Čo na ranku po nástrihu?

pindula
9. máj 2008

Ahojte...prosim, nevie mi niekto poradit, ako by sa mi mohla rychlo zahojit ranka, ktora sa mi urobila po styroch tyzdnoch po porode na hradzi na nastrihu? Aj mi ta ranka krvaca... Prosim, dajte nejaky napad...masticky, obklady...atd...som z toho zufala, zase si neviem totiz sadnut ☹

berenisse22
23. jan 2009

ahoj mne pomohlo, caste sprchovanie, a repikove obklady a nateriat mastou Cicaderma

bora8
30. jan 2009

ahojte holky..... tak mne po prvom pôrode ranka doma praskla ale všetko sa dolo do poriadku

ale dnes som zistila ďalší delikátny problém, po tomto pôrode som mala šitie dobré len na konci - smerom k zadku som mala takú malú hrčku - myslela som si, že je to proste tak blbo zošité a nič som si z toho nerobila, ale dnes som sa sprchovala a nahmatala som si že tá hrčka je teda o dosť väčšia 😠 zobrala som zrkadlo a on tam bol hnis - veľa hnisu, vytlačila som to vyčistila alkoholom - neviem či tam bol zašitý korienok chlpka alebo som sa holila a poškodila to... netuším, ale dostala som menzes a to ošetrovanie je teda hodne blbé..... tá ranka je dosť veľké a bojím sa že som to celé nevytlačila - mali ste niektorá podobný problém? - podotýkam že pôrod som mala pred 3,5 mesiacom......

vaneste
30. jan 2009

ahojky bora
úplně tě chápu, potkalo mě něco podobného, ikdyž hned 2týdny po porodu - taky se mi na konci šití udělala hrčka, ze které vytékal hnis TAky jsem to brala jako delikátní a nechtěla s tím nic dlat, ale MM mě donutil na kontrolu a stalo se to čeho jsem se bála: týden jsem to musela oplachovat Tantum rosa, ale protože se to nespravilo (jen to přestalo hnisat) musela jsemto přešít. Nic příjemného, dělali to v lokálním umrtvení, znovu ořezali a sešili, ale do dvou dnů byl klid. Byla jsem z toho vyděšená, nechtěla jsem, ale MUDr. říkal, že to sice zaroste samo, ale pak s tím budu mít pořád problémy. Teď už je klid. Držím palce

bora8
30. jan 2009

vaneste dík, problém je že ja mám zrovna teraz menzes.... tak počkám až skončí a pôjdem k dr. 🙄

danu
24. aug 2009

siouxsie • 1d, 38tt • Dnes o 11:34
Možno sa to tu už vyskytlo v minulosti v rámci niektorej témy, ale konkrétne rady som nenašla, preto sa Vás chcem popýtať na rady, ako ošetrovať ranu po prípadnom nástrihu hrádze. Samozrejme myslím na iné alternatívy než je samozrejme časté umývanie vodou a zabezpečenie vzdušnosti rany. Mňa v súvislosti s týmto napadlo ošetrovanie čajovníkovým olejom. Myslíte, že by to bolo vhodné? Ja som totiž na čajovník zaťažená a uznávam ho ako zázračný všeliek.

etnicka • 1d • Dnes o 11:43
ahoj, olej asi radsej nie. Skus salviovy caj 😉 Ja som teda nastrih nemala, len som sa trochu odrela a pomohli mi kamilky. Neviem ale, ci su vhodne pri nastrihu, lebo tam je rana hlbsia.

janusa127 • 2d • Dnes o 12:19
ja som mala oba razy nástrih a prvý sa mi zahojil bez čoho kolkolvek 😨 a druhý som hojila repíkovými sedavými kúpelmi 😉 tiež si nemyslím že by bol vhodný olejček...

katia7 • 1d, 10tt • Dnes o 12:54
ahoj, ja som si nastrih takisto liecila repikom a tiez sa miolej nezda moc dobry napad 🙂

veronika81 • 1d • Dnes o 13:12
ja som používala kamilkovú tinktúru 😉

mihouk
24. aug 2009

ja som pouzivala levandulovy olej, ale do vane, takze ak sa puzije cajovnikovy olej do vane zopar kvapiet, tak by to nemal byt problem.

ilijanka
25. aug 2009

Ahoj, ja som tiež používala zriedený čajovníkový olej- niekoľko kvapiek do cca 2 dcl vody, do toho som si namočila tampón alebo kúsok gázy a jemne umývala, pekne sa to zahojilo..i

berus222
25. aug 2009

ja som si nastrih liecila repikom a pekne sa to zahojilo

zeleny_cajik
15. dec 2009

ahojte, mne dnes povedal doktor, ze mi musia ranu po nastrihu otvorit a vycistit - v narkoze ☹ . bola som na kontrole po sestonedeli pred mesiacom, vtedy bolo vsetko ok, rana zaojena, zelena sexu. no, dnes je to po porode uz vyse 10 tyzdnov, predvcerom rano som sa zobudila s bolestou a dole som mala hrcku, stlacila som ju a bolo tam strasne vela hnisu a stale tecie ☹ vraj to moze byt reakcia na sex 😒 chcem sa spytat - mate s tym niektora skusenost? ako dlho po zakroku sa vam to hojilo a bolelo to ako po prvom siti? dakujem vopred za akekolvek info.

zeleny_cajik
16. dec 2009

nikto nic? 😅 😕

januskam
16. dec 2009

mne sa tiez rany nehoja yzrovna najlepsie, a co sa nastrihu tyka tak s tym som mala tiez problemy aj ked som dodrziavala tu navyssiu hygienu a pouzivala kamilkove tinktury. nepomahalo, uz aj gynekolog bol zo mna zufaly, ale odporucil mi potom uzivat wobenzym. je to nejaka enzymova terapia a vdaka tomu sa mi ranka zacala pekne hojit 🙂 takze som bola rada, ze to cele dobre dopadlo. a tesim sa aj na dalsie babatko.

zuzkaamato
27. júl 2012

boze, tu su same katastroficke scenare ☹ som zvedava, co caka mna..
babulky je to ok, ked ma tyzden po porode stipe to sitie?

klemente
1. aug 2012

@zuzkaamato zuzi, ja ťa asi všade nájdem, keď niečo hľadám 😀
Mňa bolí ranka po nástrihu týždeň po pôrodu ešte viac než bezprostredne a pár dní po ňom 😖

klemente
1. aug 2012

Inak, ja nechápem, prečo sa ide na kontrolu až po šestonedelí. V pôrodnici kontorlovali spodok každý deň a potom akoby uťal. To sa mám spoliehať, že bude všetko dobré ďalšie týždne??

Navyše, dnes som si našla akúsi boľavú hrčku, ale nie blízko nástrihu ani šitia, ale tak akoby na začiatku lona, hore. Máte s tým niekto skúsenosť?

zuzkaamato
1. aug 2012

@klemente 😀 asi mame rovnake problemy, preto mame na seba stastie.. inak mna uz dnes konecne nic neboli.. teda pri sedei este citim, ze neni vsetko ako ma byt. ale uz je to lepsie. pouzivala som Rosalgin na oplachy a po kazdom wc bud sprcha alebo som si to oplachla aspon vlaznou vodou v pollitrovej flasi...
inac mas pravdu, ze dalsia kontrola az po 600 nedeli, je to divne. ja som bola v pondelok na kontrolnom uzv, ale iba u zastupujuceho lekara, moj ma dovolenku. a chcela som, nech pozrie aj na ranu, ale bol taky cudny, ze som ho o to nakoniec neziadala..

4nity
11. sep 2014

@klemente ahoj, prave riesim presne to iste co si spominala, vidim ze uz velmi davno ale velmi ocenim radu, tiez tam mam hrcku mimo sitia ktora boli na dotyk. Ako to u teba vtedy dopadlo? Dakujem

klemente
11. sep 2014

@4nity Už je to dávno, no už veľmi dlhý čas ani neviem, že čosi také bolo. Často až zabúdam, že som vôbec cez to miesto rodila 🙂 Môže byť, že tam mám ešte nejaký pozostatok hrčky, ale už vôbec nič ma nebolí.

timkuska
24. sep 2014

mne neskutočne pomohol chlorofyl v spreji (odporúčila mi ho lekárka), rana sa začala rýchlo hojiť a pálenie sa hneď po nastriekani zmiernilo 🙂

mariannah81
24. sep 2014

u mňa sa tiež bolesti stupňovali, nakoniec som zistila že sa mi ranka zahnisáva na niektorých miestach.Robili sa mi hrčky mimo šitia, v niektorých som mala hnis, v niektorých akoby vtiahnuté stehy. Už som si myslela že pôjdem na prešívanie. Pomohol mi až betadine roztok. Samozrejme po každom WC sprcha a veľa vetrať, chodila som vlastne "naostro" 🙂 Držím palce nech sa skoro dáte do poriadku.

tomi16
24. sep 2014

existuje taky spray - zelena chlorela. Hoji sa rana rychlejsie, a este ak si sama na izbe treba chodit bez nohaviciek

swimka1
16. feb 2015

Otazka-ak pouzivate biolampu,ake svetlo (farbu) pouzivate a kolko minut nahrievate?

muriel293
22. mar 2015

Baby ahojte neviem čo je zlé ale mňa doktorka veľmi cudne zasila po druhom pôrode malý bude mať už dva roky a mne sa na tom mieste šitia dolu zvonka zvykne robiť taká ranka ktorá aj slabulinko krváca a celé to boli a štipe potom sa to aj samé akoby zahoji ale zvykne sa to opakovat a je to nepríjemné nepočuli ste o tom že by to mohlo robiť problémy aj taký čas po pôrode? Normálne uvažujem že zájdem za gynekologom lebo to fakt boli ale je mi to cudne práve preto že nie som čerstvo po pôrode

zuzka3210
3. aug 2016

@mariannah81 ahoj, ako si riedila ten betadine roztok? Potom si dala na tampin a prikladala?

misela36
3. aug 2016

Ja som dávala kamilky roztok.trocha štípalo,ale všetko sa zahojilo.

mariannah81
4. aug 2016

@zuzka3210 ahoj, neriedila som ničím. Vatovými tyčinkami som si potierala miesta kde som mala zapálené stehy ... pomáhalo mi to veľmi.

zuzka3210
5. aug 2016

@mariannah81 po akej dive sa ti to zacalo hojit ponocou toho betadinu? Ja si to odvcera snim natieram a prave mi praskli hnisave miesta.... co je myslim nie az tak zle lebo sa aj do nich dovnutra dostane ten betadin.... tiez si to tak mala?

mariannah81
5. aug 2016

@zuzka3210 tak po dvoch dňoch som videla zmeny, už si ale nepamätám či mi praskli ... držím palce nech sa ti to rýchlo vylieči

motiilik
5. aug 2016

@muriel293 ja som mala podobne..šla som na gyndu a doktor mi zistil,že mi tam ostal steh... 😒

motiilik
5. aug 2016

Ja som dávala dcere,ked jej zašívali klitoris z vnutra aso 9-ročnej mastičku MESOCAIN - gel...predpísal jej to primár na gynekologii,ale dá sa kupiť aj bez prepisu...a pomohol velmi.. 😉

muriel293
7. aug 2016

@motiilik no tak ja uz som mala nervy a postazovala sa lekarovi ten pozera a hovori ze a naozaj to sitie je take kadejake no zaroven povedal ze ak ma to prilis obtazuje da sa to napravit ale mi to neodporuca lebo ze tiez to nemusi dopadnut podla mojich predstav a ze chorobu mi to nesposobi dal mi nejaky gel na sliznicu a uz to neriesim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre