Čo na citlivé partie tesne po pôrode?

kobyliacik
3. júl 2008

Je mi to aj trošku trápne sa na to pýtať ale vlastne nemám na výber. Som prvorodička a akosi sa to nemám odkiaľ vyzvedieť. Totiž dosť ma zmiatla výpoveď jednej mamičky (už rodila pomerne dávno), ktorá ma vyviedla z omylu... Teda, že po pôrode nie sú dovolené nohavičky (čo je z jednej strany celkom logické), vtedy sa údajne používa len tá vyfasovaná vložka (taká väčšia) a nič iné. No, ako tak pozerám na svoje pôrodnícke vložky tak majú patent na upevnenie do nohavičiek. Teda, teraz neviem, či to záleží od pôrodnice (tam kam idem si beriem vlastnú intímnu výbavu) alebo od rodičky...? Pretože teraz rozmýšľam, či mám znova nabehnúť do zdravotníckych potrieb a kúpiť si len veeeeeeľke plienky:D:D:D Prosím poraĎte a popíšte mi to, pretože blížiacim sa termínom asi začnem panikáriť aj nad vložkami. Vďaka.

elise
3. júl 2008

kobyliacik ja som si kúpila popôrodné nohavičky také voľné sieťované na prichytenie vložiek. nestojí to veľa a ajú sa kupiť v zdravotníckych potrebách a aj popôrodné vložky som si tam kupila potrebovala som 3 balíky v pôrodnici lebo som mala ťažký pôrod a veľa som krvácala. oceníš aj podložku pod seba mne v tt dali ale iba 2x ostatné som si dávala sama, čo som si do tašky pribalila

mucha
4. júl 2008

no tych podloziek pod seba potrebujes viacej, ja som mala 2 a potom som este posielala manzela kupit mi dalsie 3. najlepsie je vletiet do sanitasu alebo priamo v nemocniciach byvaju vydajne zdravotnickeho materialu, kde ti to predaju. tam som si kupila 3 baliky poporodnych vloziek, boli bez kridelok, ale su uzasne, velmi dobre saju krv a su priedusne, co je velmi dolezite.. inak ja som si davala vzdy 2 naraz, lebo som tiez dost krvacala, aj ked porod som vraj nemala taky tazky. mala som sice so sebou aj allwaysky, take ultra velke na silne krvacanie, ale to je o nicom a nedycha ti pod nimi koza, cize mi zostali cele nepouzite... a tiez som si kupila tie jednorazove poporodne nohavicky, su tiez z takeho priedusneho materialu.. mne by vlozka sama medzi nohami nedrzala, mam hrozne tenke stehna, musela by som ju po kazdom kroku zoskrabovat z podlahy 😀 . no a pred kazdou vizitou som si ich dala dole, aby doktor nenadaval a bolo...

pampuliacik
4. júl 2008

caute baby- ked uz tu spominate tie podlozky do postele - baby uz spominali, ze do niektorych nemocnic si ich nosia, lebo ich nedavaju az tolko. zaujimalo ake podlozky ste mali. mne v obchode predavacka tvrdila, ze niektore zeny beru aj tie podlozky, ktore sa pouzivaju pri prebalovani babetiek. tie vsak maju len 60x60 cm alebo 60x 80 cm. zda sa mi to, ze to sa na posteli zhrnie pri spani. svagrina vraj mala nejake velke podlozky na celu postel, co su pod chorych. tak ake treba? naozaj treba taku na celu postel? a kolko stoji? vdaka

zabka1003
4. júl 2008

Ahojte baby..
tie podložky pod bábätká 60x60 nám dávali aj v pôrodnici a bohate to stačilo..myslím, že je zbytočné dávať podložku na celú posteľ..aj tak sa po pôrode toho moc nenaotáčate v posteli 😀
A sieťkové nohavičky sú super..ja som rodila v Ružinove, tam sme vložky dostali..
Ja som bola v pôrodnici 10 dní, a už od takého 4-tého dňa som nosila svoje nohavičky a vložky..(odporúčam vložky Naturela tie hrubšie, sú super ) 😉
držím vám všetkým palčeky..

luciar79
4. júl 2008

ja som mala kúpené obyčajne vložky aj s tým lepiacim pásikom ale neodlepovala som ho. používala som aj tri naraz.a mala som svoje nohavičky. kamoška si kúpila vložky v zdravotníckych potrebách a používala tie sieťkové jednorazové. Podložku do postele sme dostali v nemocnici a keď som chcela ďalšiu dali my.

lienka55
15. júl 2008

Ahojte maminy,ja som si do porodnice tiez brala 3baliky vloziek poporodnych a nohavicky som mala svoje klasicke citila som sa v nich lepsie,pretoze mi drzali vlozku najbezpecnejsie.Mala som nachystane aj tie papierove gatky ale neboli dobre.Asi vo vacsine porodnic nie su dovolene nohavicky ale my sme ich mali cely den a ked mala byt vizita tak sme ich museli mat dole.Tie podlozky nam nedavali ale davali pod nas vlozky.Pocujem o nich prvy krat.Ale v jednej nedalekej porodnici viem ze si musia mamicky doniest na prve dni po porode ked silno krvacaju aj plienky pre dospelych.

alexandra
15. júl 2008

Mam za sebou 2 porody a tu su moje postrehy:
- zahojis sa rychlejsie, ak sa budes ´vetrat´
- nohavicky mozu drazdit rany a sposobovat neprijemne pocity pri chodeni
- sietovane nohavicky po porode su lepsie ako klasicke bavlnene, nemaju svy v tych oblastiach, ktore su ubolene ale aj tak je lepsie bez nich
- na navstevy som pouzivala poporodne nohavicky + vlozku, inak som sa snazila byt bez, a zahojila som sa velmi rychlo 🙂

gianni
15. júl 2008

ahojte,podložky do postele mali v nemocnici a ked trebalo tak ich menili, kúpilasom si popôrodné vložky,prvé dni som nosila bez nohavičiek,ani by som ich nebola schopná obliekať a vyzliekať-po cisárskom,no a potom som používala jednorázové nohavičky,boli super,lebo klasické noh.by som mala akurát kde mám rez a tieto som mala nad rezom

minitrouble
16. júl 2008

ahojte baby
ja som mala tieto nohavicky http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
su take akoby papierove - nieco material podobne ako vlozka a su 100x lepsie ako tie sietovane - mala som totiz aj tie ale z tych ma vsetko rezalo kdezto z tychto papierovych som nemala ziaden problem
a bez nohaviciek si to dost dobre neviem predstavit pretoze ja som dost silno krvacala - tak neviem ako to zvladali ostatne maminky
no a na umyvanie odporucam obcajne detske mydlo
mne sa takymto sposobom vsetko pekne zahojilo a to som mala fakt brutus masaker dolu porobeny 😉
a vlozky boli v porodnici na kazdom rohu a na doma sa mi osvedcili najlepsie take z lekarne co som mala ale stali az okolo 40-50sk myslim cize to neboli tie najlacnejsie - ale fakt uz si nepamatam nazov ale tie boli super tak kvalitnejsie a menej ma to z nich svrbelo 😝

jahodka11
16. júl 2008

kobyliacik, ja som prvy den mala len tu hrubu poporodnu vlozku a samozrejme tie nepremokave podlozky....a na druhy den som si uz davala poporodne nohavicky, take jednorazove, mala som ich 5 a len tak tak mi stacili...oni sa vyhadzuju, takze ak sa zaspinia, neperu sa, kup si 2 balenia a do nich som si dala 2 normalne always vlozky s kridelkami a na vrch tu hrubu poporodnu vlozku....ale je pravda, ze ked mala ist vizita, tak som si to rychlo dala dole a bola len s tou hrubou vlozkou 🙂 ale naozaj, co najcastejsie vetrat, ako mi povedala sestricka 🙂

monka88
16. júl 2008

ahojte babky, mam taku otazocku, kamaratka mi poradila,ze po porode si mam pre lepsie zahojenie ran, nakvapkat na vlozku vodicku z Tantum Rosalgin. Dostat v lekarni. Pouzila ste to niektora? Je to naozaj dobre a pomaha to?
Diky za infoooo 🙂

madi
16. júl 2008

ahojte,
ja som este nerodila ale mam kupene tie nohavicky z gazy (nie jednorazove - daju sa oprat) a porodne vlozky zo zdravot. potrieb...a mam aj tie podlozky pod seba...tiez zo zdravotnickych potrieb...jedna stoji tak do 15sk myslim....
a tiez som si kupila tantum rosa ci co to je.... ma to taku pumpu do ktorej sa rozrobi voda s takym praskom (tantum....) a tym sa ale zvnutra vystrieka pindulka.....tiez som pocula ze to pomaha hojit rany...tak neviem uvidime...skusim mozno...
a tiez som si kupila taku masticku ze "hemagel" - taka mini 5 gramova ci kolko... to som sa tiez docitala ze to pomaha rychlejsiemu hojeniu ran...ale nemam oskusane... hm....
a vraj aj repikovy caj (alebo odvar / vyvar z repika) je dobry na rany....
a sesterka ked prisla domov z porodky tak po kazdej navsteve toalety sla do sprchy a potom si tu ranu susila s fenom na vlasy... a bola s tym spokojna - myslim s hojenim rany... hm..
toz - tolko moje postrehy....

monka88 - hybaj k nam do augustoviek 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

monka88
17. júl 2008

ajoj madi! ako pozeram Ty si poriadne pripravenaaa 🙂 takze diky moc za infooo...
a tie za pozvanie do diskusie,idem sa do nej teda pozriet 🙂

minitrouble
17. júl 2008

baby - inak tie podlozky pod seba co spominate ze mate z lekarne - tak v DMku predavaju podlozky pod dieta - a su rovnake (podla mna lepsie) ako tie z lekarne a stoja tusim 110sk/10ks cize len 11sk/ks 😉 a su fakt ovela kvalitnejsie a este aj esteticky pekne 🙂

kila
18. júl 2008

Ja som po pôrode používala Rosalgin výplachy... odporúčam... 😉

zuzanocka
18. júl 2008

baby, ak vam mozem poradit, kupte si v zdravotnickych potrebach vlozky - uplne obycajne, nelepive, ale taaaak makulinke, prijemne... mne ich doniesol manzel do porodky a nevedela som si ich vynachvalit...na take bolave miesto veru dobre padlo 😔 ... a stali par korun 😉

inak, na "sitie" mi dali v porodnici nejaky roztok, neviem, ako sa to volalo, ale bolo to takej farby ako jodova tinktura 😕 - troska to znecitlivelo tie stichy a nebolelo ma to tak... no aj tak som si este 2 tyzdne nesadla 😖 cikat som chodila do vane tiez ale dva tyzdne... au...

doma som sedela potom bud uplne na krajicku postele, alebo na vankusi na kojenie 😉 a baby odporucali aj nafukovacie koleso, neviem, ci sa to tu uz spominalo... 😉

a hlavne...co odporucali aj doktori... treba sprchovat...co najviac... a s mydlom! ja som sa toho bala - ze to bude stipat, ale vooobec... a to mydlo to dobre vysusovalo... a treba davat skor chladnejsiu vodu

a este ma napadlo: glycerinove cipky si treba kupit 😔

audreyd
18. júl 2008

- hlavne sprchovať a luftovať čo najčastejšie!

- rosalgin roztok prikladať na ranu po sprchovaní, super to stŕpne 🙂 madi!!! určite to neaplikuj tou pumpou!!! to len na nejaký tampón, príp. vložku a prikladať zvonka na ranu!!! dovnútra ee! 😲

- vložky buď popôrodné alebo tena (na miernu inkontinenciu) sú dlhšie a super sajú 😉

- podložky pod pacienta sa šmýkajú, lepšie sú tie z DM na prebaľovanie bábeniek 🙂

- sieťkované nohavičky, dajú sa aj oprať 🙂

- ešte odporúčam šľapky do sprchy, glycerínové čípky, mastičku na bradavky (ma-ma z DM detto ako drahá od avent)

wien
18. júl 2008

používala som jednorazové nohavičky s popôrodnými vložkami. ranu som sprchovala asi 3-4x denne - vždy s mydlom na intímnu hygienu. zahojila som sa úplne superýchlo. už na 2 alebo 3 deň po pôrode som si mohla v pohodičke sadnúť a na 4.deň som už sedela aj v tureckom sede 😉 pridávam sa k tým, čo vychvaľujú mastičku na bradavky ma-ma z DM. parádna vec.

tinusi
18. júl 2008

Chlorophil - sprej - farbi to sice nohavicky, ale je fain... tie, ktore mate problem so zlatou zilou - moja rada - nepouzivajte hemorex, kym sa vam rana nezahoji...

markiza
21. júl 2008

pouzivala som tiez jednorazove nohavicky, casta sprcha, susenie fenom a na sitie 100 percentny aloe vera gel a super....

kobyliacik
autor
21. júl 2008

no už mám poporodné vložky, potom vložky maxi natirella a vraj sú nato super, intímne mydlo mám klasické..a zohnala som si podložky pod seba, hovi ich v nemocke dostaneme...aleeee..ked si predstavim, ze mam si pytat v nopci novu radsej som si zohnala svoje...

emfi
31. júl 2008

Ahojte. Ja som používala jednorazové sieťové nohavičky, sú super, aj obyčajne vložky, a tiež mi pomáhala častá sprcha, po nej som sa cítila výborne. Ak sú bolesti na šití na intímnych miestach, nie je zlý odvar z repíka, ale to asi radšej v kľude doma ...

katarina.banska
29. apr 2010

ahojte, prosim vas kde sa daju kupit tie sietovane novahicky? a su lepsie ako normalne? oni asi nie su stahovacie, neviem ake si mam kupit. vlozky mam z lekarne poporodne. no neviem ake nohavicky? mozte mi poradit? dakujem
a su jednorazove alebo sa daju aj prat? 🙂

slavicita
29. apr 2010

Ahoj, asi máš na mysli tie sieťované popôrodné. Dajú sa kúpiť v zdravotníckych potrebách. Nie sú sťahovacie práveže ich ani necítiš, čo je dobré lebo po pôrode máš dole všetko rozboľavené. Môžeš ale používať aj obyčajné bavlnené ale tieto sú lepšie lebo sú vzdušné. Prať sa myslím dajú ale ja som to neskúšala. Ja som mala 5 ks do nemocnice ( boli fakt dobré, keď sa zašpinili, tak som ich jednoducho vyhodila ) a doma som už používala klasické bavlnené...

katarina.banska
29. apr 2010

dakujem slavicita. a kolko asi stoja? dakujem 🙂

slavicita
29. apr 2010

Pokiaľ si pamätám tak nejakých 60 centov kus. A myslím, že ich zoženieš aj v lekárni. Skús sa opýtať...

stuplik174
29. apr 2010

Ahojte ja som si tiez kupila sietkove nohavicky v lekarni ale vyslli ma jedny nieco malo cez euro.viete mi ale poradit na co su dobre tie glycerinove cipky?treba mi ich do porodnice?

mrka2
29. apr 2010

stuplik - glycerinove cipky su dobre na to,ze ked pojdes na WC,tak nebudes musiet tak tlacit. je to take prehanadlo. mne to veeelmi pomohlo.

katarina.banska
30. apr 2010

a tie glycerinove cipky nedostaneme v porodnici?
je to v pohode, ked si ich donesiem a budem ich pouzivat? ci sa o nich radsej mam poradit s doktorom? a kolko asi stoja? dakujem pekne

katarina.banska
30. apr 2010

tak uz mam doma aj tie glicerinove cipky stoja okolo 1,80 eur a nohavicky som si kupila 4 ks, neviem ci to bude stacit, tak ale daju sa dokupit. jedny stali 1.60 eur. no dost ale vyzeraju, ze budu fajn a ze vlozku udrzia 🙂
znacka je to tena lady tusim. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre