Čistenie po pôrode. Aké máte skúsenosti?

viktoriakarin
5. dec 2008

Ak máte niektorá skúsennosť s čistením po pôrode napíšte mi prosím.
Mňa čistili až po šestonedelí pretože som neustále mala hnedý výtok a po kojení aj trochu krvi.Stále to pretrvávalo,malú stále kojím.Od zákroku sú asi dva týždňe a neviem kedy môžem očakávať prvú menštruáciu?A kedy od čistenia môže byť sex?

nina41
9. okt 2009

Ahojte mna čistili po troch pôrodoch v narkoze,unas v nemocnici robia vždy den pred odchodom z nemocnice ultrazvuk či je maternica v poriadku.

violetka1
17. okt 2009

ahojte,
Mna po porode cistili- kyretaz az dva krat- pretoze som mala prirastenu placentu. Hned po porodeni maleho ma pozasivali a uspali a vycistili, ale kedze som krvacala silno, tak sa mi narobili velke krvne zrazeniny, z ktorych som mala neskutocne bolesti a tak ma na 4ty den od porodu cistili znovu na operacke.
Potom sa mi ulavilo.
Krvacanie v sestonedeli som mala kratsie, ako pri prvom porode aj vdaka tomu cisteniu v nemocnici- teraz som 3tyzdne od porodu a uz vobec nekrvacam a citim sa fit.
Myslim, ze ja kedze som obe cistenia mala takmer sucasne s porodom mozem intimne zacat zit po prehliadke po 6t od porodu, ak bude vsetko ok.
Neviem, ako v inych pripadoch. Po kyretazach, ktore sa robia pri interupciach a roznych druhoch potratov miminka, zvyknu prepustat na druhy den z nemocky domov, ako mi povedali na oddeleni, takze ak nekrvacas, malo by to byt uz mozne. 😉

liki205
23. okt 2009

ahojte, mna tiež čistili po porode, ale ešte trochu špiním, neviete mi povedať že ešte asi kolko tak po kyretáži zvykne trvať to špinenie? a kedy vlastne možem mať pohlavný styk? treba znovu dodržiavať akože šestonedelie?

mami78
23. okt 2009

ahoj, mne robili kyret po prvom pôrode a špinenie trvalo dlhšie ako to popôrodné. asi 2 týždne.a to šestonedelie by som určite dodržala ☹

liki205
23. okt 2009

to znamená, že druhé šetsonedelie? lebo ja už krvácam pomaly osem týždnov .... tak neviem kolko týždnov po kyretaži treba dodržiavať ....?

mami78
23. okt 2009

pokiaľ krvácaš nie je o čom. určite by som počkala. krvacaš už dosť dlho. nechceš sa isť nejakénu odborníkovi ukázať??

liki205
23. okt 2009

no práveže ja som už bola a na základe toho mi urobili kyretáž, teraz som 4 dni po kyretáži a zaujíma ma kolko sa ešte po kyretáži má krvácať ...

mami78
23. okt 2009

Ahá, už rozumiem. Mne to trvalo 1-2 týždne a do toho zápal moč. ciest... Ale buď pokojná, 4 dni sú dosť krátka doba a hlavne, že čo tam byť nemalo tam už nie je 🙂 Teraz si daj pozor aby si v tomto nečase neprechladla. Opatruj sa!

ester161
7. dec 2009

ahojte mne pri porode neodisla placenta.
takze to museli urbit manualne,bolo to pre mna dopst neprijemne nie to cistenie,kedze som bola pod narkozou,ale tak vseobecne ze sa to muselo stat prave mne..strasne ma to unavilo.
nastastei nemam nijake nasledky..
vsetko sa krasne zahojilo..spinila som dlho..
sex u mna az po 2 mesiacoch,,lepsie pockat ako nieco dobabrat..skusali sme skor,,ale urcita bolest a nezahojena rana na krcka maternice tam este bola,tak sme radsej vydrzali,a oplatilo sa🙂

siuzi
8. dec 2009

ahojte,mna čistili týždeň po pôrode-nevyčistila sa mi dobre maternica a začala som pri kojení silno krvácať.ale bolo to v celkovej anestéze a na druhý deň som mohla ísť domov.akurát ten strach ked človek nevie čo sa deje 😝 .po čistení som už nemala žiadne problémy.tak pa

zoja2011
29. mar 2010

ja by som sa chcela opytat,ci je mozne sexovat pred ukoncenim sestonedelia.mam 4 tyzdne po porode,a uz nekrvacam,len mam slaby vytok.,stehy mi uz tiez vypadli,citim s asuper,.ma s tym niekto skusenost?dakujem

romaroma
29. mar 2010

ja s tým mám skúsenosť (5 týždňov po pôrode), dopadlo to úplne v poriadku, ale neskôr som sa zľakla, keď som si prečítala, aké je to rizikové a čojaviem čo ešte. doktorka sa však usmievala, tak asi som nebola prvá ani posledná 🙂 treba fakt dbať na hygienu a byť šetrný.

zoja2011
19. apr 2010

romaroma dikk,,..lebo vsade citam,ze by sa to nemalo,,ale ak ma xlap kondom a je to s troxou citlivosti ,tiey si nemyslim,ze musim nevyhnutne pockat do konca...

zuzadula
22. apr 2010

pekny den dievcata 🙂.. sestonedelie by malo byt obdobim rekonvalescencie.. ale ak sa mamina citi dobre, tak nevidim probrem, aby sa branila prijemnym chvilkam s partnerom 🙂 .. len jedna vec.. velmi dolezita... aj ked maminka dojci, a nema menstruaciu.. moze otehotniet!!! .. aj pocas sestonedelia 😅 .. tak s radostou a laskou, ale opatrne 🙂

martinkatinka
9. nov 2011

Je možné, aby žene po 8 mesiacov po porode zistili, že sa jej nestiahla maternica?? A robí sa čistenie ambulantne?

peggi
16. aug 2012

Ahojte,po dlhšom čase otváram túto tému. Som skoro 3 týždne po porode a pred dvomi dňami som bola na čistení,nerobili mi klasickú kyretáž ale len odsali všetko,čo tam nemalo byť. Po zákroku v ten deň som krvácala červenou krvou,na druhý deň nič,len taký žltý výtok a dnes zasa červená krv. Je to v poriadku? Ja dúfam,že hej,lebo už mám toho všetkého dosť. ☹

zdenka999
19. máj 2013

Ahojte.som 7 tyzdnov po porode a stale mam taky hnedy no niekedy aj krvavy vytok.je to normalne alebo mam íst ku gyndovi?pocula som ze na kontrolu sa chodi az ked vytok uplne vymizne.poradte mi.

petrife
19. máj 2013

@zdenka999 Na kontrolu sa chodí hneď po šestonedelí a keďže máš ešte stále výtok, tak určite hneď k lekárovi. Aj ja som tak mala a doktorka zistila, že mi zabudli v maternici kúsok placenty, preto sa maternica nestiahla a stále som krvácala. Tak som musela na kyret.

kika112
19. máj 2013

@zdenka999 Ahoj, pokial viem, na kontrolu sa chodi po 6 tyzdnoch. Ak by bol nejaky problem, MUDr to objavi. Nepovedali Ti kedy mas po porode prist? Radsej chod co najskor nech mas klud pre babatko 🙂

klodyka76
19. máj 2013

@viktoriakarin Tak ako tu už viac kočiek napísalo, menštruáciu môžeš dostať kedykoľvek, niekto hneď po šestonedelí a niekto aj po 8 mesiacoch. A čo sa týka sexu po kyrete......je to zákrok ako každý iný a bežne sa udáva že žena môže mať sex po prvej menštruácii od kyretu. Keďže menštruáciu nemáš, prvý sex by som odporučila až po 4 týždňoch, aby sa maternica dobre zhojila. Kvôli riziku infekcie.

stanislava29
18. jún 2013

Ahojte, som dva týždne po pôrode. Mám už len taký hnedastý výtok, ale dosť zapácha. Je to podľa Vás v poriadku?

mamkabeika
18. jún 2013

@stanislava29 Ahoj 🙂
Ako zapácha?

stanislava29
18. jún 2013

@mamkabeika Tak hnilobne, akoby som si vložku nevymenila celý deň. Pritom sa niekolkokrát za deň umývam.

mamkabeika
18. jún 2013

pokiaľ viem, lochie by nemali zapáchať 😒 skús kontaktovať dr.

feb13
18. jún 2013

@stanislava29 ahoj, podla mna je to OK.

stanislava29
20. jún 2013

Dr. mi povedal, že ak nemám bolesti, horúčky, tak nie je žiadny problém. Len ak by to neprestalo ani po 4 - 5 týždňoch, tak sa mám ozvať.

denisafono
20. jún 2013

@stanislava29 aj podla mna je to normalne, ved je teplo ako v ............... a clovek sa potiiiiiiiiiiiiiii a potiiiiiiiiiii.

karin175
15. júl 2013

dva týžne po pôrode som podstupila čistenie kvôli zostatkom placenty v maternici som 3 deň po kyretaži a chcela som sa optať či je vhodne užívať antikoncepciu

karin175
15. júl 2013

ked prestanem krvácať

palla12
16. júl 2013

Ahojte ste prave take mamicky, ktore potrebujem. Prosim Vas o vyplnenie dotazníka, ktory je zamerany na rizikove faktory predcasneho pôrodu. Veľmi by mi to pomohlo. Vopred dakujem za Vas cas, a tiez ochotu.

https://docs.google.com/forms/d/1oFIVbHbzR4mGOd...

Prosím mamičky, ak majú doma predčasne narodené dieťa, či by neboli také dobré a nevyplnili tento kratučký dotazník na Následky predčasného pôrodu a ich pretrvávanie. Vopred ďakujem!

NASLEDKY PREDCASNEHO PORODU
https://docs.google.com/forms/d/1Dm_yjRclWjpWWK...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre