Ako zastaviť laktáciu?

zvedavamt
14. aug 2006

nekojim uz od polky februara a dako sa mi nedari dat sa doporiadku. nemusim odsavat,ale mlieko mam furt a o hormonalnej nerovnovahe ani nehovorim. homeopatika nepomohli a gynekolog ma dnes zrusil,ze injekcie sa uz nerobia a lieky nie su.

martina46
17. feb 2009

Čaje a babské recepty sú fajn, ale mne napríklad šalvia nejako nepomohla a ak chcete zastaviť rychlo, tak len drastické lieky. Mne zabrali asi po 12-tich dňoch, ale za 2 týždne ani kvapka. Pre mňa bolo dôležité zbaviť sa mlieka rychlo, kvôli psychike, proste som sa s odstavom nevedela zmieriť a to mlieko mi to stále pripomínalo. Ale tie lieky narobia šarapatu s človekom, to áno. Mne pomohlo, ako som už napísala, brať ich najedená, je to aj v letáku. 1. tabletku som vzala pred jedlom a myslela som, že odpadnem, bolo mi na vracanie, strašná slabosť a vôbec hrozne. Potom som už bola opatrná a bola som iba ospalá, nepríjemný bol upchatý nos, ale to je skutočne detail 🙂

srnkamt
17. feb 2009

...mne pomohol elas.obvaz stahovala som si prsia zhruba dva tyzdne non stop aj v noci..je pravda ze prsia boleli ale tabletky som zanic na svete nechcela...ani doktorka mi neodporucala..ze najprv sa skusa obvaz a potom uz pri krajnych pripadoch predpisuje lieky..je to velka zataz pre organizmus a koopu hnusnych vedlajsich ucinkou...v tu dobu som neprijmala skoro ziadne tekutiny treba obmedzit na minimum,ani polievky som nejedla treba jest len tuhu stravu...da sa to vydrzat nieje to take hrozne ako lieky..

lalupa
17. feb 2009

baby, o pitnom rezime to uz nie je, nezabudajte pit, ale nie tolko,ako ked ste z porodnice rozbiehali laktaciu 😉
uz okolo roka je system fungovania iny a nie je ovplyvnitelny pitim, ale systemom fungovania pocas tych 12 mesiacov... a samozrejme "dopytom" babatka
ad kapustne listy- ja som si ich davala skoro pocas celeho mojho dojcenia, nakolko ma trapila mykoza, a po nich sa mi ulavovalo, no mliecka som zbierala stale viac a viac, denne viac ako 2 litre...
stiahnut, menej odsavat,ale neprehanat, pokial by sa upchavali lmliekovody alebo by hrozil zapal, studene, nie priamy lad,ale do plienky, pripadne hocicoho
a hlavne nastavit hlavu na to,ze dost 😉
tie tablety su brutal,ale ked inak nejde ☹ , na lacno neberte 😉

smejkaa
8. dec 2009

Chcem sa spytat, ked mam prsia stiahnute plienkou, a ked ich mam velmi napate iba trochu rukou odsajem. Kde sa potom strati to zvysne mlieko ktore tam je? Mam ich totiz ako kamen. Nehrozi zapal prsnika? Dakujem.

pia22
8. dec 2009

Ak su prsia tvrde, tak su zdurene a opuchnute prsne zlazy, na to pomoze rozmasirovat, az pokial neucitis zmäknutie-inak hrozi zapal. Ja som zo zdrav. dovodov potrebovala zastavit laktaciu, tak mne pomohlo-pohodlna ale mierne stahujuca podprsenka aj na noc a pravidelny ritual: odstrekovanie, potom masirovanie (skor hnietenie)a nakoniec poriadne namacanie celych prsnikov Alpou (schladila opuchy a podrazdenia). Postupne som viac masirovala, schladzovala Alpou a menej odstrekovala, aj ked tam mliecko este bolo a kedze nebol dopyt zmizla aj ponuka. A po tyzdni bolo po mliecku😉

halienka
25. dec 2009

Ahojte babky, viete mi poradiť? Zastavujem laktáciu, dr. mi dal tabletky, kázal stiahnuž prsia obväzom a už nedať von ani kvapku, no to čo sa dialo nasledujúci deň bola hrôza, pretože prsia sa aj tak pod obväzom naliali a keď som si dala obväz dole, tak boli ako 2 betónové kocky, musela som proste aspoń čosi odsať, lebo to boli už neskutočné bolesti. Lenže vďaka tomu sa mi urobili aj hrčky ktorých sa teraz neviem zbaviť. Beriem lieky 4. deň, ešte sa mi prsia nalievajú aj keď menej a bolia stále asi práve pre tie hrčky. Pijem minimálne, ako náhle som včera vypila trošku viac, hneď sa mi aj viac naliali. Dúfam, že to ukončovanie nebude dlho trvať, bo to je fakt dosť nepríjemné 😝 Ďakujem za rady, potrebujem sa zbaviť tých hrčiek, bo sa bojím zápalu.

berus222
25. dec 2009

halienka a musis ju zastavit naraz? nechces postupne? mne a zatial dari obmedzovat tvorbu mlieka postupne. uz kojim len 2-3x. nemam naliate prsia a ani hrce, nic ma neboli.

agathe8
25. dec 2009

baby, ja to tiež zastavovala, totálne som si stiahla prsia obvazom a sem tam som si dala aj utierku namočenu v octovej vode pod obväz a keď sa sprchovala tak vytláčala to mlieko preč a za 3dni mala pokoj. žiadne lieky som nebrala, doktorka mi ich nechcela moc dať lebo su to hormony a že sa po nich robia cysti

halienka
25. dec 2009

berus, no akože nemusím zastaviť naraz, ale čím skôr tým lepšie, lebo odkedy som začala kojiť, tak mám zvýšenú teplotu každú noc a už som mala aj dvakrát zápal z velkými horúčkami, proste niečo tam nefunguje ako má a aj tak mám toho mleika málo a maličká je z väčšej časti na UM. No ja už som z tých teplôt vyčerpaná, horkoťažko sa starám o malú, už je to na nervy, takže vlastne kôli tomu ukončujem laktáciu. Ľutujem, že som poslúchla dr. že keď si dám tabletku tak už ani kvapku von, bo to proste poľa mňa nie je normálne, veď to mlieko nemá kde zmiznúť a keď sa ešte tvorí tak musí aspoň čosi von. Tým že ja som zrazu 24 hod. nedala nič von sa mi narobili hrče, bolesti som mala ten deň hrozné a večer som to už nevydržala a čosi som dala von, hneď sa mi uľavilo. Ja viem že tým odsávaním sa vlastne zase stimuluje tvorba a tým sa to ukončenie iba predlžuje, ale asi to je normálnejšie tak pozvoľna ako naraz prestať. Tak raz za 24 hod. si odsajem aspoň niečo, no tie prsia stále dosť bolia a teplota je ešte stále zvýšená. A hlavne nejdú mi rozmasírovať tie hrčky, neviem ako dlho a ako moc si to môžem masírovať alebo čo by mi pomohlo aby sa uvoľnili. 😝 Som blbá, že som nekukla skôr do tejto témy, som to mohla skúsiť tak ako ty Agathe najskôr bez tabletiek a pozvoľna. No myslela som že s tabletkami to nebude žiadny problém, ale zatiaľ mám pocit akoby bohvieako ani nezaberali. 😝

henne
15. jan 2010

nevie mi niekto poradit nejake lieky na zastavenie mlieka.uz nekojim 3 roky a stale mam mlieko.pozerala som nejake homeopatika,ale neviem ci zaberu.a moj gynekolog aendokrinologicka mi nevedia pomoct.za keby mi nejaka poradila bola by som velmi rada. 🙂 🙂

annag
15. jan 2010

henne, ak si pod lekárskym dohľadom, neliečoš sa na hyperprolaktinémiu, tak zrejme nejde o nič vážne . Mohla by pomôcť hormonálna antikoncepcia i s obsahom estrogénov (dvojzložková) a k tomu ako doplnok bylinky, najlepšie šalvia ...

berus222
19. jan 2010

he he, o 4 príspevky hore som bola múdra a teraz tu píšem s vyviazanymi prsníkmi a homeopatikami pod jazykom, lebo malý sa mi odstavil. bol chorý, mal vysoké teploty, nič nechcel jesť a teraz keď ma vidí že sa blížim s vyhrnutým tričkom, začne strašne plakať a odťahovať ma. Dr mi povedal, že mi lieky na zastavenie nedá, že mám obmedziť tekutiny. Tak dám potom vedieť ako som dopadla.

annag
19. jan 2010

berus222 - v tekomto veku je definitívne odmietanie prsníka pri dovtedy normálnom a bezproblémovom dojčení nezvyčajné. O pár dní by sa s vysokou pravdepodobnosťou ešte chytil, pokiaľ by si si udržala laktáciu odsávaním....

Prsníky si nemusíš trápiť vyväzovaním, radšej si daj chladný obklad - ideálne kapustný list alebo hoci aj balíček mrazenej zeleniny. A daj si Ibalgin , má protizápalový účinok ....

beruska113
19. jan 2010

Mne pomohli homeopatika, v noci som spala obmotana uterakom, cez den som trochu odstriekavala a hrcky masirovala a o cca tyzden bolo po mlieko.

Berus222,
mojmu malemu staci, ked vidi flasu s mliekom a uz ho odsacuje. Zvladne ho vypit len v noci, ked spi. Inak mu ho ani nemusim ponukat, lebo ho nechce. A to sme uz skusili 5 druhov. Mam nemliecne babo 😅

berus222
19. jan 2010

annag ja by som kojila, ale od kedy bol chory, tak nechce. aj sa priblizi perami a este sa ani nedotkne a zacne hystericky plakat. skusala som kojit asi v kazdej polohe, aj v noci ked spal, tak som mu dala prsnik a nic. ten ibalgin mam brat preventivne alebo az neskor?

annag
19. jan 2010

berus, áno, pochopila som, že prsník odmieta, ale je možné, že by sa to o pár dní zmenilo. Ochorenie, resp. následné nechutenstvo je veľmi častá príčina štrajku bábätka .... daj si kľudne Ibalgin aj preventívne , potláča zápal. Keďže mliečko nejde vonku cez bradavky, musí sa vstrebať do okolitého tkaniva, ktoré sa môže vďaka tomu zapáliť.

berus222
21. jan 2010

este by som mala otazku (mozno trosku blba). mlieko sa mi zacne vstrebavat az ked budem mat prsia uplne plne?

bibione
21. jan 2010

na hrcky mi zazracne pomohol kapustny list...vyzehlit nezabudnut a supnut taky teplucka do podprdy...kludne aj na cely den a potom cerstvy...ale skus najprv vymasirovat...boli to jak svina,hlavne ked uz je zapal ale tak opatrne
neviem.ci som mala tak malo mlieka alebo co,ale mne stacila jedna noc s ladovymi zabalmi a bolo po mlieku aj po zapale aj bo bolestiach

klauduska
30. jan 2010

Ahojte baby,

potrebujem radu.
Chytila som tento tyzden zapal prsnika,podarilo sa mi ho nejako prekonat,prsnik som si pravidelne masirovala v teplej vode,maleho som prikladala a celkom zacal ustupovat....ale zastavila sa mi tvorba mliecka,skoro nic mi netieklo,dokonca ani odsat som nic nedokazala.Poradila som sa s laktacnou poradkynou,vravela,ze by sa to dalo rozkojit,ale kedze mam uplne rozhryzenu bradavku,krvavu,ktora strasne boli,tak odporucila to radsej neriskovat,lebo by mi hrozil druhy zapal.
Takze som skoncila s kojenim, bola som u lekara,dal mi lieky na zastavenie laktacie,ale v noci sa mi prsnik totalne zduril,same hrce a strasne ma to boli,ale fakt strasne!!!Ma to tak byt,to ma ste mali kazda tak???Nemam s tym ist na pohotovost?

DIky za rady....

mamka19
31. jan 2010

Ahojte mamicky.Ja mam tiez problem s odstavenim.Moja mala ma 2,2mesiace a nechce ani pocut,ze viac uz nedostane didi.Tak sa vie rozplakat,ze sa to neda vydrzat.Vyskusala som aj Ricinus 30CH aj s kombinaciou Lac caninnum,ale nic nezabralo,kedze popri tom papani homeopatik som aj kojila 😖 .Ako si tu citam radi,ze sa maju prikladat kapustove listy studene obklady a salviovy caj,tak to idem aj ja vyskusat,pretoze viem,ze len postupne si mozem dovolit stratit mliecko,kvoli malej totiz ona aj v noci casto pije mlieko a nijako sa nechce toho vzdat a ja mam uz aj problemy s chrbticou a samozrejme aj ten spanok je minimalny.Ak mi este viete nieco poradit tak sup sem s radami.Dakujem.....

babulina
1. feb 2010

salviovy caj a trosku som obmedzila prijem tekutin, lebo homeopatika nezabrali

mamka19
1. feb 2010

ani u mna nezabrali a dost som ich pojedla ☹

alca85
1. feb 2010

mamka nehnevaj sa, ale preboha prečo chceš tak skoro malú odstaviť? Ja nie som zarytý zástanca kojenia, ale tak skoro? Nepoviem, že nad tým začneš uvažovať po 6. mesiacoch, ale ešte raz, tak skoro? Lepšie ti bude, keď budeš musieť v noci chodiť zarábať mlieko? Lebo ak si myslíš, že keď bude na UM tak ti bude lepšie spať, tak si na vééééľkom omyle.

alca85
1. feb 2010

mamka a ak máš problémy s chrbticou, tak sa snaž kojiť po ležiačky, teda ak máš tu možnosť, alebo si kúp vankúš na kojenie...

mamka19
2. feb 2010

alca85 ja som tam napisala 2,2mesiace a myslela som tym,ze mala ma 2roky a 2mesiace 🙂 ,a to mi dufam das za pravdu,ze uz som si odkojila dost 😉 .Ved mi papame didi od jej narodenia v noci aj 7krat ☹ a preto tie problemy s chrbticou.A to didame v takych kadejakych polohach ako si ona vymysli 😅.A co sa tyka kojenia nedala by som za nic kojit ju aj dalej ale ako vravim vycerpanost a co ma najviac trapi je,ze detska zubarka nam povedala,ze ma mala pokazene zubky z nocneho kojenia ☹ a zubky si umyvame od prveho zubka a predne vrchne styri sa nam rozsypali 😖.nie je to sladkym neje ho vela ale vraj mliekom,tak aj to je to co ma zenie k tomu aby sme prestali.......

mamka19
2. feb 2010

babulina dakujem za radu a tebe to pomohlo ako dlho trvalo kym si stratila mliecko 😉 ....

alca85
2. feb 2010

jaj mamka tak sa ti ospravedlňujem, tak to je ozaj čas na odstavenie. 🙂

evikg__2
2. feb 2010

mamka19 - pokazene zubky?! A potom vraj koj na poziadanie..... 😉 Mam pocit, ze s nicim to netreba prehanat...

mamka19
2. feb 2010

alca85 ved nic sa nestalo........nepochopili sme sa 😉

mamka19
2. feb 2010

evikg to vidis vraj z toho mlieka ale vies ani zubarii sa nevedia zhodnut jeden povie tak a druhy tak.... 😠 ....Myslim si,ze fakt netreba prehanat a po jednom roku sa moze babo odstavit lebo potom to je tazke,ale samozrejme zavisi aj od povahy meleho/ej/ a aj od toho co chce mamicka.Nam sa zubky pokazili,ale ci je to na 100percent z toho je nezodpovedana otazka ale vraj na 80percent urcite tak neviem.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre