Ako zastaviť laktáciu?

zvedavamt
14. aug 2006

nekojim uz od polky februara a dako sa mi nedari dat sa doporiadku. nemusim odsavat,ale mlieko mam furt a o hormonalnej nerovnovahe ani nehovorim. homeopatika nepomohli a gynekolog ma dnes zrusil,ze injekcie sa uz nerobia a lieky nie su.

babulina
2. feb 2010

mamka19, no trapila som sa asi 3tyzdne s homepatikami a potom som si davala iba ten salviovy caj a asi do tyzdna bol pokoj, sice ked to tak zoberiem tak realne som uplne ale uplne prisla o mlieko az ked som ostala druhykrat tehu, lebo z casu na cas este trosku kvaplo z jedneho prsnika aj potom co som uz davno odstavila

mamka19
3. feb 2010

babulina a este jedna otazocka popri tom si este kojila alebo nie? 🙂

tatianuska2
3. feb 2010

Ahojte maminy. Poradite mi? Moja dcerka ma 4 mesiace a ja som na plno kojila. Ale zistila som, ze som opat tehu a nemozem kojit. Ako sa mam zbavit mliecka? Lieky nemozem a mam ho strasne vela.

mamka19
3. feb 2010

tatianuska a preco nemozes kojit?Moja znama kojila aj ked bola tehotna az do 8mesiaca.. 🙂........

mamka19
3. feb 2010

A vidis tie rady pit salvijovy caj,stahovat sa aj ja to skusam 😉

tatianuska2
3. feb 2010

mamka19 mne doktor povedal, ze mozem potratit, ked budem kojit. A malej to moje mliecko aj prestalo chutit odkedy som tehotna.

mamka19
3. feb 2010

Aha zvlastne to je tiez priklad doktor jeden povie tak a druhy tak.Tato znama ma totiz otca gynekologa a kojila ale to samozrejme nevravim,ze mas aj ty....No a tak skus tiez vsetky tie babske rady a snad sa ti to podari a tvoj gynekolog ti neodporocil,ze sa mas stahovat,moj ano ale aj lieky mi napisal avsak ja ich tiez brat nemozem 😖 ?

nikollette
3. feb 2010

Tatianuska, mozes potratit z kojenia???
To som ešte nepočula 😕

Mlieko postupne odíde ak prestaneš kojiť. Samé sa stratí. Bude ho čím dalej tým menej.
Ale sú na to aj nejaké lieky určite.

mamka19
3. feb 2010

lieky su ale neviem ci pre tehotne tam to skor pojde radami ostatnych mamiciek.......

berus222
4. feb 2010

tatianuska, lieky urcite nebudes moct brat a myslim, ze ani salviovy caj nebudes moct.

tatianuska2
4. feb 2010

Ahojte. mamka19 ma pravdu lieky nemozem brat. Nikollette tak mi povedal doki, ze mozem potratit z kojenia. Ale inak zascala som byt strasne vycerpana ked som kojila, preto som si urobila aj test a tak som zistila, ze cakame babo. Asi to bolo pre moj organizmus vycerpavajuce kojit a dalsie babo mi bralo tiez energiu v brusku. Mam strasne tvrde prsia, tak to robim tak ze si odsavam mliecko rano a vecer. Malej ho uz nedavam, lebo jej uz ani nechuti a aj som ho chutnala a je uz take plane jak voda. Tak hadam, ked si odsajem len dvakrat za den tak sa strati.

petka035
4. feb 2010

tatianuska to je fakt ťažká situácia.Lebo tým odsávanim sa aj tak tvorí progestron a ten môže spôsobiť potrat alebo predčasné kontrakcie,proste sťahy maternice. Ja som zastavovala laktáciu tiež v 4mesiacoch malej,a mlieka som mala denne aj 1500ml,tak som začala len 2krát denne odsávať,potom raz a potom len hrče odsať,čo ale bolo aj 200ml niekedy.a potom som už neodsávala,beriem homeopatiká,pijem šalviový čaj a natieram prsia alpou,ale aj tak mi ešte mliečko tečie a z jedného prsníka mi v sprche ked ho stlačím aj strieka,tak neviem do kedy ho budem mať.možno tiež až kým druhý krát neotehotniem,no a potom určite ako naschval mlieko nebude ☹

babula90
9. feb 2010

ahojte, čítam diskusiu, potrebujem okamžite zastaviť kojenie, kojím vyše 2,5 roka, takže mamka19- viem sa vcítiť do Tvojej situácie.
Ja by som kojila aj do 3 rokov, kľudne, ale včera ma seklo, nemôžem sa hýbať a beriem analgetiká, lekári mi prikázali okamžite skončiť kojenie, ale s mojou malou závisláčkou to nebude také jednoduché 😉
Prsia mám ako kamene, trošku som si dnes odsala, idem si kúpiť homeopatiká a skúsim aj ten šalviový čaj.
Lekári ma strašia osteoporózou, som dosť chudá a telo už je strašne vyčerpané.

katka1981
9. feb 2010

Uviazat si prsia elastickym obvazom ale aby sa vam dalo dychat a pokial nemozete brat lieky na zastavenie laktacie, tak su aj bylinky ale konzultujte to s lekarom alebo Annag vam poradi. Ja som brala lieky od gynekologa.

aotrnavska
10. feb 2010

ahojte baby,ja tiez zastavujem mliecko..lebo moja mala ho necche a mala som ho aj malo.odsala som denne len nejakych 350ml 😖 ,takze sa to neoplatilo.beriem homeopatika uz druhy tyzden ricinus 30, pijem salviovy caj, matovy caj....a pekne sa to same zastavuje.nechcem do seba pchat chemicke lieky,ze vraj su po nich strasne vedlajsie ucinky a nie je zarucene,ze ti zastavia mlieko.pocula som este,ze na hrce a na uplne vytiahnutie mlieka je vhodne si vkladat kapustovy list do podprsenly,resp.natriet si prsia slivkovym dzemom(nieeco aj pre manzelov 😀 ).ja sa teda nestahujem,aj ked mam uzsiu podprsenku,ale prsia sa mi uz zmensili,netvoria sa mi hrce,ked stlacim bradavky vytecu este ľ-š kvapky,ale je to na dobrej ceste.salviovy caj max 2x do dna(viac by sa nemal,lebo moze sposobit aritmiu a problemy so srdcom) a matovy cca 4x do dna.
drzim palce pri zastavovani. 😵

mamka19
10. feb 2010

babula a to uz ani nekojis?Mala ti to ako zvlada ☹ ...Ja som tiez bola s chrbticou no ale musela som to bez liekov zvladat,ale kojit kojim,pijem salviovy caj homeopatika som vybrala 6baleni a nic 😖 ....Tak teraz skusim kapustove listy 🙂 ............no ja uz neviem jaaj...

mamka19
10. feb 2010

no este vyskusam pit aj ten matovy caj ako radi aotrnavska.........aritmia srdca este to tak ved z vycerpania mam aj ja tep dost vysoky a este aritmia 🙄 ...nemyslela som si,ze niekedy budem mat kvoli kojeniu taky problem,ale hlavne,ze malej to prespolo aj ked sa jej vraj kvoli tomu pokazili zubky tak ja uz fakt neviem ☹

anaid
10. feb 2010

ja som pred par dnami dobrala parlodel na zastavenie, bolo mi po nom strasne zle. pomohol, ale nezabral na 100%, rozhodla som sa teraz dietovat, ziadne mliecne vyrobky...vraj aj to pomaha+tesnejsia podprda alebo stahovanie.

mamka19
10. feb 2010

Ved je dobre ked mozes papat liek od lekara aj ja ho mam doma ale kedze kojim ten liek ide do mlieka tak si ho nemozem dovolit jest a malu musim prestat kojit len tak,ze pride na to sama,ze mliecko uz netecie ☹ ,ale ako to dokazem neviem 😖

annag
10. feb 2010

mamka 19 - nečítala som celú diskusiu, ale ak musíš laktáciu utlmiť, tak začni dojčiť viac dojčení za sebou z toho istého prsníka. Začni najmenším inetrvalom a postupne ho zvyšuj. Napr. najskôr 2 dojčenia za sebou ten istý prsník, potom 3 , 4 ... a tak to zvyšuj, až to bude raz za 12 hodín jeden,ďalších 12 hodín druhý. Nakoniec jeden deň budeš dávať iba ľavý, druhý deň iba pravý. Držím palce 🙂

babula90
10. feb 2010

mamka19, nekojím, malá pýta, ráno si 6x potiahla, akurát to, čo by som si musela ručne odstriekať, ale viac nemôže, ve´d beriem lieky. Reumatologička mi už pred ROKOM zakázala kojiť, ale neposlúchla som.
Som z toho smutná, že to takto musíme rázne ukončiť. 😢 Prsia sú tvrdé, boľavé, beriem Ricinus 30CH, tak uvidíme. A Ty kojíš? nechce sa vzdať mliečka, čo? Kojenie bolo prekrásne.

babula90
10. feb 2010

inak mamka19, verim, ze sa malej zubky pokazili, mojej starsej sa tiez narobili rychlo kazy z vecerneho kojenia, hlavne, ze sladkosti nejedla ziadne, ale nemohli sme umyvat zubky v noci predsa 😒 je tro nespravodlive, chces dietatu to najlepsie-materske mliecko a zubky si to odnesu ☹

mamka19
10. feb 2010

annag dakujem za radu a vyskusam 😉

mamka19
10. feb 2010

babula90 Ved preto som sa cudovala,ze mozes a ako to zvlada mala to sa nepytam ako ty,lebo viem,ze je to tazke hlavne pre nas ☹ .A mas pravdu nechce sa vzdat nechce ☹ .Kojenie bolo prekrasne a to razne rozhodnutie je najviac bolestive,aspon pre mna 😖

bibione
10. feb 2010

mamka19...ten kapustny list neni na zastavenie laktacie...je na zapal 😉 ...mne stacilo nepit tekutiny a bolo po mlieku raz dva

mamka19
10. feb 2010

babula90 tak to mas pravdu je to nespravodlive.Sladkosti papala malo a predne zubky su fuc ☹.....Ale ja si myslim,ze ich ma aj tak kus skabsie,ze v tom hra velku ulohu aj genetika.....mozno...ja mam slabe zuby a manzel ich ma prekrasne... 😉 .Aj mala ma krasne spodne a preto je to zvlastne,ze vrchne ma plane zubky.. 😖 ...

mamka19
10. feb 2010

bibione na zapal aha ked ja som skusala kade co ale mlieko sa vzdy tvori a tvori 🙂

mamka19
10. feb 2010

bibione asi je to tym,ze ja uz kojim dlhsiu dobu a preto sa mi tolko mlieka tvori......

babula90
11. feb 2010

ahoj mamka19 🙂
kojenie nás už veľakrát zachránilo- pri chorobe málo pila, tak som aspoň kojila a nebola dehydrovaná, takisto na dovolenke v Turecku dostala vysoké horúčky, nič nejedla, vdakabohu za mliečko, že bolo, bola to veľká pomoc, inak by som do nej nič nedostala a skončili by sme v nemocnici. výhod to malo habadej, ved vies, nemusim ani písať 😉
veru, je to ťažké, bude mi to chýbať, aj sa dobre z toho najedla, na ráno najprv prsník a potom chlebík, velmi jej chutilo. umelé mlieka odmieta, tak som zvedavá, čo bude ďalej...

mamka19
12. feb 2010

ahoj babula90 to je presne ono ukludnovak ked nieco bolelo,po jedle,pred jedlom,spanim a tak dalej.... 😅 .Je to krasne a aj bolo avsak uz treba prestat,len je to otazk ako to zvladnut ☹ .Moja mala pije aj riadne mlieko kupenske ale v noci si ho vypita raz za mesiac 😖 .A ako ste na tom teraz?Mala to ako znasa? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre