Cítim pohyby hoci nie som tehotná. Neviete poradiť?

megi93
20. sep 2009

Ahojte, neviem či táto téma patrí sem, alebo inam, ale príde mi, že je to stav po pôrode, tak sná´d mi najskôr budete vedieť pomôcť tu. Ide o to, že som rodila pred 9 mesiacmi sekciou. Všetko bolo ok, malá šla o asi 2 týždne skôr kvôli zlým prietokom, ale je ok a ja tiež. Ale asi po pol roku sa mi začalo stávať, že som cítila akoby pohyby ako počas tehotenstva. Nie silné, ale také ako tie prvé. Najprv som sa zľakla, že som zase tehotná, ale test bol negatívny a bola som odvtedy už aj u gynekológa na sono (liečil ma na cystu tak to potom kontroloval) ale všetko bolo v poriadku. Nestáva sa mi to často, cítim to asi 4 - 6x za deň, asi 3 - 4 dni po sebe, potom aj 5 dní nič a potom zase. Myslela som, že to nejak súvisí s cyklom, ale ani to nie. Už to mám tri mesiace a neviem čo by to mohlo byť. Neviete poradiť?
Ďakujem

lukinka26
29. nov 2011

Pridavam sa aj ja , mavam to pravidelne, som si aj myslela, ze som opat tehotna, chcela by som, ale zatial nie. Mam pocit presne ako ked som cakala dcerku tie prve pohyby, no asi to budu len plyny-alebo?

paris3
1. dec 2011

Ja to mam uz par dni 🙂 Tiez ma to zaskocilo. Som 4 mesiace po porode, rodila som cisarskym. Stastie, ze som natrafila na tuto diskusiu, lebo som si tiez myslela, ze som nejaka divna 😀

camelinka
1. dec 2011

tak to samy mam taky uz dlouho 😅

katkav
1. dec 2011

aj ja som to mala cca 9 mesiacov po porode, podla mna sa len ukladaju creva naspat na povodne miesto, tehotna som nebola, proste sa to tam upratuje 😉

mariakajelova
28. okt 2012

Ahoj 🙂. Ja som začala cítiť tie čudné tiky či ako to nazvať, pred 3 týždňami. Aj so sa zľakla, či nie som tehotná. Rodila som cisárskym rezom, spinálkou, ale to bolo už pred 15 mesiacmi, takže nechápem to.

madormi
28. okt 2012

a já myslela,ž e jsem magor 🙂 taky když večer elžím cítím "pohyby" jako ty první v těhu 🙂 tak jsem ráda že nejsem sama, jsem 14 měs po přirozeném porodu, necítím to často, ale min týden jsem se lekla, že sjem těhotná a letěla jem koukat kdy jsem měla ms jeslti to není třeba pár měsíců už 🙂

ivaanka
29. okt 2012

Ahoj, tak to jsem hrozně ráda, že jsem našla tohle téma, už jsem myslela, že blázním. Mám po 2 sekcích, kluci mají 2 a 1 rok. Občas to taky cítím, ne kopance, ale takové jako by "tiky" nebo co. Mám to asi dva měsíce, poslední týden je to celkem intenzivní. Dokonce jsem si včera dělala a test a byl negativní. Ufff 😀 No a u mě to psychika nebude určitě, další miminko je poslední, po čem toužím 🙂
Mám zavedený Implanon v ruce jako antikoncepci a MS díky tomu nemám, takže podle toho to nezkontroluju, takže jsem se fakt zapotila.

dana3262
29. okt 2012

To jsou větry, ne? Taky cítím pohyby, a dokonce je to i vidět, jak ta bublina přechází z místa na misto.

tigriatko
30. nov 2012

pridavam sa do klubu, rodila som prirodzene a som 8 mesiacov po porode 😉

pieces
7. jan 2013

som vyse 2 mesiacov po porode, tiez mavam taketo pohyby v bruchu, akoby sa mi hybali creva, najprv som myslela, ze sa mi este stahuje maternica, este pocas tehotenstva mi vsak lekar povedal, ze mam diastazu brusnych svalov (rozostupene brusne svaly - stalo sa mi to tak, ze som asi v 5. mesiaci velmi silno kychla ked som lezala a uz som sa nestihla otocit nabok, takze sa mi brusne svalstvo riadne naplo, zacitila som bolest a zhorsilo sa mi to aj cvicenim, aj ked nie nejakym vaznym), akoby som v strede brucha nic nemala, takze brucho nic nedrzi, mnohe zeny po porode vraj ani nevedia, ze ju maju, teraz uz by som mala postupne zacat posilnovat brusne svaly aby som navzdy nevyzerala ako v 5. mesiaci tehotenstva, riesi sa to este plastikou ale stehy mozu popraskat, ovela viac mi vsak vadia tie pohyby criev nez to ze mam vystuple brucho aj ked casom mi bude urcite vadit aj to...

yvkay
29. mar 2013

@megi93 Ahoj 🙂V novembri mi robili sekciu a asi pred necelym mesiacom som tiez mala podobne nieco ako ty.Mozes mi napisat do kedy ti to trvalo alebo ako dlho?Ja som uz po tretej sekcii a pred tym som to nikdy po porode nemavala.Budem rada ak mi napises.Ivka 🙂

ala82
29. mar 2013

@yvkay ahoj.ja som po stvrtom porode teraz v januari.aj mne sa sem tam zda akoby ma nieco kopalo v brusku.mozno to bude svalstvo alebo nervy.

danjelca
29. mar 2013

ahojte aj ja to mám🙂))

nikoletka_h
29. jún 2013

hehe 🙂 ani ja som si nevedela vysvetlit co su to za pohyby 😀 i ked som si 100% ista ze nie som tehulka 😀 obcas soa mi aj normalne pohlo brucho akoby to bol ozajstny kopanec 😀

lauricka
29. jún 2013

ked som este nevedela ake to presne je citit pohyby, tak som dostavala rady, ze to je ako ked sa hybu creva, plyny...lenze ja som take nezvykla citit, takze mi to nic nehovorilo. Po porode som to tiez tak citila, akoby pohyby. Ja si myslim, ze to su tie creva jednoducho, akurat akoby som na to teraz, ked uz som to zazila, bola citlivejsia...bohvie. Ale urcite to nebude nejake scifi, podla mna 😀

dariana263
29. jún 2013

uz som si myslela,ze mi sibe 😕 😀 😀 😀 ...ja som tri mesiace po porode a taktiez citim take zvlastne pohyby 😀 😀 😀 a tehu nie som 😉

lussy666
26. júl 2013

baby, a to citite len vnutri, alebo vidiet aj normalne, ze sa vam vlni ci hybe brucho ako pri tehu? 😅

anexis
26. júl 2013

hou, tak ja som uz 6 rokov po porode a tiez sa mi to stane obcas, dokonca pozeram na brucho ci sa hybe a zda sa mi ze hej a vtedy si potukam po cele, ze šiši 😀 ...a netuzim po dietati urcite nie, takze psychyka to nebude, skor si myslim ze plyny screvami futbal hraju 😉

skakalka
15. aug 2013

stará téma...ale pomohla mi 🙂, mávam to isté 10 mesiacov po porode.

teresza12
15. okt 2013

😒 ahojte fsetccy tak ako zacnem pisat vam chela bi som sa opitat neviem co je somnov chem abi ste mi poradily mala som z frajerom sex ale bez ohrany a pustil domna neviem ci som tehotna urbila som si test dajake mi uzakeze dva palicky dajake len jeden ale citim sa bit tehotna nevriacam neviem ci je to porucha alebo len si to mislim ale vela jek nevriacam mensuacie som mala len da dni a us nemam asi 3 mesiace neviem co je to somnov mozete mi poradit ,,dakujem vam velmi 😀

simonkazga
22. okt 2013

Ďakujem kočky 🙂 myslela som si, že mi asi šibe. Ale vidím, že nie. Ste ma ukludnili

twiti
27. dec 2013

Aj ja to práve riešim doteraz som nič také necítila a dnes som sa vydesila som 2 roky po sekcii a začala som včera cítiť také pohyy ako tu opysujete yž som sa zľakla ale viem že tehu nemúžem byť ale aj tak som bola z toho v šoku. Mám už dve dievčatá obe som rodila sekciou a osobne si myslím po tom čo som tu čítala že to budú tie črevné pohyby

adrika25
27. dec 2013

Heh zienky, ja som myslela, ze mi sibe 🙂 mala ma uz skoro 2 roky a sem - tam to este citim 🙂 som rada, ze nie som jedina.

pellullinka
27. dec 2013

Já před prvním tehotenstvim nikdy noc necítila,ovšem po porodu sem měla pocit,že "pohyby" cítím často 🙂 nevím,asi jak to jednou člověk zažije,začne to vnímat :D

tanapeta
27. dec 2013

črevo

lnk
2. jan 2014

ahoj, mně se to taky stává. možná je to psychika, chtěla bych další dítě, manžel ne..

blackcat8885
27. apr 2014

Ahojte ja cítim ná pravej strane podbruska take jemné tlaky môže to byť aj nejaká výstavy nie?tehotna nie som zajtra mám dostať mrchu a po nej pôjdem k dokimu

melonik7
9. júl 2015

@veronika81 ahoj veronika..viem ze tema je starsia ale mozno si este spomenies..na tie pohyby v brusku po porode-konkretne vyduvanie..ja som teraz par dni po porode dvojiciek a mavam pravidelne v pololehu-lehu normalne vyduvanie bruska..vytlaci sa mi vacsi kopcek (akoby vo vnutri niekto este bol) ten sa presunie, brusko sa vlni..neboli to, ale nie je to zasa uplne bezbolestne, take pre mna neprijemne......spominas si este ci si mala podobne reakcie a kedy ti to asi prestalo? Suviselo to naozaj s ukladanim criev? Dakujem ti..

misel0806
9. jan 2016

Ahojte baby som rada ze je tu tato tema ohladom tych pohybov v bruchu. Pred piatimi rokmi som mala cisarak. A tiez niekedy mam take pohyby jak kopance najprv som si myslela ze sa mi to sniva ale som rada ze som vtom neni sama. Z nicoho nic to pride jak pohyb a potom kopanec tak neviem cim to moze byt tehotna nie som. Je mozne ze to maju iba zeny ktore rodili cisarskym alebo su tu aj baby ktore rodili vaginalne a maju podobne skusenosti dakujem🙂

alicazet
16. jan 2016

@misel0806 ... Ahoj. Asi ti veľmi nepomôžem, ale som naozaj rada, že sú tu ženy s podobnými/rovnakými otázkami. Ja som rodila pred 18 mesiacmi, cisárskym, a posledných pár dní mávam akési divné pohyby v bruchu. Občas sa naduje akoby tam niečo bolo a zas sa vráti späť. Nebolí to a je to také isté ako pri dcérke. Píšeš, že tehotná nie si tak sa chcem opýtať, či to je u teba rovnaké. Priznám sa, ja sa ku gynekológovi bojím ale pár testov som si už robila a vyšli negatívne. Vopred ďakujem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre