Cisársky rez a hojenie rán

rainbow
2. jún 2007

ahojte, prosim o radu, tých čo mali sekciu, okolie jazvy po cisarskom sa mi velmi zdurilo a ztvrdlo a je bolestivé, včera mi odtaila vytiekol aj hnis..
mali ste to niektorá?

escada17
2. jún 2007

rainbow, tak ak hnis, urcite by som hned vyhladala lekara, ved mozes mat nejaky zapal, infekciu...ja som mala sekciu, ale nic take som nezazila, akurat , ze to desne svrbelo ako sa to hojilo. prosim ta, radsej chod ozaj k lekarovi pre istotu...

rainbow
autor
2. jún 2007

ahoj escada, tak som bola na gyn.prijme, mala som to zahnisané, vysali mi to a vyčistili..už sa cítim lepšie

escada17
2. jún 2007

no som rada 😉 take sa tak nesmie nechat... 🙂 blahozelam k Deniskovi 😉 preco si mala sekciu?

rainbow
autor
4. jún 2007

dakujem, denisko je zlatý, moj zápal sa zhoršil, musim brať aj antibiotiká, čo som neštastná lebo kojim, aj malý berie, lebo má z porodnice vyrážku, doktorka mi hovorila, že to nevadí ked kojim, ale aj tak by som to najradšej nebrala..

museli mi tú jazvu nastrihnut,neviem, ale malý sa mi zdá okdedy mám ten zápal taký nervozny aj viac plače 😔 😔 😔 😔

lindda
4. jún 2007

rainbow caf aj ja som to mala po sekcii a este aj prso sa mi zapalilo a musela som brat antibiotika a ja som teda nekojila lebo malemu to nerobilo dobre.

rainbow
autor
5. jún 2007

linda, ja to mám zo dna na den tuším horšie, maleho zatial kojím,aj by som velmi chcela nadalej, pekné spinká, dnes je oproti včerajšku velmi kludnučký, uvidim čo bude večer..
chystám sa zavolať pediatrovi, čo povie on...

charlotta
5. jún 2007

Ahojte.Volam sa Zuzana a potrebovala by som od vas skusenejsich radu.11 augusta sa mi narodi dcera.Je to moje prve dieta a trosku mam strach.Neviem z praxe posudit ako porod prebieha a to ma desi.Mozte mi to prosim priblizit z vasho hladiska a skusenosti .Dakujem

charlotta
5. jún 2007

A zabudla som dodat ze by som chcela rodit cisarskim rezom.D 🙂 akujem

vesi
5. jún 2007

charlotta, pokiaľ nemusíš, nechci cisársky. je fakt, že plánovaný je bez kontrakcií - to je to +, ale dlhšie sa hojí a mňa napr. ešte aj po 15 mesiacoch pri každej zmene bolí jazva aj celá maternica. no, nič príjemné, ale dá sa... a to som sa pekne a rýchlo zahojila.

rainbow
autor
5. jún 2007

linda a čo ti s tým robili, za kolko ti to prešlo, ja už som z toho 😠

charlotta
5. jún 2007

Dakujem veci .Mohla by si mi blizsie opysat ako to vlastne prebieha pred operaciou.Po kolko dnoch si sa postavila na nohy a ako to bolo s kojenim ked si mala rez.Ty si isla cisarskym sama od seba alebo si musela zo zdrav.dovodov?Dakujem

charlotta
5. jún 2007

Ahoj rainbow.Vidim ze si cerstva mamicka a rodila si cisarskim ak sa nepletiem,takze to mas v cerstvej pameti.Nemozes mi to prosim trosku ulahcit a porozpravat o tom ako ti to prebiehalo.Neviem sa totisto rozhodnut ci normalne alebo cisarom.Dakujem

lindda
5. jún 2007

rainbow mne to iba cistli tiekol mi stade hnis bleee a bolelo ma to aj dva mesiace este aj teraz to niekedy citim. A hned nato sa mi prso zapalilo a bolo po mlieku slak traf aj lekarov nemala som vobec brat tie antibiotika. Maleho bolelo brusko tak som skusila dokrmovat a vtedy sa mi zapalil ten prsnik a bolo to v prdeli 😒

kattom
5. jún 2007

ahoj rainbow mne sa rana po cisarskom troska otvorila a mokvala mi asi dva tyzdne po porode - trvalo to asi styri dni. k lekarovi som s tym nesla. mala som to asi pol centimentra priamo v strede bruska - tam kde sa najviac ohyba koza- len som si to umyvala viackrat denne repikovym odvarom, snazila sa mat ranu co najviac na vzduchu a co najmenej som sa snazila nenamahat si ju - t.j. nechodit dlhsie ako 15 min.v kuse a mat ranu vyrovnanu-tj snazila som sa lezat (muz bol doma a pomahal mi s malym, tak sa to dalo). a tiez som mala taky aloe gel a ten som si davala vzdy vecer. teraz je jazva celkom v poriadku, aj ked ju mam este cervenu a okolie mam citlive hlavne, ked som cely den na nohach a vela chodim. ale inak sa mi pekne to co bolo zdurene stiahlo dovnutra. bala som sa ze mi to ostane take "rozcapene". teraz si ranu iba sem-tam umyjem repikom vecer.

escada17
5. jún 2007

no ja som pre svoj porod ( dostala som horucku ) brala antibiotika a takisto aj mala hnedpo narodeni, pre istotu, ze nema infekciu odo mna z plodovej vody...ale nepocula som tuna od kamosiek, ze mali hnisavu ranu po sekcii..neviete, preco sa to stalo? Z coho infekcia?

janaja
14. jún 2007

escada, aj ja mam kusok 1cm zahnisany po 2mesiacoch po cisarskom, ako rychlo ti to preslo? Hnis mi vytiekol a teraz sa mi to zacelilo, neviem ci stym mam ist a kam, porad ak mozes, dakujem ☹

frenchie
16. jún 2007

charlotta, urcite nechci cisarsky. Ja som tak musela rodit lebo maly vobec nechcel ist von a na tu bolest v zivote nezabudnem. Na nohy mi dovolili sa postavit az po 12 hodinach, potom som myslela, ze sa uz v zivote nepohnem. 2 dni si na infuzkach pokial ti nezacnu pracovat creva, o babätko sa tiez nemozes plne starat, lebo sa ledva hybes, rana boli dlho dlho potom, pri zmene pocasia picha...no keby som isla rodit druhy krat, tak urcite by som sa moznosti cisarskeho rezu velmi velmi bala. Preco chces vlastne rodit cisarskym???

rainbow,mne tak isto vytekala z rany tekutina a na pohotovosti (spanikarila som) mi povedali, ze to je len skvapalneny tuk, ktory sa musi dostat von. Robili mi aj stery a zistili nejake bakterie... Skoro ma slahlo. Nastastie som nemusela brat ziadne tabletky a zahojilo sa mi to samo 😒 Ale uz nikdy viac

misiak1983
5. júl 2007

to vazne ste tak prezivali sekciu? ja som isla rodit normalne no po xy hodinach sme to museli vzad a som rada a druhy pôrod?-sekcia ja som fakt mala dobre skusenosti 😎

katakata
30. aug 2007

ja som rodila cisarskym v marci, pred mesiacom sa mi na jazve urobil taky pluzgier ktory sa zväčšoval a bola v nom tekutina. trosku to pobolievalo. isla som s tym na chirurgiu a tam mi povedali ze telo neprijalo vnutorne stehy a vypudzuje ich, samozrejme ze prisla aj infekcia tak som 2 tyzdne chodila kazdy druhy den na preväzy. dokopy vyliezli stri štychy. vcera som zistila ze sa mi zase robi taky pluzgierik, dnes bol o dost väčši, cize dalsie stehy lezu von...som z toho na nervy...a okolie jazvy hlavne napravo ma pobolieva akokeby vo vnutri...zda sa mi ze problemy s jazvouz nastanu vzdy ked mam menzes...inak tiez by som najradsej cisarskym nerodila...bolo to hrozne...strane to bolelo potom...nechapem ze niekoho to tak neboli....ja som bola akopostrelena zver minimalne tri tyzdne

blazena2
17. dec 2010

Ahojte, zdurila sa mi jazva po cisarskom ale len 4 stehy vlavo, tyzden som si na to prikladala repik pretoze som videla ze pod kozou je hnis teraz tam uz hnis nevidim ale stale to mam tke zdurene a svrbi to, a vyzera to ako keby sa to otvaralo, poradite co s tym?

katkabg
17. dec 2010

@blazena2 sakchod normal za tym co ti robil sekciu,aj ja som chodlila 2 tyzdne na prevezy,lebo telo nechcelo prijat stehy a zacalo hnisat,a jak om chodila na precistenie rany tak telo ich vypudilo 😀

lamada181
17. dec 2010

baby ja som po cs uz druhy krat a viac ako dva roky a moje telo ma stale problemy s jazvou konecne sa vsetko ukludnuje takze vam prajem pevne nervy viem co to je takze drztew sa

blazena2
17. dec 2010

@katkabg - ale ja uz stehy nemam 🙂

lamada181
13. jún 2011

@katkabg to neni zo stichov
baby ako som zacala chodit teraz dr stim ze krvacam tak ze mi musia dat infuzku a davaju oju vlastnu krv ktoru si cez mesiac pridem pekne pripravit co tak silno ale fakt silno krvacam a dr mi povedal ze vsetko je to kvoli otmu ze moje telo sa nevie vyrovnat s cs a zo vsetkym tim a to som uz schudla 10 kg a to mi najprv tvrdili ze to je s toho ze som tak pribrala
/ baby teraz cez vikend bola u nas sanitka kvoli otmu som rano stala a odpadla muz ,a nevedel prebrat prisla sanitka dali infuzku a este neico a prisla som do nemocky a uz mi davali transfuzku
uz som ako .....
fakt nieje nic horsie ako toto dat sa dokopy po cs

oliverinko
27. okt 2012

Už nikdy viac cisarak ,prvykrat som rodila normalne a bolo to sto krat lepšie ako ta hnusna operacia.Mam doteraz problemy 😠

slavik2012
27. okt 2012

ja som tým prešla tiež a ešte v nemocnici mi to dezinfikovali takým karamelovo vyzerajucim dezinfekčným prostriedkom a ked som sla domov tak mi odporučali aby som si kupila krem od Avene Cicalfate a pomohlo mi to má pudrový efekt takze ked sa mi aj koza po porode dotýkala ramy tak sa tam nezapalovala ... jedina jeho nevýhoda je cena stal asi 15 eur co bolo dost ale svoj učel to splnilo lebo rana sa zahojila a zvláčnela

viva88
6. aug 2013

po cisarskom mi dali klasické infuzie na sťahovanie maternice a antibiotika.. malý sa narodili o pol jednej na obed a večer o 21:00 mi dotiekla posledná infuzka.. dalšie som už nedostala... pred obedom mi sestrička pomohla posadiť sa a až další den som dostala vývar na obed, potom som sa postavila a poobede som sa konečne osprchovala... rana sa mi pekne zahojila a ano aj teraz viac ako po roku cítim ranu pri zmene počasia a tiež nemožem cvičiť lebo ma začne hned štípať jazva....

henika40
21. sep 2015

@katakata ahoj, mozem sa spytat, kolko stehov Ti napokon vyslo? ja mam vonku 4 a neviem, co cakat dalej… dost ma to otravuje ☹

ivanakovalova
1. jan 2016

Ahojte baby ja som po sekcii 6dni zrany mi nieco vychadza je to asi hnis az v utorok idem na kontrolu ten hnis co ste pisali ze vam vyberali to len ambulantne ci?? Prosim vas poradte mi strasne sa bojim ☹

nicol11288
29. dec 2018

Dobry den chcela by som sa Vas spytat som 11 den po sekcii mam este štychy ale mam bolesti vzdy ked vstanem a chodim bud ma to zacne štipať alebo to tak zvlasne trocha opuchne ked ale lahnem tak nic bolest aj opuch prejde je to v poriadku alebo sa mam zacat bat ze nieje nieco v poriadku dakujem za kazdu odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre