Poradím Ti natierať Cicadermou a jemne masírovať, mne to pomáha.

mamina09
12. máj 2009

ahoj js tu dneska poprvé i když modrého koníka už nějakou dobu znám 😲 . zaujala mně vaše diskuze o jizvách mám za sebou 2 sekce první se hojila nic moc ale pomohl mi krém Bepanthen po druhým císaři js jej mazala od začátku a hojení bylo super. přeji hezký den. 🙂

akejka
12. máj 2009

miskachrumka nemusí ťa tá jazva bolieť celý život pri zmenách počasia...mne obe jazvy po sekcii reagovali na počasie tak 6 mes...a odvtedy pokoj. Klop klop. Teraz ani neviem, že mám nejaké jazvy...

jaruskasv
12. máj 2009

ahojte, ja som tiez tri tyzdne po cs, jazvu mam peknu tenucku a ruzovu, miesto nad a pod nou mam tiez necitlive, a pri niektorych pohyboch to este zaboli, alebo zastipe, tiez si ju natieram cicadermou

miskachrumka
12. máj 2009

ahojte ja som po cisarskom 10tzdnov a jazva pomaly bledne a aj jazvy kde boli stichi pomaly miznu ale ma problem že ma to skoro kazdy treti den pali na jednej strane a na tej istej strane si necitim ani ze sa dotykam bruchaako by som to tam mala ztrpnute 😒 tak neviem ale musim sa priznat že som este vobec nebola na poporodne vysetrenie nejak pri malom nestiham ale asi pojdem lebo to niekedy strasne zastipe ta rozrezana maternica!ps ktora je rozrezana nie pod bruchom ale od pupka dole?pls chcela by som pokecat sniekym takymmmmmmmmmm 😉

teeuwe
autor
13. máj 2009

miska...radšej utekaj na vyšetrenie, nech sa na to dr.mrkne, no myslím si, že to štípanie je len z dôsledku zaceľovania rany, mňa to taktiež štípalo, a vraj to tak má byť, povedal dr. normal reakcia...ale radšej sa opýtaj.

krupierka2
23. máj 2012

ja mam 5mesiacou po sekcii a jazvu mi stale vidno aj ju citim malinko ale mi doktorka povedala ze sa mi zle hoji z vnutra,zevraj je to zle zasite a poslala ma k primarovi ktory ma operoval aby ma znovu otvoril a zasil.ten zase povedal ze je to dobre zasite len sa to horsie hoji a operovat je zbytocne kedze sa to moze aj potom zle hojit,ale s druhym dietatom mam pockat aj 4 roky a jasne ze moja doktorka snim ten nazor nezdiela,ale ze to teda nehame tak a pozre sa na jazvu o pol roka ako to vypada.bola by som rada ak ma niektora takyto problen nech napise ako to riesi jej doktor

lucia12345
18. jan 2013

@asandys ahoj chcem sa opytat,ja som po porode sekciou 2 roky snazime sa druhe ale marne ☹ rana sa mi tyzden po sekcii zapalila hnisala ale o chvilu to bolo ok,lekar mi povedal,ze kvoli tomu zapalu mohlo nastat ze mi ostali nepriechodne vajecniky ak sa nam nepodari do februara musim na laparoskopiu ,citam ze aj ty si mala problem z jazvou,, mne povedal lekar ze rana nieje a nikdy nebude zahojena tebe co povedali ?,dakujem

squella
18. jan 2013

@yasmina Ahojky a od kedy po pôrode si tú masť začala natierať na jazvu?

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia12345
21. jan 2013

@asandys dakujem moc ,a prosimta po prvej sekcii ked ste sa snazili o druhe,kolko ste sa snazili nez sa vam zadarilo? ja sa bojim,ze ten zapal sposobil nepriechodnost ,ze preto sa nam nedari,dakujem

mirkaninis
1. feb 2013

@akejka Dobrý večer prajem chcem sa vás opýtať aký prírodný zázrak ste používala na tú jazvu,moja neter je 10dní po pôrode a tiež jej z jazvy vyteká ružovohnisavá tekutina bola aj v nemocnici s tým dostala antibiotiká a prikladáme obklady z repíka ale zatiaľ žiadna sláva,tak ma zaujíma každá rada veľmi pekne ďakujem

evakaki
21. apr 2015

A hoj ja som 4 rokov po cisarskskom a mam tam pri rane tvrde a boli ma to aj picha ma to dakedi co mam robit pirate mi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre