Ako zastaviť laktáciu?

zvedavamt
14. aug 2006

nekojim uz od polky februara a dako sa mi nedari dat sa doporiadku. nemusim odsavat,ale mlieko mam furt a o hormonalnej nerovnovahe ani nehovorim. homeopatika nepomohli a gynekolog ma dnes zrusil,ze injekcie sa uz nerobia a lieky nie su.

miroslava28886
8. nov 2011

@expertka8 chcem sa spytat,nemaju tieto lieky vedlajsie ucinky ako bolesti hlavy,zavrate,zvracanie a pod..... uz si skusala nieco? 🙂

zuzkalenka
20. nov 2011

ahojte. Dúfam že mi nietkorá pomôžete. Nekojím už skoro 2 roky a pri samovyšetrený prsníkov som stisla prsník a vyšlo mi pár kvapiek mlieka. Ako sa ho zbaviť? Ďakujem za každú odpoveď.

zuzkalenka
22. nov 2011

nikto sem už nechodí????
😢 😢 😢

strapco13
22. nov 2011

@zuzkalenka nejak som si nevsimla tvoju otazku..lebo vacsinou radim ako pokracovat v dojcenio
treba sa ozvat ako si to spravila a niekto z na s si to uz vsimne..pripadne IP

pretrvavanie tvorby mliecka po odstaveni je normalne..niekedy aj roky
ale toto uz nepatri do ruk laktacnej poradkyne...ale gynekologa..nech skontroluje hormonalny profil
nahodou tehu nie si?..pretrvava to stale od odstavenia alebo sa to objavilo az teraz zrazu?

zuzkalenka
22. nov 2011

@strapco13 ahoj je pravda že som si mlieko odsávala skoro 3tt v kuse lebo malá si nevedela vytiahnuť bola nekľudná a tak som odsávala. Potom sa mi mlieko strácalo že som odsala asi len 10ml aniekedy ani to nie. Proste sa stratilo tak som to už neriešila až teraz som si to všimla keď som si to samovyš. robila ako som už vyšie písala.
Tehotná nie som na 100% ☹

katana11
9. dec 2011

@zuzkalenka ahoj ja som to dnes akutar s mojim gyn. riesila ja uz nekojim 2,5 mesiaca a mliecko mi este po stisnuti tecie dokonca som mala ani keby bolesti po boku prsnikov ktore siahali az pod pazuchu tak po konzultacii mi dal lieky na zastavenie volaju sa parloder 2,5 ako som uz spominala malo by to mliecko ukoncit neviem ti povedat aky bude vysledok lebo som prave prehltla prvu tabletku... mne ho naordinoval 3x denne po dobu 10 dni 😉

zuzkalenka
9. dec 2011

@katana11 no veď aj ja sa chystám už lebo keď si stlačím aj teraz tak tam ešte niečo je tak uvidím čo mi povie 😒

katana11
9. dec 2011

@zuzkalenka urcite chod, mna este sfukol ze kde som bola do teraz 😀 tak uvidime pritom som malu postupne odstavovala myslela som ze sa to vstebe ale ono nic... 😀 a dneska ked som si uz musela po dlhsom case aj postlacat tak veru som mohla odsat aj daakych 20ml. 😒 😠 a to mliecko nebolo uz biele ale take hnedaste ... 😕 tak som sa aj zlakla aby nebol daaky zapal ked ma pobolievali prsniky... tak uvidime ci sa vzda a vymizne 😀

zuzkalenka
9. dec 2011

@katana11 no teba sfúkol a mne čo povie keď tomu je už 2roky čo nekojím ale ja som si to pred tým nevšimla lebo ja som si to nikdy nestlačila a ani ma nič nebolelo keby som si nerobila to samovyšetrenie tak to asi ani nezistím 😖

katana11
10. dec 2011

@zuzkalenka no sfuknut nesfuknut na to sa vykaslat ved som citala ze to aj roky moze trvat asi mame take hladiny hormonov. xixix ale mam nie moc pozitivnu spravu 😖 😒 ☹ ako som pisala o 21 som uzila isla spat o 22 a o 23 som sa zobudila na take krce v bruchu tolko co som dobehla a uz som aj vracala .... 😔 😢 takze uz som aj douzivala nehovoriac ze aka som otapena s neho a ked som citala pribalovi letacik a kolko vedlajsich ucinkov ma tak dovi-dopo 🙄 asi budem mat mliecko do smrti 😀

zuzkalenka
10. dec 2011

@katana11 čo? také účinky kokso a ja som niečo čítala aj o homeopatikách tak čo skúsiť nejaké?

katana11
10. dec 2011

ja ti teraz neviem ved aj ja mu budem volat v pondelok ze co stym... no poviem ti ze dvakrat mi nepolo do smiechu o polnoci 😔 😝 citila som sa ako ked som bola tehotna a kazde rano som si pregrcla 😀 😀 😀 daj vediet co tebe odporucil... 😕
@zuzkalenka

zuzkalenka
10. dec 2011

@katana11 ok, dúfam že ti je už lepšie 😉

katana11
10. dec 2011

@zuzkalenka uz je OK hoc rano som este nevedela cia som 😝 no uvidime co povie potom napisem 😵

strapco13
10. dec 2011

@zuzkalenka tvorbu mlieka znizuje salvia a obklad z kapustnych listov
to ze si nevedela odsat neznamena ze sa mlieko netvorilo
ale ako som pisala..toto uz patri do ruk gynekologa..ale leky na zastavenie laktacie su dost hnusne

anikaerd
12. dec 2011

mne sa syn velmi skoro odstavil sam v 6mesiaci, neviem preco, no neviem ja by som mlieko nekupovala od inej matky. pride mi to trochu nechutne. nakolko sme v dobe ked umela strava je v pohode.mna mama nemohla dokrmovat som tu.
- mne gynekologicka dala lieky na ukoncenie tvorby mlieka, plus stiahnutie obvezom, alebo satkou a tiez obmedzit prisun tekutin - pomohlo , ale z tych liekov mi bolo zle :(

danielka1516
27. dec 2011

Baby prosim pomozte mi uz 3 dni som nemala mlieko a teraz sa mi naliali prsia ?? chela by som uplne odstavit kojenie daju sa zohnat nejake tabletky co hned pomozu ??

lucka79
9. jan 2012

Pomozte prosim niekto,mala bude mat 28.1.2012 uz 3 roky a stale ju kojim,neda sa ju nekojit,lebo stale si vydobije svoje.Kojim ju cez den minimalne 4x a cez noc tak isto.Som uz dost vycerpana.Je nieco z coho postupne odide mliecko aj ked mala bude dozadovat svojej porcie?Dakujem.

yvetulka
9. jan 2012

@lucka79 existuju homeopatika ricinus, ale na davkovanie sa musis opytat v homeo lekarni, ma ucinok ako nastartovat laktaciu aj zastavit, dolezite je davkovanie a riedenie.

yvetulka
9. jan 2012

@lucka79 Ricinus Communis 30CH je na zastavenie laktácie! 5CH na podporu.

malusik
22. feb 2012

Lucka, ja som prave takto razne odstavila a idem sa zblaznit z tych plnych ors, tiez uvazujem ist k lekarovi, lebo....su tvrde a odsavanim zas stimulujem. V noci maly spi s manzelom ,reve. Ale uz som bola za dudel ,aj ked mi je luto, ze ho odmietam, a zaroven t o robi pproblem mne, mam chut ho azs prilozit a bude po probelmoch. ale je mi luto ked uz dve noci pretrpel, uz to dotiahnem do konca. Prave take priapdy ako vy, ze neia nei a uz su velki, ma motivuju ze bol otreba. maly uz bo lrazny, pchal sa mi pod tricko hociekdy a v ncoi som nemala ani chvilu pokoj. proste dudel.

libe
22. feb 2012

baby poradte, uz asi 14dni nekojim, berem tie hnusne tbl, pijem malo tekutin, zavazujem, ale prsia ma bolia, ani dotknut.. kde robim chybu, co mam urobit aby sa toto skoncilo?

iinuska
24. feb 2012

@libe trosku mlieka odstreknl a skus sa stiahnut elastickym obvazom

kukucka26
10. mar 2012

@siu3333 mne teraz zo dna na den pomohla kremzska horcica maly sa zhrozil ako videl spinavu smradlavu bradavku a ani sa jej nedotkne

kkatkaaa
31. aug 2012

chcem sa opytat ci su homeopatika Lac Caninum 30CH na zastavenie tvorby mlieka na lekarsky predpis alebo volnopredajne?

donkacik
10. júl 2013

pridávam svoju skúsenosť pre ženy, ktoré si budú o tomto vyhľadávať info, lebo téma založená v roku 2006 asi už inak neposlúži.
o malého sme prišli v 23 tt a ako sa hovorí, na posratého aj hajzel spadne a o dva dni, aby mi nebolo málo, sa mi spustilo mlieko. prsia som mala ako kamene, pod pazuchami pár obrovských hrčí, farba pokožky hrala od červenej po modrú a bolelo to svinsky, sodoma gomora. tak som masírovala. najprv len tak akože, kým som si viac info pozisťovala, potom som robila tak, že masáž po poriadne horúcej sprche, no nejaké markantné rozdiely tam nenastali, až raz som sa natoto a masírovala som si po sprche prsia 6 hodín (naozaj, od 8 do 14:15). mám bambucké maslo, to bolo na masáž ideálne. mlieko som neodstrekovala navyše, odišlo len to, ktoré sa "vymasírovalo". okrem toho som stále chodila obviazaná elastickým obväzom. v ten deň večer som mala prsia diametrálne odlišné, boli mäkšie, menej boleli, ale hrče som mala stále. dvakrát denne som masírovala po hodine. potom som sa navyše k tomu všetkému začala nasvecovať soluxom a masírovala sa už len 2 x po 20 minút, lebo postup bol u mňa markantný každý deň, aj hrče sa mi zmenšovali. teraz je to týždeň a pol od spustenia a dva dni som nemasírovala a v noci nebola obviazaná. hrče sa mi vstrebali úplne, mlieko sem-tam vytečie, ale minimálne a ja ho nedávam von, pijem naďalej šalviu a prsia mám pekné ako pred tehu. liekom som sa chcela vyhnúť, lebo viem, ako s mnohými ženskými zamávali, to ma tiež poháňalo, aby som urobila všetko, čo môžem a nemusela ich brať. netvrdím, že všetkým ženám stačí toto, mnohé písali, že aj tak skončili s hnisavými ložiskami pod nožom, ale u nás to prebehlo takto. ak táto skúsenosť nejakej žene pomôže, budem len a len rada, lebo je to strašne o hubu a ubíja to. ale dá sa to zvládnuť a časom bude dobre. teraz ma sem-tam zabolia bradavky, akoby mi v nich niekto zvnútra chcel spôsobiť vákuum, inak to popísať neviem 😀 mamka hovorila, že ona mala také, keď jej končilo mlieko, tak snáď už aj k tomu moje telo prikročí a budem mať túto etapu za sebou. držím vám palce, aby ste to zvládli tak hladko ako ja.

aangie6950
5. okt 2015

@silvinka prosim ta ako si si ich podviazala?

emimirlen
19. jún 2016

Baby prosím poraďte mi, kvôli potravinovej alergii som 20mesačnú dcérku musela odstaviť od kojenia okamžite. Keďže som ale 2x tehotná, doktorka mi nemohla dať žiadne tie hormonálne lieky na odstavenie laktácie. Poraďte prosím čo robiť? Prsia obkladám už 6 dní kapustou a sťahujem napevno, ale stále mám taký nepríjemný, lámavý pocit v prsiach, Je to normálne? Dokedy pokračovať s obväzovaním a obkladmi? Môžem vlastne piť šalviový čaj počas tehu? ďakujem

lucia1881991
27. mar 2018

Holky a ked budem uzivat ten salviovy caj mam dalej kojit ked budem mat naliate prsia?

akcul13
11. jún 2018

@katka1981 a ako dlho si ich stahovala? Aj si odstriekavala? Ak hej, tak kolko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre