Bruško po cisárskom reze? Čo robiť?

lucia123
26. aug 2007

Ahojte, prosim, viete mi niekto poradit, ako je to s bruskom po cisarskom? Som treti tyzden po cisarskom, jazva uplne v pohode, vahu mam povodnu, ako pred tehu, no mam take brucho ako v 4 mesiaci tehu. Neviem, co s tym, je dobre kupit si taky pas na stahovanie? Alebo zacat cvicit? Je mozne, ze sa to aj samo da do povodneho stavu ked kojim?

Dakujem za akukolvek radu 🙂

anamis3
20. nov 2012

@lin123 pozdravujem vas.ja som už po treti krat po s.c a ani raz som si ju nicim nenatierala,nebolo to potrebne,jazva sa stiahne sama.a k velkosti toho bruska po s.c-ja som uz rok po tom a stale mam väčšie bruško,tu pomože iba cvicenie.ani po jednom porode sa mi brusko nikdy nevratilo do povodneho stavu.ja si myslim,že to bude aj preto,že som mala stale brucho ako by som to povedala-dopredu 😀

sasenkah
20. nov 2012

Mne pomohol obycajny stahovaci pas, starostlivost o baby a vela dlhych prechadzok. Po 6tyzdnoch povodna vaha, po 8tyzdnoch povodna postava 😉 . Cvicit som zacala 4mesiace po porode, ale very easy, jogu. 🙂

malita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
5. jan 2013

@malita preco nezodpovedne? ved ked vladze a trufa si, ved moze cvicit doma, ked drobatko spinka🙂 nehovoriac a tom, ze od roku 2007, kedy bola otazka polozena uz ubehlo veeela casu 😀

lllili
2. máj 2013

ahojte som treti mesiac po sekcii a tiež mam este take bruško cez jazvu takže je to normalne ono sa to po čase strati?

babulik505
20. jún 2013

Ahojte, prosim Vas, viete mi poradit, uz som totiz totalne deprimovana z mojho velkeho brucha, kazdy sa ma stale pyta, ci som tehotna. V auguste 2011 som rodila sekciou, po operacii nastali komplikacie, takze o tri tyzdne ma znova operovali, spravili sa mi zrasty. Uz je to skoro dva roky, lekari ma utesovali, ze brusko bude ako predtym, uz asi rok cvicit mozem, vraj displaziu nemam. A brucho je stale velke! Mala som aj mesacny detox, trochu brusko spadlo, ale predsa nemozem cely zivot jest len tak malo. Neprejedam sa, jem zdravo. Brusisko je zase jak svet, a mne je uz z toho totalne do placu. Jazvu uz ani neriesim, priorita je brucho :( Dakujem za dobru radu.

marcovka1
20. jún 2013

@babulik505 vraj po sc ide tazko dole brucho ako po normalnom porode ☹ aj ja som mala taky problem,ale potom mi kleslo a riadne musela som ist na operaciu zlcnika 😒 😉 skus nejake cvicenie akurat teraz som tu na MK citala ze cvicenie s Jillian Michaels nepoznam ,ale vraj pomaha 😉

monika15
20. jún 2013

@lucia123 ja som mala ten pas...... ale cvicit tak skoro no neviem, ja by neriskovala........

babulik505
21. jún 2013

@marcovka1 Vdaka.

babulik505
21. jún 2013

Haha, napisala som displaziu, myslela som diastazu :D

kudlacovak
16. feb 2014

Ahojte,ja som mesiac po SC a akurat som rozmyslala kedy to brusko uz konecne zmizne takze som velmi rada co som sa tu docitala.tiez mam brusko asi ako v 3 mes. Ale kedze som mala dvojicky tak to asi este chvilku postara. Veru,netreba to prehanat s rychlostou cvicenia, ja som sa citila uplne fajn a tlacila son kocik do takeho strmsieho kopca a vnutorna jazva ma zacala boliet tak dufsm,ze som si to tam nedokafrala. Takze zienky nebojme sa nic setko sa da urcite do poradku 🙂 teda duufam,lebo stale som +9 KG 😀
a co sa tyka jazvy mne sestricka v nemocke povedala aby som si ju umyvala obyc mydlom,ze to stahuje.

mmmmmm1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaa02
28. feb 2014

Ja som po prvom normalnom porode nosila stahovaci pas a brusko sa rychlo stiahlo a k tomu som aj cvicila. Po druhom tehotenstve a po cisarskom reze som necvicila, bala som sa o jazvu a ani som nenosila stahovaci pas, cakala som, ze sa brusko stiahne, kojila som, ale nic sa nestalo. Tak som zacala cvicit, ale brusko vyzeralo stale rovnako tehotne. Nasadila som teda aj stahovaci pas na suchy zips a az toto pomohlo.Po cisarskom sa moze cvicit pomaly hned po sestonedeli, to som sa dozvedela az neskoro( cvicitelka Tina Turnerova). Ked su velmi povolene brusne svaly, tak potom sa brucho stahuje ovela tahsie, treba mu okrem cvicenia pomoct aj pasom.

tarinka18
13. mar 2014

Pre vsetky dievcata po cisárskom - na nete som hladala rady, ako sa zbavit bruska po cisárskom, ale vela som toho nenasla. Preto sa chcem podelit s vami, ktore hladate informacie, co pomohlo mne. Cvicenie s Jillian Michaels 30 days shred - za 30 dni cvicenie som dala dole z brucha 7 cm a pekne sa mi vytvarovalo, teraz cvicim dalej 6 week a brusko sa tvaruje dalej. Len brusaky nepomahaju a toto cvicenie je overene a mne zafungovalo na 100 %. Takze cez leto opat do bikin🙂))))))

lead16
17. jún 2014

Ja som po sekcii 3 týždne a makám každý druhý deň na stacionárnom bicykli 60 minút. jazvu mám takú, že o nej ani neviem. No bruško ešte nemám odvahu cvičiť. Uvidím čo mi povie gznekológ na kontrole. Predsa len nech sa jazva poriadne zahojí a cvičením brucha to asi nehrozí. nech nemám problémy pri ďaľšom tehu .

veronika555
18. feb 2015

Ja som po 2,5 mesiaca začala cvičiť na TRX páse keďže bruško stále mám ale môžem povedať že už po 4 cvičení vidím ako pekne sa mi už dáva do pôvodného stavu.... Ale zasa netreba to preháňať s cvičením keďže cvičenie aspoň zo začiatku je dosť namáhavé.... A čo sa týka jazvy iba občas pocitim menšiu bolesť v podbrusku ale to je asi tak všetko

ela2015
22. mar 2015

@lucia123 Zákon prírody, tak dlho ako sa maternica zväčšuje počas tehotenstva tak dlho sa aj zmenšuje. Netráp sa zbytočne, aj tak jej nedohovoríš 😀 . Ja som mala cisársky a veru 9 mesiacov sa sťahovala potvora.

helenanovakova
22. mar 2015

popôrodný pás je skôr na to, aby sa ti vnútornosti dali čím skôr dokopy. po s.c. sa na brucho odporúča cvičiť po roku. ja som rok po s.c. a brucho mi stále trčí. schudla som na pôvodnú váhu, ale brucho je stále veľké....

peneloppe
22. mar 2015

Mala som dva cisarske rezy. Po prvom mi brucho zmizlo hned, este na operacke mi doktorka vravi ze ved ja uz nemam brucho a ozaj som odchadzala z porodnice bez brucha. Ale kojenim sa to este dostahovalo. Po druhom tiez velmi rychlo sa brusko stiahlo kojenim. Len trpezlivost. 🙂

zuuzzu
22. mar 2015

Ja mam tiez za sebou dva cisarske rezy. Po prvom som tiez chcela rychlo cvicit a akurat som si s par brusakmi uhnala krvacanie. Tak som to nechala tak a po druhom som sa dostala k cviceniu az teraz, co je uz takmer 2,5 roka po druhom porode. A je to teda makacka, cvicim uz treti mesiac a nevidim ziadne vacsie vysledky, hlavne teda spodna cast brucha nezmiza. A to nehovorim o tom, ako vysoko mam tu jazvu, takze mi trci zo vsetkych plaviek ☹

laduska79
2. máj 2015

treba si stahovat brusko aspon plienkou, ked uz nie stahovacimi nohavickami.... co najskor. Mam dve deti, obe sice prirodzenym sposobom, ale brusko som mala uz po dvoch mesiacoch take ako pred tehotenstvom. Teraz ma caka treti porod, ale uz cisarskym, a tiez to chcem aplikovat. Viem, ze to bude iste bolestivejsie kvoli jazve, ale iste sa najde sposob ako to urobit 🙂

zuuzzu
2. máj 2015

Po cisarskom som bola rada, ze si viem obliect len obycajne nohavicky, nie este stahovacie. Navyse ta jazva musi byt na vzduchu, aby sa co najskor zahojila. Brucho uz po prvom cisarskom nepekne previsa cez jazvu a len tak sa toho neda zbavit.

milota164
2. sep 2015

ja som sa cele tehotenstvo natierala Bepanthenom proti striam, pomaha vratil elasticitu pokozke, a dost mi pomohlo aj kojenie s navratom k povodnej vahe.S cvicenim opatrnene, ak sa zacne skoro moze narobit viac skody ako dobreho.

kubuliatko
2. sep 2015

Ahojte.urcite stahovaci pas,ked sa budes citit dobre zacni lahke aerobne cvicenie,a posilnovat brucho sa odporuca 6 mesiacov po cisaraku.zacat treba hlbokymi brusnymi svalmi a postupne prejst na povrchove aby sis si nahodou nezvacsila brusnu diastazu. Ja cvicim pilates 3x tyzdenne a taku postavu a pevne brucho som nemala ani pred tehotenstvami.

danielita18
2. sep 2015

@kubuliatko ako cvičíš prosím ta pilates? máš dvdečka alebo chodíš niekam cvičit,ja by som tiež rada

kubuliatko
3. sep 2015

@danielita18 ahoj.ja som fyzioterapeutka a mam urobene pilates kurzy a cvicim si doma a trosku aj v praci s pacientmi. .myslim si ze sa pilates neda dobre odcvicit podla knihy alebo dvd. Ked cvicim brucho tak si musim stale sledovat ci niesu povrchove svaly v prevahe, pretoze som po 2 porodoch mala diastazu, a keby som si neudrzala stale spevnene brucho tak ma bolia na druhy den krize.a toto su veci ktore na dvd nie su. Niektore pilates cviky nerobim vobec lebo uz vidim ze uz nezapajam hlboke svaly. Pre mna su najlepsie cviky na boku,tym po porodoch nic nepokazim, tiez su super take rovnovazne cvicenia. Mne sa telo pekne vyformovalo aj som asi3 kg schudla.

danielita18
3. sep 2015

to je presne aj moj nazor ze sa ma cvicit pod dohladom,a aj doktor mi to povedal lebo že si mozem tak akurat spravit pruh, ze to nie je sranda dat tie svaly znova dokopy,no musim si ja niekde tu na okoli zohnat nieco kde sa cvičí pilates

mizu89
3. sep 2015

Ja som tiez po SC.Dostavala som tiez nejake lieky na stahovanie maternice.No uplne mi ju nestiahlo nezmizlo mi uplne brucho ale postupne sa to dalo do poriadku asi po takych 6 mesiacoch.Pocas tehu som pribrala 20kg - z vahy 68 na 88kg.Po SC a pobytu v nemocnici som schudla na 75 a cca za 6 mesiacov bez cvicenia ziadnych diet... som schudla naspat na 68 kg.Moj telocvik som mala pri malom.Na chudnutie som ani nemyslela lebo som kojila a nechcela som stratit mlieko a kojim dodnes. 🙂

danielita18
3. sep 2015

@mizu89 a ja vážim menej ako pred otehotneím ale brucho mam stale amlý už má 2,5r.,a neprejedam sa uprednostnujem zeleninu a aj som sa naucila zdravsie zit lebo pocas tehu som mala cukrovku takže som sa zacala uplne inak dívat na stravu,pocas tehu som pribrala 10kg,ked som isla z pordnice tak som mala hned o 6kg menej a po pol roku som mala vahu ako pred otehotnením,ale brucho ma stale,mne proste ostalo strasne ochabnuté svalstvo a pritom malý je dobrý živel ja si veru pri nom neposedím len ked spí,a aj to stale niečo robím,mám aj záhradku takže pohybu mam dost a nestačí to

mizu89
3. sep 2015

@danielita18 asi potom zalezi na akych partiach priberes.ak len na brusku tak potom asi daco z neho ostane.ja som pribrala vsade(brucho,stehna,zadok).bola som na PN tak aj preto mala som povolene vychadzky krorych som sa drzala tak povecsine som presedela len doma pred telkou tak preto som pribrala tych 20kg(ako sa vravi ja som sladka rit 😀 strastne mi chuti sladke-cokolady tak aj preto)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre