Bruško po cisárskom reze? Čo robiť?

lucia123
26. aug 2007

Ahojte, prosim, viete mi niekto poradit, ako je to s bruskom po cisarskom? Som treti tyzden po cisarskom, jazva uplne v pohode, vahu mam povodnu, ako pred tehu, no mam take brucho ako v 4 mesiaci tehu. Neviem, co s tym, je dobre kupit si taky pas na stahovanie? Alebo zacat cvicit? Je mozne, ze sa to aj samo da do povodneho stavu ked kojim?

Dakujem za akukolvek radu 🙂

siska53
3. sep 2015

@danielita18 aj ja som na povodnej vahe uz davno,mladsia ma takmer 3,5r.,ale ja mam tiez brucho take neforemne a to som ak cvicit chodila..lenze..okrem pruhu,co mi zoperovali,mam aj diastazu brusnych svalov,preto je to brucho take a nemozem ani klasicke brusaky cvicit. To som sa dozvedela az pri operacii pruhu a zlcnika..

danielita18
3. sep 2015

@sasenkah mne nepomohol ani ten

danielita18
3. sep 2015

@mizu89 ja som bola hned od začiatku na rizikovom prve 4 mesiace som len ležala,nemala som nevolnosti ale hrozil mi potrat,a vychadzky som mala až po 4 mesiaci,a je pravda ze ja som pribrala fakt len brucho a troška a chrbát a myslím ze je to dost dané aj genmi,moja mama ma tiež brucho, o mne zo zadu ani nevedeli ze som tehotná až ked ma videli z boku,ja som mala teda riadne brucho mne ešte pol roka po porode otvarali vsade dvere a uprednostnovali ma 🙂,má to aj svoje výhody

kubuliatko
3. sep 2015

@siska53 ano klasicke posilkove cvicenie brucha sa po cisarskom ale aj po vaginalnom porode ked je diastaza neodporuca. Diastazu mam aj ja ale iba 1cm , cvicenim sa mi zmensila. A ty mas aku velku diastazu?

kubuliatko
3. sep 2015

@danielita18 ahoj. Skus si niekoho zohnat zacni cvicit individualne aj ked je to financne narocnejsie. Po niekolkych lekciach ked uz pochopis nastavenie panvy,hlavy , lopatiek atd.,ked sa naucisrozdiel medzi povrchovymi a hlbokymi svalmi brucha tak uz budes rozumiet aj cvikom z knih a dvd. Mne sa pilates osvedcil najviac nspevnenie a formovanie postavy to som uz vyskusala kadeco

danielita18
3. sep 2015

@kubuliatko dakujem za rady

siska53
3. sep 2015

@kubuliatko vobec netusim...
A cvicila si nieco speci na tu diastazu? Lebo na pilates som chodila aj ja,no ja som cvicil aj na brucho,az ked mi chirurg povedal,ze sa nesmu klasicke brusaky,tak som to povedala cvicitelke a ta m vzdy upozornila a dala mi cvicit nieco ine.
Teraz sa tam neviem dostat,boli sme chori nejak. Nasledne nastup do prace a vecer uz pilates nie je. Jedine inde,dalej a za drahsie peniaze. Takze ak sa niekedy podari,tak pred neskorsou smenou..

danielita18
3. sep 2015

@kubuliatko a ako zistím akú mám diastázu?

danielita18
3. sep 2015

@siska53 jasné že nemôžeš klasické brušáky, práve tým si môžeš ešte pohoršit,nato ma hned môj gynekolog upozornil,že si mám nájst cviky po cisárskom

siska53
3. sep 2015

@danielita18 mna len upozornili,ze pol roka po cisarskom nemam cvicit a to iste aj po zlcniku a operacii pruhu.
Na to,ze pri diastaze sa nesmu brusaky,ma neupozornil nik. Az neskor.

danielita18
3. sep 2015

@siska53 no ja som este ani nevedela ze je nejaká diastaza,ale doktor ma hned upozornil ze po cisarskom sa nesmú cvicit brusaky a podobné cviky lebo že to si mozem taka akurat pruh vyvolat,aj stahovací pas som nosila a nepomohlo,uvidím kedy sa zadarí druhé a potom už budem musiet riešit,no máme to my ženy tazké a ty teda tiež,zlcnik,pruh, cisarsky teda ziadna sranda

sasenkah
4. sep 2015

@danielita18 po druhom tehotenstve ani mne. V máji som mala operáciu - diastaza + pruh, jazva cez cele brucho...

kubuliatko
4. sep 2015

@danielita18 ahoj. jednoduchy test vysetrenia brusnej diastazy je taky ze si lahnes na chrbat, s pokrcenymi nohami, a pomaly dvihas trup ako do brusaku a tesne nad pupok, si vlozis prsty 2 alebo 3 podla velkosti diastazy a ked sa ti pri dvihani trupu do flexie zaboria prsty do tzy. medzeri medzi priamymi brusnymi svalmi a v strede medzi priamymi brusnymi svalmi sa ti vytvori taka vydutina tak to je diastaza. Ak sa ti tam zaboria 2- 3 prsty povazuje sa to za normu. neboj sa silnejsie vtlacit prsty medzi svaly , budes to citit.

kubuliatko
4. sep 2015

@siska53 mna pobolievyli aj krize, lebo som mala slabe brucho po 2 porodoch + diastaza , takze som nemala ziadnu prednu oporu chrbta. zacala som cvicit najprv lateralne dychanie , vtedy zacinas zapajat najhlbsiu svalovu vrstvu, priecny brusny sval. to je sval ktory ta laicky povedane zosnuruje, spevni. potom som presla na tzv. stovku z pilates ale len s pokrcenymi nohami, lebo pri vystretych mi uz nabehla diastaza a prehynala som sa v krizoch. dalsi super cvik je kruzenie s nohami, s tymto som si vybudovala dobru stabilitu panvy a musela som sa drzat hlbokymi svalmi. potom som si pridala cviky v lahu na bruchu do zaklonov, cviky v lahu na boku. pri cvikoch v lahu na boku ked sa nastavis podla pilates nastavenia tak ti automaticky naskocia hlboke brusne svaly. takze toto sa mi pacilo najviac. a uz ked som zvladala tieto pozicie uz som presla na posilnenie vonkajsej vrstvy to je priamy brusny sval a sikme vonkajsien svaly, a to som robila rolovanie nadol alebo dalsi cvik neck pull. ten je tiez na povrchove vrstvy.

kubuliatko
4. sep 2015

zeny maju diastazu po porodoch alebo po cisarskych rezoch a naju ju aj muzi oni vacsinou z tucnoty

horwi
7. sep 2021

@lucia123 tiez som toto riesila s tym, ge kila som nemala uuuplne naspat 😁 ale brucho som mala ako tehotna... Cvicenie urcite nie - dnes som sa na to pytala aj ja a som 3 mesiace po a mam respekt... Pas by ti mal odporucit len gynekolog

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre