Ako ste zišli po pôrode zo stola?

oneri
25. okt 2008

Zakladam tuto temu, lebo ma zaujima, ako zena zlezie zo stola po porode, po tom siti.. Ked je aj vycerpana a ubolena...

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

baby preco ste lezali dve hodiny na sale. ja som rodila v NL a ja som lezala ledva hodinu a potom som isla so sestrou do sprchy

lydia22
13. júl 2009

Ahojte mna si po povinnych 2 hodinach lezania na sale vyzdvihla sanitarka s lehatkom na ktore mi pomohla preliezt a v izbe mi takisto pomohla do postele,ulozila mi tasku do skrine,doniesla veceru/bolo 23:00/ a dohodli sa ze pride rano a pojdeme do sprchy.

janka79
14. júl 2009

mne pomohol sanitar po 2 hodinach preliezt na lehatko a v izbe mi tiez pristavil lehatko k posteli, ja som si pomohla drziakom nad postelou...keby tam nie je,tak neviem,kedy by som sa na tu postel dostala...vobec som nevladala...som sa cudovala,ked dosli na izbu mamicky,ktore presli z lehatka na postel po vlastnych

luba142
14. júl 2009

ja som lezala 2hodky na sale potom ma sestricky prelozili na vozik oviezli na izbu a pomohli mi na postel tam som lezala 4hodky az potom prisla sestra a isla somnou do sprchy

tatanya
14. júl 2009

ahoj, ja som lezala po tazsom porode na sale este 2 hodiny, potom mi kazali sestricky osprchovat sa (tam bol so mnou este manzel), no a potom sa spytali ci vladzem prejst sama.... no a ja som vladala, tak som presla pesi az na izbu... bol to dost kus, ale celkom to islo... ved som sla pomaly a pridrziavala sa steny, takze som s tym problem nemala. Sestricka mi niesla tasku...

zuzkak7
14. júl 2009

ahoj, tiez som lezala 2hod na sale a potom mi sestricka pomohla na taku tu postel na kolieskach a odviezla ma na izbu. Tam ma sestricka poslala do sprchy - ze ked budem vladat. No, ja som mala ranu po siti este znecitlivenu, tak som isla hned...som tam behala po chodbe, ako keby som ani nerodila, ale rychlo ma to preslo. Inak sestricky dost pomahali mamickam.

meusicka
14. júl 2009

ahojte, tak mna nechali po porode lezat 3 hodiny, lebo im medzitym zacal dalsi porod a mna nemal kto preniest na izbu, ale potom ma odviezli na postel som sa nejak presunula ale po vlastnych by som to asi nebola zvladla. ked potom prisli o 3 hodiny ( rodila som pred polnocou a na izbu som sa dostala o 2hej) ze mam ist do sprchy, este stale mi bolo na odpadnutie, takze sestricka troska aj pockala a az potom ma odprevadila do sprchy, kde na mna zase pockala a pomohla mi von, kde som musela zase predychat dalsie nevolnosti 😝

titkovamiriam
15. júl 2009

pri milanovi som lezala na sale 6 h-nebolo miesto,tak som sa presla sama-pri michalovi aj marekovi ma po dvoch h.odviezli a po dalsich 4 som uz bola v sprche

leniciatko
25. júl 2009

v sále mi pomohla sestrička na ležiaci vozík. veziema na izbu,a zrazu sa nezmestí vozík medzi dve postele. tak som povedala-počkaj,to zvládnem sama . zhupla z vozíka na rovné nohy a ležkala spokojná v posteli a nebolelo ma nič... spokojnejšieho človeka vtedy v nemocnici určite nemali... 😀

bola som rada,že som sa dožila konca pôrodu... 😀

traktor
26. júl 2009

tak po porode som lezala na porodnej sale 2 hodiny, potom ma daly na vozik a premiestnily do izby, kde som mala lezat 6 hodin a nevstavat a piotom prisla sestricka a isla so mnou do sprchy. / hoc by som to zvladla i sama ved mi nic nebolo, ale sestricka hovorila, ze za mna zodpoveda , tak naco jej robit problemy - sestricky boly velmi mile a ochotne 😉

marcella24
16. dec 2015

preco sa lezi na sale po porode 2 hod.aj ja som lezala ale nechapem preco hned neprevezu na izbu

macik166
16. dec 2015

Ja som zišla z toho stola po 2 hodinách sama a energie som mala toľko, žeby som im umyla všetky okná v nemocnici... Ešte mi aj volal kuriér, že ma pre mňa balík...🙂

lucka1987
16. dec 2015

@marcella24 koli sledovaniu a pripadnym komplikaciam ( napriklad vykrvacanie ), na sale ta maju pod dohladom, viac ako ked ides na oddelenie kde je cca 30-50 pacientov a povedzme ze 5 sestier

petulda333
16. dec 2015

@marcella24 tak mne stlacali maternici a vzdy zomna povytekala krv atd..neviem si predstavit zeby to robili na izbe..a tie dve hodiny nie je vela..ja som zisla v pohode a sla do cistej izby a postele

lucka1987
16. dec 2015

@petulda333 ja poviem uprimne, ako som lezala tie dve hodiny na sale, vedôla mna rodila moja znama... a ja si to vobec nepamatam. pamatam si len to, ze som volala muzovi do nemecka, ze sa maly narodil ( muz mi nechcel verit ), a rozoslala som najblizsej rodine sms, a potom hmla a tma.. uz si pamatam len ako ma na leziacom voziku viezli na izbu a tam som z neho zliezla a vyliezla na nechutne vysoku postel a zaspala..
teraz po case mi je to az trapne, ale aj ked som videla drobca, ze je ok, ani ma nenapadlo sa na neho spytat

sense
16. dec 2015

ja som sice bola cely cas na polohovacej posteli resp dovtedy kym nedoucinkovala epiduralka... medzitym mi prilozili malu potom som sa naranajkovala, a ked uz som uplne citila nohy tak som sa sla osprchovat , s muzom sme dostali obed najedli sa a potom som sla na izbu...po vlastnych opierala som sa o vozik s malou...a vedla mna muz a sestricka

horana
16. dec 2015

Rodila som na porodnom kresle, v kolmom sede, nejaky cas sa potom este bolo na sale, potom ze sa ide na izbu. Mala som vela energie, dieta stale na rukach. Nanutili mi vozik, ze nom ma moze manzel previest, protestovala som ze sa citim na to normalne ist, ale ze vraj predpisy, ze keby sa mi zatmelo nahodou pred ocami a spadla som aj s dietatom ze by bola ich zodpovednost. Tak som sa podvolila, hoc mi to prislo trapne. Hned ako sa na izbe zavreli dvere som si pochodila. 😉

marcella24
16. dec 2015

@lucka1987 v duchu som aj myslela ze je to pre pripad keby sa este nieco stalo

katka1981
16. dec 2015

Bol tam osetrovatel, kt. mi chcel pomoct, no ja som sa bala ze mi uvidi pod koselu, tak som mu povedala, aby ma nechal ze ja zidem sama. A on nechapavo cumel, ze jak som si presadla. Mna nesili, ja som mala super porod. Ja som si na porodnom stole v tureckom sede sjedla spagety, bola to naj vecera za pobyt v porodnici, s muzom sme si pochutili 🙂 Ale ta cesta ako som lezala na tom stole co ma viezol, bola neprijemna, som mu povedala aby spomalil, ze je to hrozne, ze je to horsie ako porod, ten mal zo mna dobru show. Som mala asi pocit ze ma vysype alebo ze chytim prievan do usi 🙂

petulda333
16. dec 2015

@lucka1987 tak ja si nastastie pamatam vsetko..dokonca som sla peso o poschodie nizsie do izby..lebo ma nic nebolelo..ale celkovo porod dlhy a bolestivy...ale uz ked som bola na izbe a mala maleho bolo mi uzasne a tiez som sa na sale na maleho nepytala len nato kedy mozem ist do sprchy 🙂

lucka1987
16. dec 2015

@petulda333 ja som mala zas porod od 1 kontraksie po zasitie ( asi dva ci tri stehy ) 1,5 hodinovy a v pohode.. , no predtym som bola tyzden v nemocnici , a kedze kazdu noc nejaka kocka na izbe rodila, tak som sa velmi nevyspala..

petulda333
16. dec 2015

@lucka1987 mmoj trval 18hodin..predomnou rodila iba jedna a teda dost som sa vylakala..ale uz to je zamnou

smatka
16. dec 2015

@oneri po svojich

lajlilinka
16. dec 2015

Od úplne prvých kontrakcií až po izbu - 23 hodín...
Po pôrode ma jasné, že zašívali a pod. Potom som tam dve hodiny ležala a tlačila, teda manžel tlačil na brucho aby vyšla všetka krv a pod, aby sa mi to nehromadilo v pôrodných cestách... Za maminých čias, keď mala cisársky, jej na brucho dali vrecko s pieskom...
Potom mi pristavili vozík, zo stola mi pomáhali dve sestričky, šitie a pod som necítila, skôr som sa cítila ako prejdená kamiónom 😉
Sestrička ma vozíkom odviezla na izbu, kde ma už čakal mm s vecami, rozlúčil sa, ja som si ľahla... Sestrička mi nakázala, že ak budem cítiť potrebu močenia, aby som zazvonila, že prvé cikanie je v sprche...

sue
16. dec 2015

Nejak nevidím dôvod na to, aby ženu po fyziologickom pôrode prenášali a podobne...
Po obidvoch pôrodoch som po 1,5-2 hodinách sama zišla z pôrodného kresla a išla do sprchy. O cca 3hoďky na raňajky, decká som mala so sebou..

Samozrejme iné je pôrod s komplikáciami.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre