Cítim pohyby hoci nie som tehotná. Neviete poradiť?

megi93
20. sep 2009

Ahojte, neviem či táto téma patrí sem, alebo inam, ale príde mi, že je to stav po pôrode, tak sná´d mi najskôr budete vedieť pomôcť tu. Ide o to, že som rodila pred 9 mesiacmi sekciou. Všetko bolo ok, malá šla o asi 2 týždne skôr kvôli zlým prietokom, ale je ok a ja tiež. Ale asi po pol roku sa mi začalo stávať, že som cítila akoby pohyby ako počas tehotenstva. Nie silné, ale také ako tie prvé. Najprv som sa zľakla, že som zase tehotná, ale test bol negatívny a bola som odvtedy už aj u gynekológa na sono (liečil ma na cystu tak to potom kontroloval) ale všetko bolo v poriadku. Nestáva sa mi to často, cítim to asi 4 - 6x za deň, asi 3 - 4 dni po sebe, potom aj 5 dní nič a potom zase. Myslela som, že to nejak súvisí s cyklom, ale ani to nie. Už to mám tri mesiace a neviem čo by to mohlo byť. Neviete poradiť?
Ďakujem

moni244
6. nov 2016

@karolina19993 radsej venuj cas studovaniu pravopisu, ako vymyslanim si tem. Tvoje prispevky nemaju ani hlavu, ani patu a tazko sa citaju

maminecka2
6. nov 2016

@karolina19993 Toto moze niekto aj vazne mysliet? Ci len trosku na rozprudenie zaprasenej temy? Asi sa tu pubertiaci zas "hojdaju na konovi"...

obsadenemeno
6. nov 2016

@karolina19993 brucho sa ti " z veksilo" z toho, ze neovladas pravopis. Keby si ovladala, tak sa ti "ne zvekci"

marys32
22. dec 2016

ahojte,chcem sa opytat kde presne citite a vidite pohyby v brusku? Lebo mne sa az zduva ale vacsinou len okolo pupka alebo aj celkom vysoko nad pupkom. dakujem

maminecka2
28. dec 2016

@marys32 Ahoj, kedy ako😄 Myslim ze to nemusi byt na jednom mieste, kazdy to ma inak a moze sa to menit, kludne aj okolo pupka.

slnecnica333
4. feb 2017

Pomôže na tie "pohyby" magnezium?neviete niekto?

eliska1986
4. feb 2017

@slnecnica333 ahoj. Tie pohyby citim aj ja.A tiez nie som tehotna.Ked som to locitila po dlhom case som sa moc zlakla,ze co to.Mozu to byt creva co sa umiesnuju,pohybuju.

sardinka32
4. feb 2017

Ja som to mala tiez, uz som si myslela, ze daky nador sa mi tam tvori 😨 ale preslo to same od seba. Ked som si potom tuna precitala, ze nie som jedina, co taketo nieco zvlastne citi, odlahlo mi. 😉

babatkoo
4. feb 2017

Ahojte aka nahoda ze som nasla tuto debatu 🙂 Ja to citim osledny tyzden. Mala som divny pocit v zaludku, kupila som si Hylak kvapky. Zaludok uz ok po 2 dnoch aj tie ,,pohyby" menej vnimam. Urcite je to travenie aj ked sa chystam zbehnut lekarke. Ked lezite a zatlacite si na zaludok nepicha vas???

marys32
5. feb 2017

@babatkoo Ahoj.mna nepicha,ale ked si lahnem na chrbat,tak mi obcas vystupi taky hrbol 10cm nad pupkom a posuva sa smerom k pupku. ako keby ma koplo babatko. Moja doktorka mi povedala ze mam oslabenu brusnu stenu (diastazu). Tak som sa rozhodla ist za fizioterapeutom,aby som ju posilnila. Zatial sme mali len jedno sedenie a teda povedala ,ze nic podobne este nevidela. Ze asi zaludok mi je obcas vidiet,ale odporuca ist za chirurgom. Ale u chirurga som uz prednedavnom bola s inym problemom a spomenula som aj tento. Tiez povedal ze diastaza. Tak uz im len "verit" kedze sa na mna ani jeden z lekarov poriadne ani nepozrel.

slnecnica333
5. feb 2017

@eliska1986 budu to creva len nerozumiem preco mam obdobie ked ich citim a potom zasa nie.ale radsej ich nechcem citit sice to neboli ale prijemne mi to nie je.neuzivas nic aby to prestalo?

eliska1986
5. feb 2017

@slnecnica333 neuzivam nic okrem magnezia,ale ten si davam celkovo na psychiku ked som vycerpana.

maminecka2
5. feb 2017

Caute baby, nic na to nepomoze, mozno jedine ak je ta diastaza tak tuto riesit, ale ci to pomoze na tie creva je otazne. Treba len vydrzat a snazit sa nevsimat si to. Keby sme boli tehotne co rok ako nasi predkovia tak nas to netrapi 😉
Este mne na to pomahaju tri chore deti naraz, to nevnimam uz ani ked susedia vrtaju... 😝
Tiez to niekedy par dni necitim a potom obcas taky kopanec ze az. Snad to raz prejde.

bekky156
29. mar 2018

Prosim vás poradíte mi lebo iba dneska babe sa niečo hýbalo v bruchu chcem vedieť či je tehotná

maminecka2
29. mar 2018

@bekky156 😂 Ak by sa jej tam hybalo- uz viditelne- ozaj dieta, uz by bola vo vysokom stadiu tehotenstva a to by ste teda vedeli. Mne creva nadskakuju jak dive 😉

kath1210
29. mar 2018

@megi93 dobry vecer, ja som rodila normalne, ale do cca 3 mesiaca po porode som v bruchu citila nieco ako pohyby, bolo to skor take steklenie pri vacsej fyzickej namahe, nepravidelne ale zvlastne. Dr povedala ze to suvisi so stahovanim maternice a brusnych stien, uz mi to aj uplne prestalo.

obsadenemeno
29. mar 2018

@bekky156 mozno su to hlisty...... 😝

cecilia68
29. mar 2018

@karolina19993 Ty sa môžeš rozmnožovať, až keď sa doučíš gramatiku 🙂 Dovtedy ani omylom...neviem si predstaviť, čo by si to chúďa dieťa naučila :(

fortunata
24. apr 2018

Ahoj ženy.
Som vystrašená. Som 17r po poslednom porode a 8r po tom čo čom potratila. Mám 48r a menzes mávam tak 2x do roka. Teraz som mala menzes pred 2 týždňami a zrazu som začala cítiť na ľavej strane v oblasti pupku a nižšie niečo ako pohyby dieťaťa. Trvá to niekoľko dní. Znervozňuje ma to, lebo neviem čo sa to so mnou deje...? Tehotná niesom, to viem. Bola som pred 2 mes na gynde na preventívnej prehliadke a aj na mamografii.
Ľudia, poraďte mi, čo sa to somnou deje? Čo je to to čo sa podobá na prvé pohyby dieťaťa i keď niesom v tom. Vie niekto, čo mi to je?

cecilia68
25. apr 2018

@fortunata Je to pohyb čriev.

sonickaracova
7. jún 2018

Ahojte baby som po dvoch sekciach a mislela som si ze som sa zblaznila a to si aj mislim som stoho psychycky nadne....chirurg aj gynekolog mi nepomohly mne sa pohybuje brucho ako tehotnej zene kopance!!doslova...uz mi tak sibe ze si robim tehotenske testy 3-4 krat za mesiac uz neviem kam stim ist mimomaternicove tehotenstvo by zevraj malo ukazat na tehotenskom teste....stale su negativne nechcem uz dieta ale stohto sa uz coskoro zblaznim poradte zeny😞😞😞

beky1813
7. jún 2018

@sonickaracova psycholog a doucit sa pravopis

maminecka2
7. jún 2018

@sonickaracova Ved to tu popisujeme vsetky, su to len pohyby criev. Ja som vyse 2 rokov po 3. porode- a to neboli ani sekcie, a mam to stale. Niekedy aj mesiac klud a niekedy cele dni. Doslova "pohyby", "kopance", fakt ako dieta v 7. mesiaci (a to nehovorim ze mi zostala obezita a aj to brucho tak vyzera 🙈😵).
Skus sa upokojit a ak uz ozaj neplanujes dieta zvaz bud vazektomiu u muza alebo podviazanie vajcovodov u Teba ak Ti to pomoze sa upokojit.
Mimomaternicove by sa naozaj ukazalo na teste. A ak by taketo pohyby ozaj robilo babatko, uz by si musela byt vo vysokom stadiu tehotenstva, takze sa neboj, tehotna ozaj nie si.
Inak doktori, a uz vobec nie chlapi, Ta absolutne nepochopia, pre nich je to len v hlave. Pochopi len ten kto to sam zazil, lebo nie je to uplne bezne a vela zien sa s tym ani neprizna.
Posledna rada- prijmi to ako fakt a zvykni si na to, nie je to nic vazne ani patologicke.

anika6
11. apr 2019

Ahojte baby, ja som uz 9 mesiacou po porode a uz par dni citim tie pohybi ako pri tehotenstve... je to riadne stresujuce ale dufam ze su to ozaj len tie creva ...

maminecka2
11. apr 2019

@anika6 Joj, ja budem o par dni 3 roky po tretom porode a stale to mavam- su obdobia kludu a obdobia, ked si hovorim ze taketo kopance vie davat len dieta a ze mi uz musi harasit 😉.
Nestresuj, niekto takto mava a nic sa nedeje.

anna883
13. sep 2019

Baby je tu aj niekto kto nebol tehotná a nie je ? A cíti tie pohyby ? Alebo mi už šibe. Najmä keď si sadnem alebo ľahnem tak ich citim.

mary111me
2. okt 2019

@anna883 ja som takmer 4 roky po porode a mam spominany problem uz cca 3 dni. Nemyslim si, to suvisi s tehotenstvom, aspon nie s tym pred 4 rokmi. Skor sa obavam ci to nemozu byt parazity... a tiez zuri v mojom okoli rotavirus, tak este mi napadlo, ze to moze byt "zjemnena verzia" tohto virusu..

simonettka
10. dec 2019

Dievcata ahojte.som 9 rokov po porode (sekcia)a citim to iste ako vy.ale ja citim pohyby v podbrusku.bola som u lekara,robili mi ultrazvuk a vsetko v poriadku.potom na mna moj lekar pozeral ako na cvoka,lebo nevedel pochopit ake pohyby citim.je to presne ako na zaciatku tehu.take jemne pohyby,ale som z toho na nervy uz.je to hlavne ked sedim,alebo lezim a vecer.myslela som si podla reakcie lekara,ze zrejme mi hrablo😂ale som rada,ze niesom sama.mala som asi 3 tyzdne klud a zase sa mi to vratilo.Robila som si test,pretoze som bola zufala uz,samozrejme negativny.babatko este nechcem,takze psychika to tiez nieje..prisli niekomu na nieco lekari prosim vas??alebo pomohlo vam nieco?dakujem

suzicka1986
22. jún 2020

@simonettka ahoj ja mám už vyše roka to isté.. mám bolesti brucha v spodnejbcasti.. Nie veľmi silné ale skôr nepríjemné.. mávam ich ráno alebo keď sa zobudím (hocikedy v noci).. A tiež pociťujem tie čudné pohyby akoby nervy vo vnútri brucha... zistili ti nieco?

jojojo30
21. sep 2020

5 mesicu od potrate a na leve strane cítim ako keby me kopali babo a neni som tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre