Ako zastaviť laktáciu?

zvedavamt
14. aug 2006

nekojim uz od polky februara a dako sa mi nedari dat sa doporiadku. nemusim odsavat,ale mlieko mam furt a o hormonalnej nerovnovahe ani nehovorim. homeopatika nepomohli a gynekolog ma dnes zrusil,ze injekcie sa uz nerobia a lieky nie su.

kasis
12. aug 2010

@kuko7
@wewe123 som na tom podbne, kojit som prestala vo februari, dcerka sa pomaly sama odstavila. Po 3-4 mesiacoch som ale este stale mala dost mlieka,nielen par kvapiek, ale ked som stlacila, tieklo prudom, nastastie odsavat som nemusela. Este k tomu mi zblbol cyklus, MS mavam kazdych 14 dni a trva 7-9 dni 😒 . Babske recepty nepomohli, akurat salviovy caj mi afty v ustach vyliecil 🙂 . Pri teplach, ked som viac tekutin vypila, som citila, ako sa mi prsia nalievaju, no ale nepi, ked je von teplo. Vcera som bola u gyn, predpisal mi Medocriptine, zacala som 1/4 tabletky vecer aj rano a je mi dost zle 😝 . Neviem ako to budem znasat, ked prejdem zajtra na celu rano aj vecer a popritom sa starat o moje dva poklady.

ani3012
12. aug 2010

ahojte.
Tu moja skúsenosť,keď som sa musela nedobrovoľne, v čase rozbehnutej laktácie ,"odstaviť"

Evička sa mi narodila v 31. týždni sekciou. Bála som sa,aby sa mi rozbehla laktácia,tak som pravidelne (na budík) každé 2,5-3 hod. vstávala a odstriekavala -odsávačkou mi to neišlo. Laktácia sa rozbehla veľmi dobre, do dvoch týždňov od pôrodu som si odstriekavala 80-90 ml. z oboch prsníkov. Evička ležala v DFNsP na Kramároch. Tam jej zistili intoleranciu laktózy a tak moje mat. mliečko bolo k ničomu. Dievčatá na izbe plakali,že majú málo,ja som plakala,že mám veľa.
Môj gynekológ mi predpísal injekcie ,lebo vraj on tabletky nemá rád a doporučené bolo:
stiahnutie prsníkov (obväzom,plienkou....), suchá strava ,čo najmenej vody a hlavne neodstriekavať.
Napätý prsník som mala raz -začala sa mi robiť hrčka-tak to som pod sprchou a s plačom sa snažila pomasírovať.vytieklo aj trošku mlieka a potom som ho už zase nechala tak.
Injekcie tomu ale veľmi pomohli. Celé to trvalo asi tak 10 dní.

môj prvý syn sa odstavil sám v 13 mesiacoch .To už toho mlieka sa ani toľko netvorilo a len jedného pekného dňa povedal "bléééé" a ja som sa už nepokúšala kojenie predĺžiť 🙂

maya30
12. aug 2010

@flamenga tak uz len dufat ze sa ti to nezapali (ako mne) 😔

@kasis medocriptine som brala tiez (este pred otehotnenim) a jasne ze aj mne bolo zle. Nastastie si po tyzdni telo zvyklo...hlavne nebrat nalacno, mne nerobilo dobre ani ked som to uzivala s jedlom, naljepsie ca 1hod po jedle 😉

icerna
21. mar 2011

ahojte 🙂
tak od vcera postupne aj ja malu odstavujem 😔 viacmenej koli zdrav. dovodom a aj koli tomu,aby sa pekne naucila spinkat. kupila som si vcera homeopatika,salviovy caj,len tam je napisane ze nemozu deti,kojacie maminy a ja by som malu chcela tak postupne ,ze jej dam len vecer ,lebo sa mi strasne hrce robia a dost ma to boli. ona papava rano,na obed ,niekedy aj pred vecerom,potom vecer a v noci ,vcera som vydrzala a dala jej len v noci a mala som prso strasne hrcate,davala som si aj obklad studeny , teraz tam mam kapustny list ,ako radi @annag za co jej dakujem,hadam pomoze 😵 a len neviem ci mozem ten caj pit a potom jej vecer dat cucat trochu,aby jej to neuskodilo 😲 za odpoved dakujem 😵

kattarinka
15. máj 2011

ahojte, uz dlho sa tu nikto neprihlasil do tejto diskusie, ale ja to predsa len vyskusam, hadam mi niektora z vas pomoze. Moj maly ma 18 mesiacov a uz tyzden nekojim. Prve 4 dni boli hrozne, ale pomohol mi kapustny list a salviovy caj. Odsavala som par kvapiek iba prve 3 dni. Na 5 den nastala v prsnikoch ulava,super, myslela som ze to najhorsie mam za sebou a teraz sa mliecko strati... no od vcera (6 den) su prsia opat ako kamene, boli to, opat som musela odsat par kvapiek. A to som si myslela ze ked sa neodsava tak mliecko sa strati same. Co robit? Mam odsavat kazdy den par kvapiek? Alebo zas neodsavat, ale bojim sa, ze sa mi prsia zas naleju. Drobec to odstavenie prijal az prekvapivo dobre, nechce sice ziadne mlieko, ale zato zje denne aj 4 jogurty. dakujem....

raa2
15. máj 2011

@kattarinka skus iba par kvapiek odsat rucne, aby si pocitila ulavu a podviazat prsniky, malo pit, nejest polievky a malo by sa to ustalit. ked nic, skus ist ku gynekol. a vypytaj si oxytocin, mne ten zabral...

babulina
15. máj 2011

@kattarinka skus salviovy caj, aj mne sa pri odstavovani tvorilo mlieko akoby v cykloch, vzdy ked som myslela ze som z toho vonku tak nabehlo viac, ja som sa snazila odsavat co najmenej, vacsinou len v sprche pod teplou vodou povytriasat prsniky a ked bolo velmi velmi zle tak minimum odsat

iinuska
15. máj 2011

@kattarinka ahoj, ja som naposledy kojila vo stvrtok nad ranom. Tiez sa mi ale nalievaju prsia. Musela som 2x odsat, aby sa mi ulavilo. Pijem matovy caj, zajtra chcem kupit salviovy, obmedzila som tekutiny, mam stiahnute prsniky elastickym obvazom. V sprche som ich chladila studensou vodou

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diabliq6666
30. jún 2011

ja som dostala menzes hned po sestonedeli(a to som plne kojila)a mliecko mi skoro celkom odislo,tak sme presli na umele...tento mesiac,ked som mala mat dalsi menzes,sa mi mliecko zas na par dni spustilo,ale preslo to samo,aj ked mi lekar predpisal parlodel

elinka27
16. aug 2011

@helka193 jednoznacne kontaktuj laktacnu poradkynu, nie vzdy pri liekoch treba ukoncit dojcenie!Neviem aku mas diagnozu a naco sa liecis,ale zeny pri zavaznych diagnozach uplne bez problemov a rizika pokracovali v dojceni skus sa poradit skor ako to zacnes robit so @strapco13 a potom sa rozhodni.Lekari v nemocniciach, casto nemaju dostatocne informacie ohladom dojcenia a liekoch.Ja sama som sa liecila pocas dojcenia a bez rizika 🙂

strapco13
17. aug 2011

@helka193 ake lieky musis brat?...pri vacsine liekov sa da dojcit aj nadalej..kludne mi napis..ak nechces tu, tak do IP

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cervena_ciapocka
25. aug 2011

Ak chcem zastaviť tvorbu mlieka a už asi 3 dni nekojím, len mlieko raz- dvakrát za deň odstriekam, mám ho odstriekať len trošku aby sa mi uľavilo napätie v prsníku alebo úplne vyprázdniť?

xlucia
25. aug 2011

@cervena_ciapocka len tolko aby sa ti ulavilo. ked odstriekas uplne, to laktaciu podporuje

cervena_ciapocka
25. aug 2011

@xlucia aha, dobre .... a je jedno koľkokrát za deň, či aj to treba obmedziť?
A za ako dlho vy sa malo tvoriť menej mlieka? sú to dni, či týždne, či je to veľmi individuálne?

xlucia
25. aug 2011

@cervena_ciapocka vtedy ked ich mas na pocit velmi plne, aby si nedostala zapal. radsej pomalsie a naisto, ako skoncit s teplotami. je to individualne. ja som mlieko po troch dnoch nemala. suseda takto niekolko tyzdnov, co je dost dlho, ale nemusela lieky, ani nemala bolesti. ona mala strasne vela mlieka. odsavala dve tri krat za den par militrov, kym sa jej ulavilo. postupne tvorba ustala

cervena_ciapocka
25. aug 2011

@xlucia napríklad teraz na dotyk nie sú ešte úplne naliate, ale cítim v nich také jemné štípanie a že tam mlieko je, takže len trochu odstriekať kým sa mi uľaví, ale nie veľa, hej?

xlucia
25. aug 2011

@cervena_ciapocka hej. odsaj kym sa nestrati ten neprijemny pocit

cervena_ciapocka
26. aug 2011

@xlucia ak chcem dat ten kusok odstrieksneho mlieka malemu mozem mu hned za tym dat umele, alebo tam treba spravit pauzu?

maminecka3
14. sep 2011

dievčatá viete mi poradiť ktoré bilinkové čaje spomaľujú tvorbu mlieka? ☹

iinuska
14. sep 2011

@maminecka3 salviovy caj

iinuska
14. sep 2011

@maminecka3 a obmedzit tekutiny

maminecka3
14. sep 2011

a neviete či náhodou tlmia tvorbu aj mätový alebo prvosienka jarná , podbeľ alebo strezálka čaj?

ivankaalenka
27. sep 2011

Ja som si dala homeopatikum z lekarne, sice som tomu neverila, ale pomohlo to, a to som mala straaasne vela mlieka a stale naliate prsniky. A o par dni...pohoda

gabika4501
13. okt 2011

@zvedavamt ahoj no ja mam 2ročnu dcerku a posledny tyzden ju nekojim....mlieko mam a doktor mi predpisal tablety...bolo mi z nich navracanie a ziadala som ho o injekciu ,ale ako pises nedavaju ju iba tie tablety .a tiez si pria stahujem tlakovym obvezom a pomaha..ked som ich nestahovala robili sa mi v prsnikoch hrudky...

miroslava28886
8. nov 2011

ahojte,snazim sa zastavit mliečko,pijem salviovy caj,davam si studene obklady,ale citam tu vela o homeopatikum ricinus comunis 30,tak sa chcem spytat ci to nema nejake vedlajsie ucinky,ako napr. bolesti hlavy,zavraty a zvracanie....a kolko sa to uziva? dostat to zohnat aj bez receptu? dakujem vam 🙂

miroslava28886
8. nov 2011

ahojte,snazim sa zastavit mliecko,pijem salviovy caj,davam si studene obklady a citam tu o homeopatikach napr. RICINUS COMUNIS 30 viete nieco o tom napisat? napr. kolko sa to uziva, nejake skusenosti , a hlavne nema nejake vedlajsie ucinky ,bolesti hlavy ,zvracanie,zavraty,ci? dakujem vam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre