Ako zastaviť laktáciu?

zvedavamt
14. aug 2006

nekojim uz od polky februara a dako sa mi nedari dat sa doporiadku. nemusim odsavat,ale mlieko mam furt a o hormonalnej nerovnovahe ani nehovorim. homeopatika nepomohli a gynekolog ma dnes zrusil,ze injekcie sa uz nerobia a lieky nie su.

expertka8
14. aug 2006

...rada lekára:

Treba obmedziť pitie tekutín, prípadne vyskúšať Parlodel alebo Lisenyl na potlačenie tvorby hormónu prolaktínu, ktorého tvorba ešte môže pretrvávať.

dolinka
14. aug 2006

zvedavka, predavaj to.. pomozes si v tvojej sit. a baby ktore by radi kojili a nemozu to velmi radi kupia!! aj predvcerom som citala neviem ci na *babetku, al mamataat* ze nejaka martincanka kupi..

silvinka
15. aug 2006

mne dr radil podviazat si prsia, menej pit,prikladat si studene obklady

mamina2
15. aug 2006

Keď som prestala kojiť ja bolo mi povedané, že na úzko "baliť" prsia a samozrejme nestimulovať. Vtedy som musela asi ešte 2x odsať mliečko nakoľko sa mi začali robiť hrudky hrozil zápal ale potom to postupne ustupovalo. Celkom mi mlieko nezmizlo, keď som stlačila silnejšie alebo viackrát bradavku(nešlo ľahko ako pri kojení) aby som zistila v akom je to stave - bolo tam. Len trošku ale bolo a mala som ho až kým som opäť neotehotnela. Kojiť som prestala v novembri 2004 a otehotnela máj/jún 2005.

zvedavamt
autor
15. aug 2006

to mlieko mi az tak nevadi,ved mi nevyteka,ale tie rozhadzane hormony a nepravidelna menstruacia. neviem,ci by to napravila antkoncepcia?

m.andrea
15. aug 2006

Nechápem prečo ti doktor povedal, že lieky na potlačenie laktacie nie sú. Mojej susede sa minulý rok narodilo dievčatko, 5 dní po pôrode dostala silný zápal prsníkov, jeden z lekárov jej tiež nechcel dať lieky na zastavenie mlieka. Musela byť na infúzií, lebo mala vysoké horúčky, prsia jej zväzovali plienkou napevno a keď sa to nezlepšovala išla priamo za primárom, ktorý okamžite nariadil, aby jej podali tabletky na zastavenie laktácie. Po 3 dňoch jej horúčka klesla, samozrejme sa musela zväzovať ešte 1 - 2 mesiace, ale potom sa jej mlieko úplne vytratilo.Takže neverím tomu, že lieky žiadne lieky na zastavenie laktácie nie sú.

zvedavamt
autor
15. aug 2006

tie3 si myslim. zmenim lekara. uz ma nebavi.

kili
15. aug 2006

neviem, či je to u ľudí také isté, ale pri mojej fenke mi veterinár radil, prikladať na bradavky postrúhaný zemiak 😀 a aj pomohlo. Za skúšku nič nedáš, a ak nezabere, tak budú aspoň placky 😀

m.andrea
15. aug 2006

Asi máš pravdu, na tvojom mieste by som sa skúsila informovať, trebárs aj v nemocnici, susedke čo sa to stalo ležala v nemocnici v Žiline a tam jej ten primár veľmi pomohol.

cat
15. aug 2006

Ja viem že v krajnom prípade pichnú injekciu na zastavenie tvorby mlieka, každopádne by som sa poradila s lekárom.

lila16
15. aug 2006

Pokial viem co hovoria aj iny tak davat si octove zabaly na prsia... 😖

ervotoc
15. aug 2006

no a ten šalviovy čaj piť 😉

zuz11
18. mar 2008

jana822 • 1d • 26. feb 2008 o 09:40
Caute mamicky nevie mi niekto poradit ako mam zastavit mlieko?????
Poporade mam uz 50mesiacov a stele sa mi tvori mlieko.Zo zdravotneho hladiska nemozem kojit.
Stale beriem lieky Norprolac 75 a mlieko sa mi tvori.
uz si neviem dat rady.nevie mi niekto praditr co mam pouzivat aby to prestlo
neviem ci tie lieky su dobre?????

dominica • 1d • 26. feb 2008 o 09:59
jani, daj si do vyhľadávača - tohoto koníkovského ricinus communis a vyhľadá ti to tému odstavenie "babatka" a tam si o tom baby písali všelijaké recepty. Dúfam, že som aspoň trochu pomohla.

andy.a • 2d • 26. feb 2008 o 10:22
jani,možno by bol vhodnejší Parlodel/bromokryptin/ na zástavu laktácie 😉

boden • 1d • 26. feb 2008 o 10:26
Janka skus aj pit vela salvioveho caju a tesnejsiu podprsenku. Ak naozaj velmi potrebujes tak sa dal laktacia zastavit liekmi na predpis od gynekologa.

danuska24 • 1d • 12. mar 2008 o 17:43
aj ricinus communis je na zastavenie - myslim ze od 15 - ch15, resp. ch30

lusil2005 • 1d • 12. mar 2008 o 21:03
myslim ze aj nejakou injekciou sa to da. nie?

junovka • 2d • 12. mar 2008 o 21:07
ja som pila salviu a robila som si ladove obstreky, asi 3 dni, tak asi 5 x denne

zuz11
18. mar 2008

maca793 • 3d • 18. máj 2007 o 23:42
baby poradte,.kojiť som prestala, keď malá mala 3 mesiace. od tej doby sa mi prestalo tvoriť mliečko. mala som pokoj ale teraz mám pocit, že sa mi zase začínajú plniť prsníky, cítim také príjemné šteklenie v nich. keď sa kúpem, tak mi vždy vytečie zopár kvapiek alebo aj vtedy, keď si trošku stlačím. nasilu si to nerobím. mám ísť ku doktorovi, aby mi predpísal nejaké tabletky na zastavenie?

titkovamiriam • 3d • 19. máj 2007 o 06:55
kludne chod aj k lekarovi,no skus si davat studene obklady

bibinka • 2d • 19. máj 2007 o 22:23
existujú tabletky na zastavenie laktácie, sú to homeopatiká belladonna- voľne predajné, stoja do 50sk.a pomáhajú.stačí jedno-dve balenia

maca793 • 3d • 20. máj 2007 o 09:38
baby díky, skúsim najprv tie tabletky. 😵

mimma • 2d • 20. máj 2007 o 10:59
Ešte sú na zastavenie laktácie aj ricinus communis CH30 a sťahovanie prsníkov elasickým obväzom, aby sa nenalievali.

sisulik • 2d • 20. máj 2007 o 11:28
ja som prestala kojit malu ked mala 3 mesiace..aj ked som mala vela mlieka, moja psychika to nezvladala.. ☹ ked mala mala 10 mesiacov tak som isla na gyndu na kontrolu a vtedy mi lekarka zistila, ze aj ked uz nekojim, tak mam laktaciu (este mi tvori mlieko aj ked uz nevytekalo)..tak mi na to dala nejake lieky, ktore som musela brat tri mesiace...potom to uz uplne preslo..;) skus sa opytat gynekologicky...

maca793 • 3d • 26. máj 2007 o 19:43
mimma tie tabletky som skúsila, ale nejako nezaberajú. budem musieť ísť ku doktorovi aj napriek tomu, že sa mi nechce. 🙄
baby díky za rady.

bibinka • 2d • 26. máj 2007 o 21:15
maca- asi tá gyndoška je najistejšia. každému zaberá niečo iné. držkám pästičky.

tanja61
19. mar 2008

pocula som ze pomaha salviovy caj 😉

mimakro
19. mar 2008

Kamoška brala parlodel a pomohol. Žeby ho už nevyrábali?

jahodka11
25. mar 2008

maminy, konecne sa mi podarilo zohnat homeopatika belladonna, ako casto a kolko tabletiek? poradite? v lekarni nevedeli a nie je to tam napisane a na nete sa mi nepodarilo nic najst...:( dakujem 🙂

siu3333
26. mar 2008

ahojte,potrebovala by som rady od mamiciek.mam dva a pol rocnu dceru a neviem ju oducit od dojcenia.ona to uz nepotrebuje,ale neviem uz ako na to.skusali sme uz vselico.skuste nieco poradit.dakujem.

kattom
26. mar 2008

siu3333 - ja s tym nemam skusenosti priamo -maleho som odstavila asi pred 3 tyzdnami, ked mal takmer rok. ale citala som ohladom odstavovania pri starsich detom - vacsine bab pomohlo pri starsich detoch predstierat "bobo" -zalepit leukoplastom prsia, odist z domu na par dni prec, jedna kocka tiez pisala,ze predstieranie "boba" nepomohlo, tak si dala cervenu papriku na bradavky, tiez zalepila leukoplastom a maly, ked chcel pit, tak mu ukazala, ze ma bobo a nejako sa jej to podarilo. drzim palce! 😉 a snad ti niekto napise, kto ma priamo skusenosti

siu3333
13. apr 2008

AHOJTE,JA BERIEM TIE HOMEO LIEKY NA ZASTAVENIE MLIEKA RICINUS COMMUNIS A CHCELA BY SOM SA OPYTAT MAMICIEK KTORE TO BRALI,ZE KEDY ZACALI UCINKOVAT.AK BY NEJAKA MAMICKA VEDELA O TOM LIEKU TROSKU VIAC NAPISAT BOLA BY SOM RADA.DAKUJEM

maca66
13. apr 2008

ahoj siu3333.hlavne k tym homeo liekom.nezaucinkuju pokial budes kojit lebo sa ti bude mlieko stale tvorit.ja som maleho odstavila ked mal 20mesiacov lebo uz len vymyslal.povedala som,ze mlicko spinka a ze mam pre neho cajik a ked nechce nech teda spinka(lebo som ho kojila len pred spanim uz a v noci) a aj ked pomrncal,poreval po troch dnoch ani vediet uz nehcce.chodil za mnou a ukazoval,ze meco meco a ked som sa ho spytala co robi mliecko povedal,ze haha(ako,ze spinka)no skus.ked ani tak nepomoze,jednoducho nedaj.po par dnoch prestane sa dozadovat.drzim palceky a daj vediet ako si dopadla 😉

magg
13. apr 2008

siu ja som to brala, ale uz pred tym som brala parloder, ktory mi velmi nezabral a ked som brala ricinus tak asi po 5 dnoch som citila ulavu v prsiach a zabrala mi hned prva kura, niekedy to treba zopakovat

magg
13. apr 2008

siu mne sa podarilo vlastne nechtiac oducit dcerku, musela som ist do nemocnice, tak prisla k malej mama a jej krstna, no a tri dni sa potrapili a ked som sa vratila, Lujka uz ani nevedela, ze som ju kojila

kattom
13. apr 2008

ahoj siu3333 mne ricinus velmi nepomohol, ale pomohli mi homeopatika Lac Caninum 30CH na zastavenie tvorby mlieka - 5 guličiek 2x denne (toto je na úplné zastavenie tvorby, u mňa zabralo po 4 dňoch užívania - plus som pila 3 šálky šalviového čaju denne). malého som úplne odstavila a vobec mu prsko nedavala. sice sa mi po troch dnoch jedno este nalialo a urobili sa mi hrcky a straaasne to bolelo a nedalo sa to rozmasirovat, ani odsat - tak som mu po obede, ked bol najedeny (na radu inych mamiciek od nas z centra) prsko dala, aby vytiahol to mliecko von.. prsko sa mi potom uz nenalialo. a maly ani nepytal. umele mlieko odmietal asi 6 dni - len malicko vypil, ale potom mu zachutilo..

siu3333
14. apr 2008

ahojte,dakujem pekne za rady.Mne bolo tak povedana,ze mozem kojit aj ked beriem tie lieky,ze by mali zabrat,ale asi to neni pravda.este by som sa chcela opytat kattom ci maleho si kojila ked si brala tie Lac Caninum.som zufala,lebo mala to uz nepotrebuje,ale bez toho nechce ani spat.dakujem,majte sa...

kattom
14. apr 2008

siu, nie, ja som ho uplne odstavila - aby sa mi mliecko prestalo tvorit uplne.

siu3333
15. apr 2008

ahoj,od vcera uz malej nedavam mliecko.noc bola hrozna,ale dufam,ze to vydrzime.teraz len cakat kedy sa prestane tvorit mliecko. 🙂

kattom
15. apr 2008

siu - drzim palce- nas maly si to tiez odkrical

siu3333
16. apr 2008

dakujem,ale tato noc bola uz v pohode.dufam,ze to bude uz len a len lepsie 😉

siu3333
4. máj 2008

ahojte,no uz je po cici.mala uz nechce cici.aj ked sa pyta ci je este pokazene,a ked jej poviem,ze uz nieje tak je taka zlata a povie,ze uz nechce.len nechce kakat,mame dalsi problem.
😖 😖 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre