Ako ste zišli po pôrode zo stola?

oneri
25. okt 2008

Zakladam tuto temu, lebo ma zaujima, ako zena zlezie zo stola po porode, po tom siti.. Ked je aj vycerpana a ubolena...

prvapomoc
25. okt 2008

oneri,po pôrode zo stola určite zliezať sama nebudeš 😉 ošetrovatel ťa preloží na vožík(väčšinou ležiaci),takže neboj sa bude to v pohode 😉

dudinka21
25. okt 2008

neboj fakt ta prevezu na izbu po porode budes este 2 hodiny na sale takze to bude ok neboj

bihan
25. okt 2008

Ja som bola nejaká nedočkavá a zliezla som doma, ale držal ma manžel.

gucz
25. okt 2008

mňa tiež preložil ošetrovateľ na ten ležiaci vozík, odviezol ma na izbu a tam ma preložil do postele, ešte ma aj pozakrýval, aj tašky mi schoval do stolíka 🙂

beke
25. okt 2008

Ahoj oneri,
v DS sama zlezieš zo stola sestrička ťa podrží a sadneš si na vozík odvezú ťa na izbu a tam za pomoci sestričky si ľahneš do postele...je to v pohode, neboj. 😉

oneri
autor
25. okt 2008

dakujem babulky.. ale ta verzia ze sama zleziem a hned sadnem na vozik sa mi nepaci. ale ved ja este ani babo necakam, ale uz vyzvedam. 😀 😀 😀

beke
25. okt 2008

oneri,
v DS ťa prenášajú len na vozíku...dá sa to 🙂

geegee
25. okt 2008

ja som skor mala problem nan vyliezt...porod bol uz v plnom prude 😀 A zliezla som v pohode, sestricky pomohli a na izbu odviezli 🙂

katy1979
25. okt 2008

oneri ked budeš tehu tak by ta takáto vec ani nenapadla a už vôbec nie sa nad tým zamýslať pri pôrode. 😉

katyl
25. okt 2008

ahojte, pridavam moju skusenost spred 1 rokov. po porode a dvoch hodinach lezania som bola stale ubolena, unavena, dosla za mnou najaka sestricka, hodila mi na nohy tasku s vecami, na brucho polozila polozila tanier. Pytam sa: co to je? Ona na to, ze : VECERA! TO SI DRZTE! tak ma previezli na izbu a pri posteli na mna, ze: prelezte si. Tak som sa spytal , ze ako? Ale ich to nejako netrapilo, jak krab som sa aj s tanierom presunula na postel.....snad teraz to bude lepsie, po tolkych rokoch 🙂

zuzube
25. okt 2008

no ja som rodila v irsku a sestricka mi pomohla na vozik, odviezli ma na izbu a do postele...ale fakt ma vobec netrapilo, ze sedim na voziku....potom uz myslis na uplne ine veci ako na to, ako sa dostanes do izby🙂

leva
25. okt 2008

Ahoj,no ja som si na sale este hodinku po porode polezala a potom mi na voziku ktory mi prisunuli doniesli veceru,moc mi nechutilo este jest no boli mile sestricky,potom ma odviezli na izbu,ktora bola sice len oproti,dali ma na postel,tiez pozakrivali a bolo.

liaah
25. okt 2008

Ahoj, ja som na sale lezala este vyse dva a pol hodiny po porode, aj som spala , aj nieco malicko zjedla, a potom ma prelozili na leziaci vozik, aj s vecami odviezli na izbu, tam prelozili na nachystanu postel a nechali ma oddychovat 😉 veceru mi priniesli na izbu a to som porodila o jednej poobede 😉 bolo to tri roky dozadu na Antolskej 😉 😉 😉

lienka55
25. okt 2008

po porode som sa premiestnila sama na vozik a potom z vozika sama na postel takze ziadna pomoc 😠 ☹ .

mimikyky
25. okt 2008

ja som tiež musela sama dolu,hneď po hodke a dokonca aj do izby, a cestou sa mi tri krát zatočila hlava 😠

maca793
25. okt 2008

ja som ostala na posteli a tou ma previezli na oddelenie, kde ma pomaly preložili na posteľ. normálne som nechápala, ako žena po 15 min. tlačenia tak veľmi sa unaví a nevládze stáť na nohách.

minkak
25. okt 2008

no ja som ostala aj s malinkou lezat este 2 hodinky,potom som chcela ist dole ,trosku sa mi zatocila hlava ,tak som si naspat vysadla a doniesli mi ranajky 😅 pekne som tam sedela a papala 😅 ,isli okolo doktori z vizity a popriali mi dobru chut-bolo to take mile,potom za pomoci sestricky som isla na wc a do sprchy a potom sup na ten leziaci vozik,na izbe mi uz pomohla druha sestricka prehupsnut na postel a ulozila mi vecia za nejake 3 hodky mi doniesli malinku 😵

mirka
25. okt 2008

no ja som ležala 2 hodiny po pôrode, potom som vstala a po vlastných som šla na izbu (až mi je smiešne, keď píšete, že personál vás odviezol, to u nás nehrozí)

maca793
25. okt 2008

normálne ma odviezol na izbu, lebo pôrodná sála je na 2 pochodí a oddelenie na 3 😉

jankapo
25. okt 2008

mirka, preboha, a to kde je "u vas"? 😕 mne teraz vravi muz ze ma sestricky prelozili na vozik..lebo ja si to teda vobec nepamatam a nikdy by ma nenapadlo zamyslat sa nad takymto detailom 😀 ale strasne zaujimava otazka 😅
na wecko tiez sla so mnou sestricka, aj tak som jej chudinke odpadla... 😝 to bolo cca 10 hod po porode, tak asi je to dost opodstatnene aby maminke po porode trosku pomohli

oneri
autor
25. okt 2008

asi aj podla toho, kolko ktora strati krvi, alebo aky ma tlak.

sirinka
25. okt 2008

ak je vsetko ok, dve hodiny po porode lezis na sale, potom ta vacsinou sanitar prelozi na vozik, prevezie na izbu a zase prelozi na postel. su zeny, ktore sa citia hned dobre a tie zvladnu prejst s pomocou.

mimikyky
26. okt 2008

sirinka, ja som sa veru dobre necítila, ale bolo to v noci, tak chcel ísť personál driemkať 😀

shela
26. okt 2008

my s manzelom sme mali izbu kde som aj rodila..bola tam kupelna vsetko...no po 30 hodinovom porode ma nechali oddychnut mozno takych 45minut- aj to ma pocas toho sili a potom ma poslali sa ist osprchovat...skoro som odpadla ale s manzlovou pomoicou som to zvladla...a potom po takych 2 hodinach nas presunuli na inu izbu ale to uz som bola v takom stave ze som potrebovala vozik..

sirinka
26. okt 2008

mimikyky aj ja som rodila v noci a bol pri mne aj manzel, napriek tomu to vsetko urobil sanitar, ved este aj krv zo mna liala, to by vyzerala ta cesta 😝
asi zalezi od porodnice a personalu, ale ak sa na to proste necitim, tak ja by som im povedala, nech mi zavolaju sanitara a basta...

angua27
26. okt 2008

ahojte, tak ja som rodila na Kramároch. po pôrode som cca. po 45 minútach keď ma došili vyhlásila, že ideme na prechádzku za malým. bola som plná energie, sa na mne bývalý smial. 😀 ale odležala som si tam 2 hodiny, potom prišiel sanitár s vozíkom, kde sa leží a hovorí mi: "Tak sa prehupnite." už na mňa začala doliehať únava, tak sa ho pýtam, že ako? a sama? vysvetlil mi, že mám najprv nohy a potom zbytok tela a ešte mi tak milo povedal: "Mamička, práve ste porodili, teraz už zvládnete všetko." 😉 bolo to milé a povzbudzujúce. ale aj pri tomto presune ma istil a aj pri presune na posteľ ma skôr niesol, ako som išla po vlastných. sestrička mi priniesla večeru a cca. po hodine na moju žiadosť sme išli na WC a do sprchy. zvládla som to v pohode. 😀 ale viem aj, že mamičky, ktoré vôbec nevládali ten sanitár preniesol v pohode na vozík a potom do postele. o tašky sa staral on. 😎

oneri
autor
26. okt 2008

a este sa vas spytam, ako vam chutilo jedlo v porodnici? dalo sa to jest? nosili vam z domu? 😅

sirinka
26. okt 2008

oneri jst sa dalo ale chutne nebolo 😠 takze ak mas moznost, nech ti radsej prinesu z domu 😉

nika000
26. okt 2008

oneri ja som dosť náročná na jedlo tak mne museli nosiť z domu.

slaviq81
26. okt 2008

ahojte, tak ja som po porode lezala este 2 hodiny na sale, na bruchu flasu s ladovou vodou. Potom prisla sestra, prelozila ma na leziaci vozik, odviezla do izby, kde ma pomaly s mojou pomocou prelozila na postel. Pri odchode z izby nezabudla povedat aby som sa nepokusala ani nahodou vstat sama s postele, vraj mam zazvonit ak mi bude treba na wecko. Bolo mi do smiechu, az neskor, ked som sa skusila posadit, som pochopila, ze to vobec sama nezvladnem. V sprche som skoro odpadla a to som uz bola dobrych osem hodin po porode. Takze obdivujem Vas baby ktore ste museli zliezt same z porodneho stola a zaroven sa hnevam na pristup personalu kde sa toto praktizuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre