Cítim pohyby hoci nie som tehotná. Neviete poradiť?

megi93
20. sep 2009

Ahojte, neviem či táto téma patrí sem, alebo inam, ale príde mi, že je to stav po pôrode, tak sná´d mi najskôr budete vedieť pomôcť tu. Ide o to, že som rodila pred 9 mesiacmi sekciou. Všetko bolo ok, malá šla o asi 2 týždne skôr kvôli zlým prietokom, ale je ok a ja tiež. Ale asi po pol roku sa mi začalo stávať, že som cítila akoby pohyby ako počas tehotenstva. Nie silné, ale také ako tie prvé. Najprv som sa zľakla, že som zase tehotná, ale test bol negatívny a bola som odvtedy už aj u gynekológa na sono (liečil ma na cystu tak to potom kontroloval) ale všetko bolo v poriadku. Nestáva sa mi to často, cítim to asi 4 - 6x za deň, asi 3 - 4 dni po sebe, potom aj 5 dní nič a potom zase. Myslela som, že to nejak súvisí s cyklom, ale ani to nie. Už to mám tri mesiace a neviem čo by to mohlo byť. Neviete poradiť?
Ďakujem

marelica
20. sep 2009

Megi, z pohľadu lekárky to môže mať dva dôvody: buď je to fyziologické (napr. plynatosť, pohyb čriev, príp. gyn. problémy apod.) aleb psychologické (netúžiš ešte po ďalšom dietatku až tak silno, že by si uvítala byť znovu tehotná?).... Osobne si myslím, že skôr to trávenie, lebo to si zvyknú tehulky mýliť s pohybmi bábätka 😀

zuza.m
20. sep 2009

a necitiš tam len vzduch???že by sa ti tam posuval alebo tak??lebo mne sa sem tam tiež posuva a tiež mi to pripada ako keby som bola tehotna..alebo citiš poriadne kopance?? 😅

megi93
autor
20. sep 2009

no poriadne kopance to nie su, je to len také jemné. Že by to boli plyny? Alebo črevá? Mňa zarazilo to, že kým som nebola tehotná, som to necítila a teraz to tiež nie je vždy. A túžiť po bábu túžim, ale manžel o tom zatial nechce ani počuť, takže by som sa asi velmi nepotešila, keby som tehotka 🙂 Teda potešila, ale tak netúžim po tom nejak extra. Tiež ma to ale napadlo, či to nie je psychika, že podvedome chcem drobca. Ale asi nie....tento jeden mi zatial stačí 🙂

uci
20. sep 2009

megi aj ja to mam - presne tak ako to popisujes - ale doposial som si myslela, ze je to hovadina a len si to namyslam, a proste som si to nepripustala, ale ked sme uz dve (a mozno aj viacej nas bude nakoniec) tak asi si to az tak celkom nenamyslam 😨
jedine vysvetlenie, ktore mi pripada logicke (travenie to urcite nie je - toto su take tie motylikove jemnulinke pohyby, skoro akoby tiky - dobre som to popisala megi?) - kedze je to v oblasti tej jazvy po cisaraku, tak tam mohli byt prerusene nejake nervove drahy (zakoncenia...?) tak by to mohlo asi suvisiet s nervami, asi by to napravilo trochu magnezka,
alebo ma este napada - kojis este? (ja ano a este stale nemam mrchu) - este by to mohlo suvisiet s hormonmi (zeby este stale pracovala maternica?)
no proste neviem - ale presne viem o com rozpravas a snazim sa si to tiez nejako vysvetlit 😕 tiez som uz bola skoro presvedcena, ze som v tom 😝

zoeno.1
20. sep 2009

ahojte,aj ja mavam sem tak take akoby to boli take jemne pohyby,take akoby posteklenie,ale ja si myslim,ze je to tymi crevami 😉 tiez som si to nikdy nevsimla pred tehu,ale to bude asi tym ze som zas nevedela,ze taky pohyb robi miminko v brusku,tak som tomu nevenovala pozornost,ale teraz ked uz viem aky je to pocit,ten jemny pohyb,tak si to vzdy pripomeniem,ze ahaa takto som citila pohyby 😉

soanpe
20. sep 2009

uci
když nemáš menstruaci, tak snad nemůžeš otěhotnět 😕 😅 takže to bude to trávení nebo ,jak si psala ,přerušená nervová zakončení 😉

uci
20. sep 2009

no soanpe, tu menstruaciu ani tak nie je treba skor ovulaciu 😉 ved clovek nikdy nevie kedy pride ta prva ovu po porode (potom vacsinou aj prva mrcha) a uz sa stalo velakrat, ze ta prva mrcha ani neprisla - kolko zien proste otehotnie hned z prvej ovu a pokracuju v dalsom tehu bez mrchy
akoze nie ze by mi to vadilo byt bez mrchy hoc aj 3 roky 😀 no ale teda to nie je moj pripad - aspon zatial 😉
no ale kazdopadne tieto nase "pohyby" asi nebudu nic vazne, tak si slahnem zopar magnezii a kaslem na to 😉

crca
21. sep 2009

Megi já mám to samé,rodila jsem sekcí dvojčátka a pořád mám pocit,že mám pohyby 😀 Nějak to neřeším,měla jsem tam dvě a byli už pěkně natěsno(prý když mě rozřízly,tak už natahovali ručičky 😀 a to je většinou musí dolovat 😀 ),mám i jakoby skříplé něco pod žebry,nebolí to nic,jen je to občas nepříjemné,ale já si myslím,že je to tím,že je to všechno posunuté a přeci jen trvá déle,než se to všechno srovná.Dneska jedu na kontrolu(asi mě čeká ještě revize dělohy),tak když nezapomenu,tak se zeptám,přeci jen nám už taky bude 5 měsíců 😅

pajinka23
21. sep 2009

no aj ja mavam toto iste,ale doteras som mi myslela ze mi asi preskocilo 😀 😀 😀 Niekde som sa docitala,ze to mavaju zeny co su po cisarskom porode,ze sa creva este stale aj po porode usadzuju dlhsie ako po normalnom porode...Ale dnes sa opitam mojho gynekologa,lebo idem na kontrolu a dam vam vediet 😉

womenne
21. sep 2009

toto iste som mala aj ja,lekari mi povedali že sa mi stahuje ešte stale maternica,+ ukladaju sa čreva.mne to po dvojičkach trvalo dlhšie,aj tak mi ostala trošku zvečena.tak nemajte strach 😉

leonik
21. sep 2009

Ahojky, tak já jsem to zažila taky 😅 Ale jen u první dcery, když jí byly 4. měsíce. Moje kamarádka to zažila taky. Nedovedly jsme si to vysvětlit 😅 Možná asi stesk po tom, že mimi už není v bříšku 😨 😅 Obě jsme porodily přirozeně.

jankapiknova
21. sep 2009

aj ja take nieco citim,normalne som mala momenty ze -jeda dufam ze niesom tehotna 😀 .
maly ma jedenast mesiacov a stava sa mi to. 😉

lula5
21. sep 2009

Aj ja to mavam. Mala bude mat coskoro 2, takze ziadne poporodne stavy to nie su. Paradoxne to mavam v polohe lezmo pri kukani TV, co som najcastejsie mavala aj v tehu. U mna, upozornujem, nejde urcite o tuzbu po dalsom tehotenstve...

veronika81
21. sep 2009

tak toto mávam aj ja 😅 Cítim to hlavne v polohe pololežmo (pred telkou), dokonca mne sa v oblasti pupka koža, resp. niečo pod kožou normálne hýbe, že to je vidieť 😉
M som zatiaľ nedostala, tiež ma párkrát napadlo, že či nie som znova tehotná.. Ešte dodám, že som rodila prirodzene.

lusilia
21. sep 2009

jeej aj mne sa to stalo, tiez som myslela, ze mi hrabe, ale bolo to zvlastne 🙂 a tiez to bolo, ked som lezala na chrbte. A teda rodila som prirodzene.

andykov
21. sep 2009

já to nečetla celý, ale taky se mi občas stane v bříšku něco jako pohyb, rodila jsem sekcí, ale tím si nemyslím, že by to mohlo být, já si spíš myslím, že je to tím, že víme, že tak lehce začaly pohyby miminek a to nám to připomíná, předtím jsme nevěděli jaký to je, tak nás to nenapadlo 😀 Určo to jsou střeva a orgány, vždyť ty přece taky pracují pořád 😀

nikollette
21. sep 2009

Hehe, aj ja som to už pár krát mala, ako tie prvé jemné pohyby...
vidím že nie som sama 😉

megi93
autor
21. sep 2009

fuuu tak to mi odlahlo. Už som sa bála, že mi šibe, alebo že niečo nie je v poriadku a budem musieť lietať po lekároch 🙄 Ďakujem baby 🙂
Uci asi tvoje vysvetlenie bude najlogickejšie, s tými cievami. Ja už nekojím od tretieho mesiaca a menštruáciu síce mám, ale nepravidelnú. Od pôrodu sa mi akosi nevie dať do normálu 😖
Veronika aj ďalšie čo ste spomínali, že to máte najmä v lehu, aj ja presne. Keď ležím večer v posteli, ale niekedy aj cez deň keď sedím. Aj včera večer som to citila, ale už som nebola taká vyľakaná 😉
Ešte raz vďaka

ojo
21. sep 2009

taky se mi po porodu stalo, že jsem jakoby párkrát cítila pohyby...ale byli to střeva 😀 😀

jankita
21. sep 2009

ja som to tiez pocitila - prave vcera a predvcerom vecer, tak som sa zasmiala, ze uz mi nacisto hrabe 🙂 . Ale je to mile, taka spomienka 🙂.

quika
21. sep 2009

megi, ja citim presne to iste!!! a tiez sa mi to pred tehotkom nikdy nestalo. ale ja presne citim co to je - maly tik v brusnom svale, presne ako ked mi "mrka" viecko, to iste sa deje v tom svale 😉
a rodila som normalne a som skoro 1,5 roka po porode 🙂

boobinka
21. sep 2009

ja se take pridavam...
pred tehu jsem nic takoveho necitila a ted posledni dobou je to jakoby silny kopanec, ja mam vzato, ze jsou to streva a nebo nejaky tik, protoze nekdy je to opravdu silny jakoby kopanec 🙂

pajinka23
21. sep 2009

juuuj baby tak nas je dost s tymto problemom 😕 😕 ja som bola u genekologa a pytala som sa nato...takze je to to ukladanie criev,a po sekcii to trva dlhsie kym sa nam crivka ulozia tak ako maju byt 😝 😝 😝 zatial sa len tak prevaluju a zato mame pocit ze sa nam nieco v brušku hybe 🙂 🙂 🙂 je to uplne normalne 😉

jeudi
21. sep 2009

ahojky ja mam taky pohyby 😀 neprikladam tomu zadny vyznam...jsou to take takove ty prvni pohyby...je to srandovni citit pohyby kdyz tam nic nemam..

bzucinka
21. sep 2009

Ja som rok po cisarskom a tiez sa mi to raz za cas stane ....ale nie tak casto ... asi je to normalne 🙂

wsmoulinkaa
21. sep 2009

soanpe - nemáš pravdu....můžeš otěhotnět při kojení bez menzesu...to vás na to neupozornovali v porodce 😲 😉

lienka79
21. sep 2009

pridu mi to ako pohyby criev...mne sa tiez nejako v tehu "oikrutili" creva a mavam take pochody,akoby sa babtko mrvilo,aler zial,su to len plyny 😝 Vseobecne mam problemy s travenim

urbi
21. sep 2009

měla jsem to naprosto stejně - rozhodně to nebyly plyny, přisuzovala jsem to psychice - tak po 5ti měsících to přestalo.... zvláštní 😀 😀 😀

fliperko
28. nov 2011

ahojte babenky....no som rada že nie som sama hoci vaše prispevky su stare a mala som mat tie pocity asi v tom čase ale nie mna navštivili až teraz a to bude mat mala 3 roky!!!! už som sa lakla že som tehotna... ale odlahlo mi po prečitani vašich prispevkou... takže to bude asi stravou lebo inač si to teda neviem vysvetlit...

janemari
29. nov 2011

tak aj ja som objavila až teraz túto tému a tiež sa pridávam,mávam takéto pocity,ale nejako som to neriešila,tiež som rodila prirodzene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre