Chudnutie kojením

teduazemer
30. nov 2017

Ahojte baby..Trošku sa nudím a tak si robím taký mänší prieskum ohľadom Vaších skúseností s chudnutím počas kojenia 🙂 Viem,že každé telo je iné ale zaujíma ma to či ste takto niektoré naozaj schudli..Koľko ste mali kg keď ste šli rodiť,koľko ste nechali v pôrodnici a či sa Vám nasledovne podarilo schudnúť práve tým kojením 😁 Ďakujem za Vaše odpovede ..Som len zvedavá 💁🏽

jany149
30. nov 2017

Ahoj, u mňa to bolo takto:kojila som doteraz do júna, keď syn dovŕšil 2r a cca týždeň som ho už odstavila, nakoľko som už vtedy bola cca 11-12tyzden tehotná, kilá tehotenské šli všetky dolu, ale aj tak mi nejaké "sadlo"na bruchu ostalo, ale u mňa to bolo vždy, že brucho som mala, takže si myslím, že bez cvičenia to nepôjde..teraz mi každý vraví, že s druhým baby mám väčšie brucho, lezú mi s tým na nervy, ale nech sa každý "strčí" teraz s tým neviem aj tak nič robiť, až po pôrode... takže u mňa asi tak, ja nie som ten "typ", že kojenim niektoré schudnu ešte aj tehu kilá+ navyše..

morec
30. nov 2017

Moja kamarátka má teďka prvé bábätko a neskutočne s ním zhodila váhu, teraz sú malé 4 mesiace a príde mi polovičná, váhovo samozrejme neviem ako na tom je, ale len od pohľadu je chudší.

ngl
30. nov 2017

Ja som v tehu pribrala 10kg, domov som prisla bez nich a teraz kojim 4ty mesiac a mam dole 4kg.

sivypegas
30. nov 2017

Ked som otehotnela 60kg?174cm.Vaha pred porodom 78kg.Kojim mala ma 9m a 3tyzdne.3m po porode,vaha 58kg.Teraz 55kg.Mam aj krahsie lytka a stehna alebto ajbtym,ze maly na rukach uspavam a tak drepujem.Podla mna som dala dike kojenim ale ja som suce pribrala,ale to bola aj voda.Asi mesiac po porode som mala 66kg.

morec
30. nov 2017

Dokonca si pamätám, že mi kamarátka hovorila, že počas tehotenstva namiesto aby naberala, tak jednu dobu aj váhu zhodila. Nechápala som.

klaudia163
30. nov 2017

Ja som od svojej pôvodnej váhy zhodila ešte 5kg, kojím už 2 roky. Stále sa utešujem tým, že keď Drobec prestane cuckať, priberiem späť svojich 5kg

mysickamys
30. nov 2017

Ahojte. Moja otazka nie je priamo k tejto teme ale chcem sa spytat ci niektora neviete, kolko dni po douzivani silnych antibiotik sa moze uz kojit. Doktor mi povedal, ze pocas uzivania si mam odsavat, tak aj robim no vcera som douzivala poslednu tabletku tak sa chcem spytat kedy prestanu uz ucinkovat. Vdaka

siska53
30. nov 2017

@teduazemer neviem ci kojenim,ale pri prvom som mala povosnu vahu do 9m.,pri druhom okolo roka.
Pri prvom.som pribrala cca 17kg,pri druhom 12kg.
Ja som to nejak neriesila, jedla som,kolko som.potrebovala a deticky si vytiahli tiez tolko,kolko potrebovali.
Islo to samo,prirodzene bez usilia,ale asi aj vdaka tomu,ze som jedla pravidelne, ziadne take,ze nemma cas sa najest,ani na wc u mna nehrozilo. Prosto som sla a najedla sa. Samozrejme,deti som.nakrmila ako prve. 🙂 pri druhom sme jedli spolu s malym vzdy,ak teda nebolo treba dojcit mladsie (do 3,5m.kolikove dieta).

sivypegas
30. nov 2017
mysickamys
30. nov 2017

@sivypegas dakujem pekne

pininka
30. nov 2017

Ja niesom ziadna modelka, v tehu som ale pribrala len 8 kg a dva mesiace po porode som mala minus 17kg. Cize 9 kg este zi starej hmotnosti, skoda ze potom sa to zastavilo,lebo by mi trebalo este zhodit viac. Co som ale rada,ze islo dole hlavne zo stehien, kedze to som roky nedala dolu.

blabla195
30. nov 2017

No ja som kojenim rozhodne nechudla, pri oboch detoch prvy polrok ani gram, deti priberali krasne ☺. Chudnut som zacala, az ked uz jedli prikrmy okolo 9.mesiaca.
Pri starsej som pribrala 14kg, po porode mi ostalo 6kg, ked mala rok mala som +1kg oproti povodnej vahe a zase som otehotnela. Pri druhom som pribrala zase 14 kg, po porode mi ostalo 10kg (co trochu nechapem), teraz ma 1,5roka a ja mam +3kg oproti vahe pred tehu (a +4kg oproti mojej beznej vahe). Necvicim, ak neratam nosenie deti na rukach, stravujem sa rovnako.

maykaaa1122
1. dec 2017

ja si myslim, ze jedno s druhym suvisi..pohyb je najhlavnejsi..ja som schudla po porode, kojila som a casto som sa prechadzala s malou.

carrot_apple
1. dec 2017

@teduazemer pred otehotnením som mala 58kg pribrala som do cca 70kg, po pôrode išlo cca 5kg dolu a za 6 mesiacov som sa kojením vrátila na svoju váhu 58kg.ale.po ukončení kojenia som pribrala na 66kg a musela som rok a pol chudnúť cvičením a na 60kg sa neviem dostať už druhý rok, mám 63kg. ale. je to aj o zdravotných problémoch. ak je žena zdravá tak ide všetko ako má, tak ako mne úplne nazačiatku ako som písala.a potom sú tu gény, tie nepotlačíš...

sivypegas
1. dec 2017

@carrot_apple a preco si pribrala,jedla si vela?

emily_210
1. dec 2017

Ja som v tehu pribrala skoro 25 kg, pred pôrodom som mala takmer 80 kg..teraz ma mala 10 mesiacov a mam 53 kg..no u mna to nebolo iba kojenim..musela som aj stravu zmeniť, ale myslim, ze kilá idu dolu ľahšie 😊

renimac
1. dec 2017

Pred tehu 50kg, rodila som ako 69kg 🙊🙈, teraz som pol roka po pôrode a vážim 53kg. Keby som nejedla toľko sladkého, na pôvodnej váhe som už dávno. Ale ja som fakt z toho kojenia totálne vycucana z energie 😊.

ankare
1. dec 2017

Ja som mala 60kg pred pôrodom. Rodila som na váhe 72.
Po pár mesiacoch som bola asi na 64kg. Kojim 2 a pol roka a mám 70. 😑

natalushka
1. dec 2017

U mna rovnica kojenie=chudnutie neplatila..tiez som sa na to spoliehala😂v tehu som pribrala cca 17kg..asi tyzden rped proodom to, takze bolo..po porode som sa radsej nevazila..na kontrole po 7tyzdnoch som vazila 62kg,takze som po porode stratila cca 10kg..rozbehlo sa kojenie,som sa vytesovala,ze ako to pojde este dole..a prd😅10mesiacov som kojila,za 10mesiacov som schudla presne kilo..a to som od 5.mesiaca aktivne cvicila,strava rozumne,zdrava..ani tuk..prestala som kojit ana do 1,5mesiaca som schudla zvysnych 7kg,pri rovnakom rezime..neskor som sa niekde docitala,ze zalezi aku vahu mas pred tehu..ja som mala celkom podvahu..vtedy vraj tych mojich 17kg bolo ok,bo pociatocna vaha bola pod..a asi tym,ze telo si to pamatalo,tak chcelo udrzat laktaviu a tymtak padom nepustilo vahu nizsie,ako bola potrebna vaha..sranda😝ale mam kopec kamosiek,co tiez chudnutim schudli na vahu,ktoru mali este davno pred tehotenstvom..to ma ideto roztrhnut..😝

karamelkax
1. dec 2017

No ja som kojila rok a pol a ešte som aj pribrala 😥 Pred pôrodom som bola štíhla, 60 kg a 175 cm. Pribrala som v tehotenstve 16 kg, a to som ledva niečo jedlá lebo mi furt bolo zle. Po šestonedelí zišlo 10 kg a tých 6 mi zostalo navždy, plus ešte 4 kg postupne prišli, takže mám teraz po 4 rokoch 70 kg. A to jem striedmo, sladkosti mi nechutia, skákala som stále okolo malého, a tie mnoho hodinové vychádzky s kocikom, celé leto na kolobežke s malym...no nechápem to...

vroni
1. dec 2017

Ja som v tehu pribrala 7 a 9 kil, po porode som vzdy mala nizsiu vahu ako pred otehotnenim. Obe deti som kojila do roka a dvakrat som za ten rok pribrala ako prasa. Napriek tomu, ze som sa stravovala striedmo, vela pila a oba razy chodila cvicit. Takze mam vzdy vrazedne chutky, ked mi niekto chce vysvetlovat, ako sa kojenim chudne.

lapersefona
1. dec 2017

@vroni to je zaujimave ako kazde telo inak reaguje...

Ja sa este k tomu nemozem vyjadrit

teduazemer
autor
2. dec 2017

Dakujem za vase reakcie ..Ja uz pomaly naberam a chytam z toho paniku ..Tak polemizujem ci sa mi to vobec podari schudnut 😂🙏🏽Velmi by som chcela spadat pod kategoriu zien ktore schudli kojenim..Ale co uz,ked nic,tak nic 😁 Nakoniec este aj v porodnici necham trapne 3 kilá a totalne ma porazi 😆👍🏼

jeemima
2. dec 2017

@teduazemer ja som tiez ten druhy priklad po porode som popri kojeni (14mes kojenia dvojiciek) este nabrala 6kg ale hned ako som kojit prestala som prestala byt aj tak strasne hladna a 5 mesiacov po dokojeni som mala -12kg a skoncila som na 51kg pred otehotnenim som mala 53kg.

teduazemer
autor
2. dec 2017

@jeemima Tak super 😩
Ja som mala pred oteh. 64kg potom som sa prezvracala na 56kg a teraz mam 67kg 😔
Vidim to na stehnach trosku ..som zvedava kolko necham v porodnici 😒

sivypegas
3. dec 2017

@teduazemer ved neries vahu,tu budes poton a ani pri dietati ju riesit nebudes,lebo budes riesit len dieta,preco stale reve a ci mas dost mlieka🙂

teduazemer
autor
3. dec 2017

@sivypegas To sa povie niekomu ..lenze ja som sa liecila na anorexiu a proste to mam v sebe zabudovane,ze to budem riesit do konca svojho zivota..kazdy jeden gram..

danusskaaa
3. dec 2017

U mna kojenim neslo dole nic. 😕 Skor som naberala, lebo som sa prve mesiace citila ako "vycucana" tak som jedla sladke. Je to asi individualne. Ale zacala som pocas kohenua behat a slo to. Chut mlieka sa nezmenila, maly pil dalej a kila ubudali ☺

teduazemer
autor
3. dec 2017

@danusskaaa Tiez mam v plane cvicit ..nechcem sa spoliehat len na kojenie..aj keby to slo,tak nechcem ostat mľandrava ako puding 😁

malasandrika
3. dec 2017

@teduazemer ak si mala problém s príjmom potravy, tak to budeš riešiť, u mňa sa bulímia ,,vytratila” keď sa na tehotenskom teste objavili 2 čiarky, pribrala som 22 kíl, ešte som aj prenášala, proste otras, zle a odpudzujúco som sa cítila. V pôrodnici som nechala ,,až” 4 kilá. Malá bude mať rok, ostalo mi 5 kíl, keď dokojím, vrhnem sa na diétu, teraz myslím viac na malú ako na svoje kilá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre