Cítim pohyby hoci nie som tehotná. Neviete poradiť?

megi93
20. sep 2009

Ahojte, neviem či táto téma patrí sem, alebo inam, ale príde mi, že je to stav po pôrode, tak sná´d mi najskôr budete vedieť pomôcť tu. Ide o to, že som rodila pred 9 mesiacmi sekciou. Všetko bolo ok, malá šla o asi 2 týždne skôr kvôli zlým prietokom, ale je ok a ja tiež. Ale asi po pol roku sa mi začalo stávať, že som cítila akoby pohyby ako počas tehotenstva. Nie silné, ale také ako tie prvé. Najprv som sa zľakla, že som zase tehotná, ale test bol negatívny a bola som odvtedy už aj u gynekológa na sono (liečil ma na cystu tak to potom kontroloval) ale všetko bolo v poriadku. Nestáva sa mi to často, cítim to asi 4 - 6x za deň, asi 3 - 4 dni po sebe, potom aj 5 dní nič a potom zase. Myslela som, že to nejak súvisí s cyklom, ale ani to nie. Už to mám tri mesiace a neviem čo by to mohlo byť. Neviete poradiť?
Ďakujem

maminecka2
16. jan 2016

@misel0806 Ahoj, aj ja to poznam doverne a rodila som klasicky- 2x, takze nie len po sekcii. Teraz som teda opat tehotna.

miciluci
16. jan 2016

@megi93 ahoj,ja som to tiez pocitovala niekolko x.dokonca posledny x to bolo tak intenzivne a neprijemne-trvalo to niekolko dni,ze som sa zlakla a utekala ku doktorom na sono.bala som sa, ci mi nepulzuje tepna.nakoniec sa nic zle nepotvrdilo.tiez to uzavreli s tym, ze su to zrejme pohyby criev.

alicazet
16. jan 2016

Ešte by som rada jednu otázku k tejto téme.. Môže to začať aj takmer 2 roky po pôrode?

petka3012
16. jan 2016

dievcata, ja som mala po dcerke to iste, a to som bola po porode viac ako pol roka, dokonca tiez podobne ako aj
@alicazet
ako ked babatko vypuci rucku alebo nozku, lekarka obvodna mi nevedela povedat co to je a poslala ma na sono, tam tiez nic nezistili, rodila som normalne, som zvedava ci to tak bude aj po druhom porode 😀 ale tiez ma to prekvapilo 😀

misel0806
17. jan 2016

@alicazet ahoj pohyby mam podobne ako ti no uz som rozmyslala ci to nebude nieco s crevami lebo ja to mavam pimerne casto mozno kazdy druhy den niekedy kazdy den a niekedy vobec nemam. Ale nepaci sa mi to aby si znicoho nic citila v bruchu pohyby a tlaky ked tam nic nieje je to trosku cudne ale chcela by som poznat z coho to je....🙂🙂

misel0806
17. jan 2016

@maminecka2 a ty nahodou nevies z coho to je su to creva a lebo plynatost??🙂

alicazet
18. jan 2016

@misel0806 .. Tak to by som aj ja rada vedieť. 😉 Inak mávaš to hocikedy v priebehu dňa? Pretože ja len večer. Možno dnes sem tam som zacítila čosi aj cez deň. Je to to isté? 😀 Pretože kapánek sa začínam obávať. 😉

misel0806
18. jan 2016

@alicazet ano mavam to hocikekedy aj v priebehu dna ale intenzivnejsie je to vecer ked je telo v klude ale je to chvilkove potom to zmizne ale lubi sa to opakovat. Je pravda ze mam nepravidelnu stolicu neviem ako ti ale ja kolko krat aj dva tri dni nejdem na velku lebo necitim potrebu ze by som mala ist a nasilu tlacit nema zmysel ked to nejde to by som musela dennodene jest prehanadla. A este niekedy ma od samseba aj nafukne aj balon potom citim take pichanie ktore mi chodi po celom bruchu a potom tie pohyby kolko krat az nadskocim tak neviem ci mas toto podobne alebo... Podla mna su to creva len aby to nebolo hrube..🙂

alicazet
19. jan 2016

@misel0806 .. Tak som rada že v tom nie som sama. Čo som čítala tak by to malo byť to isté. Tak dúfam že mi tam nič nerastie. 😉

misel0806
19. jan 2016

@alicazet pokial nie sme tehotne tak tie pohyby treba vylucit. A patrat dalej co by to mohlo byt. Bud su to pohyby criev alebo plyny ale co ich sposobuje?????:D

lubiduch
19. jan 2016

Kocky to su creva a plyny. maternica zaberala velkucast brusnej dutiny,potom sa zmensila a ostal tam priestor na to aby sa tie vnutorne organy mozno trochu inac usporiadali.
Treba cvicit,posilnit svaly na bruchu a bude to ok. Tych cvikov je vela treba zakombinovat aj cviky L.Mojzisovej (su apriori cielene na podporu otehotnenia ale celkovo propsievaju na zdravie a dobre usporiadanie organov).

adullienka
19. jan 2016

Aj ja to pocitujem odvtedy co mam drobca a to je uz dosť dlho.. Ale dávali raz tému v damskom klube a hovorili ze to bolo aj pred tehotenstvom len sme to tak nepocitovali lebo sa nam natiahla maternica a črevá tak nejak reaguju že to pocitujeme ako pohyby

misel0806
19. jan 2016

Dufajme ze je to tak. A teraz to ako budeme pocitovat uz stale ci?? Moze to casom vymiznut alebo sa toho uz nezbavime???? Lebo niekedy je to ozaj otravne🙂🙂

maminecka2
20. jan 2016

@misel0806 Ahoj, urcite su to creva. Pred porodom maternica vytlaci chudatka tie creva az kamsi do krku a velmi dlho si potom "sadaju". A este si myslim ze taketo nejake pohyby citi kazdy, len ludia ktori neboli tehotni si to neuvedomuju. Ved si predstav ked pustis vzduch do hadicky ako sa pohne, toto iste sa deje aj crevam. A my co sme zazili pohyby babatiek uz na to nikdy nemozeme zabudnut, toto nam to vzdy pripomenie. No a este ak je to kratko po porode a zena este nema pravidelny (alebo ziaden) cyklus, tak nikdy nevie kedy by mohla opat otehotniet (ziadna ochrana nie je uplne 100%), tak kazdy takyto pohyb urcite vnima este intenzivnejsie a casto teda aj s obavou ze co ak....
Ja som si tiez takto parkrat robila test, nemala som cyklus velmi dlho. No a teraz citim pohyby, ale tie prave uz tretikrat 🙂 A po oboch porodoch som tiez vnimala tieto "pohyby". Asi to bude trvat dlhe roky, nezostava len si zvyknut a prestat tomu prikladat velky vyznam. Aj ked teda niekedy si pri tom mozme aj nostalgicky spomenut na to krasne obdobie ked si tam ten drobcek este nadskakoval, a hlavne na prve tehotenstvo, ked sme este ani zdaleka netusili do coho ideme 😀

misel0806
21. jan 2016

@maminecka2 ja som 5 rokov po porode a zacala som to vnimat tak intezivnejsie teraz citim to denodenne ked lezim ked som v pohybe v klude stale.. Tak preco az teraz??? Ale ja to citim viac na pravej strane ci to nevadi. Jako citim to aj vlavo potom pocelom bruchu ale viac na pravo pohyby skvrkance kopance uz to ani neviem pomali vysvetlit skratka deje sa to a som z toho zufala niekedy az take pichanie ustupi to a za chvilu sa to opakuje strasne volaco... Tak jako s tim sa musime naucit zit no tak to si neviem predstavit ooch:D

maminecka2
21. jan 2016

@misel0806 Ak Ta to obtazuje a zhorsuje sa to, mozno to skus prekonzultovat s doktorom, mozno by Ta mal vidiet aj gastroenterolog, moze byt aj nejaky problem s travenim, tazko povedat. Mozno je to len nespravna strava, stres, alebo uz len jednoducho starneme 😀 Inak aj ja som to pocitovala skor vpravo, take az akoby kopkanie 😉
A teda musim povedat ze otravne su niekedy aj teraz tie ozajstne pohyby, ale to viem kedy skonci 😵

misel0806
22. jan 2016

@maminecka2 ja tiez vpravo a myslim si tiez ze travenie lebo mam aj nepravidelnu stolicu. Zacala som pit caje na zaludok uvidim co to spravi. Aj stravu skusim zmenit uvidime.🙂 zatial sa maj krasne a vsetko dobre ti prajem ahojky🙂🙂

maminecka2
22. jan 2016

@misel0806 😀

katkup
22. jan 2016

som velmi rada, ze som nasla uplne nahodou tuto temu, lebo som myslela, ze mi asi prepina :( pretoze pred 3 mesiacmi som bohuzial prisla o babatko a par krat sa mi stalo, akoby som citila v sebe pohyby a ze to vsetko bol len zly sen....no bohuzial realita je ina....dakujem vam za tuto temu, lebo padol mi kamen zo srdca, ze mi nesibe z toho celeho a asi je to normalne po porode

misel0806
23. jan 2016

@katkup ahoj mozem sa spytat a ty to citis ako stale alebo len niekedy citis to aj v noci ked si v klude alebo aj ked si v pohybe a na ktorej casti brucha vlavo alebo skor vpravo. Je mi luto ze si prisla o babo naozaj. Ja sa tiez pokusam no bezvysledne.🙂

katkup
23. jan 2016

@misel0806
ano, aj cez den a aj v noci sa zobudim na to, ze citim nejake pohyby, chytim sa za brucho a az vtedy si uvedomim, ze realita je ina...
ale je to chvilkova zalezitost a je velmi slabe....no len myslela som si, ze mi sibe, ze nieco take pocitujem....tak teraz viem, ze mozno aj to telo len cas potrebuje a da sa tiez do normalu

misel0806
23. jan 2016

@katkup chvilkove to je ano len ze sa to opakuje aj viackrat denne a nenafukuje ta tak ze znicoho nic. Lebo ja to mam tak ze mna aj nafukne odsamseba. Zacne mi to tak ze najpvr take pichanie to celom bruchu potom citim jak pohyby a kopanec a potom to zmizne a citim to skor na pravej strane. Tak neviem ako je to uteba. Moze to byt travenie creva alebo plyny????? Tazko povedat🙂🙂

zuzanka1999
15. okt 2016

Prosim velmi surne o pomoc .. Uz cca 16tyzdnov som nemala pohlavny styk .. Do teraz som mala kramy kazdy mesiac no teraz mi meskaju 4dni .. A dneska respeknive teraz mam nieco v bruchu bojim sa ci niesom tehotna ale aj tehotensky test mi vysiel ze niesom .. Ale hybe sa mi nieco v bruchu neviete mi povedat co by to mohlo byt alebo ci niesom naozaj tehotna lebo normalne vydim ked sedim ako sa mi brucho hybe .. Prosim o radu surne

maminecka2
15. okt 2016

@zuzanka1999 Mozu to byt teoreticky naozaj len pohyby criev, ked je v nich vela plynov vedia sa poriadne hybat. A bola si uz tehotna? Ak ano kolko si po porode? Lebo tie "pohyby", o ktorych sme si tu pisali sa teda u mna zacali az cca 5 mesiacov po porode, akurat minule som si to vsimla, teraz som skoro 6 mesiacov po tretom porode a zasa to zacalo. Uz som na to aj zabudla a opat to prislo a inak predtym to trvalo dlho predlho, tak sa tesim... Takze ak si po porode tak vitaj medzi nami ktorym crevo velmi dlho "sadalo". A ak nie tak naozaj mozes byt len mimoriadne viac nafuknuta. Ak sa ti nieco ozaj nezda zajdi na gyndu, spravia sono a budes si na 100% ista, nemusis mat obavy, normalne sa doktorovi zdover, urcite ta neposle prec.

maminecka2
15. okt 2016

@zuzanka1999 Inak teraz je vela crevnych viroz (aj my sme si to tento tyzden odkrutili a mne teraz crevo doslova tancuje), moze to byt kludne prvy priznak crevnej infekcie a vynechanie menzesu tiez, infekcia vie ovplyvnit aj hormonalne pochody, takze ozaj nestresuj.
A kebyze to ozaj bolo tehotenstvo bol by to velky problem? Ale nechce sa mi verit ze by si viac ako 4 mesiace mala menzes a bola tehotna, je to ozaj mala pravdepodobnost.

zuzanka1999
16. okt 2016

@maminecka2 ďakujem za info .. Nie nebola som tehotna 🙂 a ani neplanujem dako zatial preto sa boji. .. Ano pojdem na sono hned ked budem mat v robote volno 🙂 a dakujem naozaj som mala velke obavy ze by som bola tehotna ale kedze vidim ze niesom jedina v podstatr co ma taky problem tak som aj rada .. Dakujem este raz za radu ;)

maminecka2
17. okt 2016

@zuzanka1999 Jaaj, jasne ze nie si sama 🙂 Dnes som na Teba myslela, som dostala v posteli taky "kopanec" 😵 A to ani nie som nafuknuta. Inak ja mam za sebou 3 tehotenstva a viem urcite ze ked by si uz citila ozaj silne pohyby a kopance babatka bola by si uz vo vyssom stadiu tehotenstva, a mala by si uz aj velke brucho takze zrejme sa bat nemusis.

karolina19993
6. nov 2016

Ahojte chcela som sa,spitat ci mi nevie poradit bola,som prvi krat z,chalanom a vtedy preslo asi tizden ako mi bolo zle ma napinalo na,vracanie asi 2alebo 3 mesiace trvalo no vsak bola,som ku zenskej a,ona,mi povedala ze som tehotna ale na ultrazvuku mi povedali ze,nie som no od vtedy ubehlo 3mesiace a zase som bola,ku zenskej povedala som jej ze na,ultrazvuku mi povedali ze nie som tehotna,a,ona,ma znova prezrela a zasa mi povedala ze,som a,na ultrazvuku mi povedali nie som tehotna,no ale citim niejake pohiby nevedeli bi ste mi poradit dakujem

nivea777
6. nov 2016

@karolina19993 ved ked mas tehu knizku,tak si tehotna :D ked v takom stadiu knizku nemas,tak tehotna nie si.. jednoducha matika..zas sa niekto nudi?

karolina19993
6. nov 2016

Robila som si aj tehotenski test a nevisiel ale stale citim niejake pohybi a a,sami z veksilo aj brucho a,neviem z z coho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre