Akú používate ochranu po pôrode?

snemcurka
13. feb 2007

Ahojte maminky.
Zaujimalo by ma ako sa chranite pred otehotnenim po porode. Ja som rozmyslala nad vnutromaternicovym telieskom, no znama mi povedala, ze to nie je 100 percentna ochrana

bebek
13. feb 2007

ahoj snemi. Tak ja nepouzivam ziadnu, no teda max.prezer.Kedze este stale sem tam kojim, doktor mi odporucil tabletky, az ked odstavim.A neviem, vnutromaternicove teliesko, tiez som pocula, ze to nieje 100%ochrana

palma
13. feb 2007

😎 no ja tiež ešte kojím,aj ja chcem to teliesko(DANA).
A čo sa týky 100perc.chrany?ani tabletky ani prezervatív nie je 100percentná ochrana!Je to 1-1. 😉

bellasandra
14. feb 2007

Ja beriem Hak 🙂 a kojím.

julka.n
14. feb 2007

ja som brala 5 rokou tablety a bolo vsetkooooo okiiii myslim ze to bol Novynete

davidko
14. feb 2007

bellasandra a to možeš HAK ked kojíš? 😕 mne lekárka povedala že jedine cerazette sa može počas kojenia nič iné,no jasne že ešte prezerv. 😀

vendynka
14. feb 2007

Ja beriem cerazette a tiez este dojcim 🙂 Ako napisala Palma - 100% ochrana je jedine nesexovat 😀 Vsetko moze zlyhat - tabletky, kondom, telieska... 😕

papula
14. feb 2007

babulky nic nie je 100percentna ochrana 😉

hanka274
14. feb 2007

babule, my si davame len pozor. Ja mam po tabletkach zlu zdravotnu skusenost, takze antikoncepciu vobec neuznavam. No a kondom....viem, ze to je sila zvyku, u mna asi velmi velka ale to do seba nedostanem.
Ak uz nebudeme chciet mat deti neskor, tak som rozmyslala si dat podviazat vajecniky, vraj je to "lahsi" zakrok u muzov. Hm, len ci sa na to da manzel? Ale to len tak tu nacinam....nikdy sme o tom nehovorili, lebo mame casu. To len ja tak fantazirujem.
Takze momentalne si davame pozor a nemozme ist asi do Talianska, maju velmi makke postele....no a tam sme tiez davali pozor a je z toho nasa mala Hanka... 😀 😀 😀

bellasandra
15. feb 2007

Davidko- ano beriem cerazett 🙂

newyorkgirl
15. feb 2007

aj ja beriem cerazette 🙂

kitka123
15. feb 2007

Ja jsem si dala hned po sestinedeli zavest telisko a mam na 5 let klid, akorat s teliskem byva silnejsi a delsi menstruace, coz se mi potvrdilo.

katkada
19. feb 2007

Ja nemam dobru skusenost s tabletkami. Brala som cosi - uz neviem nazov - ale dlho som krvacala. Skoro tri mesiace v kuse, s malymi pauzami. Moj gynekolog hovoril, ze sa to po troch mesiacoch sopravi, ale nespravilo. Tak si tiez len davame pozor.

kvila
19. feb 2007

My sme si zvykli na "prirodzenu" metodu - sledovanie hlienov a meranie teploty. Chce to trochu cviku a potom to funguje veeelmi spolahlivo. Momentalne sa mi sice nechce sledovat toto vsetko lebo kojim v takych malych intervaloch, ze je dost mozne, ze budem neplodna este aspon 2 - 3 mesiace. Ale dalsiemu babu sa nebranime, takze nie je problem 😀

megie
21. feb 2007

Moja mama praktizovala asi 5 rokov prirodzenú ochranu, prerušovanú súlož a tak. Ale raz dostala nádchu a nejak sa jej to posunulo a vznila som ja. Našťastie len pár mesiacov pred plánovanou svadbou, takže sa nič také zas nestalo 😀 No a po mne jej na 4 roky zaviedli tu DANU. A v pohode... mesiac dva na to otehotnela s mojim bratom. No a potom si už boli s tatinom istý, že ďalšie bábo nechcú a tak išiel môj tato (klobúk dolu, každý chlap sa na to nedá, už len z toho, že by stratili "mužnosť" - čo je totálna blbosť, lebo orgazmus môže mať v poho.) na "podviazanie" semenníkov. Bol tam pol hodku a hotovo. Pár dní ho to dosť bolelo, ale pre maminu to vydržal, nech sa nemusí napchávať tabletkami a tak. 😉

maca21
22. feb 2007

baby ak nechcete brať tabletky tak je krém PHARMATEX dá sa normálne kúpiť v lekárni 10 min pred súložou si ho vstrekneš a 10 hod súložíte naplno, my sme to praktizovali pol roka len s tým a teraz mám tabletky kvôli dovolenke a tak lepšie si naplánujem menštruáciu, ale ten krém je spoľahlivý, vlastná skúsenosť a sú aj také tobolky ale tie majú účinnosť len 4 hod a cenovo sú myslím rovnaké tak pa 🙂

tilly
22. feb 2007

my si dávame len pozor, teda muž si dáva... 😀 druhé mimi by sa nám moc nehodilo, ale asi by sme sa mu aj potešili...

maca a ten pharmatex je vážne spoľahlivý??? aj cez ovu??? lebo už by som si chcela konečne poriadne užiť a HAK sa mi nechce brať...

a kondóm, hmmm, asi som mimo, ale ja som ho nikdy nepoužila 😅

maca21
23. feb 2007

tilly je to spoľahlivé, ja som si musela dať pauzu s tabletkami kvôli zlým krvným výsledkom a lekár mi odporučil pharmatex, tak som to kúpila a pol roka v pohode sme naplno, a potom sme chceli babatko tak sme ho prestali používať, ale ja s ním mám len dobré skúsenosti, odporučila som ho aj kamarátkam aj tie si to chvália, lebo kondóm bee
tak snáď vyskúšaj, alebo ak sa ti to nezdá poraď sa so svojím lekárom, držím palce 🙂

sunny6
23. feb 2007

no mi si tiez len davame pozor 😅 ,muz odmieta kondomy a ja tabletky,brala som 4 roky Mersilon,a mavala som bolesti hlavy...az ked som ich vysadila ,bolesti presli,takze to bola pricina 😒 .
Inak tiez om rozmyslala nad tym telieskom,na 5 rokov pokoj....mozno,ale ako vravim celkom nam to vyhovuje ked si davame pozor,ale to sme robili aj predty,m a mame Kristianka 😀

maca to by som vyskusala,to je akoze spray?nevies ci sa da dostat aj v UK,ja som este o tom nepocula...a musi byt na predpis?cena akolko pouziti na jedno balebnie????dik 🙂

bellasandra
23. feb 2007

Maca- a nie su pritom ziadne vedlajsie ucinky ? 😉 Lebo by som to potom vyskusala 🙂

grettka
23. feb 2007

pharmatex je spolahlivy, aj cez ovu, co uz mam par krat odskusane, inak pouzivame ho cca tristvrte roka a v pohode...
nie je to sprej, ak je to krem, tak je na to aplikator, a netreba cakat 10 minut, ochrana posobi okamzite...
Tych par minut treba cakat iba ak sa pouzivaju pharmatex globule... kuk sem http://www.pharmatex.sk/phm.html

grettka
23. feb 2007

este jedna poznamocka, neda sa 10 hodin sulozit naplno ako pisala maca, len ucinnost je 10 hodin, ale v pripade jednoho styku, ak pocas tych 10 hodin sulozite viac krat, tak davku kremu treba opakovat... pretoze samozrejme sa cast dostane von, a tym sa potom ucinok znizuje....

davidko
23. feb 2007

ja mám pharmatex tablety ,ale ešte som ich nepoužila lebo som tam čítala že kojace nemôžu 😒 a ich učinnosť je len na 4 hodiny,takže zatiaľ prezerv. a poviem vám kým sme našli tie správne sme sa nahľadali a namakali 😀

tilly
23. feb 2007

sunny, ja som mala s mercilonom to isté...

dík, skúsime ten pharmatex

emjee
23. feb 2007

pharmatex je supis 🙂 my sme mali globulky, vedlajsi ucinok u nas bol, ze som bola mokra, ze az 😀 😀 😀 takze ak mate prblemy so suchotou v posve, pharmatex 😉

digysa
22. máj 2009

my pouzivame znacku: davamesipozor 😀 a este prezervativtoisti 😝

sedmokraska05
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre