Čo na ranku po nástrihu?

pindula
9. máj 2008

Ahojte...prosim, nevie mi niekto poradit, ako by sa mi mohla rychlo zahojit ranka, ktora sa mi urobila po styroch tyzdnoch po porode na hradzi na nastrihu? Aj mi ta ranka krvaca... Prosim, dajte nejaky napad...masticky, obklady...atd...som z toho zufala, zase si neviem totiz sadnut ☹

horallka
10. jún 2008

tiež by som odporúčala repík. Urobiť odvar a prikladať, alebo močiť odspodu.

mirka8429
10. jún 2008

horallka to si mala super ked si nebola nadstrihnuta ako prvorodicka...tisko zavidim...inak aj ja som citila steh az pri zadku..bozee to bolo...

horallka
16. jún 2008

mirka 8429,
a naivne som sa domnievala, že keď ma nenadstrihli prvý raz - pred dvanástimi rokmi, tak ma nenastrihnú ani druhý raz - he. Ináč, chodili sa na mňa pozerať všetci medici a doktori im na mne ukazovali, že tu prebehol čistý fyziologický pôrod, ako sa tak často nevidí. Noale to bolo pred trinástimi rokmi. Teraz asi nastrihujú všetky doradu.

ketyh
16. jún 2008

Ahojte holky,takze sa pridam k teme a poradim zas nieco ine.ja som mala tiez okolo 15 stehov bo som rodila na 3 prsty,sadiet mi je zle doteraz,aj na pocasicko reagujem ako pan Ilko ale musim povedat ze rana prestala boliet od vodicky Chamomille,je to kamilkovy roztok,staci jedna lyzicka na liter vody a ranu oplachovat aspon 3x denne.je to dost ale zabera 😉
Baby a boli vas rana aj ked sexujete?? Bo mna brutal a hlavne zozadu.Znama ma strasila ze ona je po porode 15 rokov a aj tak ju anca boli!! 😠

horallka
17. jún 2008

ketyh,
ešte sme po pôrode sexovať neskúšali, ale ja dúfam, že dovtedy sa to všetko pekne zhojí a vstrebe a bude to ako predtým.

srnkamt
17. jún 2008

...ketyh..
ja mam presne ten isty problem neviem co s tym...moj mangel je s toho nestastny a ja este viac...ja som rodila kliestovym porodom...neviem no mna to boli asi ako keby mi doktor zasil este aj to co nemsel...

mirka8429
17. jún 2008

horallka no asi vsetky teraz..a neviem ako je to pri druhom ci len podla potreby sa robi nastrih alebo ako to je..

ketyh no mna este boli pošva a skusala som tutu mutu ale este ma to bolelo..tam vo vnutri citim to site...tak uvidime..ale ja som 7 tyzdov po pôrode..tak co ja viem..inak vonkajsiu jazvu citim pri zmene pocasia aj ja..ale este som nebola ani na kontrole po 600 nedeli lebo este ma niekedy boli v posve take tlaky mam ..aj v oblasti kde je mocova rura ale zvnutra..ta bolest sa tak navali a po par sekundach odide..ale teraz len ked sedim na wc..a mam to od pôrodu.. ☹

ketyh
18. jún 2008

aj ja mam niekedy pocit ze mi zasili aj to co nemali.bola som u dr lebo som mala po porode problemy s matarnicou a gyndos mi oznamil ze som zle zasita a mala by som ist na plastiku.ojoo bojim sa,tak som povedala ze ked budem po druhom porode,nech ma nanovo zasiju ale teraz sa rezat nenecham!! aj by sme chceli druhe babo bo nasa mala bude mat rok,ale ked to boli co sa da robyt ☹ kto ma oplodni 😀 😀 😀

mirka ja doteraz citim to sitie a tie bolesti co popisujes mi presli asi tri mesiace po porode,ani na wc sa mi dlho nedalo chodit.a na tu kontrolu po 600 nedeli treba ist,ja som to zanedbala a som veru zle dopadla 😒

baby tak snad nam tie bolesti prejdu a nas sexualny zivot bude "ako za mladi" 😉

mirka8429
19. jún 2008

katyh no a to ta boli este aj teraz ked ma mala rok? ☹ dufam ze mi tie bolesti prejdu..som bola uz na kontrole ale u pôrodnika..ten ma zospodu nevysetroval ale robil mi uzv a maternica sa chvalabohu stiahla aj vajecniky su ok...no uz len sa objednat u mojho gyn...dufam ze bude ok...a pôrodnik vravel ze tie bolesti by mi mali prejst tak cca do 3 mesiacov ako ty vravis... 🙂 lebo tiez na wc ked sadnem tak vtedy mam tie tlakove bolesti.. 😒

mywiel
20. jún 2008

PO PORODU

Arnica montana 9 CH (volný prodej)

urychlení hojení, vstřebání hematomů
odstranění pocitů zhmoždění
lék má specifický účinek na svaly a kapiláry

Staphysagria 5 nebo 9 CH (volný prodej)

na hojení řezných chirurgických ran (nástřih hráze, císařský řez)
Dávkování: 5 granulí 2x denně

Pyrogenium 9 nebo 15 CH (volný prodej)

prevence hnisaných komplikací
Dávkování: 5 granulí 1x denně

ketyh
23. jún 2008

mirka ano este stale ta rana po nastrihu boli,hlavne ked si zle sadnem alebo na zmenu pocasia
uz som spominala ze mam znamu ktora ma problemi doteraz a uz je 15 rokov po porode

tie tlaky prejdu,to je bezna vec,potom si uz ani len nespomenies ze si mala problemy na wc

mirka8429
23. jún 2008

ketyh no ja som myslela ze tie tlaky su nejaky zapal alebo co ..ale k lekarovi si netrufnem lebo sa bojim..u pôrodnika som bola ale ten ma nevyestroval zospodu robil len uzv a maternicu aj vajecniky mam chvala bohu dobre...no a tie tlaky..lepsie povedane bolest mam este..a ked vstavam z wc tak akoby ta bolest zomna mala vypadnut..fnuk..no skusali sme aj tutu mutu ale este ma bolelo...som citila to šite...teba to kedy prestalo boliet vo vnutri..

ketyh
23. jún 2008

mirka doteraz to boli a hlavne zozadu,a veru ani tutu mutu nieje co predtym...neboj sa toho vysetrenia,v kazdom pripade chod a hlavne mu opis co a ako presne ta boli 😉 ...netreba to odkladat
a zabudla som podotknut ze mna nastrihli skoro 13cm lebo som sa neotvarala,mozno preto to boli doteraz 😒

luciaakubko
24. jún 2008

ahojte, chcem sa spytat, poradit, ci mate niektora skusenost s tym, ze vam ta rana mokvala a hnisala. co je na to vhodne a ci je to vobec normalne. dakujem velmi pekne

ssissi
24. jún 2008

Luciaakubko, nemam s tymto skusenost, ale myslim, ze naj riesenie je skocit k lekarovi, nech to pozrie.

Do 6 tyzdnov ta ma "pod dohladom" porodnica kde si rodila, tak tam treba. Teda ak si zo SR.

titkovamiriam
24. jún 2008

tak to je na antibiotika,ani chvilu necakaj a sup k lekarovi ☹

ssissi
24. jún 2008

mirka8429, nieco snad pozitivne - tutu mutu bolelo (asi normal, ved rana), aj lekar po 6nedeli skonstatoval, ze vsetko pekne zhojene a napriek tomu bolelo este nedavno. Chce to trpezlivost a tolerantneho muza. Ale lekar by ta ozaj mal vidiet. No ale to pozitivne - uz neboli. Teda, ze sa tam nieco dialo, tak parkrat denne sa mi to pripomenie, ked sadnem na zem a tak. Ale kazdym dnom je to lepsie.

luciaakubko
24. jún 2008

dakujem, neviem, ci sa k dr. dostanem - mala mi vkuse visi na cecku 🙂 a ak ho nema, reve...skusim sa zastavit u dr. inak ma to vobec neboli, som si to vsimla len nahodou

ssissi
24. jún 2008

To uplne chapem, presne tento isty "problem" som mala ja. Ale hlavne, ze zdravo papka a pribera.
Prehliadku v 6nedeli sme riesili tak, ze som sa u mojho gyn. objednala presne na hodinu (ma to ako "nadstandardny ukon") a muz siel so mnou a cakali ma v aute - tak sa to dalo zvladnut popri neustalom kojeni. Drzim palce.

luciaakubko
24. jún 2008

dakujem 🙂

mirka8429
24. jún 2008

ketyh no ved ano ale to môzem ist aj tak cca 10 tyzdnov po pôrode nie...

luciaakubko no musis to vetrat a skus si davat dermo chlorophyl to kupis v lekarni a malo by to vysusat..ale skus sa spytat pre istotu..ale ja som si toto davala...

ssissi hih potesila si ma...ale to ta prestalo az teraz boliet?? ☹

luciaakubko
24. jún 2008

mirka, dakujem 🙂 fakt som vsetko mozno skusala, od repika, cez aloe gel az po framykoin, sprchovala sa patkrat za den a dopadla som takto...nie je to take zle, len sa bojim, aby som daku infekciu nedostala a neskoncila na tych antibiotikach...v lekarni mi namiesali ravinol, vraj to je tiez dobre, vyskusam. a snad sa na chvilku utrhnem od malej a skocim ku doktorovi.

mirka8429
24. jún 2008

luciaakubko ten dermo chlorophyl je aj taka dezinfekcia..zabranuje bakteriam sa tam sirit...skus aj toto ja som si davala rano aj vecer ale je to zelene a tak som nosila vlozku aby nezafarbilo saty

pindula
autor
4. júl 2008

luciaakubko...nechcem ta strasit, ale mne to tiez ta rana mokvala a hnisala... ☹ ....a ked si precitas par mojicch prispevkov dozadu, tak sa dozvies, ako som dopadla....ale teraz musim povedat, ze to tam dole mam uz krasne zahojene..a ziadne trable 😉

mirka8429
8. júl 2008

pindi a nemas tu jazvu taku vypuklu ked si to nahmatas?? 😒 tiez to mam zahojene ale pri zmene pocasia to citim...a dnu v posve je to uz lepsie..este sem tam citim ako svalovkovite ale je to lepsie...a ty

mirka8429
11. júl 2008

babule citite este tu jazvu??a ked si to nahmatate...je taka akoby vypukla??alebo pri dotyku ju necicite... 😔 😅

ketyh
29. júl 2008

mirka ja ju citim,je ako klasicka rana.akurat neska cely den hromzim bo ma boli jak 😠
a co tie tlaky uz je lepsie??? 😉
ozaj a gratulujem uz mate 3 mesiacik 🙂 🙂 tak drobcovi vsetko naj

bibianna
28. nov 2008

ja som si v lekárni kúpila taký zelený spray a to som si striekalo. Dezinfikovalo to. Ale používala som to až doma, aby som v nemocnici nebola zelená, bolo to rýchle, žiadne obklady som doma nepoužívala

janette4
27. dec 2008

ja cítim.ale ani nie tak po nástrihu, ale po natrhnutí.niekedy normálne cítim, také ťahanie.je to riadne nepríjemné.

emjee
23. jan 2009

bianka... • 33tt • Dnes o 12:57
Mna by zaujimalo,ako ste si osetrovali sitie od spodu,po nastrihu.Mne sa celkovo zle hoja rany,bojim sa,ze aj toto sa bude dlho davat dokopy... kamaratka si kupila kamilkovu tinkturu...este nerodila,tak neviem ci jej nejak pomoze...alebo len taky kupel v repiku...

mirasierra • 1d • Dnes o 12:57
mne pomohol kupel v dubovej kore.

zuzanale • 1d, 32tt • Dnes o 13:06
Nemám skúsenosť mne sa to zhojilo bez čohokoľvek ale tiež som počula že naj je tá dubová kôra

zuzula25 • 1d • Dnes o 13:07
ja som si uvarila repik,nakvapkala na vlozku a mne to teda dost pomohlo

fodorka33 • 37tt • Dnes o 13:21
bianka ja som si kupila chlorofylovy sprej....aspom teda mne to poradilo velmi vela znamych,ze im to pomohlo ze sa skor zahojili....tak ja som si ho kupila a mam ho naychsatny do porodnici....

sirinka • 1d, 23tt • Dnes o 13:57
casto vlazna sprcha a vetrat, vetrat, vetrat

wighy • 1d • Dnes o 13:59
kupel v repiku a bio lampa

katka.m • 2d • Dnes o 14:08
používala som Tantum Rosa a homeopatiu na rýchlejšie hojenie rán

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre