Ako sa vám hojila jazva po sekcii?

teeuwe
2. máj 2009

Ahojte. Som mesiac po sekcii, a chcem sa opýtať, ako sa vám hojila jazva a kedy začala byť menej badateľná. Pretože mám boľavé brucho stále a hlavne vnútro jazvy je tvrdé a horúce...:((

soanpe
2. máj 2009

ahoj, já měla už v šestinedělí jizvu jen tenounkou růžovou linku. Jen jsem jí mazala olivovým olejem,aby změkla.raději to ukaž dr.
kdybys tam měla zánět,tak aby se to včas zaléčilo

bubatinko
2. máj 2009

mne trvalo 2 mesiace kym to "odpuchlo" a zmäklo okolo jazvy teraz ju uz ani nevidno vobec ani len ten pasik 😉

teeuwe
autor
2. máj 2009

Fuu, no ja to mám dosť opuchnuté a ppod kožou tvrdý uzol, snáď sa to spraví.

ma.senka
2. máj 2009

ahojte,
hm, bubatinko, to mas super,ze ti nevidno ani pasik, no ja mam 5 mesiacov po sekcii a mam stale take ako keby necitlive brucho okolo jazvy a jazvy aj dost vidno--- je to taky ruzovy pasik...
... to, ze mi ju stale dost vidno, moze byt aj dedicna zalezitost, mama ma tiez jazvu po operacii zlcnika - 30 rokov tusim a ma ju dodnes ruzovu...

kokaka
2. máj 2009

ahoj, radši zajdi k doktorovi, může tam být zánět, ať se to nezhorší, vím, že s miminkem není čas běhat po vyšetřeních, mně se jizva hojila rychle a bolela mě asi jen 3 týdny, ale u prvního porodu mi museli jedno místo v šití čistit, ale bylo to pak dobré

teeuwe
autor
2. máj 2009

Vďaka za pomoc, ukážem to radšej dr.

natalii6
2. máj 2009

teeuwe:..ja som po cisarskom 7 tyzdnov a uz ked smo bola v nemocnici tak som to mala zahojene a nic ma nebolelo,mam len jazvu ale ta je kludna

aka je pravdepodobnost ze ked som mala cisarsky rez raz tak aj pri druhom tehotenstve budem mat?ja by som rodila najradsej normalne

romous
2. máj 2009

Ahojky sem po sekci 10 měsícu jizvu mam krásnou všichni měli strach že se budu špatně hojit protože nejsem žádná hubenina a super ani s tim nikdo nepočítal,ale jizva je pořád vidět a břicho od pupíku dolu necítím a je to normální,protože sou přeřezane veškeré svaly takze to bude asi trvat než zpátka dorostou.jinak jizva by měla být čistá a ne ruda to bys opravdu měla někam jít muze tam být zánět.

soanpe
2. máj 2009

romous
ted jsem se štípala do břicha a mám ho citlivý ...au 😀

mousunek
2. máj 2009

ja mela jizvu na konci sestinedeli krasnou ale bricho po sekci (ne jizva) me bolelo skoro 3mesice

ivanapav
2. máj 2009

ja som rok a 4 mesiace po sekcii a mam jazvu stale červenu a hrubu, ale vobec neboli

maca793
3. máj 2009

mne sa hojila rýchlo do mesiaca som ani nevedela že som rodila cisárskym a nebolo vidno nič

danu
3. máj 2009

ahoj ak tam mas tvrdy uzol moze to byt zapalene, zajdi radsej k doktorovi-chirurgovi nech ti na to pozrie. Mne sa po mesiaci otvorila rana s tvrdych uzlikov sa mi otvorili naraz 3 hojilo sa mi to celkovo dalsi mesiac

monika77
3. máj 2009

já mám po cisárskom 2 mesiace a jazvu mi vdno dosť, dokonca tá koža je taká napuchnutá do červena a trolinka pod ňou aj stvrdnutá ... dokonca teraz pár dní ma to aj bolelo ... je to normálne?

dukie
3. máj 2009

Já mám 8 měsíců po císaři a jizva je fakt vydatná 😝 , je tlustá 5 mm a oproti ostatnímu "terénu" je tak 2 - 3 mm vypouklá a je taková spíš tmavě červená. 😝 Citlivost v okolí dobrá, tam u mě není žádný problém. Bojím se, že jizva jen tak nezmizí, protože takhle vypadá po 8 měsících, kdy ji každý večer poctivě mažu a masíruju gelem na hojení jizev... 😝 Rozhodně vypadala líp v porodnici a takové 3 - 4 týdny po návratu domů... ale pak se z ní začalo tvořit tohle, no. 😝

smisova
3. máj 2009

ahojte ja mam za sebou dva cisarske,druhy raz pred rokom a jazvu mam peknu ale občas ma pri zmene počasia pobolieva a štipe. po pôrode sa mi hojila tažšie ako prvy raz aj to viac bolelo a zahojilo sa to uplne až tak po pol roku. takže si myslim že je to individualne ako rychlo sa ti zahojí no pre istotu sa informuj u dr. 😉

pastuska
3. máj 2009

dukie, ja ju mám takú už 10 mesiacov, nič sa nemení. Trošku sa to zlepšuje po natieraní nechtíkom.

teeuwe
autor
4. máj 2009

Hmm..našla som na nete gélové náplaste, zohnať ich aj v lekárni, mali by jazvu stiahnuť a pomôcť zmäkčiť jazvu, do pol roka sa s tým dá ešte niečo robiť, potom je to už vec chirurgická. Ono je jedno, však jazva je skrytá, ale horšie je, ak by sa mala otvoriť a zapáliť sa. V stredu s tým idem, pravdepodobne to bude vnútorný zrast:((

martina100
4. máj 2009

Ahoj,
mně rehabilitační doktorka nadšeně odsouhlasila potírání jizvy vyškvařeným sádlem - prý je to opravdu nejlepší 🙂 . Ale natírat se má jen v jedním směrem, pěkně po jizvě. Jinak mě dost šokovala otázkou, jestli s jizvou nějak cvičím (mačkám body na jizvě, kroutím s ní do esíčka...). Když se to nedělá, tak hrozí, že jizva jakoby zapadne níž než zbytek břicha, zkrátí se svaly atd. No, mně o tom v porodnici samozřejmě nic neřekli 🙂.

teeuwe
autor
4. máj 2009

Hmm...tak to mne nepovedali tiež nič také. A keď sa tak zamyslím, naťahovať jazvu do esíčka, nooo...trochu mi to príde brutal, opýtam sa na to. 🙂

tinus20
4. máj 2009

ja mam po cisarskom 3 mesiace a este ma obcas pichne na jednom kraji jazvy,no ale to som mala zrejme blbo zasite lebo ked som to mala cestve tak tam ma to najviac bolelo a povedali mi ze tam su zle nalozene stehy dokonca je ta jazva kriva na krajoch( vyzera to ako by spravili maly otvor a potom sa to natrhlo) 🙄 ,ale dalo sa to ako tak dokopy,je sice este stale vidno kde boli stehy,mam tam male jazvy a celkovo je stale ruzova trocha tvrda hlavne na krajoch...

teeuwe
autor
4. máj 2009

Tak to máme podobné potom:(Ja ešte dúfam, že sa to spraví, je to krátka doba, jazvy sa liečia dlhodobo.

berunka
4. máj 2009

tak ja mam skoro pet mesicu po cisari a jizvu citim zejmena pri zmene pocasi a pak kdyz dorazi MS to je to taky citlive.ale jinak uz vypada hezky,je sice jeste trochu ruzova ale je poznat ze uz se to lepsi.cvicila jsem s ni,masirovala poctive sadlem a stejne je ta jizva trosku prouhloubena do briska.to je asi normal 😉

elliott
6. máj 2009

Ahojky, holky nechci vás rohodně děsit - ale jsem po císaři 10 měsíců.Jizvu mám docela pěknou,ale je hodně dole.
A vzhledem k tomu, že jsem měla v bříšku zánět ( hned co mě pustili z porodnice domů), praskla mi jizva a vytékal hnis s krví. No žůžo ! Tak to břicho mám jak dřevěný, a necítím ho. Na gyndě v nemocnici i u své gynekoložky, kde jsme byla včera mi řekli, že to trvá i 2 roky, než se obnoví nervová vlakna. Protože při operaci, musí operatér překonat 8 vrstev, než se dostane do dělohy k miminku. Takže, chce to asi čas a masírovat ...hlavu vzhůru, bude líp 🙂

yasmina
6. máj 2009

mne na jazvu velmi pomohol gel na hojenie jaziev
Dermatix - silikonovy gel je naozaj super, odporucam...

maatkka
6. máj 2009

Ja som jazvu citila asi mesiac ale bolela ma menej. Dlho - asi tak tri styri mesiace - som mala brucho okolo necitlive a pod kozou take hrcky. Teraz som po sekcii osem mesiacov a brucho mam akoby nic 😉 kto nevie ze tam mam jazvu by si ju ani nevsimol 🙂

akejka
6. máj 2009

elliot - aj ja som si to prežila - mám 2 cisaráky, 1. SC - jazva O.K., pobolievala síce tak do 6 mes., hlavne pri zmenách počasia
2.SC - mi celé šestonedelie opakovane jazva praskala, hnisala, chodila som do nemocky jak na hodiny klavíra ☹ Našťastie mi to nemuseli nanovo zoperovať, vyliečili sme to prírodne 😉

j.a.n.u.s.
6. máj 2009

I po dvou letech(!)mam jizvu jako zizalu destovku, uprostred takovou roztahlou, po krajich uz jen tenounkou...vnitrni srusty. No tesim se na druhy CS 🙄 ...jinak uz bolesti nemam, jen pred menstruaci je to takove citlivejsi.... ☹

teeuwe...gelove naplasti? Hod na to odkaz prosim.

teeuwe
autor
6. máj 2009

Tak dnes som bola u dr. a povedal mi, že keby sa tak hojili jazvy každej žene, boli by šťastné 🙂hmm..takže asi no stress 🙂
j.a.n.u.s.....ešte som ich neskúšala, ale je ich viac druhov, napr.: Epiderm, Biodermis a i...

akejka
7. máj 2009

veru teeuwe, buď šťastná 😉 Ako som písala, zažila som aj dobré aj zlé hojenie rany. Takže viem porovnať, ešteže to zlé hojenie nastalo až po 2. sekcii. Inak by som asi ostala pri 1 dieťati 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre