Bolesti brucha a potenie v noci po cisárskom reze. Tiež ste zažili?

lulu1502
18. mar 2009

Ahojte máte niektorá skúsenosti že vás po cisárskom reze bolelo brucho a v noci ste sa potili lebo já mám tieto problémy neustále a to končím šestonedelie.Prosím dajte vedieť.

akejka
18. mar 2009

ahoj, asi ťa presunú do inej témy...téme cisársky rez je v časti pôrod...
ja som po 2 sekciách, potila som sa hrozne každú noc, ale to súviselo s dojčením. Nie so sekciou, lebo v noci sa potia aj dojčiace mamičky, ktoré mali prirodzený pôrod.
brucho ťa môže bolieť niekoľko týždňov po operácii, aj 3 mesiace, to je O.K. Ak sa ti rana nezapaľuje, nenavrela, netečie z nej hnis, je to O.K. Nebojkaj.

alon111
18. mar 2009

akejka ma pravdu.mna napriklad brucho nebolelo ale mam ho necitlive a to som uz rok po sekcii.mozem si na brucho polozit horucu kavu a vobec to necitim 😉

akejka
18. mar 2009

a prvé mesiace môže brucho bolievať aj pri zmene počasia - ako mňa po 1. sekcii, potom to už prešlo a po cca 6 mesiacoch som už jazvu viac necítila.
alon tiež som mala jazvu prvé mesiace úplne necitlivú, akoby to ani nebola moja časť tela. Ale už si ju cítim.

junovka
18. mar 2009

u mna jazva po sekcii bola citliva aj po 3-4 rokov 😕 A tie nvaly horucavy mozu byt sposobene aj hormonmi, koli tomu, ze sa telo pomaly a isto dostava do povodneho stavu 😉

rubista
18. mar 2009

ahoj, ja som tiež po sekcii a brucho naozaj bolí, niekedy idem až do kolien. potenie je tiež, hlavne v noci, aj si tak "inak voním"- resp. smrdím🙂 ako obvykle - ale toto všetko bolo do dvoch mesiacov- potom už pohoda, sem tam cítim brucho, potenie sa upravilo, už je to ok. ale aby mi náhodou nebolo smutno, že mi nič nie je, tak mi začali padať vlasy🙂 no proste je to paráda.... 😀

alon111
18. mar 2009

rubista aj to prejde ,mne konecne po tristvrte roka zacali zas hustnut 😉

kamiletka
18. mar 2009

Ahojte, som tiez po sekcii a podobne ako ostatne aj ja som mala problem s vypadavanim vlasov ale skutocne mi pomohol sampon ANAPHASE, dostat ho v lekarni a stoji okolo 400 sk, tak skuste toto

paola.o1
18. mar 2009

ahojte, mne vlasy nepadaju, ale to brucho tiez este zaboli, hlavne pri prudsich pohyboch... a tak ako alon, je v okoli rezu totalne necitlive, ani neviem ze tam nejake brucho je🙂 ale pri pohlade do zrkadla zistim, ze tam bohuzial furt je poriadne brusisko😉

zukab
19. mar 2009

mna brucho po sekcii neboli a klop klop ani nebolelo. rana sa mi zahojila krasne, uz je super svetla, takze na toto sa nestazujem.
ale co sa mi deje s vlasmi, tak to je peklo. mala som vzdy huste, pekne vlasy, ale tymto tempom som v lete plesata. padaju mi v chumacoch, pri umyvani si vycesiem tak za dve hrste, potom pri cesani dalsiu, no hruoza.
beriem tabletky, vodicky, ale zatial mi to nejako extra nepomaha.

alon111
19. mar 2009

zuk aj mne padali a tiez som sa bala a ani neviem kedy a uz ich mam hustejsie

usnicka
19. mar 2009

ahojte, ja som tiez mala necitlivu tu jazvu dost dlho, ale teraz uz ani nie. Vlasy padaju asi skoro kazdej zene, ze vraj je to tym, ze pocas tehotenstva vplyvom hormonov moc nepadali a teraz proste vypadavaju chvilu viacej a potom sa to upravi. Zukab, mne tiez tak velmi padali, aj vela este vycesem, ale myslim si, ze sa to ustali. Pekny. den.

vejinka
19. mar 2009

ahojte tiez som po cisarskom a vlasy mi nehumanne padaju...ako pises zuk doslova hrste..hadam sa to polepsi lebo tiez v lete bduem nosit asi parochnu a co sa tyka jazvy doteraz ma velmi boli..nemokva ani sa nezapalila ale je neskutocne citliva na pocasie mozem robit rosnicku...ked je taka brutalna zmena tak az placem od bolesti a zvyjam sa..ale asi to k tomu patri 😖

akejka
19. mar 2009

baby mne aj pred tehotenstvami strašne padali vlasy. Veľmi sa to zlepšilo počas 1. tehu, vtedy mi vlasy zhustli a nepadali. Ale od 1. pôrodu to pokračuje. Nejak to neriešim, kaderníčka povedala, že je to O.K., robila na mne viackrát test - potiahla mi hrsť vlasov, koľko vypadne...podľa nej v norme 😉

vejinka - meteosenzitivita jazvy je vo väčšine prípadov len dočasná - aj u mňa to tak bolo...asi tak do 6 mesiacov, môžeš ju cítitť pri zmenách počasia aj do roka.

akejka
19. mar 2009

a ešte k tým vlasom - počas kojenia zvyknú padať vlasy, zuby sa kazia, vravela mi to zubárka. Odovzdávame mimi veľa živín, ktoré nám potom chýbajú. Vravela mi, aby som prišla na prehliadku zubov už pár mesiacov po pôrode, lebo vtedy počas kojenia sa zuby kazia asi najviac za celý život...omnoho viac ako počas tehotenstva. Mojej mame sa napr. po pôrode veľmi začali kaziť zuby...až jej pár museli vytrhnúť.

janula17
22. okt 2011

caute, mam taku otazku pre tie co ste mali cisarsky.......... nad jazvou to mam stale take napuchnute, pobolieva ma to vovnutri a mam to strpnute. Hlavne ma trapi ze to mam spuchnute nad tym, myslite ze je to normalne teraz uz skoro 4 tyzdne po porode???

riamim
23. okt 2011

@janula17 Hej, je to normálne, ja som si pár týždňov po cisárskom ani nevidela jazvu pre ten opuch. Aj mierna bolesť je ešte normálna, aj to stŕpnutie som mala. Postupne prešlo všetko, ale trvá to dlhšie. Teraz som 6 a pol mesiaca po pôrode a jazva je ešte trošku červená a zhrubnutá a bolí len pri náhodnom kopanci od malej. 🙂

bv_alexandra
24. okt 2011

@janula17 ja by som to išla ukazat lekárovi. Ja som momentálne 12 dni po SC a na 6 dmy den som dostala antb a v ten večer som dostala vysoké horúčku, po 2 dnoch som šla znovu k dr, a vytlačil mi odtial asi deci hnisu a dovtedy chodim každý den na preplachy peroxidom. takže radšej ist to ukazat lekarovi, ako niečo zanedbať 😉 😉

evvkaa
26. dec 2011

ahojte ja mam problem s tym ze ma boli cela maternica uz mesiac a cim dalej tym viac :( jazva sa mi pekne zahojila nieje to take ze ma boli len niekedy ale stale neviem preco meli ste niekto s tym problem ?som po cisarskom uz styri mesiace

danuska2568
5. sep 2012

ahojte mozem sa spitat mam syna ktoreho som porodila cisarskym rezom a uz ma 1 rok a pol a stale ma boli pod bruchom a volakedy aj ta rana a ranu vobec nemam zapalenu ani mi z nej hnis netecie nic pekne je zahojena len ma to neustale boli viete mi niekto poradit dakujem za skoru odpoved

ajka322
11. okt 2012

Ahoj lulu1502 tak moj porod bol cista katastrofa rodila so normalne ale po 20 hodinach som isla cisarskym...po porode som mala strasne opuchnute nohy a bola som naliata vodou v noci som sa budila na bolesti brucha ale okrem toho som bola mokra jak mys musela som sa prezliekat aj 2 krat za noc...trvalo to asi 3tyzdne....moj gynekolog povedal ze je to normalne ze sa vyplavuju potom hormony...takze asi tak ...dost som pri tom inak schudla ...

zuzjan
20. mar 2013

no presne toto som chcela zistiť že či to je normalne keď mi rana na jednej strane navrela...

nikolkanitra
23. mar 2013

ahojte,mám dve deti,obe som rodila cisarskym,od posledneho porodu uplinuli uz štiri mesiace a stale mam návaly tepla a hlavne v noci sa moc potím.Pritom ani nekojim,ani som nekojila.Aj ked sa okupem tak cítim ze som stale spotená 😀 ,už my to lezie na nervy

danjelca
23. mar 2013

potenie nemá súvis s cisárskym, je to vyrovnávanie hormonov a taktiež kojením kedy telo pracuje na vyššie obrátky..
ja sa takmer vôbec nepotím ale po pôrode nenormálne dva mesiace mi bolo stále brutálne teplo🙂

foryou25
23. mar 2013

u mna tak isto, som 6 tyzdnov od porodu CR a potim sa ako somar v kufri, v noci sa musim par krat prezliekat, aj perinu vymenit ,co je vsetko mokre, boze kedy to prestane :(

lienkasop
13. apr 2013

@lulu1502 ahoj, s odstupom casu vies mi napisat ako dlho trvalo kym sa ti to upravilo a ci si jedla nejake lieky a mala stanovenu diagnozu? ja mam teraz tento problem a doktor uz nevie co so mnou

siravan
21. okt 2015

ahojky,,,aj ja mam ten problem,,potim sa ako mys ,,,a potom ma az zimnica bije,,,je to normalne,,,,,

katrin21
21. okt 2015

@siravan je to operacia,velka... zasah do organizmu.. okrem toho zena kmita okolo babatka a tym padom neoodychuje, ako by mala
Tiez som sa potila, ale ze strasne..... v noci, ked som vstala na kojenie, chrbat som mala mokry tak, ze ma zimnica striasala a vzdy som budila manzela, nech mi perinu prehodi cez chrbat a potom ked som dokojila som sa prezliekla do sucheho..... Celych 6tyzdnov to trvalo a potom to prestalo same pekne.... jednoducho telo sa pozviechalo, chce to cas, je to normalne....

8291
24. okt 2015

Potením sa vyplavuju tehot.hormony a tým pádom aj voda.to je podobne ako ked prestanete užívať antikoncepciu,všetka zadrziavana voda sa začne vyplavovat a klesa hladina hormonov

len_leninek
26. okt 2015

Bolesti brucha ano, nie vonkajsia rana, ale ta vnutorna na maternici. A potenie tiez, ale rodila som ked boli vonku 40 stupnove horucavy, tak mi to divne neprislo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre