Bol niekto z vás na opätovnom zašívaní po pôrode?

hathor1231
16. feb 2010

tuto temu som nenasla, asi nas 'stastnych' nie je vela...

dcerka sa mi narodila pred 7mesiacmi, po 8t som mala stale dole bolesti a akesi nepohodlie. neskor sa bolesti stupnovali a nemohla som poriadne chodit (mala som pocit,ze mi kilove zavazia tahaju spodok nadol 😔 ), pri umyvani som doslova trpela, sedenie mi tiez robilo problemy. sex som nebola schopna mat vobec. nezmestil sa mi tam ani len malicek!!! 😠 doktor povedal,ze sa to hoji a gynekolog ze som zasita natesno a musim ist na operaciu....

kolke z vas ju podstupili alebo naopak nepodstupili? boli ste schopne beznych veci ako chodenie,sedenie a sex? mam obavy,ci to tentokrat je zasite dobre 😒

zuzba
16. feb 2010

ahoj, ja neviem, či moja situácia je tiež normálna. po pôrode som sa rýchlo hojila a na ponuky sestričiek, či chcem injekcie od bolesti som vždy s úsmevom povedala nie. lenže som prišla domov, našla som si polohu na kojenie v obývačke s prekríženými nohami, len ako som sa snažila postaviť tak som sa šuchla zadkom a neviem, či som si niečo nevyviedla, lebo dnes je to už 12 dní po pôrode a stále ma to tam bolí a stehy už tam nevidím. koľko sa má hojiť taká rana?

hathor1231
autor
16. feb 2010

zuzba, ja som tiez nemala total ziadne bolesti po porode 😅 to ma dost zmiatlo... zacalo to byt velmi zle az po 8t po porode 😒 vraj do 8t je normalne citit nejake nepohodlie, ja som isla ku lekarovi ked bolo 10t po porode a zacalo to veeeelmi boliet. vraj sa len hojim ale aj tak ma objedna ku gynekologovi (v anglii sa ide ku gynekologovi len ak to je moc zle,inak to vyriesi prakticky lekar...). ten hned zahlasil,ze je to zle zasiteeee 😒
ty myslis,ze si si tam nieco natrhla? to by si krvacala,nie? na slovensku je to lahsie,ak ta to boli viac ako predtym,tak sa nechaj skontrolovat... daju to doporiadku skor ako mna tu,ja som musela cakat 7mesiacov 😝

latvia
16. feb 2010

mna bolelo zasitie mesiac 😝 ach...a este jeden steh mi vypadol takze som tam mala ranu jak delo, ale sama sa zacelila po 3 tyzdnoch vetrania

hathor1231
autor
16. feb 2010

latvia,aj ja teraz chodim 'naostro' po operacii nekrvacam ako pri sestonedeli,takze mam vyhodu 😀
a si vpohode schopna sexu?

latvia
16. feb 2010

😀 jaaaaaj, ta kdeze 😀 vcera som bola na cytologii, tak na mna musel pouzit tie najmensie nastroje 😝 ale myslim ze je to tym ze ja niesom pruzna 😉

strapco13
16. feb 2010

ja som mala bolesti len tyzden po porode...ale gynekolog asi chcel zo mna spravt pannu..manzel sa takmer nezmesti 😅 ..no co ostava len, cvicit a cvicit 😵 😵 a kedze uz si tam dociahnem, tak skusim masaz hradze

hathor1231
autor
16. feb 2010

strapco a neboli ta to,ked sa toho dotknes? ja som tiez chcela radsej masirovat ale ked to bolo tak nenormalne natesno ze ma bolel kazdy malicky dotyk... 😝 pises,ze si mala bolesti len prvy tyzden. teda sex mate vpohode akurat je to mensie?

manika77
16. feb 2010

tak ja som mala bolesti este tri mesiace po porode..sitie sa mi totiz rozpadlo ☹ potom sa to zrastlo hala bala a zostalo tam trcat take zive maso...tak som to mala vesele..teraz to citim iba ak je mi strasna zima..ale nasla som riesenie dam si vlozku 😉

strapco13
16. feb 2010

hathor..pri dotyku nemam bolesti...no spiniola som cez 6tt, vtedy sa mam manzel nedotkne ani pri mrche
no sex 😒 skusame..ale manzel sa boji, ze mi ublizi, pri prvom pokuse som sa od bolesti skoro rozplakala..no ale s gelikom sa da..., len vchod mam uzsi, vo vnutri mam pocit, ze tam som zostala rovnaka..mozno, ked ta jatva casom trochu zmakne

hathor1231
autor
17. feb 2010

strapco a gynkac ti povedal,ze mas sancu to vobec zvacsit? ja som to mala taky brutus,ze hned operacia 😠 aspon ze pri dotyku ta to neboli, ved operacia je to zbytocna 😒 drzim palce,nech to rozmasirujes...

monika, to sa vobec da,aby sa stehy rozpadli 😕

kukala som si ako mi to urobili po operacii a vyzera to hrozne 😔

manika77
17. feb 2010

hathor da sa aby sa to rozpadlo...ja som bola potrhana strasne maly mal 4300 g...tak si to vies predstavit..ale ja mam aj ten problem ze mne sa rany hoja strasne zle celkovo..jazvy po operacii a laparoskopiach sa mi zapalju stale..a to osm bola aj vkupeloch a nic mi nepomohlo 😖

hathor1231
autor
17. feb 2010

manika, ja sa tiez bojim ze sa mi to teraz zle zahoji 😒 prosto to vyzera divne... trcia mi tam akesi kusy 😒 mala som operaciu len v piatok,takze je jasne,ze to vyzera nic moc ked je to cerstve ale aj tak sa mi to akosi nezda...
ale ak to bude zle zasite a tiez mi tam nieco ostane,tak si to dam operavit az po druhom mimi. tri zasitia a jeden porod mi nejde dokopy 😅

murinka
17. feb 2010

mne sa zasa na mieste zasivania urobila velka vyrazka ktoru mi potom vyrezavali 😖

uankab
17. feb 2010

hat, rana po operacii sa velmi dlho hoji... ja ju napr. stale citim pocas kojenia 😖 ... ja som to tam mala tiez opuchnute a pomalicky sa to stahuje...

strapco13
17. feb 2010

hathor..gynekolog mi na to nic nepovedal, lebo na kontrole som bola zatial len po sestonedeli a to sme este s mm nic neskusali, tak som ani nevedela 😅 ..na dalsiu idem tak o 2 mesiace..ak to nepojde, tak mu to poviem..zatial stale dufam, ze ta jazva zmakne..inak ja to mam na pohlad pekne, uplne v rovine, nic mi tam netrci...pekne to zasil, takze ja naozaj dufam, ze to povoli, lebo na dotyk je tuhsia ako okolite tkanivo

murinka..tebe bud zarastol chlpok do jazvy alebo netolerujes dobre stehy, alebo sa ti do rany dostala infekcia..cokolvek to je, tak dufam, ze sa Ti to uz nezopakuje..lebo to strasne boli 😠

uankab..ja pri kojeni ru ranu teda vobec necitim

manika77
17. feb 2010

hathor1231 mne sa to rozpadlo este v porodnici 😔 ..tak snad sa ti to nestane 😉

zuzanka.j
14. apr 2010

dnes som 6 den po porode. uz na druhy den som v pohode sedela na stolicke v jedalni, na dalsi den som si myslela ze ako sa to super hoji, ze uz to skoro necitim. no predvcerom to zacalo priserne stipat, ledva si sadnem. dodrziavam hygienu, stale chodim do sprchy... co to znamena, nejde sa mi to rozpadnut? mate niekto podobnu skusenost?

berus222
14. apr 2010

zuzanka.j nezapalilo sa ti to? lebo mne ano a bol to brutal! oplachovala som si ranu repikom a asi za tyzden to preslo. a hned prvu noc sa mi roztrhol prvy steh. sedenie bolo pre mna utrpenie a o prvom sexe ani nehovorim. az potom som zistila, ako ma zasil aj z vnutra 😠 😠 😠

zuzanka.j
17. apr 2010

tak po dalsich 3 dnoch mozem povedat, ze sa to odost zlepsilo vdaka masti lalugen a oplachovaniu rosalginom. ale obcas to este zastipe, no mam klud na dusi, ze sa to hoji. keby som sa nahodne nedostala k tej masti, neviem ako by to skoncilo. ma to aj negativum, ten lalugen sa nema pouzivat pocas dojcenia, ale snad malemu neublizim. nechcem riskovat rozpad rany a nebodaj dalsie sitie... 😒

letnicka
17. apr 2010

mne sa rany hoja veľmi dobre. po porode som nemala ziadne problemy, len ma zle zasili. Jazvu si síce nenájdem lebo ju nevidno, ale ostala mi malá pamiatka akoby vypadnute stehy a tam sa mi koža nezrástla ☹ . Som z toho dosť nešťastná a neviem, čo s tým mám robiť. Mali ste niektorá podobný problém? Ako ste ho riešili?

zuzanka.j
25. máj 2010

...tak uz som takmer 7 tyzdnov po porode a stale to nemam zahojene. asi mi vypadol predcasne steh a pri vchode do posvy to stale nemam zrastene. ostatne sa zahojilo uz cca pred 3 tyzdnami. este ako dlho sa to bude hojit, ma niekto podobnu skusenost? o par dni sa chystam na kontrolu a mam z toho paniku. ☹

svetluska4
15. jún 2010

zuzanka, ja som sa tiez dlho hojila, hlavne pretolebostehy sa nechceli vstrebat, 2x sa mi kvoli tym nevstrebanym stehom odstranoval doktor dive maso (ambulantne) , vypaloval to lapisom, cely problem bol v tych stehoch, no chodila som dovtedy kym tie stehy nezmizli. Jeden mi odstranil dr, a druhy sa mi vyplavil pri sprchovani po druhom vypalovani. Uplne normal (skoro ako pred porodom) som sa citila az po 6 mesiacoch. Inak dr. mi povedal ze kym zena plne koji tak je telo nastavene na to aby sa tvorilo vyzovne mliecko a preto je to ostatne mierne pribrzdene. No u mna sa tvorilo asi to super mliecko 😀

mojko178
17. jún 2010

po porode ma bolela jazva asi 2 tyzdne a na druhy den po porode som si sadla alezala aj na bruchu tiez som to citila ked som kojila ze jazva boli ale to sa hojilo a ked som dlhsie chodila velmi rozbolela ale vsetko je v poriadku zahojilo sa a netrvalo to ani mesiac a sex bol tiez prvy krat bezbolestny po porobe

mojalili
18. jún 2010

Dievčatá, som 2 tyždne a 2 dni po porode, mam len 2 stichy, jeden vonku druhy dnu, ked sedim alebo chodim nic nebolli, ale kedy si tak zvyknu stichy odpadnut? Snad uz coskoro. Ten vonku trosku pobolieva.

Za kolko vam vypadli stichy? Dakujem za odpovede.

nini78
18. jún 2010

mojalili, mne vypadol až nejako medzi tretím a štvrtým týždňom, ale nič ma nebolelo, len náhodne vo vani som ho zbadala, ja som si myslela že už vypadali všetky, mala so ich päť.

natalia777
18. jún 2010

no baby mna bolelo sitie 2 tyzdne a to poriadne, vobec som nesedela a ledva chodila 😖 az po dvoch tyzdnoch to uz bolo fajn, a sex sme skusilo presne po 2 mesiacoch a bolo to v pohode, takze mi velmi odlahlo, akurat ked do mna vchadza tak to trocha boli ale potom to uz ide 😅

improvizacia
30. aug 2010

@svetluska4
ahoj, čítam, že si mala ambulantne odstranované "divé maso"., Ja ho mám tiež (je skoro vo vnútrornej časti, ledva ho vidieť a druhé mám vraj aj dnu). To vypalovanie: veľmi to bolelo? Ako dlho to trvalo? ...a okrem estetickej stránky, toto odstránenie "divého masa" Ti nejako pomohlo?
díky

svetluska4
1. sep 2010

@improvizacia no to odstranovanie bolo len neprijemne, boliet to neboli, lebo to je kvazi mrtve, neprijemne to je preto ze to musia robit nastrojmi, Samotne vypalovanie len stipe, a hlavne aby si sa poriadne umyla ked prides domov aby ta to nevystipalo. Cely zakrok trval len chvilku , odcvakli dive maso a potreli lapisom, to je ta leptacia latka co nici dive maso. Mne to moj doky vysvetlil tak ze dive meso sa robi na nerozpadnutom siti, tak treba ten steh vybrat, vacsinou je uz zabaleny v tom divom mase.
Okrem estetiky to pomohlo hlavne v tom ze uz som nespinila, ono to dive maso je vlastne nieco ako krvny soplik (mi to doky ukazal ) a potom sa mi to uplne zhojilo a nemam uz ziadne problemy ci nasledky, dokonca aj to tahanie co som predtym citila uz nie je, to bude asi tym ze uz je ten svik prec. Teraz okrem toho ze ked je zle pocasie a citim jazvu, tak ani neviem ze som bola sita.
Netreba sa toho bat, ono to len pomoze, ved oproti porodu je toto malina 🙂

danka82
22. nov 2010

@zuzanka.j ahojky..nahodou som objavila tvoj prispevok spred par mesiacov ohladom toho, ze sa ti zdalo, ze to pri vchode do posvy stale nemas zrastene..bola si par tyzdnov po porode..chcela som sa ta opytat, ako to dopadlo..robili ti s tym nieco, zasivali ti to znova, alebo nie?..pytam sa preto, lebo mam pocit, ze mam ten isty problem, aky si mala ty..nie som si ista, ale o par dni idem na kontrolu po sestonedeli a dost sa bojim opetovneho sitia..diky

zuzanka.j
27. nov 2010

@danka82 ahoj. nic mi s tym nerobili, na kontrole po sestonedeli mi dr predpisal taky gelik, ktorym som si to mala natierat a malo to stipat. no vobec to nestipalo. takze zrejme sa mi to takym divnym sposobom "zahojilo". doteraz to vizera tak isto ako ked som sla na kontrolu po sestonedeli, ale neboli to. sexualny zivot sme obnovili 8 tyz. po porode, po pociatocnych tazkostiach je to uz vsetko ok. dr to videl iba vtedy, od kontroly po sestonedeli som u neho nebola.
ak ta to stale stipe a mas pocit, ze by sa to mohlo este zahojit, velmi ti odporucam kupit v lekarni, alebo si dat predpisat Ialugen krem. je to malinka antibioticka mast a ide rovno do rany. velmi mi to pomohlo, kym som tam mala po vypadnutom stehu taku hlboku ranu. zo dna na den to bolo lepsie a lepsie. / stoji bez predpisu okolo 10E, trochu som ich musela prehovarat aby mi ju vydali / nabuduce ked pojdem rodit bez tejto masti sa z domu nepohnem a hned ako sa budem moct hybat ju pouzijem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre